Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://foto.onet.pl/upload/14/14/_376083_n.jpg pędęm lecem chwalic sie moim dachem 8) mam juz prawie cały, do albumu wkleiłam kilka zdjec, troche tam sie narobiło, bo jest nie chronologicznie, ale nie chce mi sie tego zmieniac, bo tak bardzo chciałam pokazać dach:)

 

i wszystko w sumie ok, tylko ze dzisiaj sie okazało, ze bedzie trzeba załozyc stemple bo inaczej dach nie wytrzyma i moze nam sie zawalic, powodem jest brak scianki działowej i dwóch kolumn podtrzmujących dach w newralgicznych punnktach:) ale nasz pan od dachu jest super i da rade, i w przyszłym tygodniu zaczna kłaśc dachówke:) czyż to niecudowne?

anita ok, co prawda juz zapomniałam o co chodziło, bo u mnie pamiec dobra ale krótka :oops: mam nadzieje ze mi wybaczysz:) a co do fachowców to podobno sa nieżli z Głogowa, raczej rzadko cos knoca > jak bys chciała namiary to daj znać:)

 

Arimyśle ze w weekend wybiore sie do Ciebie zobaczyc te okna co? muszę sprawdzić czy beda mi pasowały do elewacji :wink:

 

pozdrawiam

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobre MychA niezły tekst CZY BEDĄ MI PASOWAŁY DO ELEWACJI bedą bo też małem taką elewacje jak te okna były a pozaty wiekszość jest w Swiebodzinie na budowie znajomej

Posadzki to mi nie sknocili a co fachowcy sie żalili ci od dachu ??? na mnie ??? :) wkońcu jeszcze nie postawiłem im flachy bo jakoś tak wyszło na zakończenie tylko że jeszcze nie skończyli na 100 % i dlatego mogą gadać ale mi sie zdaje że nie mieli źle umnie :D a ci z pod Głogowa to tylko mieli awarie maszyny i dlatego mieli zwłoke małą a pozatym jest pare firm w głogowie co oferują usługi ale ci moi co byli to byli tańsi i młode chłopaki wiec szło im że szok robota wiec nie bede zachwalał bo napewno jakaś tam rużnica w poziomach napewno jest minimalna ale na całości nie widac :D nie da sie idealnie zrobić wiem bo sam wylewałem podłoge w piwnicy byłem kierownikiem zamieszania i wykonawcą :D

Pozdrwiam

Te okna można skłądać segmentowo musiał bym znac TWOJErzeczywiste wymiary otworów okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma była zadowolona chociaz zapłaciła toszeczke wiecej niż ja ale jak wyszło do podliczania to była zadowolona bo też oni robili jej tynki gipsowe kiedyś z gościem gadałem o tynkach tylko wtedy niemiał czasu na wykonanie bo miał sporo roboty przed majem a ja właśnie wtedy chciałem i już :x :D

czy ktos wie jak mam nastwić zegar co bedzie sterował pompą cyrkulacyjną do ciepłej wody żeby było OK ile powinna popować czasu a ile nie ma ktoś jakieś doświadczenie bo ja żadnego niemam a pozatym dziś mi założyli filtr na wode bez bajerów standardowy taki sznurkowy żeby tylko woda nie była brudna

MychA co z oknami chcesz pożyczyć czy nie bo znajoma już okan wymieniła a zabardzo mi nie na reka żebym miał przez zime te okna na budowie bo mi nie potrzebne może dopiero puźniej bedą mi potrzebne jak sie wezne za nie i coś zrobie z nich a Tobie napewno sie przydadza chyba że chcesz dziury na okna obijać folią na zime ja tak nie robiłem a może masz plany na wstaienie już nowych wiec mi to wsio ryba czasu mało pewnie na dniach dostane wiadomość że bede mial te okna spowrotem jak by co to są w Świebodzinie a jak bedziesz miała mało to umnie na budowie reszta jest zawsze to bedzie powód na odwiedzenie mnie :D

Pozdrawiam :wink:

To byłem ja ARi :wink: ten ARi :wink:

PS jest tu jakiś Andrzej ???

 

Pompa cyrkulacyjna na pewno nie ma potrzeby aby pracowala w nocy jak wszyscy spia. W trakcie dnia przypuszczam, ze powinna pracowac caly czas bo szybko stygnie. Sprawdz empirycznie po jakim czasie woda plynie zimna od ostatniego pobierania cieplej (oczywiscie bez cyrkulacji) Zreszta czasowo to sie nie da sterowac tak abysmy mieli komfort. Byloby mozliwe z czujnikiem temp., jak woda ostygnie do jakies temp. to pompa startuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety z lubuskiego napiszcie czy to Wy budujecie Wasze domy?. Nie widac na forum Waszych panow, no chyba, ze wszysko wiedza i nie potrzebna jest im wymiana doswiadczen. Qurcze moja zona "stala z boku" i jak czasami chcialem cos z nia przedyskutowac to otrzymywalem odpowiedz "zrob jak chcesz" . Co prawda coraz bardziej sie wlaczala jak chodzilo o wykanczanie.

Jednym slowem bardzo podziwiam Was (pod warunkiem, ze ciezar budowy spoczywa na Waszych barkach) i troche mniej podziwiam Was, ze sie mimo wszystko angazujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol to są wiązary, ale jeszcze nie skończone, jutro mają konczyc, dlatego wygląda jak tradycyjna więźba, a poddasza nie robimy bo nie chcemy miec tyle powierzchni do ogrzewania:) za to robie częśc salonu bez sufitu, zoabczymy jak to bedzie wyglądac:)

 

Karol to jak zdradzisz sie gdzie sie budujesz :p bo wynajme swojego meża policjanta :wink:

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie,od razu zrobiło mi się lepiej :lol: Namiary sprawdzę,moze uda się coś wybrać.

 

Co do udziału mojego męża w budowie nie będę się wypowiadać-wczoraj była karkołomna awantura-powód: BUDOWA....za mało kasy,wkurzający fachowcy i takie tam drobiazgi ,które pewnie sami znacie :evil:

 

Mycha,znowu "namieszałam" :oops: ,moje przeprosiny i wyjaśnienia były dla MALINKI ,o rany jaka jestem "zakręcona" :oops: :oops: :oops: ,mam nadzieję że Malinka zrozumie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol to są wiązary, ale jeszcze nie skończone, jutro mają konczyc, dlatego wygląda jak tradycyjna więźba, a poddasza nie robimy bo nie chcemy miec tyle powierzchni do ogrzewania:) za to robie częśc salonu bez sufitu, zoabczymy jak to bedzie wyglądac:)

 

Karol to jak zdradzisz sie gdzie sie budujesz :p bo wynajme swojego meża policjanta :wink:

 

_MYCHA__

Odpowiedzialbym ale ja sie nie buduje bo dom juz stoi. javascript:emoticon(':lol:')

javascript:emoticon(':lol:') W porzadku - brakuje jeszcze prawdziwego "co" , duza lazienka nie wykonczona, no i garaz z pom. gospodarczym potrzebuje mojej reki.

Aha jeszcze kominek obudowy potrzebuje.

A w jakim rejonie Twoj malzonek operuje? Moze sie znamy?

 

A propo´s wiazarow. Myslalem, ze zbija sie je calkowicie na ziemi albo w jakims warsztacie i kompletne wciaga do gory. Brak dolnych pasow w tych wiazarach to rzeczywiscie wymaga ich podparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

MychA uuuuuu to jak sie tak wpatrzyłem to jeszcze Ciebie czeka murowanie komina chyba że nie bedzie ? Mnie też ekipa chciał namówić na pozostawienie troche wolnego miejsca nad głową na pietrze ale jakoś nie wyszło im może dobrze może źle że nie namówili bo jeden plus byłby naświetlony korytarz minus wiecej m3 do ogrzania

Malinka byłem wczoraj w Gorzowie i dopiero dziś zjechałem do domu fiu fiu ale uwas zimno :) nie grzejecie w mieście :D

Karol AGENT 8) nie ujawni sie Mycha uruchamiaj maszyne szpiegowską :D :D :D :D żartuje

Jutro bede wiedział ile mnie ostatecznie elewacja bedzie kosztowała hmmm juz sie boje :-?

 

Pozdrowienia ze Świebodzina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ari jutro zaczynaja wyciągac kominy do góry:)

 

NIe wiem czy juz o tym pisałam, najwyzej sie powtórze, okazało sie ze sąsiad kóry zaczął sie jakies miesiąc temu budować niedaleko nas, ma identyczny projekt domu :x nie wiem czy mam się cieszyć czy nie, moze powinnam to pierwsze, w koncu bede mogła podpatrzeć to i owo, a ze prace na budowie ida pełna parą więc bedzie taka możliwośc:)

 

A co do wyzszego salonu, mam nadzieje ze nie bedę żałować, a te kilka wiecej metrów do ogrzania jakos mnie nie z niechęcaja do zrezygnowania z tego. Marzyłam zawsze o wysokim salonie, a ze jest taka mozliwość to bede się tego trzymała:)

 

Mati przypominam o fotkach :p

 

Karol zdradź chociaz małą cząstke co? my tu sie otwieramy a Ty taki tajemniczy :p

 

pozdrawiam

 

_MYCHA__

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez kazdy forumowicz jest w jakims stopniu anonimowy, prawie nikt nie podaje pelnych swoich danych. Nie widze roznicy w podaniu, ze buduje sie na przyklad w Gorzowie Wlkp. Z.G. czy okolicy Swiebodzina. Chcialem zamiescic zdjecie domu ale nie mam cierpliwosci do zakladania albumu na serwerze "onet " czy jakims innym. Poza tym ARi zidentyfikowal by mnie na sto % . javascript:emoticon(':D')

javascript:emoticon(':D')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycha myślę, że nalezy się cieszyć, że sasiad ma taki sam projekt. Mi tego czasem brakuje, że moje "prymulki" ludziska budują tak daleko ode mnie a czasem warto rożniste rozwiązania podpatrzeć czy razem skonsultować.

Pozdrawiam grudniowo :D

Kasia ja tez tak mysle. Pozatym ten sam dom nie musi byc taki sam dom. Sa przeciez takie elementy jak elewacja, dachowki, stolarka, ktore mozemy w zasadzie dowolnie dobierac. Mycha napewno cos wymyslisz. Wy kobiety macie do tego predyspozycje. Sporadycznie sie zdarza przeciez aby kobiety wystapily na imprezie w takiej samej kreacji (z moich obserwacji wynika, ze kobieca psychika tego nie zniesie) i dlatego na pare miesiecy przed impreza tocza godzinne rozmowy na temat jaka pani w czym przyjdzie po to aby wybadac "przeciwnika" ':D'

Mycha daj sie wyprzedzic sasiadowi, nawiaz przyjacielskie stosunki, czesto odwiedzaj ich budowe i pilnie obserwuj co tam sknocili lub co mozna by lepiej zrobic. Unikniesz w ten sposob wiele przykrych niespodzianek.

 

Pozdrowienia Karol N.

 

Qurde ale sie robie zlosliwy ':roll:'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. Nie było mnie tydzień a tu dalej ta sama stronka. Chyba czekacie na mnie :wink: :D Byłam w Krakowie na szkoleniu i było suuuper tylko forum mi brakowało.

 

Anita od razu zrozumiałam że to była odpowiedź do mnie :wink: Wracaj do zdrowia i oby maleństwo się trzymało (pępowiny :wink: )

 

Karol u mnie jest tak: Ja załatwiam wszystkie papierkowe sprawy, rozliczenia kredytu, negocjuje, kupuje, zamawiam, wybieram. Umawiam wszystkich fachowców no i czytam forum. Początkowo denerwowałam tym męża ale teraz już się przyzwyczaił i przede wszystkim przekonał do forum bo niejednokrotnie to ja miałam rację bo coś tu wyczytałam. Mąż jest cały czas na budowie i pilnuje wszystkiego, ciężko pracuje i jak tylko mam czas to mu pomagam. Moja rola jest jeszcze taka że mną straszy się fachowców. :wink: Jak jadę na budowę wszystko chodzi jak w zegarku :D Nie wyobrażam sobie zostawić męża z tym wszystkim samego. Uczestniczę w każdym etapie i tak pozostanie do końca.

 

Mycha zdjęć na razie nie mam bo nie widziałam budowy od tygodnia. Myślę że w te wekend coś pstryknę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co usłyszałem od fachowców co montowali drzwi to oni twierdzą że jak idą na pomiary lub montaż to w wiekszości to kobiety decydują jaki kolor jakie okna i zawsze z nimi uzgadniają bo faceci mówią żona wie jak to ma wyglądać i jaki kolor aż sie strach bać chyba jest tak że facet woli wyluzować niż ma wysłuchiwać co nieco :D i mniej interesują sie sprawami budowlanymi co wy nato ??

 

Do materiałów niebezpiecznych przewożonych w samochodzie moge dopisać kontownik o długości 4,40 m dwie sztuki ale miałem stracha jak wiozłem na dachu sroche sie bujało jak sie szybko jechało ale dałem rade

Ciekawe czy do świąt zdąże z wylaniem podłogi w garażu było by fajnie :D

 

Pozdrawiam udanej niedzieli życze pa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...