Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Weekendowe pogaduchy


tesel

Recommended Posts

a po "drugiej stronie gór" jest jeszcze Linderhof, także zamek tego wizjonera :)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f2/Linderhof-1.jpg/800px-Linderhof-1.jpg

 

Ten akurat nie jest kopią innych budowli :)

Jest w nim sztuczny gejzer wybijający co pół godziny, też tam byłem - pięknie. Piękny jest park i roślinność, byłem tylko raz, więc nie mam porównania jak to wygląda w innych porach roku.

 

Na drugim planie za tym zamkiem widać takie a'la schody, stamtąd spływa kaskadowo strumień wody...., warto zobaczyć na żywo, polecam.

 

Jest ciekawie położony, bo w takiej a'la kołysce, zamek jest w dole a z dwóch stron są inne ciekawe rzeczy do obejrzenia :)

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Gosc_123

 

Uwielbiam Marizę :)

 

Aaach, wiec też masz luzytańską duszę :cool:

 

To bardzo proszę! :)

Za te wszystkie burze, które mi podsyłasz tego lata ;) - odsyłam Ci deszcz czyli chuva i podziękowania za magiczny spacer po najpiękniejszych plażach Portugalii... i... za Egipt... ;)

Jakoś mi się tęskno zrobiło...

 

http://www.youtube.com/watch?v=OpExb2hCYTs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaach, wiec też masz luzytańską duszę :cool:

 

To bardzo proszę! :)

Za te wszystkie burze, które mi podsyłasz tego lata ;) - odsyłam Ci deszcz czyli chuva i podziękowania za magiczny spacer po najpiękniejszych plażach Portugalii... i... za Egipt... ;)

Jakoś mi się tęskno zrobiło...

 

A to po wpływem Twoich słów Nad góry.... morza i oceany ! :):)

Edytowane przez dino49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_123
Indi jestem pod wrażeniem uniformu płetwonurka.... do twarzy Ci ... suuuuper ! :):) jesteś po jakimś szkoleniu płetwonurka?

Jak na kobietę, jesteś szalenie odważna....która by chciała spotkać z rekinem :eek: ? a Ty to wszystko z uśmiechem!

 

Yyyy... eee... ale w innych sprawach jestem starszny cykor. Samochodowych na przykład. Słabo jeżdżę :oops: Dlatego z wypiekami ogladam wstawki Jarka z driftu....

Rekiny tak naprawde bardzo trudno spotkać. To marzenie każdego nurka. Nie mówię tu o metrowych maleństwaxh które zdarzają się na rafach... ale o przynajmniej 3metrowych pelagikach :D

Pamietam, ze pierwszego zobaczyłam na bardzo płytkich wodach, mielismy oglądać żółwie i manty, a tu... wpłynął w zatoczkę white tiped shark .. płynąłam obok jego szpar skrzelowych . widziałam oko i myśłałam sobie... Boże to nie mozliwe... widze prawdziwego rekina... :D

Po wyjściu z wody dłuuugo nie mogłam sie uspokoić. W żyłach ciagle płynęła czysta adrenalina....

No ale co ja Ci opowiadam... Ty jesteś prawdziwy pistolet! :D :D To co tu pokazujesz to prawdziwy zawrót głowy.... troche to czuje, bo wdrapałam sie na kilka metrów, ale zjechać z takiej wysokosci... SZALEŃSTWO!!!!

Podziwiam i jak już pisałam szalenie zazdroszczę...

 

jesteś po jakimś szkoleniu płetwonurka?

Tak, zrobiłam kurs PADI OWD (Open Water Diver) W Egipcie właśnie:)

Edytowane przez Gosc_123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_123
Jarek świetnieopisałeś, specjalnie wrzuciłem fotki wiedząc, że coś tam o zamku wspomnisz.

 

Właśnie!!! Miał tyle pieknych zdjęć i silosował skubaniec! :evil: Niby że komórka... i że pogoda nie taka, a zdjecia super!

 

Tu Jarku towarzystwo spragnione takich królewskich relacji! :) Niby dziś wszystko można w Googlach zobaczyć, ale nic nie zastąpi naszych własnych wrażeńi emocji! :yes:

Znakomite zdjęcia i wspaniałe opisy! Teraz to Cie będziemy męczyć przy kolejnej takiej okazji... :p ;)

Dziękuję pięknie!

 

A duchi w tych zamkach straszą? :D

 

To ja dorzucam Phantoma

 

Edytowane przez Gosc_123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_123

Bry! ***

 

Też intensywnie korzystacie z upału? :D Zamierzam zaraz znaleźć cieniste miejsce w ogrodzie, najlepiej u wylotu węża z wodą i leżeć odłogiem :D

 

 

http://static2.pixdaus.com/files/items/pics/8/87/530887_513e9c3157f04b8ed7c8804343ef516b_large.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na ochłodę, u mnie temp. 32`w cieniu i 17 % wilgotności

 

Dwa lata temu walczyła o życie, teraz weszła na alpejski szczyt

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/5,114944,12194139,Dwa_lata_temu_walczyla_o_zycie__teraz_weszla_na_alpejski.html?i=0

 

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/5,114944,12194139,Dwa_lata_temu_walczyla_o_zycie__teraz_weszla_na_alpejski.html?i=9

Edytowane przez dino49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_123
Zaplanuj Portugalię, a potem wróć.... na Karaiby :)

 

Jeszcze trzeba by Dino zaplanować Zielony Przylądek. Tam tez pięknie grają... no wiesz Cesaria, Lura, Tito Paris (pamiętasz duet Marizą?)

Taaa, stanowczo musimy rozpracować Cabo Verde :yes:

 

O! przyszedł do mnie kompletni e czarny, wiejski kot! Jaki miły, dał się podłaskać :o :D One zazwyczaj kompletnie nas olewają! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_123

Nie moge otworzyć Twojej linki o tej dzielnej alpinistce.

Przeczytam w domu!

A w ogóle to chciałam podziekować za link dot. walki o zdrowie męża po operacji tętniaka. Pamietasz?

Wstrząsający materiał... Niby wiadomo jak to wszytko funkcjonuje, ale... no wyć się chce z bezsilności... a nie zapowiada sie, ze bedzie lepiej...

Zdrowia nam wszystkim życzę, ot co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...