Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Weekendowe pogaduchy


tesel

Recommended Posts

Mam w rodzinie kogoś, która jest krewną PAWŁA STRZELECKIEGO odkrywcy Ameryki Południowej /złoto/ i Australii. Paweł jest dzieckiem nieprawego łoża, ojcem biologicznym jest hrabia Ignacy Szembek z Siemianic z pow. kępińskiego a matka piękna pokojówka. Szembek załatwił ze Strzeleckim /spod Poznania/ zmianę metryczki celem ułatwienia lepszego życia. Wszystkie dwory szlacheckie były otworem dla szlacheckiego nazwiska STRZELECKI. Paweł miał szczęście w życiu i jest bratem jenerała Piotra Szembeka. Prochy Pawła sprowadzono z Londynu i spoczywają w poznańskim kościele w miejscu dla zasłużonych Wielkopolan, a urodził się w Rakowie w pow. kepińskim. Przodkowie Pawła, po stronie matki byli arianami, odłam kalwanizmu a ci z kolei odłam katolicyzmu. Edytowane przez dino49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No panie dino49 z takimi koligacjami... nie dziwię się, że Ameryka PD jest Ci bliska.

My tu w Warszawie mamy tylko Plac Piotra Szembeka! :p

;)

W tym pałacu w Siemianicach został spłodzony Paweł Strzelecki i urodził się Piotr Szembek

 

 

http://www.leka-opatowska.pl/images/stories/FOTOGALERIE/kultura/palac_szembekow/palac_szembekow3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_123
Dino.Boję się,że zaraz napiszesz.że ktoś z Twojej rodziny lub znajomy ma taki. :)

 

:) :) :)

Teesel!!! bosska ta łódź. Mam nadzieję, że Dino ma taką! Może się załapiemy na jakis rejsik? Ty po starej, ja po nowej znajomości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...