Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

w piątek staneła wiecha!!!!!!!!!

http://foto.onet.pl/upload/10/19/_379248_n.jpg

 

tak wygląda od środka, juz zaczęli kłaść membrane

http://foto.onet.pl/upload/24/88/_379249_n.jpg

 

jestem bardzo zadowolona z pracy ekipy, w sobotę zrobilismy impreze dla nich na budowie, był grill i cytrynówka made in mój mąz, pannowie byli zadowoleni i zaskoczeni naszą reakcją, to jak narazie pierwsza udana współpraca, oby tak dalej, w przyszłym tygodniu zaczną kłaśc dachówke, juz jest przywieziona do hurtowni:)

 

zastanawiamy się czy jeszcze w tym roku nie zacząć ciągnąc kanalizy i wody, co Wy na to?

 

pozdrawiam

 

_MYCHA_happy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przychodzi do Nikoli Św. Mikołaj...

 

Dziś jest ten szczególny dzień, kiedy obdarowujemy swoje dzieci upominkami. Nie robimy tego co prawda otwarcie, ale chowamy się za plecami Św. Mikołaja. Dziecięce marzenia bywają różne, jedne dzieci chcą klocki, inne lalkę, jeszcze inne może rowerek. Tego dnia żadne dziecko nie powinno zostać bez prezentów.

 

My jako społeczność forum Muratora, pomogliśmy w tym roku spełnić zupełnie inne marzenie małej dziewczynki, podarowaliśmy jej możliwość normalnego rozwoju, możliwość narazie zabawy, a potem nauki i życia w świecie dźwięków. Dzięki temu mała Nikola, nie zostanie w tyle za swoimi rówieśnikami, będzie mogła rozwijać się razem z nimi.

Nie ma jednak róży bez kolców. Aby móc dać Nikoli taką szanse prof. Skarżyński z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach k. Warszawy zdecydował, że przeprowadzi operację, pomimo że nie zebrano jeszcze całej potrzebnej kwoty (uzbierano 60 tys., brakowało 20 tys. zł), gdyż czas jest tu bardzo istotny.

Operacja odbyła się 11 października, a rodzice Nikoli podpisali specjalne oświadczenie, że w którym zobowiązują się do dopłacenia brakującej kwoty.

Przed dniem operacji zbiórka pieniędzy szła dość sprawnie, zbieraliśmy pieniądze nie tylko my, forumowicze, ale i czytelnicy Tele Tygodnia, znaczną kwotę wpłaciły Zakłady Azotowe w Puławach. Rodzice Nikoli pukali do wielu drzwi z prośbą o pomoc. W wielu z nich taką pomoc otrzymali.

Tak było przed dniem operacji, niestety po operacji emocje nieco opadły i pojawił się problem z dozbieraniem brakującej sumy. Rodzice Nikoli nadal czynnie uczestniczą w poszukiwaniach środków na dopłacenie za wykonaną operacje, niestety wielu osobom wydaje się, że teraz już nie ma po co dalej wspierać zbiórkę pieniędzy, skoro operacja się odbyła.

Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy nadal chcą pomagać, do tej pory udało się uzbierać około 2/3 brakującej kwoty. Zbieraliśmy i my na forum, czy to poprzez indywidualne wpłaty, czy poprzez aukcje internetową, czy też poprzez zbiórki na spotkaniach grupowych. Wiele pieniędzy udało się zebrać rodzicom Nikoli.

 

W tym szczególnym, dla wielu dzieci dniu zwracamy się do wszystkich forumowiczów (i nie tylko), którzy mogą i chcą, aby razem z nami zrobili dziś specjalny prezent dla Nikoli, niech do niej przyjdzie dziś Św. Mikołaj. Prosimy o wsparcie każdą nawet najdrobniejszą kwotą, wielu z nas ma konta w bankach internetowych, zrobienie takiego przelewu potrwa naprawdę chwilkę, a wypisanie tradycyjnego druczku przelewu zajmie tylko minutkę dłużej.

Wielokrotnie już udowodniliście drodzy forumowicze, że zawsze można na was liczyć. Znajdujemy się w przysłowiowej sytuacji "za 5 dwunasta", jeden mały kroczek i osiągniemy cel. Nikola będzie mogła normalnie się rozwijać, a jej rodzice będą mogli poświecić jej cały swój czas, nie martwiąc się jak dozbierać brakującą kwotę.

 

Przypominamy numer konta:

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących 'Człowiek - Człowiekowi'

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

 

Na koniec jeszcze jedna prośba, aby dać innym przykład prosimy, aby osoby które zdecydują się wesprzeć dziś naszą akcje wpisywały się w tym wątku http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=494687#494687

Nie musicie podawać ani kwot, ani żadnych innych danych, napisze po prostu coś w stylu "Najlepsze życzenia od Św. Mikołaja dla Nikoli".

Wierzymy w Was

 

Edzia&Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiu Fiu fiu MychA to już na głowe nie bedzie padać :lol: fajnie co do hydraulika nie wypowiadam sie bo troche za zimno mu by było ale czego sie nie robi umnie w zimie robił elektryk instalacje musiałęm palic w domu bo kable nie można kłaść w niskich temperaturach bo są sztywne. Musisz też zastanowić sie że jak pozabijasz wszystkie okna dechami lub folia to bedziesz miała w domu ciemno a jak nie pozabijasz to bedzie zimno i wiatr bedzie wiał chyba że tak jak ja miałem okna stare wstawione i było spoko :D

Malinka no no no domek nabrał kolorku :D cegły sie sie zlały chiałaś ująć cały domek i tego efektu nie widać te wydmy to masz nie samowite :)

Pozdrawiam :wink:

Ps. Musze znaleść transport żeby przewieść dechy domnie ponad tone długość dech ponad 2,5 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich cieplutko!!! Pięknie Wam rosną Wasze domki! Każdy z Waszych domków jest inny, bo każdy ma inne potrzeby i gusta( no i kasę :wink: ) , ale wszystkich łączy jedno-radość budowania i radość z najmniejszego kroku do przodu.Mam nadzieję, że kiedy Wasze domki będą gotowe i będziecie w nich mieszkać, to zostaniecie na forum i będziecie oglądać nasze jeszcze teraz niewybudowane domki.Powodzenia w dalszym budowaniu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, ale wszystkich łączy jedno-radość budowania i radość z najmniejszego kroku do przodu.

Powodzenia w dalszym budowaniu :D

 

Moja radosć budowanie hmmm :D taka jest że szok właśnie dziś wylewałem posadzke w garażu tak mnie wszystko boli że szok i tak niestety nie wylałem do końca 4 worków cementu zabrakło i kicha JUTRO cd. PRZECHLAPANE ale kto wie może niedługo auto chowam pod dach wiade na kanał zobacze co jest pod autem :D radość Budowania katar kregosłup boli rece zniszcone ale posadzka prawie wylana :lol: :lol: ktoś to musi zrobić jak nie ja ko ktoś inny ale za kase

 

Pozdrawiam życze udanego dnia JAK tam był Mikołaj czy nie bo zapomnialem sie spytać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dopisuje, oj dopisuje, chcieliśmy zamknąc budowe do wiosny, ale z racji ze nie ma zimy bedziemy ciągnąc dalej, w koncu po wakacjach chcemy się wprowadzic:)

MOja radośc budowy jest ogromna bo mam super budowlańców, dogadujemy sie i nie ma spięc:) czego i Wam życze:)

 

miłego dnia życze

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dopisuje, oj dopisuje, chcieliśmy zamknąc budowe do wiosny, ale z racji ze nie ma zimy bedziemy ciągnąc dalej, w koncu po wakacjach chcemy się wprowadzic:)

MOja radośc budowy jest ogromna bo mam super budowlańców, dogadujemy sie i nie ma spięc:) czego i Wam życze:)

 

miłego dnia życze

 

_MYCHA__

Mycha nie chwal dnia przed zachodem slonca. Zycze Wam abym sie mylil.

Nie mow im tego glosno bo sie im w glowach poprzewraca i obrosna w piorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś montowano mi bramę garażową. Panowie przyjechali o godzinie 9.00. Przez godzinę rozmawiali na różne tematy i wywiercili 2 dziury. O godzinie 10.00 przyszedł czas na śniadanie (około 40 minut). Dwóch panów pracowało do godziny 14.00 z wieloma przerwami na pogadusszki. Około 14 przyjechało jeszcze dwóch panów do pomocy. Prze kolejne 40 minut bawili się swoimi telefonami komórkowymi zachwalając jeden przez drugiego. O godzinie 16 zakończyli pracę. Brama zamontowana "ale mechanizm to już jutro bo w jeden dzień się nie da" :evil: :-? Dobrze że to nie ja im płacę za godzinę pracy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje sie do POstu Karola ja tą ekipe znam 3 lata to chyba sporo co nie ?? i umieją zaskoczyć ale z nimi mozna sie dogadać to prawda ale ostatnio było pare zgrzytów miedzy mną a nimi do dziś ktos mi to wypomina musiałem conieco dopilnować zabardzo zrobiłem sie wymagający "chyba" moja podbitke wspominają do dzisiaj bo kazałem im przemyć ją bo twierdzili że to nie do ich obowiązku należy aby po sobie zostawić podbitke czysta po farbie i takie jeszcze inne sprawy

 

Malinka mi brame montowali w pare godzin 4na 2,25 ekipa z ZIelonej tez mieli komurki ale sie nimi nie chwalili :lol: i było ich 2

 

posadzke w garażu już mam zrobioną już sam niewiem czy dawać Gres czy lastryko. Lastryko nie brałem pod uwage tylko jak widze w piwnicy to lastryko jest mocne a Gres może pekać no sam niewiem minus lastryko to cena ponad 25 zł gres jest tańszy

 

Pozdrawiam udanego dnia życze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś montowano mi bramę garażową. Panowie przyjechali o godzinie 9.00. Przez godzinę rozmawiali na różne tematy i wywiercili 2 dziury. O godzinie 10.00 przyszedł czas na śniadanie (około 40 minut). Dwóch panów pracowało do godziny 14.00 z wieloma przerwami na pogadusszki. Około 14 przyjechało jeszcze dwóch panów do pomocy. Prze kolejne 40 minut bawili się swoimi telefonami komórkowymi zachwalając jeden przez drugiego. O godzinie 16 zakończyli pracę. Brama zamontowana "ale mechanizm to już jutro bo w jeden dzień się nie da" :evil: :-? Dobrze że to nie ja im płacę za godzinę pracy :wink:

No ale to montowanie bramy kosztuje pare stowek, czyli panoie dopasowuja czas pracy do zarobku jaki otrzymaja. Czasami sie zastanawiam jak to jest, ze za taka prosta prace trzeba zaplacic wiecej jak lekarzowi za ratowanie np.zycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol nie chwale tego co przed nami tylko co juz za nami, poki co wszystko sie układa super:)

 

dzisiaj kładli mi już fugi na kominach:) coraz blizej do kładzenia dachówki, juz nie moge sie doczekac:)

 

mam pierwszych lokatorów, zrobilismy z teściem domek dla kotków i razem z matka przewieźlismy dzisiaj, małe odrazu sie odnalazły w domu naszym, patrząc na nie ma się wrażenie ze mieszkają już kilka miesięcy:) okazuje sie ze zatrzymamy je wszystkie:) z czego jestem zadowolona, bo pokochałam te małe czorty:)

 

pozdrawiam

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to montowanie bramy kosztuje pare stowek, czyli panoie dopasowuja czas pracy do zarobku jaki otrzymaja. Czasami sie zastanawiam jak to jest, ze za taka prosta prace trzeba zaplacic wiecej jak lekarzowi za ratowanie np.zycia

 

Święta racja, też mnie to wkurza. Na szczęście wynegocjowałam montaż gratis. Być może wliczony w cenę bramy ale z tej ceny też trochę odciełam więc wolę myśleć że za to nie płacę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kotkom nie bedzie zimno, wczoraj sprawdziliśmy jak im sie spi w małym domku który im zrobiliśmy, okazało sie ze są cieplutkie jak bułeczki:) pewnie jak przyjdą mrozy to zabiorę je do domku:)

 

wczoraj młodszy synek jak zobaczył ze ich nie ma w domku zalał się łzami :cry: ech......

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny stan licytacji:

(09.12.2004 godz. 14:00)

 

1. Obrazek namalowany przez Osowę - 100

2. Obrazek 'Anioły Dobroci' wyszyty przez Tolę - 260

3. Obrazek 'Bluszcz' namalowany kredką przez Osowę - 50

4. Butelka legendarnego 'kompociku' od Emems - 125

5. Koszulka z emblematem osoby która wylicytuje tą koszulkę, przekazne przez Emems - 75

6. Kubek nr 1 z logo Muratora - 50

7. Kubek nr 2 z logo Muratora - 30

8. Kask budowlany nr 1 z logo Muratora - 140

9. Nowy kalendarz na 2005 z reprodukcjami obrazów malarza Thomasa Kinkade od Ewak39 - 130

10. Piękne czerwone pudełko od Preev - 50

11. Obrazek od Engi - 60

12. Eliksir rozweselający od Edzi - 75

13. Serwetka od Marii - 30

14. Świeca - rzeźba od Mari - 25

15. Wielofunkcyjny scyzoryk Muratora - 100

16. Kask budowlany nr 2 z logo Muratora - 110

17. Kask budowlany nr 3 z logo Muratora - 80

18. Kubek nr 3 z logo Muratora - 0

19. Płyta: 'Cegiełka na rzecz ofiar powodzi. Moja i twoja nadzieja' od Pattaya - 40

20. Płyta Elli Fitzgerald - 5

21. Piękne czerwone pudełko nr 2 - 25

 

 

Oferta specjalna:

Fotel z podnóżkiem od firmy Yanomebel - 300

 

 

W sumie:

- 1560 zł z licytacji internetowej

- 770 zł z licytacji i zbiórki na spotkaniu grupy szczecińskiej

- 255 zł z licytacji spotkaniu grupy łódzkiej

- 200 zł zebrane przez Ewak39

 

łącznie 3085

 

Licytacja internetowa kończy się 16 grudnia o godz. 20.00

 

Wkrótce Serdecznie zapraszamy do wsparcia zbiórki pieniędzy dla Nikoli, zarówno poprzez licytacje jak i dobrowolne wpłaty na konto.

 

licytacja internetowa http://www.dlanikoli.prv.pl

 

Przypominamy nr konta:

 

KONTO:

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek - Człowiekowi”

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

Edzia&Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinka, taki historie w dzisiejszych czasach wydają się niemożłiwe. A jednak... Polak potrafi. Dziwi mnie to bardzo przy dzisiejszym rynku i konkurencji powinno wykonawcom zalezec na jak najlepszej opini. widac nie każdemu. A brama , podziel się z nami cóż to za cudenko, że trzeba "montować cały dzionek" :wink:

Czy historia juz się zkaończyła panowie zdołali zamontować mechanizm czy potrzebują kolejnego dnia?

Czlowieka wściekłość ogarnia jak takie cos widzi i doświadcza. Ja mam podobne doświadczenia z elektrykiem. Czasami potrafi pod moim domem przestać około 4 godzin, bo szef nie dowiózł wiertarki. Czasmi udaje mu sie przez cały dzień roboczy osadzić aż 4 puszki.

:evil: Pogoniliśmy facia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od bramy dzis się nie pojawili. Około 17 zadzwonił Pan z firmy że dopiero teraz dostali przesyłkę z napędem. Hi hi brama zamówiona ponad 2 miesiace temu a oni dopiero dziś dostali napęd. No nic nie spieszy mi się więc nie poganiam ale jak bym miała takich pracowników to chyba bym udusiła :wink: Brama z firmy Novoferm. Klinkierek na ukończeniu. Pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...