Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

 

w końcu dostaliśmy pozwolenie na budowę (hip hip hura) - jest już prawomocne

Pan koparkowy zaszalał i zamiast trawy po pas mamy już tylko "krajobraz po bitwie" :) żółciutki piaseczek a jutro geodeta ma wytyczać pod fundamenty

 

ciesze sie, ze w koncu cos sie dzieje :)

gratulacje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich budujących

Mam pytanko, a mianowicie: czy ktoś z Państaw budował z keramzytu 36 z firmy ZWOLBET? Pytam dlatego, że podali mi bardzo atrakcyjną cenę za pustak i tak się zastanawiam czy z tym materiałem jest wszysko ok :). I jeszcze jedno czy 36-ka wystarczy bez docieplenia na to tylko tynki ciepłochronne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich budujących

Mam pytanko, a mianowicie: czy ktoś z Państaw budował z keramzytu 36 z firmy ZWOLBET? Pytam dlatego, że podali mi bardzo atrakcyjną cenę za pustak i tak się zastanawiam czy z tym materiałem jest wszysko ok :). I jeszcze jedno czy 36-ka wystarczy bez docieplenia na to tylko tynki ciepłochronne?

Lepiej docieplić, im lepiej docieplimy dom tym mniejsze rachunki będziemy płacić za ogrzewanie.

Współczynnik przenikania ciepła dla ściany 36,5 z keramzytu wynosi 0,33 W/(m2.K), według nowych przepisów ściana powinna mieć nie więcej niż 0,30 W/(m2.K), więc w świetle przepisów trzeba docieplać... choć życie pokazuje czasami inne scenariusze :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekipy od CO+CWU (piec+podłogówka+grzejniki itd.)

budowa w Kłodawie. możecie polecić kogoś solidnego ? pozdrawiam !

 

Polecam firmę Eko-Term z Kłodawy, u nas właśnie wykonują instalację, można zobaczyć (też w Kłodawie).

 

Ja natomiast szukam ekipy do wykończeniówki, szpachlowanie, regipsy, jak ktoś może polecić solidną firmę, byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekipy od CO+CWU (piec+podłogówka+grzejniki itd.)

budowa w Kłodawie. możecie polecić kogoś solidnego ? pozdrawiam !

 

Polecam firmę Eko-Term z Kłodawy, u nas właśnie wykonują instalację, można zobaczyć (też w Kłodawie).

]

kurcze kiedy do nich nie zajadę wiecznie zamkniete :evil:

tez chce własnie u nich zrobic wycene i nie mam jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszyskich budujących

Mam pytanko, a mianowicie: czy ktoś z Państaw budował z keramzytu 36 z firmy ZWOLBET? Pytam dlatego, że podali mi bardzo atrakcyjną cenę za pustak i tak się zastanawiam czy z tym materiałem jest wszysko ok :). I jeszcze jedno czy 36-ka wystarczy bez docieplenia na to tylko tynki ciepłochronne?

Lepiej docieplić, im lepiej docieplimy dom tym mniejsze rachunki będziemy płacić za ogrzewanie.

Współczynnik przenikania ciepła dla ściany 36,5 z keramzytu wynosi 0,33 W/(m2.K), według nowych przepisów ściana powinna mieć nie więcej niż 0,30 W/(m2.K), więc w świetle przepisów trzeba docieplać... choć życie pokazuje czasami inne scenariusze :p

 

Hej

Budowałem z keramzytu od Szwyndraka z Karnina ale ten ze Zwolbetu to taki sam, teraz też bym z tego budował bo dom jest ciepły jest ok., ale z oryginalnego keramzytu z firmy Optiroc, ogladałem te bloczki , są równe!!!, ładne!!! , a te od naszych lokalnych firm to tragedia, czsami trafiały się nawet kamienie, żwir :evil: .Sciany gr 24 +15 styropian +wykończenie(baranek 2mm i farba silikat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam do odsprzedania pozostałości po budowie:

- wełna rockwool megarock grubość 10 cm - cena 7,50zł (współczynniik przenikania ciepła 0,039 W/mK.) - ilość ok 80mkw

- wełna rockwool toprock grubość 15 cm - cena 14,50zł (współczynniik przenikania ciepła 0,035 W/mK. - ilość ok 90mkw

- blocznik betonowe ilość ok. 30 szt - cena 2,00zł./szt

- stal (pręty fi 12 oraz fi 6) 1500zł/tona - ilość ok. 150kg

- styropian platinum plus gr 15cm (współczynniik przenikania ciepła 0,031 W/mK.) - cena 140zł/m3 - ilość ok. 1 metra

- deski szalunkowe ok. 1,2m3 - cena 250zł

Odbiór osobisty 6 km od Gorzowa

W razie pytań proszę pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących lubuszan, do których niebawem dołączę.

Będę budował mały domek koło Gorzowa, oczekuje na pozwolenie, urlop, dopływ na koncie :)

Tymczasem czytam, czytam i czytam.

 

pozdrówka

Witam.

Jaki projekt masz zamiar realizowac? Ja rowniez niebawem rozpoczne budowe malenkiego domku niedaleko Strzelec :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaki projekt masz zamiar realizowac? Ja rowniez niebawem rozpoczne budowe malenkiego domku niedaleko Strzelec :)

pozdrawiam

 

Mój projekt ciągle ewoluuje, ale w zarysie pozostanie to mały Feliks z Artinex'u, mam nadzieję relatywnie tani i w miarę energooszczędny. Zmiany wprowadzę w trakcie budowy, na ile czas, zapał i zasób pozwoli.

Buduję na Osiedlu Poznańskim i jak doczytałem mam tu na forum sąsiadów (Alkman, axlrose1 ), a miejscowość malutka taka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących lubuszan, do których niebawem dołączę.

Będę budował mały domek koło Gorzowa, oczekuje na pozwolenie, urlop, dopływ na koncie :)

Tymczasem czytam, czytam i czytam.

 

pozdrówka

 

witaj i powodzenia w budowaniu :)

 

u nas w tym tygodniu zasypywanie fundamentów w końcu i na razie stop :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...