Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może pomożecie.... będę budować dom sama, tzn bez współpomocy płci męskiej. wec od początku założyłam, ze wynajmę firmę "pod klucz" plus architekta do wystroju wnętrz i po prostu się wprowadzę. jednak rzeczywistość trochę mnie wystudziła - Nie zbiorę takiej gotówki ani nie dostanę tyle kredytu aby w szybkim czasie budowę na zlecenie skończyć. Firmy wykonawcze taką cene zaśpiewały że hoho.. żastanawiam się czy wynajmując poszczególne ekipy do konkretnych robót uda mi sie zaoszczędzic znaczna kwotę czy tylko przeciągnę w czasie roboty, przysporzę sobie stresów i siwych włosów na głowie, a efekt może być niekoniecznie lepszy?

Co mi radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzka.

Wszystko ma swoje wady i zalety.Jeśli masz jadną firmę to nie mowią że tamci coś zrobili żle dlatego oni muszą teraz naprawować i to będzie dodatkowo kosztwać itd.nawet jesli na wcześniejszym etapie coś popsują to poprawki wliczone sa w cenę ustaloną wsześniej. Ne martwisz się przestojami. Koszty nie wiem czy wtedy są większe, u nas wcale nie okazały się większe a nawet mamy wrażenie za zaoszczędziliśmy.

W tych realiach na rynku budowlańców co chwilę szukać ekipy to duży kłopot...

A co do architekta wnętrz, urządzanie domu to frajda!!!!! więc jesli nasz trochę gustu to zrób to sama.Poproś znajomą która, ma gust .....

To moje osobiste doświadczenie może inni mają inne wysluchaj wszystkich i zdecyduj sama.

Dla mnie budowa domu to był miesiąc miodowy, ale dziękuję jeszcze raz za to brygadzie i mężowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki R-H - właśnie tak chciałam aby jedna firma kompleksowo mi postawiła, bo to i wygodniej i większa gwarancja we wszystkim, ale musi to być dobra firma, i takiej szukam, no i oczywiście cena ma tu niemałe znaczenie, rozesłalam zapytania wraz z podstawowymi założeniami do kilku firm i jak na razie trzy odpowiedziały - dwie odpadają - jedna wykazała elastyczność i chęć wspólnego przeanalizowania kosztów, podczas wyboru i technologii i odpowiedniego projektu / bo maja własne, ale takie proste pojekty/ czekam jeszcze dalej.

Na wystroju wnetrz -wstyd się przyznać - ale wogóle sie nie znam - wybór firan czy zasłon przyprawia mnie o zawrót głowy - a architekt musi uwzględnić to co lubię i pokazać projekty, i albo się spodobają albo zrobi kolejne..

A jaka firma budowlana tobie stawiała? bardzo ładnie i wnioskuję że szybko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko, dzięki.

Ja znalazłam pierwszą firme, za całośc tj 120 mkwa plus 40 mkw garażu, fundamenty, ogrzewanie podłogowe z garażem z piecem vaillant wszystko pod klucz przenikalnośc ciepła <0,18 - termin realizacji całosci 4-5 miesięcy - technologia energooszczędna termomur, materiały standard - chcą brutto 380 tys zł. tylko że dom bez poddasza mieszkalnego - ich projekt. Tak wygląda / prawy na zdjęciu/

http://www.sbsplus.pl/domy_designerskie.htm

 

co myślicie, dobra cena? a domek?

U Haasa w Lodzi za konstrukcje szkieletową pod klucz za domek 110 mkw chcieli 470 tys.Prywatne firmy budowlane robia tradycyjne z bloczków, czekam jeszcze na ofertę z Krzeszyc dla jaskółki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim

U nas bardzo powoli do przodu. Wszystko idzie jak po grudzie. Myślałam, że wykończeniówka pójdzie łatwiej :(

Do neta siadam sporadycznie, ciągle budowa i budowa...

Już postanowiliśmy przenieść się po zrobieniu dołu, a góra już po zamieszkaniu. Plany były inne ale rzeczywistość zupełnie inaczej wygląda :(

 

Reniu dzięki za zaproszenie. Nie obiecuję kiedy ale na pewno się odezwę i przyjadę...

 

Aniu Tobie już nawet nie piszę kiedy ale mimo planów wakacyjnych nie udało mi się do Ciebie wybrać...:(

Dziewczyny obiecuję poprawę...wiosną.

Teraz mam jesiennego doła więc nie przynudzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D

 

 

Thrier, trzymam za słowo :D

Głowa do góry :D :D :D Nie daj się :D :D :D

Z wykończeniówka juz tak bywa, że niestety wykańcza i jest trudno, ale masz już swój ukochany domek i dalej bedzie już tylko lepiej :D

 

 

My nadal zmagamy się z pracami wykończeniowymi :-? Zostało jeszcze parę "drobiazgów" do zrobienia, ale mamy odbiór domu :D :D :D Został już tylko elektryk i zmiana pradu w ENEA i tutaj mam prośbę-

 

Bardzo prosze o namiar na elektryka :D

Dostałam namiar od Casandry, ale pan nie odbiera tel i nie przyjechał na umówiony termin :cry:

 

 

Cieplutko pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu i Thrier jak miło zobaczyć Wasze wpisy na forum tylko Wieśka brakło.

Nie dajmy się smutkom!!!!! przecież czas budowy też sie kończy mi już teraz brakuje czegoś.Tych randek z mężem w Castoramie :wink: Tego latania i wybierania wszystkiego.

Dziewczyny a może byście wpadły do mnie w pomiedzialek to dla mnie wolniejszy dzień bo faceci jeżdza na gitarę między 17 00-18 00????Pozdrawiam

 

http://www.m137.fotosik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został już tylko elektryk i zmiana pradu w ENEA i tutaj mam prośbę-

 

Bardzo prosze o namiar na elektryka :D

Dostałam namiar od Casandry, ale pan nie odbiera tel i nie przyjechał na umówiony termin :cry:

 

 

Cieplutko pozdrawiam :D :D :D

 

elektryk Pan Duchnowski - pracuje dla Enei i ma tez prywatna dzialalnosc, jego numer podadza Tobie na pewno wlasnie w Enei. fachowiec dobry, z glowa,ale drogi (nawet bardzo - my z powodu ceny zrezygnowalismy z niego,ale nei zmiena to faktu,ze czlowiek jest godny polecenia. robil pozniej u nas montaz piecy akumulacyjnych). mam tez swietnego elektryka, ktory u nas kladl cala instalacje - solidny, uczciwy, myslacy, ekipa pracuje szybko i jest zawsze czysto (!) - tel. Pan Zdzislaw 502385782 (mozesz sie powolac na Pawla z Lagodzina).

 

Pozdrawiam

 

ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy i koleżanki Lubuszanie.

 

Znależlizsmy wreszcie projekt, ktory nam (mnie i mojej Pani) przypadł

do gustu i mamy nadzieję, że nie będzie drogi w wykonaniu. :) :)

To "Nina" z domynachoryzoncie.pl

Możecie wypowiedzieć się, ile mniej więcej wyniesie nas wybudowanie w przypadkach:

 

1. Jeżeli pojedziemy :) systemem gospodarczym

2. Ile za postawienie takiego domku wezmie firma

 

W obu przypadkach chodzi o wykonczenie, "pod klucz" do zamieszkania.

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=96&a=194&sid=2

 

Aha i jeszcze, prosimy, jeżeli macie lub korzystaliście już z usług firm budowlanych, prosze o namiary, jeteśmy ze Skwierzyny.

 

Pozdrawiamy serdecznie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, no i wybrałam, wyliczankę "za" i "przeciw" wygrał najprostszy projekt

http://www.sbsplus.pl/domy_sbs_paw_1.htm

http://www.sbsplus.pl/domy_designerskie.htm

 

jest na nnasze warunki akurat - tylko mam pytanie - bo firma mi zaproponowała płyte fundamentową z ogrzewaniem podłogowym.....na całość łącznie z garażem .. czy to ogrzewanie daje wystarczająco dużo ciepła w domu, czy jest bezawaryjne, w SBS mówią że tak, a kto z was może juz taki system wykorzystuje w praktyce i może sie podzielić uwagami?.

Dzięki za pomoc.

Właściwie to ja chyba powinnam sie przenieśc na forum budujących bab :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Zuzka,

co do ogrzewania podłogowego - jeżeli będzie dobrze zrobione to spokojnie ogrzeje - w nowym domku będziemy mieli ogrzewanie podłogowe - wodne - kiedyś mieliśmy takie i nie chcę żadnego innego

Ogólnie to nie ma technologi w 100% niezawodnych.

Ale nasze poprzednie ogrzewanie podłogowe działało przez 9 lat bez żadnej awarii - potem musieliśmy się przeprowadzić ...

Napisz jakie to ma być ogrzewanie? Wodne? Czy może Lagellet? Bo strony SBS nie przeanalizowałam dokładnie

Zresztą Lagelett działa także równie dobrze - byliśmy w domu z Lagelletem w okresie zimowym - tylko cena nam nie pasowała

Co do projektów - bardzo podobają mi się wybrane projekty - jak dla mnie ten dom z dachem dwuspadowym to rewelacja - ale ja lubię proste bryły - na miniaturce widać, że wybraliśmy domek z dachem dwuspadowym

 

Podane prze Ciebie ceny wydają się bardzo atrakcyjne - napisz co wchodzi w cenę - stan pod klucz?

Bo rozumiem, że piec i technologia thermomuru.

A co z rekuperatorem - też wliczony?

Czy wentylacja tradycyjna?

W PAW 1 w pokoju dziennym dwa okna skrajne przedłużyłabym do podłogi, i poszerzyła do szerokości jak te obok - będziesz miała piękną panoramę na ogród,

Gdzieś wygospodarowałabym garderobę - nawet kosztem sypialni.

Nawet w małym domu warto mieć garderobę - zamykasz ciuszki drzwiami i masz porządek w sypialni.

To oczywiście moja opinia podyktowana własnymi preferencjami.

Napisz proszę czy oba domy są wycenione na 380 tys.?

Czy to cena brutto?

 

Aż sama nabrałam ciekawości ... czy gdzieś widziałaś ich domy na żywo?

Acha, ten dom dwuspadowy ma mały kąt nachylenia - sprawdź w warunkach .zagosp.prz. czy spełni wymogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...