Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Weekendowe pogaduchy


tesel

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I jeszcze oryginał czyli odrobina fantazji i poezji od Eart, Wind & Fire :)

 

 

Każdy człowiek ma miejsce

W swoim sercu gdzie jest przestrzeń

I świat nie może wymazać jego fantazji.

Spróbuj powędrować po niebie

Na naszym statku marzeń,

A wszystkie Twoje sny od razu się spełnią.

 

I będziemy żyć razem,

Aż do dwunastej wieczności.

Kiedy nasze głosy zabrzmią na zawsze jak jeden.

 

Każda myśl jest marzeniem,

Pędząc strumieniem,

Wprowadza Twoje życie w królestwo spełnienia.

Spróbuj powędrować po niebie,

Na naszym statku fantazji,

Wszystkie marzenia od razu się spełnią, mile stąd.

 

Nasze głosy zabrzmią razem,

Aż do dwunastej wieczności.

Zakochamy się i staniemy się jednością.

 

Przyjdź i zobacz zwycięstwo,

W krainie nazwanej fantazją.

Kochając życie w nowym wymiarze.

Przenieś swój umysł do wiecznej wolności.

 

Jako jedyny.

 

Przyjdź i zobacz zwycięstwo

W krainie nazwanej fantazją,

Kochając życie dla ciebie i mnie.

Ujrzeć twoją duszę to cudowne!

Odnajdziesz inny świat,

Który poszukiwał Cię.

Wiele istnień umożliwiło Ci

Rozpoznanie swojego życia w nowej odsłonie.

 

Podczas kiedy pozostałeś tu dla zabawy,

Marzenia ulokowały się w Twojej pamięci.

Kładąc się blaskiem, przenikają Cię.

To twój dzień, słoneczny dzień,

Wszystkie Twoje marzenia się spełniają.

 

Jako że kroczysz w obłokach

I odlatujesz z wiatrem,

Uśmiechnij się i powiedz,

Jesteście wolni? Tak, jestem wolny!

I jestem w swoim żywiole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indy, po nawałnicy... wszystko w porządku?

 

 

Och, miło że pytasz... :hug:

 

 

W wawie wszystko Ok, nawet wyłączeń prądu nie miałam, tyle że...

 

Dino, ja wczoraj byłam w domu na Podlasiu! :(

Boże, wszystko się jeszcze we mnie trzęsie na wspomnienie tego co się działo! :o

 

To był armagedon!!! Jeszcze chwila przed uderzeniem wichury podwiązywałam róże mając nadzieję, że to tylko zwykła burza nadchodzi... za dziesięć sekund wszystkie drzewa na mojej działce tańczyły ja trzciny! Po chwili waliło się wszystko jak podcięte niewidzialna siłą. Huku nie da się opisać. I mojego strachu też... w tym drewnianym domu... otoczona drzewami, które się waliły jak trzciny...

 

 

http://wstaw.org/m/2017/06/30/drzewo.jpg

 

 

http://wstaw.org/m/2017/06/30/drzewo1.jpg

 

 

Najbliższemu sąsiadowi rozebrało dach... latało to wszystko w powietrzu...

Koszmar!!! Kilkanaście drzew leży u mnie pokotem!

 

 

Jednak i tak nic nie przygotowało mnie na widok, gdy dziś wracałam do domu. Między moją wsią, a świętą Górą Grabarką (odległość 2,5 km) całe połacie lasu leżą skoszone przez nawałnicę. Widok jest przerażający i żadne zdjęcie tego nie odda.... :(

Widząc to po prostu płakałam jak dziecko....

 

 

http://wstaw.org/m/2017/06/30/drzewo2.jpg

 

 

http://wstaw.org/m/2017/06/30/drzewo3.jpg

 

 

http://wstaw.org/m/2017/06/30/drzewo4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino, ja wczoraj byłam w domu na Podlasiu! :(

Boże, wszystko się jeszcze we mnie trzęsie na wspomnienie tego co się działo! :o

 

To był armagedon!!! Jeszcze chwila przed uderzeniem wichury podwiązywałam róże mając nadzieję, że to tylko zwykła burza nadchodzi... za dziesięć sekund wszystkie drzewa na mojej działce tańczyły ja trzciny! Po chwili waliło się wszystko jak podcięte niewidzialna siłą. Huku nie da się opisać. I mojego strachu też... w tym drewnianym domu... otoczona drzewami, które się waliły jak trzciny...

 

 

Najbliższemu sąsiadowi rozebrało dach... latało to wszystko w powietrzu...

Koszmar!!! Kilkanaście drzew leży u mnie pokotem!

 

Jednak i tak nic nie przygotowało mnie na widok, gdy dziś wracałam do domu. Między moją wsią, a świętą Górą Grabarką (odległość 2,5 km) całe połacie lasu leżą skoszone przez nawałnicę. Widok jest przerażający i żadne zdjęcie tego nie odda.... :(

Widząc to po prostu płakałam jak dziecko....

 

Mocne przeżycie, współczuję sąsiadowi bo widząc te drzewa trzeba było mieć ogromne szczęście w tym nieszczęściu, żeby domu nie zniszczyła wichura.

 

Pamiętam jak kilka lat temu z kolegami w wakacje nocowaliśmy w schronisku nad Morskim Okiem i w nocy rozpętał się najpierw potworny wiatr, aż wszystko trzeszczało i był strach, że coś nie wytrzyma a potem do tego doszła burza.

Najgorsze, że 2 grupki turystów najwyraźniej postanowiły spędzić noc na szlakach bo nic wcześniej nie zapowiadało takich zdarzeń i na początku migali latarkami Morsem do schroniska, a z niego im odpowiadano, ci to dopiero musieli mieć ekstremalne przeżycia w namiotach.

 

Na Słowacji też do dzisiaj widać ślady po "wielkiej kalamicie", podobnie przy autostradzie A4 w okolicy Góry Świętej Anny też cała połać lasu wyłamana do cna - robi to wrażenie, ale smucić się nie ma co bo to sama natura tak działa i gdyby nie burze nie docenialibyśmy spokoju.

 

Takie zdarzenia przypominają żeby żyć chwilą bo nic nie trwa wiecznie, doceniać to co się ma tu i teraz i spełniać marzenia póki na to czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, poczytałam dopiero o tej Velkiej Kalamicie, bo jakoś mi umknęła :o Tak to jest, jak tylko słyszy się o tego typu zdarzeniach, dziejących się gdzieś, tam... ogląda kolejne obrazki z katastrof... one w żaden sposób nie przemawiają swoją grozą tak jak w sytuacji, gdy nagle sami znajdujemy się w centrum wydarzeń :/

Całą noc spałam jak zając pod miedzą budził mnie każdy większy podmuch wiatru, przywitałam poranek z ulgą...

Masz rację. Natura sobie poradzi. Dzierzba gąsiorek jak każdego ranka patrolowała swoje terytorium z pobliskiej wierzby, na śniadanie z mrówek przyleciał rzadki gość dzięcioł zielonosiwy. Jakby nigdy nic.

Ludzie naprawią swoje dachy, tylko tych drzew żal...

 

Nigdy nie przeżyłam burzy w górach, ale to też chyba niezły hardcore :cool: Huk musi być przerażający... brrrr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą trafiłem na taki utwór - hiphop rzadko mi wpada w ucho, ale refren jest ciekawy więc wklejam

 

O! Znam ten utwór, mimo iż polski hip-hop to też nie moja bajka...

 

Wrzucałam go tu!

 

Dawne czasy...

 

Była zima 2013 roku i wielka, polska wyprawa zimowego ataku na Broad Peak W jej cieniu dwóch "wariatów" ("Czapa" i "Klonu" czyli Mackiewicz i Klonowski) wyrwali trochę z buta na zimową Nanga Parbat. Dino więcej o tym pisał.

 

Tak trafiłam na to wideo. Bardzo wtedy wpisywało się w moje uczucia.

Wciąż je zresztą bardzo lubię... :yes:

 

Na szczycie Nanga Parbat e045.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec na wyluzowanie - czy słyszeliście to ?

A cha cha! :D Bardzo dobre! :yes: Z humorem i dystansem!

 

Wieśka Tico, tico to tico, brak mu tylko lewego boka, wyklepie będzie favoritoooo. Zumba zumba raaaa ... :rotfl:

 

Słyszałam tylko jeden cover Despacito, ale gość się przejął i nieco w kierunku histeryzmów odleciał. Dla mnie słabo.

Ale bicki ładne ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Fantazja to naturalny aspekt ludzkich działań. Na pewno nie niszczy rozumu, ani go nawet nie obraża; nie stępia też apetytu na prawdę naukową i nie zaciera jej postrzegania. Wręcz przeciwnie. Im bystrzejszy i trzeźwiejszy umysł, tym wspanialsze będzie snuł fantazje."

J.R.R. Tolkien

 

19665453_1336197969830051_4782074804947310002_n.jpg?oh=06961f508161f18595c59ea732875a74&oe=5A0483E8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Znam ten utwór, mimo iż polski hip-hop to też nie moja bajka...

 

Wrzucałam go tu!

 

Dawne czasy...

 

Była zima 2013 roku i wielka, polska wyprawa zimowego ataku na Broad Peak W jej cieniu dwóch "wariatów" ("Czapa" i "Klonu" czyli Mackiewicz i Klonowski) wyrwali trochę z buta na zimową Nanga Parbat. Dino więcej o tym pisał.

 

Tak trafiłam na to wideo. Bardzo wtedy wpisywało się w moje uczucia.

Wciąż je zresztą bardzo lubię... :yes:

 

Na szczycie Nanga Parbat e045.gif

 

 

Ha - wiedziałem, że już to słyszałem, i oczywiście klip z Nanga Parbat jest bezkonkurencyjny do tego utworu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...