Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Casandro- nie mam wyjścia jak chce sie wprowadzać w przyszlym roku to przez zimę muszę robić co nieco- co prawda mam kłopot z tynkami- brakuje czasu moim tynkarzom ale jeszcze poszukam. Planuję codziennie byc na budowie choćby po to aby zapalić w trociniaku- martwie sie tylko czy nie ucierpi przez to komin -rura ceramiczna od kominka- chodzi mi o te smoliste syfy odkładajace sie w kominie jak sie pali mokrym drzewem bo jasne ,że nie mam drzewa wysuszonego. a jeszcze jestem umówiona z cieślami na wykonanie wiaty- 4/6m na drzewo własnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://preview.mmikolaj2.photosite.com/~photos/tn/5647191_1024.ts1162123707305.jpg

 

http://preview.mmikolaj2.photosite.com/~photos/tn/5647173_1024.ts1162123600078.jpg

 

http://preview.mmikolaj2.photosite.com/~photos/tn/5626250_1024.ts1162059414804.jpg

 

Wysokość bramy 205cm szer 260 jeśli chodzi o posadzkę to mam chudziak , musiałem tylko wytynkować garaż.

Cena bramy jest bez napędu napęd dodatkowo 1000zł +350 montaż.

 

Pozdrówka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Mikołaj rewelacja!!!

Cudownie!!

klinkier i masz z glowy elewację bo ja własnie wyceniam wełne na poddasze i sciany. rewelacja, jaki kolor podbitki masz?

Dachoweczka jest nieziemska. Jakiej firmy? ogolnie swietnie, wszystko mi sie podoba jak bede w twojej okolicy to chociaz bede wiedziala czego szukać.Gratulacje, wiem że wiele sam zrobiłeś. moja brama szersza-3,75, 220 wysoka- ciekawe ile zabulę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej jekie to wszystko drogie :cry:

Powodzenia Acca Ci życzę.

 

ztego co zauważyłam to masz podobny styl i podejscie do budowy co ja,

Liczy sie prostota nic za bardzo wymyslnego. Czy myslałaś o meblach kuchennych? Coraz częściej dochodze do wniosku iz podobaja mi sie z czystego sosnowego drewna , napewno drzwi wewnetrzne bedą z takiego drewna chcę czuć w domu ten zapach. Mam namiary na firmę co sprzedaje takie drzwi i to tanio i dobre . Na taką kuchnię 5tys trzeba najmniej liczyć ale to drewno a nie płyta pomalowana na brąz-czekoladę-Ciekawe kiedy te czekoladowe kuchnie ludzia zbrzydną? :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piekne krokwie, ja niestety musiałam zrezygnować z rzexbienia ponieważ mam smigła z krokwi- tak sie poskręcały i nie miałabym gwarancji ,że sie dalej nie poskręcają.

podaj dokladny namiar na to wielichowo chocby telefon, z jakiego drzewa maja podbitke jaka jest gruba, interesuje mnie modrzew lub daglezja ale jestem otwarta na inne też. Jaka była cena robocizny za podbitkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D :D :D

 

Jakie śliczne domki :D :D :D

 

Udało mi sie dorwać do internetu.Wczoraj sie przeprowadzilismy do wynaj ętego mieszkania.Jeszcze siedzimy na kartonach, bo właściciele cały miesiąc "remontowali łazienkę" aż w końcu zaczeli remont......... w dzień naszej przeprowadzki :evil: :evil: :evil: Także kuchnia i łazienka nie nadają się do użytku :evil:

 

Acca my też będziemy wykańczać przez zimę, a tynki położymy wczesną wiosną, tym samym jesteśmy na podobnym etapie :D

 

Casandra nie mamy wyjścia trzeba robić ile się da 8) aby w przyszłym roku zamieszkać, mam nadzieję, że do końca wakacji 8)

 

 

 

Pozdrawiam Was cieplutko :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :p

Czy ktoś z was ubezpieczał okna?! - ile to kosztuje .?

Albo jakiś niedrogi alarm?-jak zamierzacie chronić swoje domki zimą?

 

Chyba najlepszym sposobem jest alarm + ubezpieczenie (znizka jak sie ma alarm)

 

p.s.jestem (monika tez)pod wrazeniem po obejzeniu twojej marysi w realu...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałam z moim przyszłym elektrykiem, powiada,że alarm to oni sie umawiaja tak ,że w jeden dzień go robią w ten sam kiedy montuja okna, więc mozna wszystko zgrać. Podobno nie jest dużo z tym roboty. Wtedy warto sie popytac o ubezpieczenie domu w budowie dodatkowe, są firmy, ktore to mają w swoich opcjach, tylko ciekawe czy ubezpiecza dom jak nie ma konkretnych drzwi wejściowych- prowizorka- owszem porządna ale bez kupy dybli, i garaz zabity OSB z dechami. ja tak planuje do wiosny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Tak ,alarm na pewno dobra sprawa ,tylko do tego chyba jest potrzebny prąd, Enea się grzebie i jestem wciąż bez zasilania.

Tu pozdrawiam MARCINA_U ,bo alarmy to chyba jego specjalność!! :p

 

Jeśli chodzi o ubezpieczenie , to wprawdzie bramę garażową będę miał ,ale drzwi wejściowe to jednak prowizorka w pełnym znaczeniu tego słowa.

Nie wiem czy zechcą ubezpieczyć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To współczuje ,że nie masz pradu, mi enea tez prad podłączyła późno- wstrzymalo mi to roboty na 3 msc, tak to bym była juz po oknach, miała wyschniete tynki, i elektryke a hudraulik by sobie teraz grzebał w rurkach i może zrobiłabym wylewki, a na wiosne wykonczeniówka. teraz jestem w kropce z leksza, poprzestane na eklektryce, obrzutce i oknach z alarmem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Tak ,alarm na pewno dobra sprawa ,tylko do tego chyba jest potrzebny prąd, Enea się grzebie i jestem wciąż bez zasilania.

Tu pozdrawiam MARCINA_U ,bo alarmy to chyba jego specjalność!! :p

 

Jeśli chodzi o ubezpieczenie , to wprawdzie bramę garażową będę miał ,ale drzwi wejściowe to jednak prowizorka w pełnym znaczeniu tego słowa.

Nie wiem czy zechcą ubezpieczyć???

 

tak prad potrzebny do alarmu..ale w twoim przypadku(blisko mieszkasz) mozna jechac na akumulatorach. taki akumulator np 7Ah kosztuje od 35zł wiec mozna kupic 2szt i podmieniac co 2-3dni...i ładowac zwyklym prostownikiem.A zawsze bezpieczniej.

 

Dzieki za pozdrowienia..i rowniez pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam lubuszan. Jestem tu nowy i mam nadzieję, ze jeszcze skorzystam z Waszych rad. Zaczynam nieco nietypowo, bo nieczęsto spotyka się kogoś kto chce się budować i sprzedaje działkę. Ja tak zaczynam - sprzedam działkę budowlaną z pozwoleniem na budowę. Szczegóły tutaj:

 

http://www.gratka.pl/dom/tresc.phtml?id_og=4148293&id_podrubryka=3&id_rubryka=1&id_region=5&miasto=&dzielnica=&rodzaj_dzialki=1&metraz_od=&metraz_do=&id_jednostka_pow=1&cena_od=&cena_do=&id_waluta=1&slowa=&ulica=&dojazd=0&z_dnia=-1&inte=on&gaze=on&biur=on&search=&szukaj=Szukaj&nr=6&key_unique=45bf103e1d38e0eb62d1deae3701b6f0&region2=5

 

A budował się będę gdzie indziej, ale o tym innym razem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasi@

Jak tam postępy na budowie??????Może niedługo Was odwiedzimy?

 

Malinka

witaj po dłuzszej przerwie . To niesamowite jak ten czas ucieka. :o :evil:

 

Ania67

no to nie macie już wyjscie. Jak tam wycena okien?

 

A u mnie?

 

We wtorek przyszły nasze mebelki kuchenne. Niestety jeszcze trochę muszą poczekać w sklepie. :( :( Ale juz niedługo . Wytrzymam.

 

Pozdrawiam Wszystkich ciepło.

 

Gwiazdka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie szlag jasny trafia

od 4 tygodni facet z MOWu mi oczy mydli, ze podłączenie gazu najpóźniej do końca listopada, a dzis gdy dodzwoniłam sie do innego to usłyszałam, ze jestesmy wpisani w harmonogramie na .......................30 kwietnia 2007 !!!!

 

Czy oni w ogóle wiedzą, ze zima idzie??????

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie szlag jasny trafia

od 4 tygodni facet z MOWu mi oczy mydli, ze podłączenie gazu najpóźniej do końca listopada, a dzis gdy dodzwoniłam sie do innego to usłyszałam, ze jestesmy wpisani w harmonogramie na .......................30 kwietnia 2007 !!!!

 

Czy oni w ogóle wiedzą, ze zima idzie??????

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

 

 

A ja myślałam, że tylko gazownia to relikt przeszłości i zazdrościłam tym którzy mogą mieć gaz z MOW-u.

:lol: :lol: :lol:

Człowiek już taki stary, a jeszcze naiwny.

 

A propos gazu. Dzisiejszej nocy samodzielnie uruchamiałam ogrzewanie. I chyba działa. :o :o :o .......I ciepło w nóżki. Ale przyznam się, że nie spałam pół nocy czy nie będzie jakiegoś "buuuuum".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...