Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

qqrq5 ładny prąd :D

następnie trzeba chyba załatwiać jakiś prąd budowlany, co?

jakaś skrzynka budowlana?

sąsiad koło nas zapłacił chyba 400zł za założenie takiej skrzynki (w cenie skrzynka)

jutro mogę zrobić zdjęcie takiej skrzynki[/u]

 

a pewnie zrob zdjecie :)

 

a powiedzcie mi jak to jest ze zmianami w projekcie po wydaniu pozwolenia???

wymyslilismy sobie teraz, że jednak szkoda ze wywaliliśmy dwa okna na dole jedno w salonie drugie w kuchni (bylismy wczoraj na działce i sasiadka ma kuchnie w tym samym miejscu co my i ma okropna ciemnice)

 

jak to zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich, trochę wam zazdroszczę że jesteście na etapach gdzie wasze domy albo stoją albo już zaczynają "rosnąć".

Dopiero zaczynam i mam sto pytań do i wiele wątpliwości, ale również wiele optymizmu.

Jestem z Gorzowa i mam zamiar zacząć budować jeszcze w tym roku:) mam nadzieje że mi się uda.

Etam który już niedługo będe miała za sobą to akt notarialny zakupu działki i tu od razu mam pytania:

czy od razu ją grodzić??

czy i z kąd jakiś baraczek postawić??

czy organizować już wodę na działkę

 

Pozdrawiam

wszystkich i proszę o podpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesiek2 napisał: Podobno można na podłogówce układać panele?

Rzeczywiście można ale należy zakupić panele z oznaczeniem "NA PODŁOGÓWKĘ".

Wszystkie oznaczenia na stronie:

http://www.budujemydom.pl/abc/907_panele_podlogowe_-_tlumaczymy_oznaczenia/

Z praktyki: byliśmy w domu gdzie położono panele na podłogówkę - minęły dwa sezony grzewcze - wszystko OK, nic się nie paczy, nie rozłazi. Podłoga w części z panelami w odczuciu w dotyku jest mniej ciepła od pokrytej ceramiką.

Takie panele widzieliśmy np. w Castoramie.

Co do parkietu - to można zapytać Piotra Bortnowskiego - właściciela firmy parkieciarskiej - facet zna się na podłogach - nam poprawiał z.....ą podłogę... tel.7326845 lub 0601 567 930 /telefony mam sprzed kilku lat - nie reczę, ze aktualne/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Aniu Wiesku i Thirer długo mnie nie było.Byłam na urlopie w Krakowie i okolich a teraz mam popsuty komputer.

My już niedługo się przeprowadzamy, cieszę się bardzo- choć pracy jeszcze dużo, ale mam nadzieje że do 1 wrzesnia fachowcy się uporają.

Napisał ktoś do mnie kto buduje m-137 ale jak popsuł mi się komputer to straciłam tej osoby email więc proszę jeszcze raz o wiadomość, odpiszę jak tylko mój komputer będzie sprawny.

Wiesiek znajomi mają pod panelami podłogowe ogrzewanie i nie zdało to egzaminu, drzewo jest izolatorem ciepła a nie przewodnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich budujących.

Nie było mnie chyba ze dwa miesiące i czytając posty widzę zmiany , zmiany , zmiany , a wszystko na lepsze javascript:emoticon(':p')

javascript:emoticon(':p')

 

WIESIEK 2

 

Za tydzień gość będzie woził mi ziemię ogrodową .

Woła po 100 zł za kamaza. Jeżeli to Ciebie interesuje to podam namiary.

Jaka długość desek podłogowych Cię interesuje. Jadę do Marwic do stolarza aby znaleźć coś dla siebie na podłogę.

 

Czy po zrobieniu tynków gipsowych można ocieplać budynek , czy - jak radzą inni - lepiej odczekać jeden sezon aby jak mówią ,,dom odparował ,,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich budujących.

Nie było mnie chyba ze dwa miesiące i czytając posty widzę zmiany , zmiany , zmiany , a wszystko na lepsze javascript:emoticon(':p')

javascript:emoticon(':p')

 

WIESIEK 2

 

Za tydzień gość będzie woził mi ziemię ogrodową .

Woła po 100 zł za kamaza. Jeżeli to Ciebie interesuje to podam namiary.

Jaka długość desek podłogowych Cię interesuje. Jadę do Marwic do stolarza aby znaleźć coś dla siebie na podłogę.

 

Czy po zrobieniu tynków gipsowych można ocieplać budynek , czy - jak radzą inni - lepiej odczekać jeden sezon aby jak mówią ,,dom odparował ,,.

 

Hej

Ziemia ogrodową jestem zainteresowany (podaj na priv) a co do desek to na razie daje sobie spokój, bo moja kobieta znalazła parkiet "merbau" i mamy konflikt interesów. Nasze wizje wystroju domu są inne.....

 

Proponował bym poczekać z ociepleniem, fachowcy czasami maja rację :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...