Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zasadniczo czekam, aż będe prawowitą właścicielką ziemi - potem się zabiorę :)

a, no i przeglądam projekt pod kątem zmian

chcę Melanię podpiwniczyć, choć częściowo, przenieść tam pralnię, kotłownię i inne takie, ale nie mam pewności, czy nie będę miała problemów z kanalizacją... czy mi się w piwnicy nie będzie woda 'cofać'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kochani, ponieważ chcę mojego wielkoluda podpiwniczyć, zastanawiam się nad zrobieniem badania geotechnicznego gruntu, czy znacie kogoś ze Świebodzina albo okolic kto się tym zajmuje, robi to rzetelnie i w dodatku niedrogo? (taka promocja to tylko w Erze ;))

i za ile robiliście podobne badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/39208aaf545ec760.html

1) 900x900, 2x - wszystkie z roletami ręcznymi , otwierane na bok i jedno dodatkowo otwierane do góry

2)1500x1500, okna do sypialni 3x, podział 1/3-2/3 otwierane na bok- częśc mała, do góry i na bok częśc duża

 

 

3)900szerx1500dł- okno łazienkowe-gładkie ale zamazane-otwierane do góry i na bok z roletą ręczną, nadstawna lub beclever4) okno FIX w skrzydle-1800x1500-salon

5) 900x2000 fix w skrzydle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę bylismy u projektanta, który stwierdził, że nie opłaca robić się adaptacji projektu i trzeba wszystko od nowa i powiedział, że koszt tego projektu to najpierw 7-8 tys., a później na koniec stwierdził , że około 10tys :o , oczywiście dalismy sobie spokój.

U nas w Zielonej Górze jest biuro , które sprzedaje projekty różnych firm i bedzie nas to kosztowało projekt+ok.1900zł(przygotowuja wszystko do pozwolenia na budowę)

Ale pani mnie zmartwiła, bo domek , który chcieliśmy powiedziała, że sie nie zmieści na naszej działce i że nie pasuje zbytnio. :( :(

Więc poszuka dla nas domków kilka i sobie wybierzemy.

Ma też zadzwonić od nich geodeta, więc czekam niecierpliwie na jego telefon. Nasz znajomy geodeta chciał od nas 550zł, a ten od nich bierze500-550zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Właśnie niedawno rozebrałem swoje przyłącze elektryczne na cele budowlane.Dysponuje taką szafką, którą chętnie odsprzedam za jakieś niewielkie pieniądze.

 

http://images1.fotosik.pl/152/c6607dbe476c3134.jpg.

 

W szafce należy wymienić aparaty elektryczne (obecne mają ok 10 lat i nie zawsze łączą) i podłączyć na placu budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, :D

Ponawiam swoje zapytanie

- gdzie można kupić tanio siatkę na ogrodzenie wstępne (leśną?),

- ile czasu można stawiać więźbe - dach 320 m.

- gdzie mogę kupić drewno suszone komorowo i impregnowane w kąpieli

Proszę również o namiary na dobrego i sprawdzonego dekarza.

Budujemy się w Przylepie.

Pozdrawaim

Mona

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKY nie ma sprawy i tak fajnie ,że jedna wycenę juz bedę miała. :D

czy znacie sie na materiałach do impregnacji drewna - do wybudowania tarasu- czym najlepiej impregnować aby miało ładny trwały kolor i nie niszczało.

zapomniałam dodać ,że dziś wielkie swięto przyjechały wreszcie to chol... kominy. Oby niczego nie brakowało. Jutro układanie stropu, jak ja to przeżyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acca i Aniu Wycena na jutro mam małe opóżnienie .Przepraszam i Pozdrawiam :lol:

 

Nie ma sprawy Casandra :wink: To i tak super, ze bedziemy mieć tę wycenę 8) :D

 

Acca przeżyjesz, inaczej byc nie może :wink: :D

 

A ja mam od wczoraj nareszcie zalany wieniec i fundament pod murek oporowy i pod słupki na tarasie :D

Udalo mi sie wg powiedzenia"głupi, to ma szczęście"

Poszłam zamówić beton- wczoraj- i zażartowałam sobie, ze chcę miec beton i pompę zaraz i :o pan powiedział, że nie ma sprawy juz może jechać :o Szybciutko telefon do teścia i za godzinę pompa juz byla przed domkiem :D A chodziło o to, ze tydzień deszczowy i bylo ryzyko,że może się nie udać :roll: Super :D

 

 

 

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko moja działka jest długaśna z 70metrów, szer 16m., chcemy już zrobic ogrodzenie tam gdzie bedzie sad, na początku chcieliśmy tymczasowo zrobic ogrodzenie z siatki leśnej, ale chyba nie opłaca sie ,więc chyba zrobimy już takie ogrodzenie porządne z tej siatki zielonej, a tu gdzie będziemy budować dom zostawimy bez ogrodzenia. A chcemy juz ogrodzić tam , bo już bysmy posadzili sobie drzewka, no i nasz kochany piesek miałby w końcu gdzie biegać. :D

Aha a pytanie moje brzmi czy uważacie , że to ogrodzenie nie bedzie nam przeszkadzać w budowie. :roll:

 

Byłam wczoraj u projektanta. W Zielonej Górze jest firma , która sprzedaje projekty różnych firm i później jak trzeba robia adaptację i pani stwierdziła, że ten domek co chcemy to sie nie nadaje na nasza działkę :cry: :cry: , ale poszuka dla nas odpowiednich domków a my sobie wybierzemy i zrobi nam adaptację, koszt to: cena projektu+około1900zł , załatwiają wszystko co potzrebne do pozwolenia na budowę, czyli nie musze chodzic po warunki przyłączeniowe :D

 

Pozdrawiam Was serdecznie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko moja działka jest długaśna z 70metrów, szer 16m., chcemy już zrobic ogrodzenie tam gdzie bedzie sad, na początku chcieliśmy tymczasowo zrobic ogrodzenie z siatki leśnej, ale chyba nie opłaca sie ,więc chyba zrobimy już takie ogrodzenie porządne z tej siatki zielonej, a tu gdzie będziemy budować dom zostawimy bez ogrodzenia. A chcemy juz ogrodzić tam , bo już bysmy posadzili sobie drzewka, no i nasz kochany piesek miałby w końcu gdzie biegać. :D

Aha a pytanie moje brzmi czy uważacie , że to ogrodzenie nie bedzie nam przeszkadzać w budowie. :roll:

 

Mycha tego wydatku nie pożałujecie, część ogrodzenia będzie z głowy, a wywalanie kasy na siatkę leśną, ma sens tylko wtedy gdy z tą siatką masz co zrobić w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...