Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zmęczona ale to nie znaczy ze zniechecona, o to to nie:) Sam fakt ze sie budujemy raduje mnie ogromnie i to ze w miare wszystko idzie składnie, ale małe jakies problemy mnie wytracaja z równowagi. Bo chciało by sie aby to wszytsko mozna było z górki a nie pod górke:) Wiem, wiem, nie da sie:)

Dzisiaj jade na działeczke zobaczyc jak to wyglada no i zrobie PIERWSZE zdjecie:)

 

pozdrawiam wiosennie:)

 

_MYCHA__

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chyba głupio sie tak wpisywac zaraz za soba, ale musze to zrobic i wylać z siebie co mi na serduchu leży :-? okazało sie ze po ściągnieciu humusu prawa strona działki okazała sie bardzo podmokła :cry: gdy sie weszło na działke to miało sie wrażenie, ze sie chodzi po galarecie :x i kopanie fundamentów sie przesuneło w czasie. A miałam juz jutro ogladac pierwsze wykopy. A tak zostaje mi tylko czekac co kierownik budowy zadecyduje. JUtro bedzie konsultował to z panem który sie na tym zna. Jezeli okaze sie ze te miejsce nie nadaje sie zbytnio na budowe bedziemy składali wniosek o przesuniecie lini zabudowy > no nic zmykam, juz mi troche lżej. I odzywac sie lubuszanie. Chyba ktos jeszcze sie buduje czy tylko ja zostałam na placu boju? hm.....

 

_MYCHA__smutna_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba głupio sie tak wpisywac zaraz za soba, ale musze to zrobic i wylać z siebie co mi na serduchu leży :-? okazało sie ze po ściągnieciu humusu prawa strona działki okazała sie bardzo podmokła :cry: gdy sie weszło na działke to miało sie wrażenie, ze sie chodzi po galarecie :x i kopanie fundamentów sie przesuneło w czasie. A miałam juz jutro ogladac pierwsze wykopy. A tak zostaje mi tylko czekac co kierownik budowy zadecyduje. JUtro bedzie konsultował to z panem który sie na tym zna. Jezeli okaze sie ze te miejsce nie nadaje sie zbytnio na budowe bedziemy składali wniosek o przesuniecie lini zabudowy > no nic zmykam, juz mi troche lżej. I odzywac sie lubuszanie. Chyba ktos jeszcze sie buduje czy tylko ja zostałam na placu boju? hm.....

 

_MYCHA__smutna_

 

Kolo mnie facet budowal sie na torfowisku. Wybrali torf i sypali piach do srodka systematycznie zageszczajac. Napewno sa szybsze sposoby niz decyzje urzedasow, tylko te koszty, czas i nerwy.

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba głupio sie tak wpisywac zaraz za soba, ale musze to zrobic i wylać z siebie co mi na serduchu leży :-? okazało sie ze po ściągnieciu humusu prawa strona działki okazała sie bardzo podmokła :cry: gdy sie weszło na działke to miało sie wrażenie, ze sie chodzi po galarecie :x i kopanie fundamentów sie przesuneło w czasie. A miałam juz jutro ogladac pierwsze wykopy. A tak zostaje mi tylko czekac co kierownik budowy zadecyduje. JUtro bedzie konsultował to z panem który sie na tym zna. Jezeli okaze sie ze te miejsce nie nadaje sie zbytnio na budowe bedziemy składali wniosek o przesuniecie lini zabudowy > no nic zmykam, juz mi troche lżej. I odzywac sie lubuszanie. Chyba ktos jeszcze sie buduje czy tylko ja zostałam na placu boju? hm.....

 

_MYCHA__smutna_

 

Nie denerwuj się. Jak też mam podmokły teren. Zaletą jest to że jak masz obok miejsce to możesz zrobić sobie oczko wodne. A ziemię z tego oczka (u mnie jest żwir) można wykorzystać na podniesienie terenu pod dom. Dlatego nie mam domku z piwnicą.

 

UŚMIECHNIJ SIĘ nie na takich terenach domy postawiono :wink: Będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Wszystkich

MYCHA i tak masz szczescie że dzialki niemasz bliżej tej GÓRY w twojej miejscowości wiesz o jaki teren mi chodzi :D co ? jak sie wieżdza pot ta górke bardzo wysoką po prawej stronie tej działki :p :p

A tak na marginesie z tej góry w nocy bardzo pieknie widać cały prawie Świebodzin była ś kiedyś na tej górze w nocy MYCHA ?

 

Musze sie pochwalić roboty na budowie idą do przodu chyba że cos we czwartek czyli jutro nie wypali. Bedą mi wylewać posadzki maszynowo a dziś już zdycham bo wszystko musiałem wynieść z domu a było tego troche dobrze że już w piwnicy mam posadzke co na marginesie sam wylałąem z pomocą rodzinki ale za pietra sie nie biore :wink:

Pozdrawiam udanego dnia życze MYCHA nie łam sie sam bym chciał mieć linie zabudowy troche dalej od drogi ale nie chciałbym mieć podmokłego terenu :( wystarczy ze mnie dwa razy zalało

Udanego dnia życze PA chyba sie powtarzam :) ;)

ARi :wink: l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Wszystkich

A tak na marginesie z tej góry w nocy bardzo pieknie widać cały prawie Świebodzin była ś kiedyś na tej górze w nocy MYCHA ?

 

ARi :wink: l

 

O jakiej gorze piszesz? Skoro jej nie zauwazylem to nie moze byc gora tylko jakas goreczka. Niedawno jechalem w nocy od strony Miedzyrzecza w kierunku Swiebodzina i uderzylo mnie, ze jakby ktos nie wiedzial to moglby oswietlony Swiebodzin za jakas metropolie wziasc. :wink:

Pozdrawiam nielicznych lubuskich forumowiczow.

 

Karol N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol z tej strony też widać Świebodzin świetnie co piszesz ale mi chodzi mi o tą góre co jest za miejscowością Mychy.

Pozdrawiam wszystkich i tych co mieli mi dziś wylewać podłoge mam nadzieje ze faktycznie łożysko w maszynie wymienialiście bo dziś AKCJI WYLEWANIA NIE BYŁO :(

trzymajcie sie Pa ARi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol z tej strony też widać Świebodzin świetnie co piszesz ale mi chodzi mi o tą góre co jest za miejscowością Mychy.

Pozdrawiam wszystkich i tych co mieli mi dziś wylewać podłoge mam nadzieje ze faktycznie łożysko w maszynie wymienialiście bo dziś AKCJI WYLEWANIA NIE BYŁO :(

trzymajcie sie Pa ARi :wink:

 

Jak by mieli dalej problemy z tym lozyskiem to moze moglbym Tobie polecic taka firma u ktorej wszyskie lozyska sa OK.

 

Karol N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ari jeżeli chodzi Ci o tę górke która jest za Grodziszczem w strone Glińska to ja blisko tego bede sie budowac 8) podobno jak jest urwanie chmury to drogi nie widac :-? mozna wyciągnąc kajak i płynąc sobie:) Ari czuj sie zaproszony na spływ kajakowy ha, ha, ha

 

Dzisiaj pan geolocostamcostam sie nie zjawił bo jest chory. Mąż z nim rozmawiał przez pół godziny. Pan uzywał fachowych sformułowań, mąz niestety nic nie skumał :) Zrobiło mi sie tylko przykro ze pan geolocostamcośtam powiedział ze dla jednego wywiertu nie przyjedzie bo mu sie nie opłaca. Nie wiem jak to odebrac. Najgorsze to ze on jest jedyny w okolicy fachowcem który to robi. W swej złosci chciałam juz szukac kogos z wielkopolski .

 

Dzisiaj kierownik budowy obiecał ze od wtorku juz na pewna zaczną kopac fundamenty. ALe czy na pewno....?

 

Aaaa odebrałam dzisiaj kosztorys mojego dachu, powierzchnia 245m2. Spotkałam pana cieśle który zajmuje sie tym od 20 lat. Wyjaśnił mi róznice miedzy ceramicznymi dachówkami a betonowymi. Byłam za tymi drugimi. Ale po rozmowie zmieniłam zdanie. Tak wiec na bank bede kupowac ceramiczne. Tylko jeszcze nie wiem jakiej firmy. Pan mnie namawiał na firme Wiekor bo dachówki posiadaja podwójne klucze i za zadne skarby nie przepuszcza wody. Wierzyc?

 

pozdrawiam serdecznie

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Lubuszan

 

Wczoraj zdjęłam humus i mam wodę 40cm poniżej :evil: Wiedziałam że jest wysoki poziom wód ale nie aż tak wysoki. Ze stawkiem nie będzie problemu gorzej z domem :-? No cóż coś trzeba wymyśleć działka jest i pozwolenie to przecież nie będę teraz załatwiać wszystkiego od początku.

Mam teraz na działce trzy ogromne hałdy ziemii, ewentualnie zimą będzie z czego zjeżdżać na sankach :wink:

 

z pozdrowieniami z Gorzowa

MALINKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Gorzów i Świebodzin i okolice :wink:

MYCHA zaproszenie przyjmuje skąd wiesz że mam kajak na własność a pozatym wczoraj zamontowałem bagażnik na auto bo mi sie rolka foli nie zmieściła w Aucie a przyczepki nie miałem noi musiałem pojechać do garażu i zamontować bagażnik. Wiec Mycha dawaj znać kiedy bedzie spływ kajakowy bo kajak sie kuży w garażu zawsze był na budowie a tą zime zostawiłem go w garażu ledwo sie mieszcze :wink: .

co do dachówek oczywiście ceramiczną a nie betonową bo ta jest kicha po jakimś czasie farba zejdzie mchem sie okryje i brzydko wygląda a pozatym jest ciężka. Ja mam Rabena mi sie podoba jak co możesz ją ocenić jest w Galerii umieszczony mój domek pod tytułem DOMEK ARiego :wink: przejdz sie pozatym po osidlach i zobacz jak betonowe wyglądają dachówki, napewno są tańsze, ale nie polecam .

Malinka do zimy ta góra twoja ziemi zarośnie i bedziesz chwasty wyrywać :p nie stety.

Karol mam nadzieje że jutro bedą wypoczeci i sprawni :wink:

Pozdrawiam ARi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIedawno wróciłam ze swojej działki, jednak pan geocośtamcośtam zdecydował sie dzisiaj zrobic nawierty:) mimo ze chory:) okazał sie miłym panem znającym sie na rzeczy > i co? no same dobre wiadomosci. Przesuneliśmy dom o 20m w bok i okazało sie juz po pierwszym nawierceniu ze wode mamy poniżej 2m :D :D :D :D :D :D Pan jeszcze chodził z różdżkami i sprawdził jak płyna wody. Jest ok, mozemy sie budowac i na pewno bedziemy spali dobrze w naszym domku:))))))

 

ARI tak wiec do pierwszego deszczu:) a co do dachówki jestem na 100% przekonana co do ceramicznej :D

Malinka głowa do góry ....nic innego mi nie przychodzi do głowy, bo ja sie poprostu na tym nie znam:)

 

życze miłego weekenda, mi sie zaczął super.....

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponoewnie wczoraj mi wylali podłogi, dziś jedae to sprawdzić jak to wyszło w świetle dziennym bo wczoraj robili do 1 w nocy. Ekipa syper młodzi panowie nawet sam właściciel robił tzn wyrównywał i robił kopce bardzo fajnie to wygladało mam nadzieje ze fotki wyjdą 225 m zrobili w jeden dzien jestem pełem podziwu jak by co mam ich na miary tylko teraz zabardzo niema szansy zeby mogli do kogoś pojechaĆ BO POWIEDZIAŁ ŻE TYLE TERAZ MAJĄ ROBOTY ZE SZOK .

Było ich trzech Jeden robił kopce i wyrównywał, nastepny wygładzał tależami, a trzeci ładował tony piachu czyli umnie 21 ton i chyba 3,3 tony cementu i szło im to bardzo sprawnie. Ekipa co by to robiła z betoniarki napewno tak im to nieszło jestem pełen podziwu ale nie bede chcwalił jak przyjade na budowe wezne poziomice to sie okaże :)

 

MYCHA a może uciebie nagrywali nastepny odcinek USTERKI co :) kiedyś widziałem jak szukali wody za pomocą rużtki i to co im wychodziło to nie prawda ale kiedyś sam widziałem na własne oczy jak gościu chodził przed wybudowaniem domu i sprawdzał żyły wodne. nie zazdroszcze wam z ta wodą wiecie ja jak wykopałem dół na głebokość 2 metrów to mam sam piaseczek bo tam zrobiłem studzienke chłonną i wody nie widziałem .

Dobra udanego dnia Pozdrawiam ARi sie kłania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARi ale masz szczęście. Podłogi masz, wody nie masz. Żyć nie umierać. Życzę powodzenia w dalszych pracach i oby podłogi były proste. Ja niestety na fachowców muszę czekać do połowy maja. Też mają duże wzięcie. W miedzyczasie jeszcze geodeta, geolog. Ale mam już prąd :lol:

 

Z POZDROWIENIAMI

MALINKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponoewnie wczoraj mi wylali podłogi, dziś jedae to sprawdzić jak to wyszło w świetle dziennym bo wczoraj robili do 1 w nocy. Ekipa syper młodzi panowie nawet sam właściciel robił tzn wyrównywał i robił kopce bardzo fajnie to wygladało mam nadzieje ze fotki wyjdą 225 m zrobili w jeden dzien jestem pełem podziwu jak by co mam ich na miary tylko teraz zabardzo niema szansy zeby mogli do kogoś pojechaĆ BO POWIEDZIAŁ ŻE TYLE TERAZ MAJĄ ROBOTY ZE SZOK .

Było ich trzech Jeden robił kopce i wyrównywał, nastepny wygładzał tależami, a trzeci ładował tony piachu czyli umnie 21 ton i chyba 3,3 tony cementu i szło im to bardzo sprawnie. Ekipa co by to robiła z betoniarki napewno tak im to nieszło jestem pełen podziwu ale nie bede chcwalił jak przyjade na budowe wezne poziomice to sie okaże :)

 

MYCHA a może uciebie nagrywali nastepny odcinek USTERKI co :) kiedyś widziałem jak szukali wody za pomocą rużtki i to co im wychodziło to nie prawda ale kiedyś sam widziałem na własne oczy jak gościu chodził przed wybudowaniem domu i sprawdzał żyły wodne. nie zazdroszcze wam z ta wodą wiecie ja jak wykopałem dół na głebokość 2 metrów to mam sam piaseczek bo tam zrobiłem studzienke chłonną i wody nie widziałem .

Dobra udanego dnia Pozdrawiam ARi sie kłania :wink:

 

U mnie robili ta sama technika i rowniez bardzo szybko. Dawali gwaranje, ze odchyl od poziomu nie wiekszy niz 3-5mm. W paru miejscach wyszlo im troche wiecej a w garazu jest lagodny przechyl nawet 1,5cm. Ale ogolnie nie widzialem na innych budowach podobnej jakosci posadzki jak u mnie. Kladzenie plytek (robilem to sam) to prawdziwa przyjemnosc na czyms takim.

 

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem na budowie efekt jest SUPER mam tylko poziomice 1 m i wszedzie jest git przynajmniej sie mieśći wtolerancji JESTEM PEŁEN PODZIWU teraz sobie posadzka schnie ale już poniej chodziłem jest już twarda. Dobra to narazie tyle został tylko jeden tydzień kwietnia trzeba jeszcze conieco pokupować co nie :wink:

POZDRAWIAM ARi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

MYCHA rozmawiałam z panem geocośtam. Pan bardzo miły ale cena w ciągu paru dni zmieniła mu sie diametralnie. Pewnie z powodu wejścia do UNI :wink: Ale doradził aby tych badań nie robić bo to nic nie da. Trzeba z góry zastosować środki zapobiegawcze. Chyba ma rację - 600zł na ulicy nie leży. :wink:

 

Z pozdrowieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem na budowie efekt jest SUPER mam tylko poziomice 1 m i wszedzie jest git przynajmniej sie mieśći wtolerancji JESTEM PEŁEN PODZIWU teraz sobie posadzka schnie ale już poniej chodziłem jest już twarda. Dobra to narazie tyle został tylko jeden tydzień kwietnia trzeba jeszcze conieco pokupować co nie :wink:

POZDRAWIAM ARi :wink:

 

Ari. gratuluję posadzki. Chyba trzeba to opić. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...