Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czesc wam wszystkich !

 

tez buduje w pieknym woj. lubuskie, niedaleko zbaszynka

 

chetnie sie podziele z wami informacje

 

przepraszam od razu za moj ortograf bo jestem tylko pol polakem ! (na papierze , a tak to caly polak oczywiscie !)

 

naprzyklad :

 

ceny "surekobud" zbaszyn :

 

bloczki betonowe 150 : 2.68 zl

beton b15 : 220 zl

beton b20 : 208 zl

strop terriva : do uzgodnienia na miejcu=zalezy

 

wszytkie ceny brutto i transport gratis (do mie, dalej ne wiem)

 

zrobilem tez wycene piwnica w firmie "richter" w zbaszynku, bardzo drogo, nie polecam

 

czy ktos buduje to blysko ?

 

no i jeszcze geodeta z swiebodzina "renoma", mily facet, troszke dlugo i drogo , ale dobrze

 

co do notariusza, wogole nie polecam ten z swiebodzina, na poczatku bardzo mila, pozniej ta pani okazala sie calkiem zwykla krecarka !

 

narazie ! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Francuz!

Jesteśmy chyba najbliższymi sąsiadami z okolic Zbąszynka!

Obecnie jestem pochłonięty szukaniem wykonawcym ,mam kilka namiarów ,czekam na wyceny.

Jestem miejscowy ,więc jak chcesz to mogę Ci polecić paru wykonawców,a wspomnianą firmę R... omijaj szerokim łukiem.

Coś chyba pomyliłeś ceny betonu!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam, ja obecnie wyceniam dach i ocieplenie, od marca ocieplenia idą w górę- pod koniec marca, dokładniej, tak mi przekazano w hurowni bcd w Zielonej, ja ostatecznie zdecydowałam sie na POROTON 24, cena 3,05 za sztukę. Podobno dobra cena,styropian 15( 10 +5) EPS100 na podlogi 117zl/m3

Za zestaw wełna 15cm i calośc dostałam ofertę ok. 51zl.bez farby z tynkiem mineralnym baranek, farba to juz inna beczkaok. 7000 na pow. 210mkw, moze wybiore tynk barwiony w masie- silikatowy wtedy oszczedzam na farbie ok.4500 na plusie. Jak bede miała wycene dachu to dam znać ile co i dokładnie. na poddasze wybrałam Toprock 15 plus Unimata5cm , ale to dalsza sprawa,

Francuz podaj telefon do zbaszynia poszukuje bloczkow betonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wam !

 

potwierdzam, mila pani ze zbaszynia mowi ze bloczki pojda do gory...

 

mikolaj, nie pomilylem sie , takie ceny mie podala ta mila pani ! masz gdzies taniej ?

 

dostalem pozwolenie na budowe ! za darmo, nie uwierzylem !

 

co do stropu terriva, wydaje mi sie ze to jakies glowno :roll: , nie wyobrazam sie przeprowadzic jakies instalacje przez taky strop !? pomysle nad tym

 

narazie !

:wink: francuz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Francuz

Powiedz ,czy masz już kierownika budowy [ kto?] .

co do stropu terriva, wydaje mi sie ze to jakies glowno , nie wyobrazam sie przeprowadzic jakies instalacje przez taky strop !? pomysle nad tym

Jeśli nie teriwa , to co -płyty?!! :o

Bo monoliczny ,wylewany też do mnie nie przemawia :-?

Teriwa ma najlepsze parametry akustyczne , nie bardzo rozumiem o jakich instalacjach mówisz :o ???

 

Pozdrówka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej mikolaj !

 

kierownika budowy prawie mam , mila pani(narazie!) jest z nadni, nie boi sie jakiesz tam zmiany technologie itd to akurat mie pasuje !

jeszcze jest blisko jeden k.b ze zbaszynka, ale wole nie napisac tutaj o niego... !!! :oops: mialem z nym inne sprawe do zalatwienia i szkoda gadac :x

Co do cena to 1000 zl, podobno stara cena bo od wiosny bedzie wiecej (nowe przepisy dla tych co maja dzialalnosc), za to przyjadze 3-5 razy na budowie, mie pasuje

wiem ze ten ze zbaszynka "chce" 1200zl + jakis"plan bezpieczenstwa" 300 zl

 

co do stropu to nie znam sie ale wolalbym chyba , zwykla plyta

te instalacje to chodzi mie o rurki do CO itd.. wydaje mi sie, ze jak zrobie otwor , to caly pustak peknie ! no ale na pewno tak zle nie jest...

 

narazie ! 8)

 

napisz na jakim etapie jestesz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

jako świerzynka w materii budowy i użytkowania forum zasypie was caaaałą masą pytań no ale nie tak od razu :roll: ale w koncu gdzie mam szukac pomocy jak nie tu . Powoli zbieramy sie do budowy domu w Przylepie , budowy :D narazie będzie kopanie dołków i .. pierwsze pytanie ... bloczki betonowe gdzie znajdę w dobrej cenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Wszyscy " starzy" i "nowi" Budowniczowie :D :D :D

 

Arek Zielonka pytaj, może być cała masa pytań :D 8) Jeżeli chodzi o bloczki, to mogę powiedzieć, gdzie mozna kupić w dobrej cenie w okolicach Gorzowa, ale to troche za daleko :roll:

 

My jesteśmy po zakupie silikatów :D - w przyzwoitej cenie ( jakby ktoś chciał zapytać o cenę bloczków, bardzo proszę :D ) Mamy pierwsze wyceny dachu- miedziany Roben- 11 950, jeszcze do negocjacji :D i Braas 10 200. Ale róznica jest tak niewielka, ze zdecydujemy się chyba na ceramikę :roll:

 

Francuz ja mam strop z płyty :roll:

 

 

Hej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:))

OK to jako że my zaczynamy od zera a nawet troche od tyłu bo musimy usunąć stare fundamenty. Najpierw jednak staram się zbudowac jakieś zaplecze magazynowe... może ktoś słyszał o baraku budowlanym który chce zmienić właściciela?? potrzebuję coś w czym można spać i coś na magazyn .... ktokolwiek słyszał ...bo ja szukam , szukam i nic chyba że Wrocław , POznań.. gdzie koszty transportu zaczynają przewyższac wartośc "budowli" :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja też się dołączam. choć mam już domek wybudowany od 10 lat to teraz zabieram się po mału za generalny remont łazienki ( planuję w sierpniu) kafelki już kupiłam, cudną umywalkę ,bajerandzki kran i tak po mału bedę kupować resztę . pozostaje mi najważniejsza kabina ale tu mam dylemat bo chcemy bez brodzika a nie każda się do tego nadaje ( chyba że się mylę) no a te co mi się podobają to są strasznie drogie........ :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

My jesteśmy po zakupie silikatów :D - w przyzwoitej cenie ( jakby ktoś chciał zapytać o cenę bloczków, bardzo proszę :D ) Mamy pierwsze wyceny dachu- miedziany Roben- 11 950, jeszcze do negocjacji :D i Braas 10 200. Ale róznica jest tak niewielka, ze zdecydujemy się chyba na ceramikę :roll:

 

Hej :D

 

No widzę że od wiosny ruszacie dalej. Fajnie.

 

Ja postanowiłam, że się wprowadzam 23 czerwca :D (zaczynam urlop :D :D :D ), a może nawet wczesniej, jak całkowicie zmęczy mnie codzienne krążenie między jednym domem a drugim.

 

Do konca kwietnia mają nam podłączyć gaz, więc bedą juz wszystkie media. A zatem można mysleć o "zasiedlaniu" - mam nadzieje ze sie uda bo to plan optymistki :D

 

pozdrawiam z zasypanego sniegiem ( :evil: ) Gorzowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D

 

Gwiazdko :D to super, ze sie przeprowadzacie :D :D :D urlop w nowym domku- nic lepszego :D Napewno podłaczą Wam gaz :D

Jak tam u Was z dojazdem do domku :roll: u nas tragedia :evil:

Gwiazdko poproszę o namiar na gości od dachu i więżby na priva :D napisz mi co i jak i za ile :roll:

 

arek zielonka odpowiem wiczorem na priva :D

 

 

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Lada moment (odpowiednia pogoda) ruszam z budowa domku w okolicach Nowej Soli. W zwiazku z tym chcialbym poradzic sie forumowiczow gdzie moge dostac w okolicach Zielonej Gory w dobrej cenie bloczki betonowe, stropy teriva, beton B20, nadproza, zbrojenie. Czy jest jakas hurtownia lub producent godny polecenia, z ktorym mozna dosc elastycznie negocjowac ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D

 

Gwiazdko :D to super, ze sie przeprowadzacie :D :D :D urlop w nowym domku- nic lepszego :D Napewno podłaczą Wam gaz :D

Jak tam u Was z dojazdem do domku :roll: u nas tragedia :evil:

Gwiazdko poproszę o namiar na gości od dachu i więżby na priva :D napisz mi co i jak i za ile :roll:

 

 

Pozdrawiam :D

Aniu

Z dojazdem dopiero bedzie tragedia jak zacznie się odwilż. Już przedsmak mieliśmy jakieś dwa tygodnie temu. Tragedia to mało powiedziane - właściwie brak dojazdu do domu!!!!!!!! :evil: :evil: Stawaliśmy na polu do ujeżdżania bryczek. A prawdziwa wiosna przed nami.

Macie jakieś plany "drogowe" - oddajecie ją gminie? utwardzacie sami nawierzchnię?

 

Wyśle też inf. na priv. dot. dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...