Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Ja z tych co juz nie klikają ale jeszcze zaglądaja od czasu do czasu

Wszystkich budujących pozdrawiam i tych co juz sie wybudowali

 

Czy ktoś przeliczał jak to wychodzi cenowo wykonanie podłogi na strychu z OSB lub z deski normalnej jednostronnie cheblowanej noi jakie grubosci trzeba by było zastosować.

 

Pozdrawiam z upalnego Świebodzina

Analogicznie jak wyzej ale bez problemu z podloga na strychu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie pochwalę swoimi fundamentami:

http://images3.fotosik.pl/104/b4071f6ab428481cmed.jpg

 

http://images4.fotosik.pl/67/92f39ab6a1673e4fmed.jpg

a to wnętrze mojej studni

http://images2.fotosik.pl/104/6ec7e648ec42bd4cmed.jpg

Dziś sa już zasmarowane i przyklejono kołderkę ze styropianu 10cm EPS100, osłonięte folią, za tydzień obsypywanie i wsypywanie do środka gór piachu wykopanego wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam LUBUSZAN, w szczególności z Gorzowa i okolic.

 

Obecnie jeszcze mieszkam w małym mieszkaniu (46 m kw), ale w przyszłym roku planuję budowę małego domku (pow. użytk. ok. 80 m kw parteru).

Oto powód, dla którego zaczynam nowy wątek na tym forum.

 

Domek, o którym marzymy z żoną to LMB 46 (w.lustrzana):

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=54594&page=1

budynek wydłużam o ok. 60 cm żeby kuchnia osiągnęła trochę większą powierzchnię.

 

Owszem, marzyliśmy o innym, większym, ale ten projekt jest kompromisowy. No i mam nadzieję że nas będzie na niego stać ;)

 

Domek mały, ale dla małżeństwa z jednym dzieckiem chyba wystarczający (tym bardziej, jak wcześniej mieszkało się w bloku). Rezerwa jest na poddaszu, będzie z tego jakieś 2 dodatkowe pokoje.

Mały domek na troszkę większej działce (ponad 30 arów) na wsi pod Gorzowem.

Budowę planuję rozpocząć w przyszłym roku na wiosnę. Ściany będą z siporexu + ocieplenie ze styropianu. Dach - chyba Brassa (na ceramikę chyba nie będę mógł sobie pozwolić). Na poddasze chyba wstawię okna połaciowe, ocieplę wełną - i będzie czekało na lepsze czasy. Na początek zrobię parter - i tam zamieszkamy.

 

Czy ktoś pokusi się o oszacowanie, ile mogę wydać na materiały na stan surowy otwarty a ile jeszcze by zamieszkać???

Planuję stawiać dom z kredytu - myślę tu o kwocie 200.000 zł.

Ekipę chyba już mam na stan surowy otwarty. Ściany i dach - a więc na robociznę całego stanu otwartego firma chce ok. 30.000 zł netto. Taniej nie znalazłem, czy na warunki gorzowskie cena jest przystępna?

 

Po wybudowaniu domku i zrobieniu parteru, po przeprowadzce mam zamiar sprzedać mieszkanie, za które myślę że dostanę ok 100.000, spłacić tym część kredyt, a resztę 100.000 spłacać przez wiele lat.

 

Czy mi się to uda?

 

Obecnie jestem przed adaptacją, myślę że przed jesienią uzyskam już pozwolenie na budowę.

 

Co myślicie o moich planach?

 

Z góry dziękuję

 

PS jestem na forum już drugi dzień i zdążyłem namieszać (mam nadzieję, że nikt nie zauważył)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dariusz_m :D :D :D

 

My budujemy podobny domek, z tego samego biura :D http://www.ciepledomy.pl/project.xml?id=54184&offset=6&backcmd=Golden to nasz domek. Wydłużyliśmy go o 0,85 cm i w całosci jest podpiwniczony- działka na stoku.Zaczelismy w zeszłym roku.

Budujemy z silikatów,stroppy żelbetowe, dachówka cementowa Euronit. Na stan surowy otwarty( od wykopów, piwnicy do dachu) wydamy ok 70 000 w cenie jest robocizna dachu( więżba i dachówka) Pozostała robocizna własna ( mąz z teściem)

Moze będziesz miał jakiś obraz kosztów :D

A o cenie robocizny może powiedzą ci, którym budowały ekipy 8)

 

Plany masz bardzo dobre :D

I według mnie powinno sie udać :D

 

 

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz strop .. w projekcie byly płyty ale dałam się namówić na terive podobno lepsza niż płyty a iż dostałam wycene dobrą to też się zdecydowałam ...

 

Mój narzeczony powiedział, że ta teriva nie jest lepsza od płyt, bo często sie zawala. :roll:

 

A to , ze spadły u Ciebie te belki i pustaki to powiedział, że oczywista wina jest wykonawcy, bo tak jak pisaliscie wcześniej on za materiał odpowiada i powinien go dobrze zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dariusz_m :D :D :D

 

My budujemy podobny domek, z tego samego biura :D http://www.ciepledomy.pl/project.xml?id=54184&offset=6&backcmd=Golden to nasz domek. Wydłużyliśmy go o 0,85 cm i w całosci jest podpiwniczony- działka na stoku.Zaczelismy w zeszłym roku

ŁADNY DOMEK :) Moja działka jest na równym polu, ale cała miejscowość na górce (Janczewo).

....

 

Plany masz bardzo dobre :D

I według mnie powinno sie udać :D

 

DZIĘKI !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz strop .. w projekcie byly płyty ale dałam się namówić na terive podobno lepsza niż płyty a iż dostałam wycene dobrą to też się zdecydowałam ...

 

Mój narzeczony powiedział, że ta teriva nie jest lepsza od płyt, bo często sie zawala. :roll:

 

A to , ze spadły u Ciebie te belki i pustaki to powiedział, że oczywista wina jest wykonawcy, bo tak jak pisaliscie wcześniej on za materiał odpowiada i powinien go dobrze zabezpieczyć.

Witaj

Z tego co wiem i z tego co mówił mi mój kierownik budowy to nie ma lepszego stropu jak teriva jest cieplej i póżniej oszczędza sie na ogrzewaniu..podobno :wink: zobaczymy

Mam nadziw\eje iż moja sie nie zawali :roll: przed zalaniem odbierze ja kierownik i sprawdzi czy wszystko ok :D musi być ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu 67

Spotkałam się dziś z Damianem noi ceny idą w góre robena ..tak twierdzi..

chyba ma racje .. :roll: jeśli nie zdecyduje sie teraz kupic to strace gdzieś około 1tys na całości . Byłam u kowalewskiego ale jaszcze nie mam wyceny.. byłam też w hurtowni jak sie wyjeżdza na kłodawe po prawej stronie Pro-Dach dali mi 70zł mniej .. myśle iż wynegocjuję jeszcze z P Damnianem ta cenę może urwe pare setek 8) oby :wink: ..Ale poczekam jeszcze na wycene od kowalewskiego ..zobaczymy..przeczucie mi mówi że taniej nie dostanę ..Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chcę robena miedzianą ale po cenie aktualnej ..przed podw..jeśli teraz jej nie kupie to pózniej wybiore inną tańszą. P Damian twierdzi że miedzy cementowa a ceramika jest znikoma różnica to niech bedzie ceramika stara i sprawdzona ,do dekarza zadzowonie jutro.. dziś mieliśmy sprzątanie na działce troche sie tego nazbierało ...jesteśmy wykączeni...skonani

Dam znać jak będe miała wycene od kowalewskiego ...Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem i z tego co mówił mi mój kierownik budowy to nie ma lepszego stropu jak teriva jest cieplej i póżniej oszczędza sie na ogrzewaniu..podobno :wink: zobaczymy

Mam nadziw\eje iż moja sie nie zawali :roll: przed zalaniem odbierze ja kierownik i sprawdzi czy wszystko ok :D musi być ok :D

 

Przepraszam :oops: , mam nadzieję , że Ciebie nie przestraszyłam, na pewno się nie zawali :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć poszukuje koparki do wynajecia za rozsadna cenę, moja sie popsuła właśnie. a musze zasypywac fundamenty. Ani Pan Der ani BUj nie maja obecnie.

Witaj Acca

Musisz szukać gdzieś blisko swojej okolicy ..liczą sobie godziny od momentu wyjazdu z bazy do powrotu do bazy to juz na dziendobry 140,00 zł :wink: ..unas w Gorzowie od 70,00 zł za godz .

Mi robi Pan na lewo :D Poleciłabym ale za daleko :cry:

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu 67

dziś odwiedziłam HMB też do końca tygodnia zrobią mi wycenę na robena..kowalewski się nie odezwał..W HMB twierdzą iż podwyżki nie będzie bo juz była na poczatku lipca... :wink: i komu tu wierzyć?

Zadzwoniłam do Pana Damiana z informacją iz Pro Dach daje mi 70,00zł miniej nato On że da mi 100,00 :lol: ale nie wie jak długo może podtrzymać wycenę ... 8) musze urwać jeszcze setkę :wink:

Ale wszyscy jednogłośnie twierdza iz nie dostane nic tańszego jak roben na dzień dzisiejszy..A Ty nadal Kramic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...