Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oferta ogrzewania propanem, tak jak PC, kotłem na drewno, węglem itp. nie jest skierowana do każdego odbiorcy.

Właśnie jestem na etapie wyboru ogrzewania w starym remontowanym domu w którym po modernizacji obciążenie cieplne budynku wyniesie 11563W i zastanawiam sie co w moim przypadku by sie najlepiej sprawdziło. W grę wchodzi w sumie tylko lpg bądż pompa ciepła a instalacja grzewcza to podłogówka i grzejniki.

Jaki jest miej więcej koszt takiej instalacji z butlą podziemną i pojemnością żeby zaspokoić zużycie na poziomie 25000 kWh/rok + ciepłą woda dla 3 osób najlepiej przy jednym tankowaniu i ile by to kosztowało rocznie?

Kilka korekt

 

UDT - 250 zł/2 lata - 125 zł/rok

Rewizja wewnętrzna mazowieckie łódzkie - 1 500 zł/ 10 lat - 150 zł/rok, Zapewne jak się poszuka da się znaleźć taniej.

Wymiana zaworu bezpieczeństwa - 250 - 300 zł/ 6 lat - 50 zł/rok

Razem uzbiera się w przeliczeniu na rok ok. 300 zł.

Jeśli zużycie wynosi np 3 000 litr na rok, te 300 zł powiększają cenę litra o ok. 10 gr.

czy to są juz wszystkie koszty utrzymania butli podziemnej?

 

Możecie kogos polecić kto mógłby wykonać projekt i instalację takiej butli na dolnym śląsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

25 000 kWh CO + ok. 3 000 kWh CWU = 28 000 kWh

 

28 000 kWh / 7 kWh/litr = 4 000 litrów

 

Z zapasem powinien starczyć zbiornik 4 850 litrów.

Przy zbiorniku podziemnym do kosztów dochodzi pomiar ochrony katodowej co 5 lat - 150 -> 300 zł.

 

Koszt samego propanu - 4 000 litrów < 6 000 zł/rok.

Koszt instalacji pod klucz do 15 000 zł.

Listę polecanych firm przesyłam na priv.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze trzeba doliczyć kosztUDT.....

O rewizji wewnętrznej jest wyżej i ...drożej niestety. Chociaż ostatnio coraz częściej UDT odstępuje od rewizji wewnętrznej po przedłożeniu zaświadczenia od firmy dostarczającej propan o zgodności z normą lub po każdej dostawie raportu z badania partii..

Nie spotkałem się z montażem zbiornika podziemnego bez ochrony katodowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Nie wiem czy wszystko dobrze zrozumiałem, ale w moim przypadku to:

Koszt instalacji 15000zł (razem z piecem i podłączeniem wszystkiego czy to osobno?)

- UDT - 250 zł/2 lata - 125 zł/rok

- przygotowanie zbiornika do badania 1 500 zł/ 10 lat - 150 zł/rok

- koszt UDT rewizji wew. i próby ciśnieniowej 700zł/ 10 lat - 70 zł/rok

- Wymiana zaworu bezpieczeństwa - 250 - 300 zł/ 6 lat - 50 zł/rok

 

czyli do zużycia gazu trzeba doliczyć jakieś 400zł rocznie?

Wiem że to temat o lpg, ale jest ktoś w stanie zrobić takie wyliczenie do porównania na pompę ciepła? może być na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Aktualnie.

Zimno, ceny w górę

 

 

Województwo łódzkie i mazowieckie po lewej stronie Wisły.

 

1,65 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

Województwo mazowieckie po prawej stronie Wisły.

 

1,67 zł/litr brutto - minimalna dostawa - 1 000 litrów.

 

 

 

 

 

 

centrumgaz.eu

tel. 603 940 156

mail: [email protected]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działał do końca propanu w zbiorniku.Ciśnienie w zbiorniku spadnie jak nie będzie miało co odparować. Oczywiście nie mam na myśli 1 litra. Do 1% możesz spać spokojnie. Weź tylko pod uwagę, iż wskaźnik napełnienia w zbiorniku działa z pewnym przybliżeniem /pływakowy, konstrukcja mechaniczna/, a o braku ciśnienia można się przekonać nawet gdy pokazuje kilka %. Po prostu może się zawiesić.

W kotle są zabezpieczenia reagujące na spadek ciśnienia gazu i przy braku takowego wyłączy kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...