Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam nadzieje, ze moj post sie pojawi :-) to moj debiut forumowy. Do tej pory sie nie ujawnialam choc czytalam...

Mam nadzieje wczesna jesienia ruszyc z budowa, zamierzam do zimy zrobic fundamenty a na wiosne rozpoczac od wznoszenia scian. Ale jesli nie zdaze to zaczne wszystko wiosna. Na razie jestem na etapie uzgodnien, mam nadzieje do 10 sierpnia zlozyc wniosek o pozwolenie na budowe...

Tu dla zainteresowanych link mojego - mam nadzieje - domku

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w30122g.html

tylko bedzie w wersji lustrzanej.

Na pewno bede miala duzo pytan, licze na wasze wsparcie,

pozdrawiam

thrier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Grupa lubuska nieco zamarła, więc prezentacje nowych uczestników z pewnością nieco ożywią dyskusję :)

Ja również czekam na pozwolenie na budowę i także chciałbym w tym roku móc rozpocząć budowę swojego domu - Domu w peoniach z pracowni Archon+. Tutaj link do dyskusji o tym projekcie:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=28407&highlight=

 

Swój dom zamierzam postawić w Ulimiu.

 

Pozdrawiam wszystkich lubuszan i innych sympatyków grupy lubuskiej :)

 

Ps. thier, a Ty gdzie budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D :D :D Szczególnie Thrier i Suwalek :D :D :D

 

Z Therier zdążylam się zapozanac wirtualnie 8)

Suwalek, a to Funia się ucieszy, będziecie sąsiadami 8)

 

Acca nie piszasz do nikogo, ja czytam 8)

 

A u mnie... dzisiaj dostalam wycenę dachowki- 9 000 ( o 300 mniej niz w CMB :roll: ) a moze jeszcze cos utarguję 8)

A 7.08 o godzinie 7.00 akcja strop!!! ( płyty żelbetowe) a potem zbrojenie stropu, scianki szczytowe, wieniec...

 

Oczywiscie ja też służę pomocą :D :D :D

 

I również mam nadzieję na ożywienie dyskusji 8) :D :D

 

Ps.

Stan na dziś http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a2901a8699c83e2.html

 

 

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aniu ta dobra wycena to od kogo? :wink:

Czy jesteś zdecydwana na strop z płyt? :wink: gdybym miała jeszcze raz wybierać to chyba byłyby płyty ....napewno szybciej , napewno taniej , ale czy cieplej póziej w eksploatacji budynku?

Dziś zamną zalanie stropu Teriva jestem szczęśliwa bo wszystko ok poszło..żadnych zarwań :D 13kubików betonu poszło ..

ps dzwoniłam jakiś czs temu do Pana od dachówki njwcześniej może koniec września :-? szkoda :( potrzebuje na początek września poszukiwania nadal trwają 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłodawa :-)

 

Jak zwykle pomysły nachodza nocą...zaczynam mieć wątpliwości - skoro w projekcie jest napisane, ze scianki zewnetrzne jednowarstwowe murowane z bloczków bet.kom.M-500 o grup 36-37,5 cm, dopuszcza sie warstwowe o grub.warstwy konstrukc.min.25, to oznacza, ze NIE MOGE budowac z siporeksu 24 cm + 12 styropian???? Takie mialam plany...

A wogole, to napiszcie z doswiadczenia co najtaniej wychodzi? oczywiscie przy zalozeniu otrzymania mozliwie najlepszej izolacyjnosci cieplnej...

 

Drugie pytanie - czy zastosowanie stropu z plyt betonowych, jesli w projekcie jest teriva I musi byc zatwierdzone przez architekta, czy moze wpisem do dziennika kierownika budowy?

 

pozdr,

thrier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mam taka nadzieje...tym bardziej, ze kierownik w ramach sowich nowatorskich (acz nieglupich ) pomyslow zaproponowal rezygnacje z wienca zelbetowego wienczacego fundamenty, bo to nie zmniejszy sztywnosci konstrukcji przy tak niskim domu a oszczedza troche kasy...

Jak zaczne budowac to zaraz sie okaze, ze to zupelnie inna konstrukcja niz w tedy kiedy kupowalam i uzgadnialam projekt :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie,ze ktos czyta. :D

Aniu- fajnie już u ciebie, u mnie od poniedziałku zwożą materiał- Poroton 30 dostałam obecnie w cenie Porotonu 24 :D -zapłaconego w lutym- na składzie brak 24- więc tak wybrnęli z zamówienia- konsultowałam z kier. i ustalilismy ,że może być. Dla mnie lepiej bo cieplejsza i grubsza ściana, wzięłam go tylko na zewnętrzne ściany bo od środka szkoda każdego cm, tam będzie juz 24. u mnie dziś miksokret kładzie chudziaka- wychodzi taniej od tradycyjnej gruszki ok.1000zł. Gładziutko posmarowali- wyglada jak masełko na chlebku. :D 11zl/m2. Fotki na dniach, od jutra podlewam beton wodą.

Korzystam,że nie mam jeszcze ogrodzenia- też rusza od środy-udalo mi sie znależć majstra za 4600zł- 300mb, udało mi się :D też załatwić ziemię super za 30 zł wywrotka- kopią fundamenty pod nowy budynek policji w Świebodzinie i wożą mi stamtąd, mam juz 20 wywrotek. U mnie tylko żółciutki piaseczek, bardzo mialki , na tym tylko sosny rosną, widac na fotce, cała budowa od poniedziałku to bedzie miała wygląd pobojowiska. Fundamentow niewiele widać bo prawie w całości zasypane. Będą tylko cegły i ta ziemia, będę miała co robić jesienią :-? :roll: :lol: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Acca :D :D :D

Ja też kupiłam cegły juz w marcu 8) Przyjechały i leżały na placu w hurtowni :D Wczoraj bylam po wycenę dachowki i pani z hurtowni mówiła, że jest taki kocioł, ze jak ktoś zamówi cegly na ściany teraz, to dopiero bedzie miał na pażdziernik :-? Ja chcialam zamówić pustaki wentylacyjne, to dopiero bedą za miesiąc, bo nie ma nawet na produkcji :-?

 

Super, ze u Ciebie tak wszystko dobrze się uklada. No i ziemia w tej cenie :D Ja w zeszłym roku potrzebowalam do zasypania fundamentu i podsypania tarasu i kupowalam za 100 wywrotkę ok 20 t

U Ciebie piasek a u mnie glina :roll:

Tak tak z ziemią jest co robić, wiem coś o tym :-? :D

 

 

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podjełam decyzję wykańczam zimą tak by w kwietniu sie wprowadzić nawet jak nie bede mogła dojechać do własnej działki... :wink: kalosze i to długie po uda :lol: :lol: pżniej nie będzie mi do śmiechu, droga nadal nie dokaczona włozyłam 7tys , a 6-ciu udziałowców nie budujących a wtym jeden inwestor ja samotny na polu walki :-? - w konsekwencji oddana gminie ..a gmina no wiadomo...brak funduszy :x ale i tak dopne swego...

Pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałsci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam ostatnio na imprezie rodzinnej - mama moja wypiła kilka lampeczek kokolino zracji tego iż nie pije naogół wcale.. wracając do domu zatrzymała ją kontrol -radar.. :lol: już się śmieje ..i pyta się ..ile pani Wando dziś Pani wypiła ?

A mama jak to mama bęz namysłu mówi pikolino panie władzo ..Pani chyba żartuje śmieje sie policjat i zarazem patrzy podejrzanie ..no ile kielonków ponagla? mama zaczerwieniła się strasznie i juz wtedy naprawdę wyglądała jakoby wypiła coś co zawierało..no nie pikolino :lol:

Skączyło się na dmuchaniu :lol: :lol: ha ha biedna mama ..

Sory to nie do tematu ale nie mogłam się powstrzymać ...tak mnie to rozsmieszyło ze musiałam to opisać :lol: :lol:Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mycha :D

 

Ja w zeszłym roku za zmiany:poszerzenie bud., dodanie okien na ścianach szczyt., zmiana stropu, obnizenie stropu, zmiana okna w pom. gosp, za wzystko aż do odebrania pozwolenia na budowę zaplaciłam 2 200+ 500 za doprojektowanie piwnicy.

 

Czyli za projekt zapłaciłas powiedzmy 1500zł i plus jeszcze do tego za zmiany dopłacałas 2200zł :o , czy całość tyle Cie wyniosła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...