Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! :p

więc poczytałem uzgodnienia tzn umowe i pismo, które mi przysłali w tym tygodniu, w umowie mam tak (a podpisałem ją w kwietniu 2004):

"wykonanie / przygotowanie instalacji odbiorczej, o której mowa w par.3 pkt 2zrealizuje klient"

a w tym punkcie jest tak: "Inwestor w ramach zagospodarowania działki, na terenie działki w lini jej granicy zgodnie z określonymi warunkami przyłączenia winien zabudować szafkę przyłączeniowo-pomiarową wykonaną jako wnękowa, bądź jako wolnostojąca." a dalej jakieś tam techniczne ble, ble.

Ja podpisałem umowę 6 maja 2005 i mam identyczne warunki!

W innym pkt. umowy jest napisane: "do granicy działki wykonać linię kablową 0,4kV -jako przyłącze zakończone złączem KH-00, zabudowanym w przygotowanej przez Klienta szafce przyłączowo-pomiarowej ."

 

Czy można się z tego wywinąć!!! :o Dlaczego nie traktują każdego klienta jednakowo?!!!! :evil:

Realizacja ma być latem -pożyjemy- zobaczymy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W tym roku weszła nowa taryfa http://www.klient.enea.pl/index.php?adm=&page_id=57.

Jest tam napisane "8.8. Stawki opłat za przyłączenie do sieci dla IV i V grupy przyłączeniowej dla przyłącza

kablowego uwzględniają koszty zakupu i montażu złącza kablowego i szafki

złączowo-pomiarowej lub szafki złączowej w przypadku budynków wielolokalowych,

w których lokalizacja układów pomiarowo-rozliczeniowych nie pokrywa

się z lokalizacją złącz kablowych." To oznacza, że po stronie Enea jest zamontowanie szafki. Moja umowea z nimi jest z lutego 2005 i jest tam napisane, że szafka (koszty) jest po mojej stronie.

Znając życie nie wezmą teraz tego kosztu na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kierownikiem rejonu energetycznegow Enea. Na poczatku stwierdził, że nie wie o zmianie taryfy. Później, że jeśli wystąpię z pismem o zamiontowanie skrzynki przez nich to on to wyśle do radców prawnych aby się wypowiedzieli. A póżniej zaczął mnie straszyć, że jeśli wypowiem umowę to będe musial rok czekać.

A ja nie mogę tyle czekać.

 

Super jest być monopolistą. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak dziś byłam w Ena powiedzieli mi w obsłudze klienta iz nić nie wiedza o zmianach jakoby Enea miała pokrywać koszt zakupu szafki , a jeżeli takowa by nastapiła to więcej płaciłoby sie za moc przyłączeniową .

Z moich prywatnych zrOdeł wiem iż oni doskonale wiedza o noewlizacji ale graja na zwłokęTak to wielki monopolista i trudno znim walczyc , a szczegulnie wtedy gdy zależy nam nam na czasie by przyłącze mieć w miare szybko.[list=], MOJA PRYWATNA SYTUACJA JEST WMIARE SKĄPLIKOWANA WIEC NIE BĘDĘ RYZYKOWAĆ , NARAZANIEM SIĘ IŻ PRZYŁĄCZA NIE BĘDĘ MIEĆ WOGLE. ALE JEŚLI MIAŁABYM ZACZYNAĆ OD POCZĄTKU TO WALCZYŁABYM .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRAWO JEDNO DLA WSZYSTKICH przecież jest tam jakiś kierownik lub dyrektor i jest on zobowiązany do przestrzegania prawa nie daj sobie dmuchać w kasze to są twoje pieniądze w najgorszym wypadku pożycz prąd od sąsiada. Ale myślę że po interwencji u dyrektora prąd (o ile jest już projekt i uzgodnienia i wydane warunki)będziesz miał w 2 tygodnie 8) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wzystkich z Gorzowa :D

Buduję w Santocku koło Gorzowa, mam pozwolenie ale pogoda nie sprzyja ziemia gliniasta koparki sie zakopują, cholera mnie bierze bo nic nie mogę zrobić ...ziemia musi odeeschnać ...

Ekipe mam za 30tys do wieżby ,mają wejść od 15-tego do tego czasu miałm przygotować drogę dojazdwą 100m drogi i ściągnać humus ,a tu taka klapa ,podłamałam sie troszkę.

MAM SUPER FACHOWCA OD OGRODZENIA za słupek z robocizną 7,zł z za przęsło 60.zł noi koszt płaskowników ...już część mam wykonane i odebrane .-trzy strony ogrodzenia 110mb wyszło mnie z robocizną 7tys .zostaje koszt fundamentów -zastanowiam się nad prefabrykantami podobno wychodza taniej bedę dzwonić w pomiedziałekdo prefadomu

Mój projekt to dom pod jarzabem z g . 200m2 buduję z ceramiki 25.

 

Witaj Cassandra :D

 

u mnie też glina, ale co gorsza na własne zyczenie.

Musieliśmy podnieść teren o jakieś 60 cm i braliśmy co było, a była glina pomieszana z piachem :cry:

 

teraz rozpaczliwie szukamy dobrej ziemi / humusu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkch lubuszan, jak widzę zima dała sie wszystkim we znaki. Ja co prawda długo sie nie odzywałam, ale praca wre i jak dobrze pojdzie to po swiętach się przeprowadzamy.Najgorsze były tynki, bo miały schnąć 6 tygodni a przez ta pogodę schły prawie 3 miesiące.Koszmar. Jeżeli Funiu nie znalazłaś jeszcze psadzkarzy to podaję nr. do moich są ze Strzelec robią szybko, tanio i dobrze Podaję od razu bo zanim znowu siądę do komp. to pewnie troche minie. 603 429 222

Pozdrawiam gorąco :D :D :D

Agnes Kochana

 

właśnie z nimi jestem umówiona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkch lubuszan, jak widzę zima dała sie wszystkim we znaki. Ja co prawda długo sie nie odzywałam, ale praca wre i jak dobrze pojdzie to po swiętach się przeprowadzamy.Najgorsze były tynki, bo miały schnąć 6 tygodni a przez ta pogodę schły prawie 3 miesiące.Koszmar. Jeżeli Funiu nie znalazłaś jeszcze psadzkarzy to podaję nr. do moich są ze Strzelec robią szybko, tanio i dobrze Podaję od razu bo zanim znowu siądę do komp. to pewnie troche minie. 603 429 222

Pozdrawiam gorąco :D :D :D

Agnes Kochana

 

właśnie z nimi jestem umówiona :D

 

Funi przypilnujcie ich tylko jak będą robić dylatacje, bo u nas poszli strasznie po ukosie i nie wiem jak to z czasem wytrzymają kafle, ale poza tym wszystko poszło dobrze, a wporównaniu do innych fachowców można powiedzieć, że wręcz super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :D

 

Czy możecie mi podać obecną cenę metra posadzki- robociazna?- bardzo prosze, gdyz zupełnie nie mam pojecia :-?

 

Byłam wczoraj w Enea- Gorzów i słyszałam rozmowę. Ktos pytał się o szafkę- czy Enea robi na swój koszt- odpowiedz była taka, że inwestor sam ponosi koszt.

 

Pozdrawiam :D

u nas 10 zł za metr, ale nasze materiały

 

 

pozdrówka :)

 

 

ps. czy ktoś wie co u Malinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że sezon ruszył :D Cieszę się że idziecie dalej z budowaniem waszych domków.

 

U mnie wszystko w porządku. Czekam z niecierpliwością na poród ale moja córcia nie chce coś wyjść na świat. Chyba czeka na lepszą pogodę :wink: Czuję się bardzo dobrze. Termin mam na 19 kwietnia więc mam nadzieję że to już niedługo nastąpi.

 

Mój mąż zaczął działać na zewnątrz. Zrobił mi namiot foliowy i posiał rzodkiewke, sałatę i szczypiorek. Miałam to sama zrobić ale mój wielki brzuch mi przeszkadza :wink:

 

Czasami was podczytuję. Nic nie piszę bo już nie jestem w temacie budowy. Jedno wam powiem - własny domek to coś wspaniałego ale trzy razy więcej pracy niż w bloku. Mimo to i tak bym nie wróciła do bloku za żadne skarby świata :D Nie mogę już się doczekać wiosny i lata.

 

Pozdrawiam

Malinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :D

 

Czy możecie mi podać obecną cenę metra posadzki- robociazna?- bardzo prosze, gdyz zupełnie nie mam pojecia :-?

 

 

Pozdrawiam :D

 

Ja tez płaciłam 10 zł za m2 - wrzesień 2005, tak więc cena nie uległa zmianie.

 

Witam Malinkę :D :D :D Daj znać jak rodzinka sie powiekszy :D

 

Ach dzisiaj piękny dzień - już dojechał zamówiony gres :D , płytki do łazienki, :D kabina prysznicowa :D - odbierzemy dopiero po œwiętach. Potrzeba troche ršk do rozładowania (pani przez przypadek uœwiadomiła nam, że sam gres bedzie ważył ok 2 ton :o :o :o ) a tych trochę przyjedzie właœnie po œwiętach.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...