Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam do Was kilka pytań...

generalnie rzecz biorąc (co może niektórych dziwić), chcę przejść z ogrzewania pelletem, na ogrzewanie gazem ze zbiornika 2700L.

Podyktowane jest to tym, że mój piec na pellet od samego początku był jakiś trefny i firma splajtowała (z takim podejściem serwisu się nie dziwie :wiggle:).

 

Generalnie rzecz biorąc szukam jakiejś firmy, która zajmie się instalacją zewnętrzną wraz z posadowieniem zbiornika - możecie kogoś polecić?. Póki co znalazłem dwie firmy, które są przynajmniej po 200-300km ode mnie - Wielkopolska (gmina Pobiedziska). Liczą sobie od 13.500 - 14.000zł. W niektórych regionach jest taniej o 1.500 - 2000zł... Tutaj też pojawia się pytanie, ponieważ obie firmy powiedziały mi, że wszystkie prace ziemne są po mojej stronie:

- obsypka i podsypka piaskowa rurociągu

- zasypanie wykopu przyłącza gazu

Co ciekawe w zapisach mają, że np jeśli źle coś zrobię (czyt. nie tak zrobię przekop - np za płytko) to będą liczyć za każdy km dojazdu + kilkaset złoty za roboczogodziny :jawdrop: To normalne podejście?

 

Oczywiście wiele firm kusi zbiornikiem dzierżawionym - ale za to dziękuję, postoję :)

 

Przy okazji orientujecie się może czy mógłbym się ubiegać o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze, w momencie kiedy wymieniam psujący się, zapychający komin, niedogrzewający i ogólnie do 4 liter piec na pellet, na instalację gazową z piecem dwu funkcyjnym? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listę firm przesyłam na priv.

Najczęściej "wykonanie robót ziemnych" oznacza lokalne wynajęcie koparki. Zwalanie wykonania instalacji na inwestora jest dla mnie nieporozumieniem. To wykonawca odpowiada za wykonanie zgodnie z przepisami.

W naszym przypadku wykop wykonuje inwestor, a w zasadzie operator koparki wynajętej lokalnie pod naszym nadzorem. Zgodnie z dokumentacją.

Co do dopłat dowiaduj sie w starostwie,oni dysponują kasą na lokalne programy lub wniosek w programie Cz.P. składasz przez internet https://portalbeneficjenta.wfosgw.poznan.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Aktualnie

 

 

1,41 zł/litr brutto - dostawa - 1 000+ litrów.

 

1,38 zł/litr brutto - dostawa - 1 500+ litrów.

 

Dostawy na terenie województw mazowieckiego i łódzkiego

 

 

centrumgaz.eu

tel. 603 940 156

mail: [email protected]

 

Od kilku lat mam butlę w dzierżawie . Jak dzwonię do dostawcy z pytaniem o cenę , to proszą o nazwisko , inaczej nie powiedzą . A więc dla mnie cena gazu na dzień dzisiejszy - 1,92 zł . Muszę pomyśleć o własnej butli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat mam butlę w dzierżawie . Jak dzwonię do dostawcy z pytaniem o cenę , to proszą o nazwisko , inaczej nie powiedzą . A więc dla mnie cena gazu na dzień dzisiejszy - 1,92 zł . Muszę pomyśleć o własnej butli .

 

Przy dzierżawie zbiornika dostawca ustala cenę indywidualnie na podstawie dotychczasowego zużycia oraz aktualnej ceny rynkowej, stąd taki tryb postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam. Chcemy z mężem w tym roku zamontować ogrzewanie gazowe - woj podlaskie, rejon Dąbrowy Białostockiej. Bardzo proszę o polecenie firm zajmujących się sprzedażą zbiornika, montażem itd. Mąż chce wejść w dzierżawę z Gaspolem i mieć "święty spokój". Chcę go namówić na własny zbiornik. Z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcemy z mężem w tym roku zamontować ogrzewanie gazowe - woj podlaskie, rejon Dąbrowy Białostockiej. Bardzo proszę o polecenie firm zajmujących się sprzedażą zbiornika, montażem itd. Mąż chce wejść w dzierżawę z Gaspolem i mieć "święty spokój". Chcę go namówić na własny zbiornik. Z góry dziękuję

 

Jeżeli Państwo kiedyś korzystaliście z Paneka (sharing cars) - to wtedy wybierzecie dzierżawę, bo jest jakaś gwarancja jakości mieszaniny którą zalewają do zbiornika. brak parafinów - to długa praca kotłą gazowego oraz wydajność, a tankowanie z wolnego rynku jest ryzykowane. No i po każdym tankowaniu jest sprawdzana szczelność instalacji. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...