Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Hej , wygląda na to, że budujemy blisko siebie - ja też na Świetlanej!!!. Z tym szczęściem bym jednak nie przesadzała , bo ja z kolei czekam na opad wód gruntowych (może też 7 m-cy) :D :wink: . Za to do wybicia studni będziesz potrzebował 0,5 rury :D

 

Witam serdecznie

 

Nie wiem w którym miejscu masz działkę, ale moja jest stosunkowo wysoko jak na ten teren. Wczoraj jeździłem po niej samochodem i wszystko było ok. Więc chyba nie jest tak źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Coż, co do wycen to mam nieco inne doświadczenia :-) Raab dał mi wycenę po 2 dniach a CMB już trzyma 3 miesiąc. Dachówka z Raaba już leży i czeka na położenie na dachu a CMB milczy jak zaklęte...a złożyłam im osobiście wycenę dachu i okien dachowych, czyli całkiem niezły interesik by mieli ale chyba nie byli zainteresowani...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

W zeszły poniedziałek w końcu zostałem oficjalnie szczęśliwym posiadaczem działki na ul:Świetlanej (czekałem na tą działkę "tylko" 7 miesięcy), teraz zostało tylko zakasać rękawy i do roboty.

Mam nadzieję, że osoby bardziej doświadczone podzielą się swoją wiedzą, jeśli zajdzie taka konieczność. Pozdrawiam serdecznie :D

Gratulacje :lol: :lol: :lol:

TERAZ DOPIERO SIE ZACZNIE GANIANINA Z PAPIERAMI :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Oddzywam sie tutaj, poniewaz jestem z Zielonej Gory.

Bede wymienial okna w domku (klikanascie lat juz ma). Szukam dobrej firmy do wymiany i dobrych okiem PCV z wojewdztwa lubuskiego (najlepiej poblize ZG). Moze ktos poradzic jakies dobre sprawdzone zrodlo.

Dodatkowo bede tez robil remont w lazience i kuchni. I do tego potrzebuje dobrego "fachure". Poprzedni niestety :( zrypal prace. Chodzi o polozenie plytek.

Moze ktos podac namiary na "dobrego czlowieka" :).

 

Za wszelka pomoc serdeczne dzieki

 

pozdrawiam

masmedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilismy wypasna piaskownice dla synka....

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=178619660

skad moge wziasc do niej piasek ??

 

Potrzebowałbym tez wertykulator na jedno popoludnie pozyczyc... ma ktos z forumowiczow albo wiecie gdzie w gorzowie moge to odplatnie pozyczyc ?

 

Jaka ziemie kupic do "przykrycia" swiezo posianej trawy w "golych plackach" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilismy wypasna piaskownice dla synka....

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=178619660

skad moge wziasc do niej piasek ??

 

Potrzebowałbym tez wertykulator na jedno popoludnie pozyczyc... ma ktos z forumowiczow albo wiecie gdzie w gorzowie moge to odplatnie pozyczyc ?

 

Jaka ziemie kupic do "przykrycia" swiezo posianej trawy w "golych plackach" ??

 

Wpożyczalnia sprzętu -Ramirent S.A. ul. Podmiejska 18 tel. 95/7208121

e-mail [email protected] - ale w katalogu dość wysokie ceny mają.

 

My mamy piaskownicę :

http://www.allegro.pl/item177161542_piaskownica_skladana_duza_3_kolory_do_wyboru.html

Właśnie wyciagnęliśmy ją po zimie, a piasku użyczył nam sąsiad z budowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, i jeszcze się zastanawiam co jeszcze powinnam kupić, bo jak czytam taki artykuł, to mi się agrsor włącza...

 

http://www.bankier.pl/wiadomosci/article.html?article_id=1563923

 

pozdrawiam,

 

Kupuj wszystko co się da :D .

 

Jak napisał(a) darials mi sie również nie wyłącza... To co napiszę to jest dla mnie hit a pewnie jeszcze lepsze teksty usłyszę - dzwoni mój mąż do hurtowni w sprawie bloczków chcąc dowiedzieć sie o cenę - pan mówi 3.30, no więc wsiada w samochód i po pół godziny jest w hurtowni a tam ten sam pan mówi 3,50!!!!!!!!Bo właśnie ktoś tam przyjechał z innej hurtowni i zabierają swoim transportem wszystko co mają. I stwierdził, że teraz jak klient przychodzi to się cieszy że dostanie materiał i bierze co jest a nie pyta sie o cenę i rabaty. :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpożyczalnia sprzętu -Ramirent S.A. ul. Podmiejska 18 tel. 95/7208121

e-mail [email protected] - ale w katalogu dość wysokie ceny mają.

 

My mamy piaskownicę :

http://www.allegro.pl/item177161542_piaskownica_skladana_duza_3_kolory_do_wyboru.html

Właśnie wyciagnęliśmy ją po zimie, a piasku użyczył nam sąsiad z budowy :D

 

z tymi cenami to faktycznie przesadzaja... 3 dni uzywania kosiarki w cenie kosiarki na allegro... 1 dzien wertykulatora w cenie za jakie sa dostepne na allegro :-? Kurka nie mam problemu zeby to kupic.... tylko gdzie ja to wszystko pozniej bede trzymal.... kosiarka - OK ale wertykulator, areator, walec, siewnik i 1000 innych urzadzen ktore beda mi potrzebne raz do roku albo i tylko raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie z ciekawosci przegladam ceny domow jakie teraz sa w gorzowie i to co widze bardzo mnie cieszy ( bo juz kupilem ) i troche przeraza :

1.5 roku temu jak kupowalismy mieszkanie to ladne domy chodzily po 250-320 ( tak przynajmniej to wygladalo w ogloszeniach )

1/2 roku temu jak zaczelismy szukac domu dla siebie to ceny ksztaltowaly sie od 300 do 380 ( te ktore mnie interesowaly) i wiecej oczywiscie.

 

W tej chwili "poniemieckie domy" 300-360, takie ktore moglyby mnie zaciekawic 400-500 :o Ja pierdziele niedlugo naprawde na swoj kat stac bedzie tylko garstke wybranych zarabiajacych +10k miesiecznie :cry:

 

 

Sprzedajemy wózek MUTSY i różne różności po naszym synku.... moze ktoś potrzebuje... http://www.allegro.pl/item181369070_mutsy_urban_rider.html

 

 

No i mamy pieska... nazywa sie daisy i nasz filip ja uwielbia :-D

http://img248.imageshack.us/img248/7916/dsc02061oj4.th.jpg

http://img73.imageshack.us/img73/1461/dsc02074aa6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak napisał(a) darials mi sie również nie wyłącza... To co napiszę to jest dla mnie hit a pewnie jeszcze lepsze teksty usłyszę - dzwoni mój mąż do hurtowni w sprawie bloczków chcąc dowiedzieć sie o cenę - pan mówi 3.30, no więc wsiada w samochód i po pół godziny jest w hurtowni a tam ten sam pan mówi 3,50!!!!!!!!Bo właśnie ktoś tam przyjechał z innej hurtowni i zabierają swoim transportem wszystko co mają. I stwierdził, że teraz jak klient przychodzi to się cieszy że dostanie materiał i bierze co jest a nie pyta sie o cenę i rabaty. :D .

 

My również mamy już maksa ............. to co się wyrabia przechodzi ludzkie pojęcie . Aby choć troszke uniknąć wzrostu cen zaczynamy robić zakupy .

 

Dom co prawda w perespektywie .... i to aż do maja , bo jak narazie to mamy projekt , geodeta montuje mapki i jak tylko je otrzymamy to trafiają do architekta .

Przy okazji dziękuję wiesiek2 :D Jesteśmy umówieni z panią architekt ,którą poleciłeś :wink:

 

Humus mamy już pod domkiem zepchany . Od razu jakoś przyjemniej patrzy się na tą naszą działeczkę . A jeśli troszkę wyobraźni się użyje to i nawet maleńki domek widać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mam pierwsza klutnie z sasiadem :( :cry: 2 sasiadow normalnych a 3 debil :x

Jak kupilismy dom to zdarzalo mi sie spotkac psy sasiada u nas na posesji... wytropilem gdzie jest dziura w siatce i zalatalem ja nic nie mowiac sasiadowi... po paru dniach psy zrobily inna dziure i on "zalatal" ja ustawiajac różne rupiecie przy plocie ( stare wiadra, kamienie, gruz ) znow zalatalem to porzadnie.... i spokoj byl az do dzis. Kupilismy szczeniaka i jego amstaf postanowil wejsc do nas... zona bawila sie z synkiem i psem w ogrodzie a on zrobil nowa dziure i przeszedl... zona w panice uciekla do domu :roll: Poszedlem do niego i grzecznie mu mowie ze jego pies zrobil dziure w ogrodzeniu. On mi na to ze to jego plot bo stal tu zanim zaczeli budowac moj plot... ale jak chcem to moga zalatac dziure. Ja mu mowie ze to mi nie chodzi o dziure bo to i tak nie pierwsza i moge ja zalatac... tylko ze zona sie psa boi. On mi mowi ze przeciez mu łba nie odrabie bo ktos sie go boi... no to mu mowie ze jak nastepnym razem pies przejdzie to ja to zrobie. No troche chyba zrozumial ze nie mam ochoty na zarty... i pyta gdzie ta dziura... pokazalem mu i powiedzial ze zalata.... :wink: sam to zrobilem po chwili... widzialem tylko ze cos pozniej poprawial. Co za debil... moze i siatka jego... co za roznica....

 

I teraz w zwiazku z cala sytuacja jak sie ma prawo do robienia dziur w jego/naszym plocie... i czy moge legalnie usmiercic jego psa jesli bedzie zagrazal mojej rodzinie ?? Czy moze dzwonic po policje ?? Mi to w sumie bez roznicy.

 

I jeszcze jedno.... gdzie w gorzowie kupie taki lamelowy plot ??

http://allegro.pl/item180869010_plot_lamelowy_180x180.html koniecznie w takiej cenie lub zblizonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie z ciekawosci przegladam ceny domow jakie teraz sa w gorzowie i to co widze bardzo mnie cieszy ( bo juz kupilem ) i troche przeraza :

1.5 roku temu jak kupowalismy mieszkanie to ladne domy chodzily po 250-320 ( tak przynajmniej to wygladalo w ogloszeniach )

1/2 roku temu jak zaczelismy szukac domu dla siebie to ceny ksztaltowaly sie od 300 do 380 ( te ktore mnie interesowaly) i wiecej oczywiscie.

 

W tej chwili "poniemieckie domy" 300-360, takie ktore moglyby mnie zaciekawic 400-500 :o Ja pierdziele niedlugo naprawde na swoj kat stac bedzie tylko garstke wybranych zarabiajacych +10k miesiecznie :cry:

 

Ja również zostawiłam sobie na pamiątkę gazetkę z ub. r."Twój dom" i porównuję ceny. Jestem bardzo ciekawa na jakim poziomie zatrzymają sie ceny, bo to niemożliwe, żeby dalej w takim tempie rosły. Z drugiej strony popyt jest ogromny ale na ile ludzie są gotowi zadłużyć się? Moje zarobki od ubiegłego roku nie podwyższyły się, a nawet jak dostanę podwyżkę to będą to grosze i nijak to ma się dzisiejszych cen :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ceny idą w górę strasznie. Słyszałam od cioci i od kolezanki -włąścicielek biur obrotu nieruchomościami,że ceny do końca roku tylko będą rosły a potem raczej staną. Ale wiadomo to są prognozy....tak naprawde nikt tego nie jest w stanie przewidzieć.

Mnie cieszy faky, że mieszkania są drogie -bo będę sprzedawać 76 metrowe.

Tymczasem u mnie robią tynki.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ok. 30 i kilka innych -swierków, duze nie były bo max 3 letnie- ale spacjalnie takie kupowałam aby sie nie rzucały w oczy, ale za to posadzone w szeregu jak żołnierzyki, mysle ,że na zlodziei miejscowych- bo działka jest z leksza na uboczu pod wsią i tak nie poradzi się. Szkoda tylko tej mojej pracy. Telefon podaję na priv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I teraz w zwiazku z cala sytuacja jak sie ma prawo do robienia dziur w jego/naszym plocie... i czy moge legalnie usmiercic jego psa jesli bedzie zagrazal mojej rodzinie ?? Czy moze dzwonic po policje ?? Mi to w sumie bez roznicy.

.

 

Hmm współczuję tej sytuacji z sąsiadem, ale może nie trzeba aż tak drastycznie, żeby psa zabijać, co on jest winny, ze ma debilnego własciciela :wink: .

Ale uważaj na swojego szczeniaczka, bo jak go amstaff dorwie, to po piesku będzie.

No i jeśli ten pies biega po posesji niezabezpieczonej, że może sie ten pies wydostać, to zgłoś to na policję albo straży miejskiej czy gminnej.

 

 

Chwalę się :lol: DZISIAJ UDAŁO SIĘ SPUŚCIĆ WODĘ Z DZIAŁKI, jeziorka juz nie ma :D :D :D , teraz tylko niech deszczy nie będzie i ładnie to wyschnie, później zrobi się drenaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...