Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na Osiedlu Poznańskim i właśnie jestem coraz bliżej upragnionej chwili.

 

 

Jak ktoś poszukuje naprawdę solidnej ekipy do wykończeniówki (regipsy, malowanie, wstawianie drzwi, parapetów itd, - nie robią kafelek), to służę namiarami.

Poprosze tez o namiary zaraz po świętach ruszamy z wykończeniówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy wszystkich :)

 

przez przypadek znalazłam tę stronkę, my zaczęliśmy budowę koło Gorzowa w Prądocinie, projekt to Tymek z Horyzontu

 

teraz jesteśmy na etapie stanu zero, w przyszłym tygodniu zalewamy ławy i ruszamy ze ścianami

 

to na tyle na poczatek pozdrawiamy

 

Ania I Maciej

 

 

Ps. pozdrawiam serdecznie qqrq5, ponoiewaz pochodzę ze Sarnika często przejeżdzam koło waszej budowy i z zadzrościa patrzę jak tam rosną te domki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy wszystkich :)...

...teraz jesteśmy na etapie stanu zero, w przyszłym tygodniu zalewamy ławy i ruszamy ze ścianami

 

Stan zero to będziecie mieli, jak wam wyleją ławy zbudują ściany z bloczków betonowych, zasypią ziemię, zagęszczę i położą izolacje poziome i pionowe. Dobrzy wykonawcy kładą również leżaki kanalizacyjne i kładą chudy beton, niestety nie jest to standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest czego zadrościć :wink: .

 

W każdym razie nie jest tak różowo, bo kasy na wyposażenie zabrakło. A właściwie to muszę kasę tę przeznaczyć na przyłącze z wodą. No i z zewnątrz jest bardzo dużo do zrobienia. Ale w środku mieszkać będę w normalnych warunkach ach....

 

Czyli z wodą już jest OK udalo się załatwić :D

 

Witam nowych forumowiczów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :D

Zaglądajcie tu częściej , bo cosik nudno :wink:

 

Mamy zastuj w pracach ....... mąż wyjechal w świat .....

 

Wczoraj był rzeczoznawca ogladać budowę .............

Przygotuje operat szacunkowy . Zobaczymy co wyjdzie :wink:

 

 

qqrq5 jak tam samopoczucie 8)

 

 

Miłego dnia życzę i lepszej pogody , szczególnie tym budującym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest czego zadrościć :wink: .

 

W każdym razie nie jest tak różowo, bo kasy na wyposażenie zabrakło. A właściwie to muszę kasę tę przeznaczyć na przyłącze z wodą. No i z zewnątrz jest bardzo dużo do zrobienia. Ale w środku mieszkać będę w normalnych warunkach ach....

 

Czyli z wodą już jest OK udalo się załatwić :D

 

 

No właśnie nie. Mam dwa pisma - jedno gminy kierujące mnie do PWIK , drugie od PWiK kierujące mnie do gminy. Wyjdzie na to, że muszę zapłacić 20 tys. za przyłącze dlatego braknie nam kasy. Zamierzam jednak walczyć o zwrot więc to tylko kwestia czasu.

 

Na razie w perspektywie mam, że będę miała zrobiony domek, tylko nie da się w nim mieszkac ...bez wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest czego zadrościć :wink: .

 

W każdym razie nie jest tak różowo, bo kasy na wyposażenie zabrakło. A właściwie to muszę kasę tę przeznaczyć na przyłącze z wodą. No i z zewnątrz jest bardzo dużo do zrobienia. Ale w środku mieszkać będę w normalnych warunkach ach....

 

Czyli z wodą już jest OK udalo się załatwić :D

 

 

No właśnie nie. Mam dwa pisma - jedno gminy kierujące mnie do PWIK , drugie od PWiK kierujące mnie do gminy. Wyjdzie na to, że muszę zapłacić 20 tys. za przyłącze dlatego braknie nam kasy. Zamierzam jednak walczyć o zwrot więc to tylko kwestia czasu.

 

Na razie w perspektywie mam, że będę miała zrobiony domek, tylko nie da się w nim mieszkac ...bez wody...

 

 

Alkman myślałam , że coś drgnęlo w sprawie wody od tamtego czasu :evil:

A tak swoją drogą to sie zastanawiam , czy może ktos z sąsiadów nie będzie zainteresowany wodociągiem 8) [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tyle drgnęło, że mam oficjalną odpowiedź z dwóch instytucji potencjalnie zainteresowanych naszymi działaniami :D

 

Sąsiedzi jak się dowiedzieli, że robimy sami, to w sumie chcą się dołożyć, ale:

jest nas mało, więc i tak będzie to duża kwota,

ja osobiście nie lubię spółek i wolę odpowiadać sama za wszystko,

idealną sytuacją jednak byłoby jakby gmina sama wszystko zrobiła, w końcu to ich droga.

 

 

kotek999 studni nie możemy mieć (znaczy mamy ale tylko taką płytką do celów budowlanych i do podlewania), bo nie zrobimy odbioru budynku - w pozwoleniu mamy wymóg podłączenia się do wodociągu. Poza tym sąsiadka ma wodę i do picia przywozi sobie, nie wiem jak za jakis czas będą u niej wyglądały kibelek i wanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...