Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Weekendowe pogaduchy


tesel

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"Fantazja to naturalny aspekt ludzkich działań. Na pewno nie niszczy rozumu, ani go nawet nie obraża; nie stępia też apetytu na prawdę naukową i nie zaciera jej postrzegania. Wręcz przeciwnie. Im bystrzejszy i trzeźwiejszy umysł, tym wspanialsze będzie snuł fantazje."

J.R.R. Tolkien

 

Ależ oczywiście - wystarczy poczytać fantastykę naukową i ma się nieodparte wrażenie, że Verne, Lem i inni są drogowskazami dla wynalazców co powinni wymyślić - tak więc nauka wręcz podąża za fantazjami i wciela je w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczas obiadu w regionalnej podkarpackiej restauracji usłyszałem poza przepięknymi znanymi "Czarny blues o czwartej nad ranem", "Bieszczadzkie Anioły", "Lubię mówić z Tobą" itp. kilka nowych, ciekawych piosenek - aż się wychodzić nie chciało.

 

Wygooglałem dwa z nich i wklejam do posłuchania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przykład na to, że wystarczy, żeby dobrzy ludzie się nie sprzeciwiali a zło triumfuje.

 

Jak w wierszu pewnego luterańskiego pastora:

 

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.

Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.

Nie byłem przecież socjaldemokratą.

Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.

Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

 

 

A prawdą jest, że każda władza deprawuje i trzeba jej patrzeć na łapska, zwłaszcza iż mam wrażenie, że u nas deprawuje jakby mocniej i szybciej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to Szwecja, Francja, Niemcy 202?

 

We Francji już się praktycznie zaczęła wojna domowa, w Szwecji i Niemczech są jej zalążki a najeźdźcy jako tzw. uchodźcy są nadal importowani z afrykańskiego przybrzeża ...

 

Niedawno NYTimes pokazał mapę z jakich miejsc na Morzu Śródziemnym odbierani są tzw. uchodźcy.

Wygląda na to, że jeszcze chwila, a będą ich zgarniać z libijskich plaż :o

 

Biznes musi się kręcić - mafia zarabia, skorumpowani politycy też, a Unia dorzuca kasy -ostatnio 35 ml euro, by Włosi nie zamknęli portów przed lekarzami i inżynierami z pustyni

 

migrant-rescue-efforts-deadly-1495472589565-videoSixteenByNineJumbo1600.png

 

No to płyną nas ubogacać...

 

AFP_GU44W.jpg

 

Dawno nie byłam w krajach, które wymieniłeś, ale w czerwcu odwiedziłam ukochaną Lizbonę. Trasę z lotniska do hotelu pokonywałam metrem. Na jednym z przystanków wsiadł chłopak o ciemnej karnacji. Upał, środek czerwca a on w kurtce, jakoś tak wzdętej z przodu jakby coś tam chował. Po chwili, kurtkę zasuwa mocniej pod szyję i zaczyna kręcić się wokół relingu mamrocząc coś pod nosem wzburzonym tonem. Żebyś widział przerażone spojrzenia ludzi... Sama momentalnie spociłam się ja mysz ze strachu. Jak tylko metro stanęło wszyscy rzucili do wyjścia.... Tak to teraz wygląda. Niby spokój i wszystko normalnie, ale to tylko pozory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczas obiadu w regionalnej podkarpackiej restauracji ....

 

No to ja tak dobrze karmi jak zabawiają klientów, to musiało by pysznie! :) Domowych melodii nie znałam, a Strachy bardzo latynoskie i hot ;)

 

U mnie dziś w "kuchni bez wyrzutów sumienia" wegański tatar. Na zdjęciu brakuje szatkowanej cebuli, nie chciało mi się iść do sklepu. D

 

17523656_1558414694219372_6916715320381152255_n.jpg?oh=115e0752380c235d5d0a6685e0ea3e5b&oe=59CF98D1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywołana do porządku zmykam na kurs gotowania :D

Tatara nie będzie, ale klasyka kuchni wietnamskiej tak! Może w końcu dowiem się, ile tego baluta gotować by pióra nie właziły między zęby :D

 

OK, jeszcze muzyka. Dzisiejszą inspiracją jest Festiwal Skrzyżowania Kultur jego tegoroczny gość - Marta Gomez z Kolumbii

 

Tu w duecie z Idanem. Czule i delikatnie.

 

Cada Dia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawdą jest, że każda władza deprawuje i trzeba jej patrzeć na łapska, zwłaszcza iż mam wrażenie, że u nas deprawuje jakby mocniej i szybciej...

 

Dlatego najlepiej odebrać władzę urzędnikom żeby było jak w Szwajcarii.

 

Gorąco popieram JOW-y w wyborach do sejmu w naszym pięknym kraju plus wyniki referendów wiążące niezależnie od frekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze... jak zawsze... całkiem sam. Lecę dalej... Idę dalej.... Płynę dalej... Zostawiam wszystko za sobą... :bye:

 

"Z czasem samotność głęboko wnika w ciebie i już nie chce stamtąd odejść..." http://my-ksztalciuchy.pl/images/smiles/008.gif C.R. Zafon

 

Wracaj! http://my-ksztalciuchy.pl/images/smiles/icon_evil.gif

 

19756531_1904312359820536_8360102558530968917_n.jpg?oh=654e31ca9617dc02ca904951fbcc1a19&oe=5A0FF975

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...