Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, jestem nowa na forum i zupełnie nie-techniczna niestety, dlatego liczę na fachową radę.

Planuję kupić dom w okolicy Bydgoszczy (120m2 użytkowych plus garaż w bryle), sieć gazowa ma być podłączona w przyszłym roku, czyli przy naszych standardach pewnie za 2 lata ;) Planuję również instalację kominka z płaszczem wodnym jako alternatywy dla ogrzewania domu na cieplejsze dni.

 

Przestudiowałam już kilka dyskusji dotyczących instalacji LPG dla domu i rozumiem, że na dłuższą metę własna butla się bardziej opłaca, jednak w moim przypadku myślę o dzierżawie - pozornie mniej kosztów na start, wyższy koszt rozłożony w drozszym użytkowaniu no i serwisowanie, które jest "problemem" dostawcy a nie moim...przypominam, jestem nie-techniczna;)

 

Czy mój tok rozumowania jest słuszny? Czy możecie polecić dostawcę, który będzie najkorzystnejszy przy tak krótkotrwałej umowie? Dostawców na rynku jak widziałam paru jest, przy czym na podstawie forum wyeliminowałam już amerigas i gaspol, bo z tego co czytałam, mają wariackie ceny.

 

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie konstruktywne rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rok, dwa nikt nie wydzierżawi zbiornika. Za duże koszty początkowe lub Twoje. Projekt, fundament instalacja, transport.

Lepszym rozwiązaniem jest wydzierżawienie baterii butli 33/35 kg. Nie jest potrzebny projekt, zgody i cała infrastruktura. Propan drożej niż z cysterny, ale różnica w cenie nie pokryje kosztów instalacji zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko jako świeżo upieczony posiadacz butli. Nowa butla 2700l, zatankowana 2100l propanu, pierwsze uruchomienie kotła i serwisant nie mogl go wyregulowac bo na najnizszej mocy gasł palnik. Jako powód podał azot w gazie i zalecił upalenie troche gazu w celu wygrzania podłogówki. Tak też zrobiłem, na początku co jakiś czas kocioł łapał błąd z gaśnięciem palnika, musiałem go resetowac, dodatkowo w reduktorze gazu w skrzynce pojawiły się dziwne odgłosy (szum). Po około dwóch dniach walki, kocioł zaczął ładnie pracować, nie przerywał i chodził z najniższą mocą a z reduktora nie dobywały się żadne niepokojące odgłosy. Dziś znów zachodzę na budowę, kocioł wygaszony przez bład z gasnieciem palnika, a jak kocioł odpala to nie schodzi na najniższą moc i w reduktorze znów dziwne odgłosy. Czy możliwe, że po chłodniejszej nocy znów załapał propanu z azotem i dlatego tak wariuje czy może szukać gdzie indziej przyczyny? Z góry dziękuję za każdą pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronson90

W ogóle tym się nie przejmuj. Wygląda to na klasyczny problem "pierwszego" tankowania. Nie do końca jest tak, że kocioł pochodzi 1-2 dni i będzie ok. On powinien pochodzić 2-3 tygodnie i wtedy dopiero robi się już ostateczną regulację kotła. Problem dotyczy tylko "pierwszego" tankowania. Nawet po rewizji wewnętrznej, woda+powietrze ten problem nie występuje lub jest bardzo mały.

Przy pierwszym tankowaniu powinno być bardzo dużo upuszczone fazy gazowej. Tylko jak to zrobić ma kierowca, jak instalacja jest poskręcana na gotowo, klient nie da sobie popuścić reduktora bo fachowcy Panie złożyli :) smród na całą okolicę, pieniądze klientowi "uciekają" itp. Klasyczny problem:bash:

Dla ciekawości dodam, że kierowca cysterny z dużym doświadczeniem to widzi. Rośnie mu nienaturalnie ciśnienie na zegarach, ale co ma się "wcinać" jak montażyści zbiornika nie ostrzegają o problemie "pierwszego" tankowania. Przy wlaniu poniżej 500 litrów na pierwszy raz prawidłowe ustawienie pieca w ogóle może nie być możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowca wspominał coś o bardzo rosnącym ciśnieniu i zamiast zamówionych 2300l zatankował 2100 i więcej nie chciał. Kocioł drugą dobę pracuje normalnie, zostawie go jeszcze z tydzień, dwa na wygrzewaniu posadzki i wezwę serwisanta na regulacje. Twoja odpowiedź, potwierdziła to co on mówił ale chciałem jeszcze zweryfikować. Dzięki, teraz się tym już tak mocno nie stresuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie

 

 

Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

 

1,64 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

 

1,66 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

 

 

 

 

 

centrumgaz.eu

tel. 603 940 156

mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, jestem nowa na tym podforum ale mam juz pozwolenie na budowe przylacza i instalacji gazowej, swiezutkie. Bedziemy instalowac butle 2700l ale wyglada, ze ostatnio ceny butli wzrosly i dostawy maja jakies opoznienie a mi zalezy na zaistalowaniu instalacji w ciagu najblizszych 3 tygodni.

 

Inny problem to hydraulik, ktory nie chce nam wystawic oferty na pismie a chce zaliczke. A mi takie podejscie nie pasuje.

 

Instalacja pod Sochaczewem, wiec jesli mozecie poradzi kogos, kto by wykonal te instalacje to poprosze o informacje. Dla nas bardzo liczy sie czas, bo jak zacznie padac to wjazd na dzialke bedzie utrudniony. dzieki za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...