Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam wszystkich Lubuszan.. czy ktos moze buduje Opałka 2g w naszym wojewodztwie.? przymierzam sie do tego domku jednak chcialbym rzucic okiem jak prezentuje sie na zywo.. i druga sprawa.. czy ktos buduje lub budowal sie w Deszcznie.? mam pewien problem jesli chodzi o warunki zabudowy mojej dzialki - otoz wedlug WZ maksymalna wysokosc domu to 8,5 metra natomiast wysokosc Opałka to 9,1 metra. nie wiem czy moge to zalatwic w gminie czy tym ewentualnie zajmie sie architekt w trakcie adaptacji domu.? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mimo tego ze dopiero co ściągnąłem humus,to już teraz chciałbym zorientować się w cenie i ewentualnej jakości transportu betonu z gruszki. Budowa jest w Lubiszynie (ok.25km od Gorzowa) Proszę napiszcie mi swoje doświadczenia z rożnymi dostawcami,możne dostałbym jakieś namiary na "beton z gruszki" W wyszukiwarkach znalazłem tylko Top Beton

Z góry dziękuje za pomoc i POZDRAWIAM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Wreszcie stan surowy otwarty. Jak się chce wiele rzeczy wykonać samodzielnie to prace postępują w żółwim tempie. Ale za to mam pierwsze zdjęcia, więc zapraszam do oglądania.

A tym czasem mam pytanko do ogółu. Pilnie poszukuję ekipy do wykonania posadzek. Czy ktoś może mi polecić jakąś solidną firmę, która przy okazji nie ogołoci mnie z całego budżetu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie

zaczęliśmy już budowę i ogromnie potrezban mi wasza pomoc!

czy ktoś z was ma wentylację mechaniczną?? mam niewiele czasu, by przekonać niemal całą rodzinę

proszę odezwijcie się, jeśli ktoś z was lub waszych znajomych ma taka wentylację w domu[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Sorry, ale jeśli chodzi o wentylację mechaniczną to nie pomogę. Wiele batalii stoczyłam na ten temat, wiele było bicia się z myślami i nieprzespanych nocy. Do momentu w którym otrzymałam pierwszą wycenę. Z wrażenia usiadłam i mimo niewątpliwych zalet tego rozwiązania, cena była tak porażająca przy moim skromnym budżecie, że decyzja była prosta. Buduję bardzo prosty domek o powierzchni niespełna 115 m2, wycena opiewała na 18-25 tys. zł w zależności od urządzeń na które zechciałabym się zdecydować. To było więcej niż wydałam na wyprowadzenie murów razem z materiałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jeśli chodzi o wentylację mechaniczną to nie pomogę. Wiele batalii stoczyłam na ten temat, wiele było bicia się z myślami i nieprzespanych nocy. Do momentu w którym otrzymałam pierwszą wycenę. Z wrażenia usiadłam i mimo niewątpliwych zalet tego rozwiązania, cena była tak porażająca przy moim skromnym budżecie, że decyzja była prosta. Buduję bardzo prosty domek o powierzchni niespełna 115 m2, wycena opiewała na 18-25 tys. zł w zależności od urządzeń na które zechciałabym się zdecydować. To było więcej niż wydałam na wyprowadzenie murów razem z materiałem.

Pozdrawiam

25k to rzeczywiście przesada.... - w przeciętnym domku ok. 120mkw - koszt kompletnej instalacji z rekuperatorem Bartosz (takie instalacje zakłada moja firma) to wydatek ok. 13-14k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wtedy dostała taką wycenę, to pewnie bym ją rozważyła, ale teraz mam już wentylację grawitacyjną. Czy grawitacyjną można zastąpić mechaniczną w późniejszym czasie? Może wrócę do tego tematu pod koniec budowy jak zostaną mi wolne środki.
Można, tylko proszę pamiętać, że przy wentylacji mechanicznej nie potrzebujemy budować kominów wentylacyjnych, więc należy o tym pomyśleć już wcześniej :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25k to rzeczywiście przesada.... - w przeciętnym domku ok. 120mkw - koszt kompletnej instalacji z rekuperatorem Bartosz (takie instalacje zakłada moja firma) to wydatek ok. 13-14k

czyli mozna zgłaszac się ?? :lol:

szkoda ze jestescie tak daleko :-?

Nasza Firma oferuje sprzedaż i montaż rekuperatorów, pomp ciepła Zirius oraz kolektorów słonecznych na terenie całej polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Pilnie poszukuję kogoś do zrobienia podbitki .

Zależy mi na kimś solidnym i sprawdzonym ............... oczywiście za rozsądną cenę 8)

Teraz jeden gościu mnie kręci od tygodnia , i już mu pomysłów brak na ściemnianie a mnie cierpliwości :evil:

 

 

 

kazek_78 namiary na elektryka mam ......... tylko za nic w świecie nie moge sobie przypomnieć jak ma na imię .

Jak wróci małż to prześlę Ci numer .

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...