Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kermi


duduś

Recommended Posts

Mam GŁ Sahara z Instal-projektu (jeden grzejniki GŁ-2 mam od ok. 3 lat, drugi GŁ-5 kupili moi rodzice). Grzejniki są o.k., nie korodują, lakier sie trzyma itp. Ale wykonane są paskudnie. Spawy nie poczyszczone, mnóstwo zamalowanych paproków po spawaniu. A fe! Wysłałem maila do Instal-Projektu na ten temat i nawet szanownie nie odpisali.

 

Ja swój grzejnik wybrałem jako jeden z trzech, jakie były w hurtowni (oczywiście wcześniej oryg. zapakowane, zadne zwroty itp.), rodzice dostali GŁ-5 na zamówienie (wysoki grzejnik - 1,5 m - dostępny był tylko na zamówienie).

 

Do GŁ- Sahary przekonało mnie:

1. boczne przyłączenie (możliwa praca przy pracy grawitacyjnej)

2. mozliwość jednoczesnego suszenia bielizny i ogrzewania (rurki ogrzewane w dwóch płaszczyznach - patrząc od góry lub dołu) - nie powoduje to "kneblowania" grzejnika przy suszeniu

 

Sahara spełniała powyższe założenia, choć z samego Instal-Projektu były inne grzejniki w ładniejszym kształcie. Wygrały jednak względy praktyczne. Ale oglądając grzejniki wielu innych firm mogę stwierdzić, ze na rynku znajdzie się grzejniki rurkowe wyższej jakości niż z Instal-Projektu i radzę rozważyć taki wybór, choć Saharze w zasadzie oprócz ww. wad nie można nic zarzucić.

 

Kupowalismy w Rad-Instalu w Zabrzu - można ponegocjowac i przywożą na miejsce gratis. Widziałem je też chyba w Castoramie - ale tam były drogie, że hoho! W specjalistycznych hurtowanich instalacyjnych na pewno będą tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja mam Kermi dopiero dwa sezony i jestem z nich b. zadowolony.

Co mnie najbardziej przekonało: jak kupowałem te grzejniki, to szef hurtowni pokazał mi ściankę czołową płyty grzejnika Kermi wygiętą w łuk,

taki około 60 stopni - nie było nawet śladu pęknięć na emalii. Poza tym już

dwa razy zrzucałem całą wodę z instalacji (miedziane rurki) i była ona b. czysta, więc domniemywam, że powłoka antykorozyjna w środku jest ok.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz szumy ponieważ, przykręcasz pewnie zawór termostatyczny na noc. Wzrastają opory w instalacji i szumi. Jest kilka rozwiązań, najtańsze to:

1) odkręć zawory w innych pomieszczeniach

2) przestaw pompkę na 1 bieg co by zmniejszyć ciśnienie

A co do kermi to są normalne grzejniki. Dwie blachy zgrzane i polakierowane jak ktoś napisał "trudno coś zepsuć". Np. na stronie purmo jest napisane, że mają najmniej reklamacji w stosunku do sprzedaży. Moim zdaniem bierzcie to na co macie największy rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł powiedz jaki bajer ci wciśli z tą powłoka antykorozyjną bo ja nie znam żadnej ,owszem jest robiona anaforeza ,ale pod malowanie i jak się troszku wleje do srodka to nie jest specjalne. Do mnie przychodzili ludzie którym naopowiadano ,że w srodku są teflonowane .Dobry bajer to 50 % sukcesu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tu wiekszy odzew bedzie....

Chcialbym zapytac uzytkownikow grzejnikow GALANT o opinie na ich temat. Czy szybko traca kolor (czytaj: zolkna), czy ich kolor jest juz fabrycznie ekri (kosc sloniowa) czy tez sa zblizone odcieniem do kermi czy tez purmo? Jak sprawuja sie w uzytkowaniu?

Mnie zaproponowano dosc korzystna oferte GALANT-a (w domu ma byc sporo duzych grzejnikow), ok. 3 tys. zl mniej niz kermi przy tych samych parametrach i ilosci grzejnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku galant nie żółknie tylko jest już żółty :lol:

 

:-) tak jak okna pvc selecta. dzięki temu mogą dać gwarancję na trwałość koloru (kremowego) pewnie na 30 lat

 

Prosze poszperać w Termixe Dagacie, Terma trade .enix,gorgiela nie polecam

 

co do enix'a - polecasz - jak poprzednie, czy nie polecasz - jak gorgiela?

 

a instal-projekt to przeciętniak (założenie: przeciętny grzejnik grzeje, nie koroduje , ma trwały kolor itp.) ale raczej z tendencją ku dołowi (te nieszczesne paproki po spawaniu praktycznie prawie na każdym grzejniku tej firmy widziałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...