Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zaczne od zapytania tu... bo moze ktos mial juz taki problem. Psy sasiada ( 4 owczarki kakuazkie ) zagryzly dzisiaj szczeniaka innego sasiada.. Ten od owczarkow nic sobie z tego nie robi... byly juz wczesniej takie przypadki... policja przyjezdzala... i odjezdzala. Dzisiaj te psy przeciagnely przez dziure w ogrodzeniu ( ktora same zrobily ) tego pieska do siebie i przez 15 min rozrywaly go na kawalki. Przyjechala pozniej policja, ludzie z gminy i nic. Psy nadal biegaja :evil: czy musze je otruc zeby rozwiazac problem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od zapytania tu... bo moze ktos mial juz taki problem. Psy sasiada ( 4 owczarki kakuazkie ) zagryzly dzisiaj szczeniaka innego sasiada.. Ten od owczarkow nic sobie z tego nie robi... byly juz wczesniej takie przypadki... policja przyjezdzala... i odjezdzala. Dzisiaj te psy przeciagnely przez dziure w ogrodzeniu ( ktora same zrobily ) tego pieska do siebie i przez 15 min rozrywaly go na kawalki. Przyjechala pozniej policja, ludzie z gminy i nic. Psy nadal biegaja :evil: czy musze je otruc zeby rozwiazac problem ?

 

matko jedyna a gdzie ludzie od praw zwierząt???????

 

ŚWIATOWA DEKLARACJA PRAW ZWIERZĘCIA

 

uchwalona przez UNESCO w dniu 15.10.1978 w Paryżu

Art. 3.

a/ Żadne zwierzę nie może być przedmiotem maltretowania i aktów okrucieństwa.

 

trzeba sie z kims skontaktowac zeby to wyjasnic

dowiem sie i napisze pozniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matko jedyna a gdzie ludzie od praw zwierząt???????

 

ŚWIATOWA DEKLARACJA PRAW ZWIERZĘCIA

 

uchwalona przez UNESCO w dniu 15.10.1978 w Paryżu

Art. 3.

a/ Żadne zwierzę nie może być przedmiotem maltretowania i aktów okrucieństwa.

 

trzeba sie z kims skontaktowac zeby to wyjasnic

dowiem sie i napisze pozniej

 

Bardzo Cie prosze zrob to... szkoda mi tego zagryzionego szczeniaka... ale szkoda mi tez tych owczarkow.... to nie ich wina ze maja temperament taki jaki maja... glupi wlasciciel nie umie o nie zadbac. Niby pod koniec przyszlego tygodnia ma przyjechac ktos z gminy zobaczyc czy sa trzymane w odpowiednich warunkach... ale z tego co wiem tu od ludzi to juz kilka lat tak przyjezdzaja... sprawdzaja... a psy nadal robia co chca i co jakis czas sa ofiary. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam, co napisał Sunnychris i gęsia skórka na rękach mi się zrobiła, brrr .... Jesteśmy chyba jedynym gatunkiem, który zachowuje się aż tak nieodpowiedzialnie w stosunku do powierzonych nam innych gatunków!

Proponuję jednak uderzyć do władzy wyższej, bo jak rozerwały szczeniaka, to mogą to zrobić z dzieckiem - co za różnica - w czasie?!?

Boże, biedny zwierzaczek, on umierał w straszliwych męczarniach!!!! Qrwa, gdzie jest właściciel tych bydlaków???!!!! Gdzie jest rozum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w schronisku dla zwierząt ktoś by podpowiedział co zrobic w takiej sytuacji? :evil:

 

malmar2 przykro mi, ja sporadycznie korzystam z tej hurtowni, a dokładnie nie przysłuchiwałam sie ile i co facet kupował. Poza tym myslę że duże znaczenie ma fakt czy ktoś długo wspołpracuje się z hurtownią i ile kasy się zostawiło.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kowalewskiego my zawsze mamy rabat ostatno braliśmy tam cegły pełne, cegły klinkierowe, płytki klinkierowe, nie pamiętam ile procent było rabatu muszę zobaczyć na fakturze ale był. Tylko my nie pytaliśmy się czy można dostać rabat tylko mówimy że ma być rabat.

 

Jeśli chodzi o te psiaki to może ktoś się zaineresuje jak zaczną dzieci atakować, tylko wtedy będzie za późno.

 

Byliśmy w parku dinozaurów fajna atrakcja ale to tylko na jeden raz więcej nawet nie ma po co tam iść nuuuudy. Szczerze, to lepiej podobało mi się w Zoo w Świerkocinie, więcej atrakcji i chociaż zwierzątka są żywe.

I jeszcze zdjęcia z wyprawy do parku dinozaurów:

Tu jak atakują moją Paule:

http://images13.fotosik.pl/52/36e99173e1a9fe5bmed.jpg

A tu jak ją zjadał jeden z nich :(

http://images25.fotosik.pl/69/e90cccf9f6aae4a4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od zapytania tu... bo moze ktos mial juz taki problem. Psy sasiada ( 4 owczarki kakuazkie ) zagryzly dzisiaj szczeniaka innego sasiada.. Ten od owczarkow nic sobie z tego nie robi... byly juz wczesniej takie przypadki... policja przyjezdzala... i odjezdzala. Dzisiaj te psy przeciagnely przez dziure w ogrodzeniu ( ktora same zrobily ) tego pieska do siebie i przez 15 min rozrywaly go na kawalki. Przyjechala pozniej policja, ludzie z gminy i nic. Psy nadal biegaja :evil: czy musze je otruc zeby rozwiazac problem ?

 

 

Brawo za współczucie. Oto prawne możliwości działania i obowiązujące przepisy prawa, podkreślenia moje:

 

- zweryfikowanie w gminie czy sąsiad posiada zezwolenie na hodowlę rasy psów agresywnych.

- jeżeli tak to musi postępować zgodnie art. 10 ust. 2 Ustawy o ochronie zwierząt, (to jest utrzymywać psy w warunkach i w sposób, które nie stanowią zagrożenia dla ludzi lub zwierząt). Jeżeli tak nie będzie – należy złożyć wniosek o cofnięcie mu zezwolenia.

jeżeli nie, to należy powiadomić Policję - KP Witnica lub Prokuraturę w Gorzowie o popełnionym przez sąsiada wykroczeniu – oficjalnie, na piśmie, z powołaniem podstawy prawnej.

 

Dz.U.03.106.1002

2004.05.01 zm. Dz.U.04.69.625 art. 86

zm. Dz.U.04.92.880 art. 138

zm. Dz.U.04.96.959 art. 26

2005.03.27 zm. Dz.U.05.33.289 art. 48

2006.01.01 zm. Dz.U.05.175.1462 art. 15

2007.01.05 zm. Dz.U.06.249.1830 art. 1

USTAWA

z dnia 21 sierpnia 1997 r.

o ochronie zwierząt1)

 

Art. 10. 1. Prowadzenie hodowli lub utrzymywanie psa rasy uznawanej za agresywną wymaga zezwolenia organu gminy właściwego ze względu na planowane miejsce prowadzenia hodowli lub utrzymywania psa, wydawanego na wniosek osoby zamierzającej prowadzić taką hodowlę lub utrzymywać takiego psa.

2. Zezwolenia, o którym mowa w ust. 1, nie wydaje się, a wydane cofa się, jeżeli pies będzie lub jest utrzymywany w warunkach i w sposób, które stanowią zagrożenie dla ludzi lub zwierząt.

3. Minister właściwy do spraw administracji publicznej, po zasięgnięciu opinii Związku Kynologicznego w Polsce, ustala, w drodze rozporządzenia, wykaz ras psów uznawanych za agresywne, biorąc pod uwagę konieczność zapewnienia bezpieczeństwa ludzi i zwierząt.

 

Art. 37a. 1. Kto prowadzi hodowlę lub utrzymuje psa rasy uznawanej za agresywną bez wymaganego zezwolenia,

podlega karze aresztu lub grzywny.

2. W razie ukarania za wykroczenie, o którym mowa w ust. 1, można orzec przepadek zwierzęcia.

 

Dz.U.03.77.687

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)

z dnia 28 kwietnia 2003 r.

w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne

(Dz. U. z dnia 8 maja 2003 r.)

Na podstawie art. 10 ust. 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. Nr 111, poz. 724, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:

§ 1. Wykaz ras psów uznawanych za agresywne obejmuje następujące rasy psów:

1) amerykański pit bull terrier;

2) pies z Majorki (Perro de Presa Mallorquin);

3) buldog amerykański;

4) dog argentyński;

5) pies kanaryjski (Perro de Presa Canario);

6) tosa inu;

7) rottweiler;

8) akbash dog;

9) anatolian karabash;

10) moskiewski stróżujący;

11) owczarek kaukaski.

 

Sąsiad nie odpowiada natomiast za to, że jego psy zagryzły szczeniaka. Mógłby odpowiadać natomiast karnie za pogryzienie przez nie człowieka, na podstawie przepisów kodeksu karnego dot. nieumyślnego uszkodzenia ciała – w zależności od obrażeń – do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Życzę powodzenia. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suwalek, dziekuje Ci bardzo za bardzo wyczerpujaca odpowiedz :wink: z tego co juz sie dowiedzialem "od ludzi" to ma pozwolenie na hodowle bo kiedys tu bylo tych psow duzo wiecej bo nimi handlowal... teraz wyjechal do niemiec do pracy a psami zajmuje sie jego 87 letnia mama po wylewie ( nie wychodzi wogole z domu ) i jakas pani ktora raz po raz przychodzi do jego matki - tragedia :evil:

Jeszcze raz dziekuje i bede dzialal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odpowiedziałem ;-)

 

sunnychris: nie ma sprawy:-)

Jak sąsiad jest za granicą to koniecznie trzeba ruszyć sprawę przy współdziałaniu Policji. Ta starsza pani zapewne niewiele może w tej sprawie zrobić, a cztery kaukazy bez należytej opieki... oj, nie chciałbym być sąsiadem Twojego sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkamy!!!!!!!jeszcze trochę trzeba dopieścić ale już przygoda z budową domu dobiegła końcowi.

Dziękuję wszystkim, którzy byli na forum szczególnie tym których poznałam osobiście Wieśkowi, Ani, Thrier, Gwiazdce za dużo dużo rad.

Najbardziej dziękuję mężowi , że spełnia wszystkie moje marzenia

Jestem wdzięczna ekipie Pana Piotra D.

Muszę wspomnieć o wszystkich znajomychktórzy, dawali wsparcie i wiarę w nas że damy radę i wszystko będzie dobrze. Przeprowadzka z moją siostrą trwała jeden dzień !

Życzę wszystkim radości z budowania domów a szczególnie trzymam kciuki za M i M

Zapraszam do obejrzenia pierwszych zdjęć http://www.m137.fotosik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sunnychris: nie ma sprawy:-)

Jak sąsiad jest za granicą to koniecznie trzeba ruszyć sprawę przy współdziałaniu Policji. Ta starsza pani zapewne niewiele może w tej sprawie zrobić, a cztery kaukazy bez należytej opieki... oj, nie chciałbym być sąsiadem Twojego sąsiada.

 

No i mam nadzieje ze po klopocie, bylem dzisiaj w gminie... pani wojt powiedziala ze byl dzisiaj "pelnomocnik" wlasciciela i powiedzial ze wlasnie szuka firmy ktora wykona mu profesjonalny kojec... Pozniej jeszcze zlapalem tego "pelnomocnika" pod plotem i powiedzialem zeby sie postaral... bo bede sie zloscil :wink: jak kojec bedzie slaby.... a ze mam dar przekonywania to pan sie gesto tlumaczyl i faktycznie przyjechala firma od bram i ogrodzen i mam nadzieje ze kojec bedzie solidny. Bedzie gotowy dopiero za 2-3 tygodnie ale widze ze psy chodza w kagancach 8)

 

To jeden problem... ale mam tez &*^$ drugi z ktorym mam wiekszy problem :

Przyszedl el. zrobic odbior instalacji elektrycznej... w starostwie powiedzieli ze el. nie mial uprawnien zeby to robic. Przyjechal dzisiaj drugi 8) sprawdzilem jego uprawnienia :evil: i ma takie same jak ten pierwszy. Obaj twierdza ze robili setki odbiorow i bylo OK no ale teraz nie jest. Potrzebuje el. ktory ma uprawnienia elektryczno-budowlane i przywali mi pieczatke w dzienniku :wink: Moze mi ktos pomoc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D :D :D :D

 

R>H Bardzo się cieszę, że już mieszkacie w swoim domku i oczywiście gratuluję. życzę samym szczęśliwych chwil, mało trosk i zmartwień, a dużo radości :D :D :D w nowym wymarzonym miejscu :D :D :D

Oczywiście zapraszam do siebie na kawkę, teraz masz do mnie blisko 8) :D

 

 

Wszystkich Was bardzo serdecznie pozdrawiam :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Nie mam niestety internetu w domu :cry: :cry: :cry: nad czym szczerze ubolewam, ale czasem zaglądam do Was jak jestem w pracy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...