Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podaj bliższe szczegóły. Nie wiem o co chodzi.

Z punktu widzenia UDT zbiornik podlega rewizji co 2 lata.

Inspektor umawia się na wizytę, popatrzy, sprawdzi czy nie ulatnia się gaz, wpisuje do książki dokonanie rewizji, przychodzi faktura na 250 zł. Przy rewizjach co 2 lata nic nie jest wymagane, a przynajmniej ja się nie spotkałem z żądaniem sprawdzenia armatury, bo niby co i jak sprawdzać.

 

A więc wymagania lokalnej filii UDT (tam jakieś centralizacje trwają) zostały sprecyzowane podczas rozmowy z wykonawcą badania technicznego. Przyjechała trójka ludzi i po zerknięciu na tabliczkę znamionową oraz w encyklikę UDT nie wiedzieli co mają zrobić. Szybki telefon do inspektora i już wiadomo, że chodzi o jakiś papier z rekomendowanego badania technicznego zaworu.. Uczciwe chłopaki - przyznali, że chyba jelenia UDT znalazło... Na tyle uczciwe, że za wartą 20,- PLN kartkę papieru (za dojazd) wzięli 200,- PLN bez paragonu ;) Za to rachunek na 250,-PLN przyszedł za wizytę inspektora UDT pod domem. Ale UDT mają taki chaos, że najlepiej poinformowana jest sprzątaczka, a ciągłość spraw zanika po miesiącu kiedy to kolejny inspektor ochodzi ze stanowiska... Od listopada miałem czterech... Dlatego nie bardzo rozumiem sens kontynuowania jakiejkolwiek relacji z tym czymś o zabawnej nazwie Urząd... Butla działa, bez ich wizyt i przeglądów, a propan przywiozą za niedługo - jeśli go zamówię ;) W sezonie 2018/2019 koszt propanu to jakieś 2.000PLN powiększony o 1.150PLN (450 UDT i ich ziomki + 700 serwis Viessmann).

 

I właśnie się mi przypomniało, żeby zapytać: greengaz czy 175 groszy brutto za litr na rubieżach zachodnich to uczciwa cena przy zamówieniu 1.300l? Nie śledzę rynku, a Twoje ceny były dla mnie punktem odniesienia od początku :)

 

a jaka jest zawartość siarki ? Pytam bo nie dopatrzyłam na certyfikacie,

porównałam też ze świadectwem z chemline i brakuje mi też wartości opałowej i informacji o zawartości wody :/

 

Weronika popełniła całe 2 posty w próbie zdyskredytowania greengaz. Na ołtarze nie wynoszę, ale ludzi tak jak i ja bezinteresownie życzlliwych niestety dziś ze świecą szukaj..

Edytowane przez arrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie

 

 

Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

 

1,50 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

 

1,52 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

 

 

 

 

 

centrumgaz.eu

tel. 603 940 156

mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie i w górę

 

 

Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

 

1,54 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

 

1,56 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

 

 

 

 

 

centrumgaz.eu

tel. 603 940 156

mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Aktualne notowanie

 

 

Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

 

1,43 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

 

1,45 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

 

 

 

 

 

centrumgaz.eu

tel. 603 940 156

mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Posiadam nową butlę którą wczoraj zatankowałem do pełna tzn. 85% czyli 2300 litrów . Kierowca poinformował mnie, że w nowej butli znajduje się azot i trzeba się go pozbyć. Pokazał mi taką śrubkę - zawór który odkręcił i zaczął ulatywać azot dla mnie to wyglądało jak gaz. Powiedział mi że muszę tego się pozbyć i mieć zawór otwarty przez jakiś czas bo nie odpalę kuchenki gazowej i rzeczywiście tak było. Trwało to może jedną godzinę i po tym czasie palniki kuchenki nie paliły się całe lecz w części lecz to również po jakimś czasie mineło i jest wszystko w porządku. Czy to było normalne zajście. Proszę o odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Grengaz za odpowiedź. Faktycznie kuchenka działa już dobrze. Dysze mam wymienione gdyż korzystałem wcześniej z propanu tylko wymieniłem dzierżawiony zbiornik na nowy własny. I już przy pierwszym tankowaniu zapłaciłem 1,44 złotych za litr tj. 2300 litrów po 1,44 równa się 3312 złotych . Przy butli dzierżawionej zapłaciłbym 7000 złotych tyle, że w ratach miesięcznego z użycia w.g licznika plus rocznie około 500 złotych dzierżawy co daje 7500 zł. Płaciłem ten haracz przez 4 lata i powiedziałem stop. Zbiornik zwróci mi się najpóźniej za 3-4 lata i już będę oszczędzał. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualne notowanie

 

 

Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

 

1,39 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

 

1,41 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

 

 

 

 

 

centrumgaz.eu

tel. 603 940 156

mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...