Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich nowych i "starych" serdecznie.

 

Za mnie te wszystkie papierki załatwia biuro i mi nic nie mówili, że do pozwolenia na budowę trzeba miec kierownka budowy, a już papiery o pozwolenie złozyli do starostwa :D .(musiałam tylko pójść i zapłacic 10 zł opłaty skarbowej za złożenie wniosku, bo ponoc od nowego roku to wprowadzili)

 

Dzisiaj ze starostwa przysłali mi pisemko, że zezwalaja na wyłączenie z produkcji rolnej 0,05ha oraz ze zwalniaja nas z obowiązku uiszczenia należnosci jednorazowej oraz opłaty rocznej na rzecz Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Bo jakbysmy nie zmieścili się w tych 0,05 ha to byśmy musieli płacić 10tys zł :o , no ale przecież nasz dom zmieści sie na tych 5 ar a reszta czyli 6 ar to będzie sad, podwóreczko , basenik.etc.

 

Martwi tylko mnie to, że jak popada to na naszej działce jest powódź :evil: .

 

Mam pytanko czy kredyt na budowe braliscie we frankach czy w złotówkach??

 

I pytanie do zielonogórzan, gdzie najlepiej dowiadywac się o kredycik i czy bank santander jest może dobry??

 

Mój narzeczony obliczył , ze jak weźmiemy kredyt na 200tys., to musimy spłaciś o 100tys więcej czy u Was tez tak wychodzi?

 

Chcieliśmy budowac systemem gospodarczym, ale wtedy budowa by trwała z kilka lat a my chcemy do dwóch lat się wybudować.

 

Cieszę się , że my sami będziemy budować domek,w końcu te 30 tys. bedzie w kieszenico nie :wink: .

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi na moje pytania, troche się rozpisałam :lol: .

 

Życzę powodzenia w załatwianiu papierków i szybkiego zamieszkania w swoich domkach :D :D .

 

 

Ciekawe co słychać u mojego sąsiada Mario, cos sie nie odzywa na forum. Lubie bardzo patrzeć na ich domek, jest taki śliczny :D .

Tylko nie zazdroszczę im widoku z tarasu na podwórko sąsiada :-? :-? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku

 

dużo zdrówka (tego psychicznegó również), wiele zapału i kupe kasy Wam i sobie życzę!!!!!

 

a tak zimuje nasz domek...

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/091e212eb55a8cf1.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/20ba20a425e42b18.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6a7193a683abbb73.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich po dłuuuugiej nieobecności. Dom już skończony i to plus tyle, że czasu jak na lekarstwo i nawet nie mam kiedy podejrzec co u was słychać. Ale mam do wszystkich lubuszan wielką prośbę. Czy ktoś z was ma ogrzewanie na gaz typu propan-butan ew. ziemny. Zaczynamy dostawać miesięczne rach. od Gaspolu i załamuję rece. Co jeden to lepszy a mrozów nie ma i w sumie ogrzewamy tylko parę godzin.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytania, będe bardzo wdzięczna za odpowiedź :wink: .

Mam pytanko czy kredyt na budowe braliscie we frankach czy w złotówkach??

 

I pytanie do zielonogórzan, gdzie najlepiej dowiadywac się o kredycik i czy bank santander jest może dobry??

 

Mój narzeczony obliczył , ze jak weźmiemy kredyt na 200tys., to musimy spłaciś o 100tys więcej czy u Was tez tak wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

odbiegając od tematu dachówki chciałabym się pochwalić , że wczoraj zamówiłam projekt domu a dzisiaj odebrałam warunki zabudowy - nareszcie !

 

W przyszłym tygodniu ruszam z dalszą papierkologią

 

Pozdrawiam

No to masz Fajnie... Ja wciąż czekam na warunki przyłącza energetycznego :cry: W energetyce panowie wciąż mają święta...

No i pozdrawiam budujących lubuszan !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych :D

Ach w koncu sie ruszylo. Niby nic a jednak. Dzisiaj wytyczyli nam dzialeczke i w koncu wiemy dokladnie, ktora to nasza :D no i zaznaczyli ile humusu sciagnac. fadrome juz mamy tylko sie martwie co z ta ziemia bo musze wyrownac dzialke troche a nie wiem skad brac.

wniosek o pozwolenie zlozylismy 4 stycznia i czekamy narazie. mam nadzieje ze to juz niedlugo... :D

ach jak pieknie dzien sie zaczal

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w tym Świątecznym dniu. :D

Życze Wam wiele radosci :D zdrowia i WIELU WIELU SiŁ zdrowych i wesołych Świąt abyscie albo zaczeli budować lub juz ukończyli zaczęte budowy, sporo kasy zdrowia i czasu bo jak bedzie czas to wyniki na budowie beda zauważalne

 

Pozdrawiam ARi :wink:

 

ARi skonczyles juz budowanie? Jezeli tak to proponuje zmienic Twoja animacje. Zamiast kopania np na to jak lezysz na lezaczku z piwkiem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :lol: :lol:

Jeśli chodzi o przyłącza to warto to sprawdzić przed zakupem działki :wink:

Ja kupiłam działkę w zeszłym roku,dostałam pozwolenie na budowe i okazało sie iz enea nie da mi prądu bo dla jednej osoby nie opłaci się im budować transformatora... miałam multi problemy z tym zwiazane...długo by opowiedac..nerwówka..nerwówka...lepiej dopłacić wiecej i kupic działkę z pełnym uzbrojeniem. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy wiec WITAM wszystkich.... kilka dni temu kupilismy z żoną i synkiem dom http://www.al-group.pl/dom i jestesmy na etapie wydawania kasy na wykonczenie.... :-?

potrzebuje na ta chwile sprawdzonego/dobrego/taniego ( najlepiej w tej kolejnosci ) fachowca od CO. Moze mi ktos kogos polecic z okolic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...