Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich :lol: ,

 

jak dużo na naszym wątku budujących "Ciężarówek" :lol: ,wielkie buziaczki dla Was,może coś w tym jest że "nowy dom=nowe dziecko " :wink: :lol: ,mi zostało jeszcze do rozwiązania 4 miesiace i muszę się uwijać żeby zdążyć zamieszkać w nowym domku 8)

 

Słuchajcie ,znacie może jakiegoś fachowca do ułożenia podłogi drewnianej na legarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mogę Tobie polecić pana, ktory zajmuje się wykończeniówką, jest b.dokładny i solidny.Robił remont u moich rodziców i znajomych- wszyscy byli zadowoleni.Gosc zajmuje się też usługami stolarskimi- nie wiem, czy układa takie podłogi, ale uważam, że warto zapytać.Tel.7510954, kom.605535824.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprzejmie się melduję, projekt oddany do adaptacji, ekipa umówiona, wchodzi jak tylko będzie pozwolenie. Niestety koszty od hydraulika kosmiczne - około 50 tys. za cały system ogrzewania. Okna wyszły na około 30 tys. To jakby nie było już 80 tys. ciekawe co dalej, stan surowy zamknięty wyliczony na ok. 90 tys. ( bez okien). W przyszłym tygodniu mamy usiąść i już szczegółowo rozmawiać. Acha i okazało się, że chociaż gaz jest przy głównej ulicy to żaden z moich sąsiadów nie był zainteresowany i nie doprowadzili w boczną ulicę, więc muszę sama ( ok. 50 m.). Ciekawe jakie koszty będą?

Ale nie poddaję się. Gratuluję wszystkim przyszłym mamom. Jakby co , to z pierwszego zawodu jestem położną z praktyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich co mają dachówke robena kasztan:) ARI Ciebie juz nie dotyczy, bo Olo juz nas poinformował:) dobra, o co mi chodzi, otóż mam pytanie czy komuś zostały klamry do gąsiorów w kolorze kasztanowym:) mamy ogromny problem bo nasz człowiek zajmujący sie zamowieniem ma dostepne tylko w kolorze pomarańczowym, a ze je widac na kilka centymetrów wiec odpada:)

 

odkupie z miła checią:)

 

pozdrawiam wszystkich a szczególnie przyszłe mamy

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się przeraziłam , dlatego cirpliwie czekam do wtorku, pan ma mi przedstawić szczegóły. Dom ma mieć 190 m , ogrzewanie gazowe + kominek z płaszczem wodnym, w salonie i wyjściu na taras grzejniki w podłodze, kuchnia i łazienki ogrzewanie podłogowe. Ale jeśli taki będzie koszt rzeczywiście to będę chyba zmieniać i szukać tańszych rozwiązań. Chcę jeszcze dać projekt innym do wyceny , może kogoś polecicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka moja chatka ma około 145m2 powierzchni użytkowej i planuję ogrzeanie gazowe - kocioł viesmana jednofunkcyny z zasobnikiem 60 l + kominek z płaszczem wodnym (znalazłam producenta w Nowej Soli) i sądzę że z robocizna zmieszczę się w kwocie 25 tys. Aha podłogówka będzie w łazienkach (będziemy mieli 3 łazienki) w kuchni oraz holu na dole - reszta kaloryfery. Szukaj tańszych wykonawców Chyba, że piec gazowy będziesz miała kondensacyjny a są to ceny powyzej 10 tys. i kominek równiez renomowanej firmy. Ale i tak wydaje mi się bardzo drga wycena twojego wykonawcy. Z Międzyrzecza ale tylko do ogrzewania gazowego oczywiście z całym wypasem polecam firmę "AFPOL" tel. 095 742 05 72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprzejmie się melduję, projekt oddany do adaptacji, ekipa umówiona, wchodzi jak tylko będzie pozwolenie. Niestety koszty od hydraulika kosmiczne - około 50 tys. za cały system ogrzewania. Okna wyszły na około 30 tys. To jakby nie było już 80 tys. ciekawe co dalej, stan surowy zamknięty wyliczony na ok. 90 tys. ( bez okien). W przyszłym tygodniu mamy usiąść i już szczegółowo rozmawiać. Acha i okazało się, że chociaż gaz jest przy głównej ulicy to żaden z moich sąsiadów nie był zainteresowany i nie doprowadzili w boczną ulicę, więc muszę sama ( ok. 50 m.). Ciekawe jakie koszty będą?

Ale nie poddaję się. Gratuluję wszystkim przyszłym mamom. Jakby co , to z pierwszego zawodu jestem położną z praktyką.

Te ceny. Hm dziwne. Za okna 30 tys? bo ja wiem? i za hydraulika 50 tys :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu na pewno skorzystam z rady, jakbyś mogła dać namiary na te kominki to będę wdzięczna. A co do pozostałych wycen to: okna - może dużo , ale byli tacy co wycenili je razem na około 50 tys. Owszem jest ich dużo w projekcie, dwa tarasowe suwane, do tego atrium - taki niby zimowy ogród i dlatego tyle to kosztuje, do tego interesują mnie szyby P4 , antywłamaniowe. Zresztą poszłam za głosem Malinki i pojechałam do Słowińskich - są ok.

Jak pamiętacie po wielkich bojach i rozmowach na temat kanadyjczyka zdecydowaliśmy się na mury, Suporex + wata. Teraz odbywa się debata- gont, czy dachówka. Dom jest parterowy, bez strychu, ma być lekka konstrukcja. Jak do tej pory wszyscy dekarze i cieśle proponują tradycyjną więźbę i odradzają gont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka co do okien. Moje bardzo mi sie podobają. Niestety drzwi zewnnętrzne też od nich brałam i się wypaczyły. Będę reklamować je także zobaczymy jak ta sprawę załatwią. Do kupna okien masz jeszcze troche czasu więc zanim je kupisz powiem Ci co z tym wyszło no i zaczne te okna używać więc zonbaczymy co się będzie działo.

 

Jeśli chodzi o hydraulika mam jednego pana, który robi szybko, sprawnie i tanio. Naprawdę polecam. Ja za całą instalacje wodno-CO zapłaciłam 1200zł za robociznę. Wszystko działa i zrobił to naprawdę szybko. Przeanalizuj dokładnie wycenę za CO bo wydaje mi się kosmicznie duża.

 

Jeśli chodzi o kominki to zakupiłam w SPARTHERMIE w Deszcznie. Obsługa jak na razie ok. Myślę że jak będziesz montować to juz będę mogła coś bliżej powiedzieć. Nie polecam Hajduka bo za taki sam kominek (obudowa+wkład+rozprowadzenie powietrza) zapłaciłam w Sparthermie o 7000 taniej mimo że wkład w sprathermie był droższy o 1000zł od tego co mi proponowali w wycenie hajduka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich co mają dachówke robena kasztan:) ARI Ciebie juz nie dotyczy, bo Olo juz nas poinformował:) dobra, o co mi chodzi, otóż mam pytanie czy komuś zostały klamry do gąsiorów w kolorze kasztanowym:) mamy ogromny problem bo nasz człowiek zajmujący sie zamowieniem ma dostepne tylko w kolorze pomarańczowym, a ze je widac na kilka centymetrów wiec odpada:)

 

odkupie z miła checią:)

 

pozdrawiam wszystkich a szczególnie przyszłe mamy

 

_MYCHA__

 

 

MYCHA mam 26 sztuk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu na pewno skorzystam z rady, jakbyś mogła dać namiary na te kominki to będę wdzięczna. A co do pozostałych wycen to: okna - może dużo , ale byli tacy co wycenili je razem na około 50 tys. Owszem jest ich dużo w projekcie, dwa tarasowe suwane, do tego atrium - taki niby zimowy ogród i dlatego tyle to kosztuje, do tego interesują mnie szyby P4 , antywłamaniowe. Zresztą poszłam za głosem Malinki i pojechałam do Słowińskich - są ok.

Jak pamiętacie po wielkich bojach i rozmowach na temat kanadyjczyka zdecydowaliśmy się na mury, Suporex + wata. Teraz odbywa się debata- gont, czy dachówka. Dom jest parterowy, bez strychu, ma być lekka konstrukcja. Jak do tej pory wszyscy dekarze i cieśle proponują tradycyjną więźbę i odradzają gont.

Co masz na mysli gont? Taki prawdziwy z drewna takie deseczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hydraulika mam jednego pana, który robi szybko, sprawnie i tanio. Naprawdę polecam. Ja za całą instalacje wodno-CO zapłaciłam 1200zł za robociznę. Wszystko działa i zrobił to naprawdę szybko. Przeanalizuj dokładnie wycenę za CO bo wydaje mi się kosmicznie duża.

 

Czy robiłaś ogrzewanie podłogowe?Poproszę o namiary na pana. Dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...