Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Anaor

nie jestem w stanie powiedzieć ile bierze cieśla, bo mój "dacharz" robi i ciesielkę i dekarkę. Umówiłam się z nim za całość 280m2 dachu dość skomplikowanego wraz z oknami (hehe 11 szt) na 15 tys. na rękę (bez podbitki i ocieplenia wełną poddasza - to będziemy robić sami). Nie wiem czy to dużo... byleby było dobrze zrobione :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wszystkim Lubuszanom, w szczególności tym budującym proponuję spotkanie 13.05 o godz. 11:30 na bulwarze w Gorzowie - przy okazji robienia wielkiej pamiątkowej fotki.

Tutaj można się dowiedzieć więcej:

http://miasta.gazeta.pl/gorzow/1,36844,4111062.html

 

A tu można obejrzeć wcześniejsze zdjęcia:

 

http://www.rodzinnyalbum.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek, obawiam się, ze Pan Marcin będzie mnie długo pamiętać - nie każdy w czasie obmiaru okien wbija sobie gwóźdź w stopę :-) a co do negocjacji - w pewnym momencie chyba przegięłam :-) mam nadzieję, że to się nie odbije na dalszej współpracy :-)

 

Co do spotkania - czy ktoś na - jeszcze "bezdomnych" - na tego grilla albo ognisko przygarnie ??? ;)

 

SPOKO KOILEŻANKO WŁAŚCICIEL KOPPI TO BARDZO DOBRY KOLEGA I MIŁY FACET. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla odmiany , jak by frekfencja i pogoda dopisała zorganizujemy spotkanie przy ognisku albo grilu- ot taka moja propozycja! :lol:

Ja proponował bym czerwiec.

 

 

Myślę, że to bardzo dobry pomysł :D 8) Jestem za 8)

 

My również :D pomysł świetny !! :D

 

Wiesiek Dzięki za info :)

 

sunnychris to miło , że cała rodzinka zaangażowana przy tym autku .

Żonka pewnie też . Ktoś przecież musi to autko umyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dziecka za jakis czas... ale my juz dalismy prezent :oops: Goraco polecam !! maluch nie chce wyjsc z autka :lol:

Fajne autko nasza córcia ma taki motororek na akumulator i sama jeździ gdzie chce, już trochę robi się za mały i chyba sprzedamy go na allegro i kupimy jakiś większy, a te zdalnie sterowane też są na akumulator i też samo dziecko może nim jeżdzić czy tylko na pilota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

 

Pochwalcie sie jakie wybraliście ogrzewanie w swoich domach bo po ostatnich przemyśleniach mam wielki mętlik, nie ukrywam że zależy mi bardzo na bardzo małych opłatach comiesięcznych w okresie grzewczym.

Rozważałem na początku planowania budowy ogrzewanie gazem ziemnym ale za dom ok 160m2 wychodzi ok. 300zł m-c, ekogroszek to wielkośc ok 200 zł-m-c, chyba że się mylę. Rozmawiałe wczoraj ze znajomym który ogrzewa dom ok. 240m2 piecem Zebiec (drewno, śmieci), koszty to ok. 600zł za zimę, co wy na to może macie jakieś inne rozwiązania. :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

 

Pochwalcie sie jakie wybraliście ogrzewanie w swoich domach bo po ostatnich przemyśleniach mam wielki mętlik, nie ukrywam że zależy mi bardzo na bardzo małych opłatach comiesięcznych w okresie grzewczym.

Rozważałem na początku planowania budowy ogrzewanie gazem ziemnym ale za dom ok 160m2 wychodzi ok. 300zł m-c, ekogroszek to wielkośc ok 200 zł-m-c, chyba że się mylę. Rozmawiałe wczoraj ze znajomym który ogrzewa dom ok. 240m2 piecem Zebiec (drewno, śmieci), koszty to ok. 600zł za zimę, co wy na to może macie jakieś inne rozwiązania. :lol: :wink:

 

my mamy elektryczne akumulacyjne. gazu ziemnego w lagodzinie nie ma, plynny sie nie oplaca, zadnego pieca na wegiel,brykiet czy inne nie chcielismy (raz, ze trzeba to obslugiwac, dwa, trzeba miec miejsce, trzy - kurz i pyl), olej drogi, smierdzi i brak miejsca. pozostal nam prad - koszt instalacji niewielki (wszystkie piece,maty + bojler to koszt okolo 8000 - 9 000 (zalezy od rodzaju i ilosci programatorow). znajomi maja bardzo podobny metrazowo dom, tez silka 25 +15 styropian, tez ogrzewanie akumulacyjne elektryczne i koszt w sezonei to ok. 350-400 zl./mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

 

Pochwalcie sie jakie wybraliście ogrzewanie w swoich domach ....:

 

my mamy elektryczne akumulacyjne. gazu ziemnego w lagodzinie nie ma, ..

 

ale jest gazociąg MOWu

nie wychodzi tak dużo

 

i gazowe przy dobrym piecu jest niemal bezobsługowe :D

 

dlatego u nas gazowe z piecem kondensacyjnym - po prostu ciepło i tyle, bez noszenia wiader brudu w kotłowni innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

 

Pochwalcie sie jakie wybraliście ogrzewanie w swoich domach bo po ostatnich przemyśleniach mam wielki mętlik, nie ukrywam że zależy mi bardzo na bardzo małych opłatach comiesięcznych w okresie grzewczym.

Rozważałem na początku planowania budowy ogrzewanie gazem ziemnym ale za dom ok 160m2 wychodzi ok. 300zł m-c, ekogroszek to wielkośc ok 200 zł-m-c, chyba że się mylę. Rozmawiałe wczoraj ze znajomym który ogrzewa dom ok. 240m2 piecem Zebiec (drewno, śmieci), koszty to ok. 600zł za zimę, co wy na to może macie jakieś inne rozwiązania. :lol: :wink:

 

My mamy przewidziane gazowe + piec na paliwo stałe (w kotłowni z wejściem od zewnątrz bo rzeczywiście utrzymanie czystości w domu jest uciążliwe). W warunkach zabudowy mamy, że dopuszczalny jest piec na paliwo stałe do czasu wybudowania gazociągu. Gazociąg ma być w tym roku, w związku z tym instalacja będzie przygotowana na dwa piece a do czasu odbioru domu będzie tylko gaz, później podłączymy drugi piec.

 

Jeśli chodzi o nasz wybór to wzielismy pod uwagę obecną nasza sytuację:

w tym roku zrezygnowalismy z gazu i mamy piec na różne paliwko 8) (czyli węgiel, drzewo, papier itd) - i brakuje pieca na gaz ponieważ nie zawsze da się przewidziec kiedy się wypali a czasami wracalismy do domu i było baaaardzo zimno.

Porównywalny koszt - dom 160 m2-płaciliśmy - gaz ok 500- 600 zł, drzewo- miał - 200 zł miesięcznie, nie wspomnę,że teraz jak jest zimno to wrzucam gazety i jest ciepełko za darmo.

 

Są oczywiście minusy - czyli brud - pył osiada wszędzie - nie tylko w kotłowni - naprawde nie wiem jak działają kominki bo mi sie kojarzą z kotłownią w salonie, ale pewnie nie jest tak źle skoro tyle ludzi ma, trzeba mieć miejsce na przechowywanie węgla, drzewa itp., no i wracasz a tu ...zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam sie do wyboru projektu. Prosze o podanie szacunkowego kosztu budowy stanu surowego i ewentualnie pod klucz poniższego projektu:

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/przytulny/index.php

 

- bez balkonu frontowego

- dachówka betonowa

- cegła w zaleznosci od ceny - porotherm lub gazobeton

 

Czy ktoś budował, buduje, będzie budowac taki domek? Polećcie jakieś sprawdzone firmy

Jestem z Zielonej Gory

Pozdrawiam

Hugo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam słupków (stempli) pod ogrodzenie na budowę do tzw. siatki myśliwskiej ew. leśnej:)

Może ktoś się orientuje gdzie je dostanę w dobrej cenie?

Siatkę już mam:)

 

Zapytaj w nadleśnictwie, nazywa się to chyba papierówka. Ja kupowałem w zeszłym roku, ale w gminie Kłodawa. Z tego co pamiętam, to płaciłem 2 zł/szt., ale głowy nie daję, bo dawno było. Niestety trzeba sobie to przywieść z lasu.

 

pozdrawiam

xoq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...