Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O Prosze tyle się dowiedziałam:

 

Takie zestawiki do regulacji stałotemperaturowej są w sprzedaży, ale to nie oznacza, że podłogówki nie można zepsuć. Zestaw taki zapewnia tylko zasilanie obiegu, ale moc podłogówki trzeba dobrać do zapotrzebowania na ciepło, rodzaju wykładziny, przeznaczenia pomieszczenia, rodzaju rur grzewczych itp.

Pamietaj jedno najlepsza reklama nie zastąpi projektu podłogówki, choćbyś użył najlepszych materiałów i sterowania.

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze taka opinia

 

:nie jest to wprawdzie podłogówka z zaworem trójdrogowym, ale chodzi to bardzo ładnie i chyba jest zjadliwe cenowo.

 

Nie wiem jeszcze co to za zawór i jaka funkce pełni :-?

teraz jak czytam i pytam sie instalatorów to czuje sie jak pierwszoklasista albo jak niemowle ...ale mało wiem... :cry: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!!! :lol:

 

Wczoraj miałem okazje obejrzeć dwie budowy Wierzby II (to projekt który nabyłem), i jestem tak naładowany że chyba już dzisiaj pojadę na działkę i zaczne kopać fundamenty :lol: . Chatka jest super, przestrzenna, pokoje nie za małe, taras zadaszony wystarczająco i co mnie trochę martwiło-schody wystarczająco szerokie.

 

Pozostał mi tylko dylemat czy podnosić ścianke kolankową o 1 lub 2 "pustaki". W tych domach co oglądałem ścianki nie zrobiono i dom wyglada rewelacyjnie ! :D ,ale czy będzie tak wygladał po podniesieniu?

POZDRAWIAM. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zaniosłam ostatnio projekt do wyceny w różnych hurtowniach w Zielonej w większości miejsc ofruje silikaty Xelli czyli najdroższe. dziś zadzwonił pan z jedej firmy oni biorą z Silikatów-Teodory rozmawiałam z nim o tym właśnie zakładzie, który wymieniasz ale zaczął mi coś mówić że tam jest lepsza jakość. Chciałabym poznać wasze doświadczenia. Ile płaciliście za silikaty. My mamy mieć ścianę trójwarstową 24silkat+ 20 cm wełny+ cegła eleacyjna siliakotwa łupana biała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D

 

Jeżeli chodzi jakość silikatów, to jesteśmy zadowleni. Nie mielismy problemów podczas murowania( murowalismy sami)Ukladało sie jak trzeba, równo, nie było pęknietych bloczkow.

Uważam, ze są w porządku.

Co do ceny, to pozwól,że jutro zajrze do faktury ( coś mi dzisiaj muli internet)

Pamiętem, ze za całość daliśmy ok 8 100 :-? ale kupowalismy w zeszłym roku w lutym, a budowalismy w sierpniu-chcielismy mieć niższą cenę. na jesień dokupowalismy 12, na ścianki działowe i placilismy mniej niz w lutym.

Budowalismy z 18, nośne z 24, a działowe 12, na pióro-wpust.Ocieplenie, styropian 15.

Z silki Xelli mamy wymurowane 4 filarki, a sciślej z pustakow wentylacyjnych 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ :lol:

 

Aniu a te silikaty miałaś od jakiego producenta ?

Przy ścianie nośnej 24 i styropianie 15 musisz mieć b. dobre właściwości przenikania ciepła.Zastanawiam się jaka była by róznica w jakości izolacji przy twojej scianie jak dałoby się styropian 12 a nie 15 i jak to się ma do ceny .

Na piątek jestem umówiony z Robertem w Rab Karherze (nie wiem czy dobrze napisałem nazweę) i poruszę ten temat bo zastanawiam się nad takim własnie rozwiązaniem :D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruntowy wymiennik ciepła rehau około 40-50m musi doprecyzować do gabarytów naszego domu + rekuperator storkair comfor 500 z automatycznym bypasem i automatyczna przepustnicą czekamy na ostateczną wycenę i ostateczny rabat, całość z wykonaniem instalacji, materiałami dojazdem ekipy z Wrocławia koparkami i wszystkim co potzrebne do wykonania- około 25 tyś. narazie doszliśmy do porozumienia że napewno na dzień dzisiejszy będzie 10% rabatu, jak dostanę ostateczna wycenę to napiszę. Jest to najbardziej zautomatyzowane rozwiązanie i dlatego taki koszt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...