Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I jeszcze taniej

 

 

1,23 zł/litr brutto - dostawa - 1 000+ litrów.

 

1,17 zł/litr brutto - dostawa - 1 500+ litrów.

 

Dostawy na terenie województw mazowieckiego i łódzkiego

 

 

centrumgaz.eu

tel. 603 940 156

mail: [email protected]

 

Greengaz jak miło się czyta Twoje wpisy dot. cen gazu. Prosimy o więcej takich informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kształtują się ceny z dostawą w małopolskim i śląskim?

Z mojego rozeznania na początku kwietnia wynika co poniżej. Ceny brutto.

Polski gaz Sosnowiec - proponuje 1,6zł przy dostawie 1000l

Bałtyk gaz sprzedaje tym co dzierżawią zbiorniki po 1,57zł dla mnie mieliby za 1,5zł! ?

Cena u innego sprzedawcy 1,47zł

Czy ktoś, coś wie dlaczego są takie rozbieżności w stosunku do tego o czym pisze Greengaz.

Chociaż kombinuję, że sprzedawcy powyżej mają duże ilości na stanie a gaz zakupiony za wyższe stawki niż to się dzieje w mazowieckim i łódzkim.

Pozdrawiam

Edytowane przez janusz_21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem na zapytanie telefoniczne następujące propozycje na 1.200 litrów (tyle mi zeszło od czerwca ub. r.)

Amerigas - 1,65 (szok, bo zawsze byli najtańsi)

BałtykGaz - 1,50

Gaspol - 1,40 (szok, bo zawsze byli najdrożsi)

ceny brutto

Ropa szoruje po dnie, ale jako że na tej ilości mogę zyskać (lub stracić) do 200PLN to zakładam, że więcej będzie mnie kosztowało bieżące śledzenie cen u dostawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy opłacalne jest przejście z własnego zbiornika na gaz z sieci. Do końca roku mają wybudować gazociąg w mojej miejscowości i teraz jest etap projektowania, warunki mam. Dowiedziałem się że własny zbiornik używany mogę odsprzedać. Przyłącze gazu które zakład gazowy dociągnie do ogrodzenia koszt 2000zł, rozumiem że muszę wykonać nowy projekt instalacji zew i wew. Koszt jakieś 500zl. Jakie jeszcze koszty poniosę? Po demontażu zbiornika do nowej skrzynki będę miał jakieś 8meteów, i czy starą instalację po Pro panie będę mógł wykorzystać? Jaki jest średni koszt +- dorobienie tych 8metrów nowej instalacji gazowej i połączenie że starą instalacją po Propanie? Dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt uzyskania 1 kWh z propanu zrównuje się z ceną 1 kWh z gazu ziemnego w okolicach ceny propanu = 1,6 zł /litr + koszty stałe.

Koszty stałe natomiast w przeliczeniu na 1 kWh maleją wraz z wielkością zużycia propanu. Jeśli masz zużycie propanu pow. 2 000 litrów, a propan kupujesz poniżej 1,50 zł/litr to zmiana może nie być opłacalna.

Jeśli nie chcesz zmieniać przebiegu instalacji gazowej projekt nie jest potrzebny, Powinno się ją na nowo przeliczyć. Średnice przewodów gazowych mogą być niewystarczające dla gazu ziemnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może polecić firmę instalująca zbiorniki na gaz płynny na terenie woj Śląskiego ? Dostaje oferty za zbiornik 2700 ze wszystkim ( to jest projekt/płyta fundamentowa/ skrzynka gazowa, uzieminie itd) na poziomie 12 tyś brutto a na zbiornik 4800 na poziomie 16tyś czy to są dobre ceny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Mam na imię Adam i od pewnego czasu śledzę ten wątek.

Dzięki Wam zdecydowałem się na zakup używanego zbiornika oraz zlecenie projektu i podłączenie zbiornika przez uprawnionego instalatora.

 

Obecnie szukam dostawcy gazu w Małopolsce. Możecie kogoś polecić. Pozdrawiam adacho6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...