Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Niby jest dużo firm i ludzi bez firm, ale ceny mają nieraz kosmiczne, a jakość za tym nie idzie w parze. Najbardziej się boję, że zapłacę więcej licząc na dobrą jakość i się sparzę. Ten mój wykonawca niby sprawdzony, ale czy dlatego mam się godzić na wszystkie jego ceny i ceny podwykonawców?

Kasiu jeśli możesz prześlij mi namiary na swoich od co, poprosze ich o wycenę. Na jaki kocioł się zdecydowałaś, bo ty chyba masz takie rozwiązanie jak u mnie: kondensacyjny , płaszcz wodny i podłogówka? Czy się mylę? Tylko u mnie chyba większa powierzchnia bo 200 m.

 

Aga kocioł zwykły jednofunkcyjny z zasobnikiem 60 l - cena netto ok. 5.200 zł (viesman). Tel. prześlę na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

WItam po malej przerwie

Piekna pogoda to remont i remont .a teraz piekna zima i mala przerwa to jest okazja przeglądnoć co slychać u znajomycz.

Mile iz tyle pociech przybedzie. Ja ja sie przeprowadzalem na pierszemoje mieszkanie tez zaszalalem i mam pocieche. Teraz jusz starczy . Czyli to chyba normane przy uwolnienu z ciastnoty. Jeszcze raz gratulacje dla Przyszlych MAM w nowych domach.

U mnie zatwierdzenie projektu , pare rozmow z wykonawcami i przymiarki do zakupu materjalow.

Pozdrawiam Tadek56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja tylko Zakopane na szklanym ekranie oglądałam. a trzeba przyznać, ze było co :lol:

Rzeczywiście zima zawitała i dobrze, niech dzieciaczki tez trochę pokorzystaja z ferii (chociaż w Międzyrzeczu dzisiaj rano roztop wiosenny :o :( ) i niestety wstrzymaliśmy się z montażem okien dachowych - a tak by się chciało miec juz jasno na poddaszu :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie sie wszyscy podziali?

Dziewczyny , chłopaki co robicie?

 

Wszyscy wyjechali na ferie?????????????

 

Co u mnie?

Zima chyba tylko postraszyła więc chyba ruszymy. Napewno będzie działać energetyka.

 

7 lutego będę miała prąd!

Ciesze się jak dziecko. Cywilizacja wchodzi na mój kawałek nieba.

Poza tym już umówiliśmy się z geodetą na wytyczenie budynku.

 

Pozdrawiam Gwiazdka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj pomalowałem garderobe wreście!!! :D W tym pomieszczeniu przy każdej pracy byłem ja osobiście czyli ją wykonywałem oczywiście pomaała mi rodzina ale żaden z Fachowców nie robił tego pomieszczenia tylko hydraulik rury rozprowadził i grzejnik zamontował a reszta domnie nalazała czyli wełna mineralna, rusztowanie obrobienie okna, przyklejenie regipsu na ściany instalacja elektryczna światełka gipsowanie gruntowanie i malowanie teraz trzeba bedzie podłoge dać i zrobiś mądry projekt szafek i uchwytów na wieszaki tylko zabardzo nie moge poszaleć bo to jest bardzo małe pomieszczenie i ze skosem :(

 

Pozdrawiam tych co mają wolne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! hej! GWIAZDKO będziesz miała prąd? to super! zaczynajcie jak najszybciej- oj będzie się działo w naszym Janczewie :D W zeszłym tygodniu zbierałam informacje na temat adaptacji projektu.W jednym z biur usłyszałam taką cenę, że jestem w szoku do dziś-3500+zmiany+ doprojektowanie piwnicy...8000-9000tyś :o Już wybrałam biuro, w którym będę robić adaptacje- wszystko za 2700.Zamówiłam mapki, złożyłam wniosek o warunki w gazowni.Teraz czekam na mapkę i warunki z gazowni i w międzyczasie zastanawiamy się nad projektem( nie możemy się zdecydować- burza mózgów)na razie z górki...Pozdrawiam Wszystkich :D Aha wyjaśniłam w starostwie problem dotyczący tego, czy piwnica to kondygnacja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwiazdko działaj, działaj w kwietniu ma być już lato (tak mówią :roll: ) więc trzeba zaczynać.

 

Ari gratuluję zakończenia kolejnego etapu.

 

Aniu a sprawdziłaś firmę "DOMEK" róg Mieszka I i Mickiewicza. Pani Anna Wojcieszonek robiła mi adaptację ze zmianami za coś około 2000zł. Bardzo miła obsługa wszystko załatwione aż po pozwolenie. POLECAM

A powiesz nam czy piwnica jest kondgnacją?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MALINKO tak się składa, że p. Ania to moja koleżanka, ala u niej adaptacja to 2400+ vat i jeszcze piwnica ok.1000.Adaptację będę robić u p.Mazurek. GWIAZDKO nic o prądzie nie wiem! czy u Was też będą budować stację transformatorową? bo jeżeli tak to u nas też coś będą robić.A jak się dowiedziałaś, czy zawiadomili Was?czy osobiscie się dowiedzieliście? Jeżeli chodzi o piwnicę to wg planu zagospodar. budynek ma mieć 2 kondygnacje w tym poddasze użytkowe.W naszym przypadku część południowa piwnicy, w tym garaż, będą całkowicie odsłonięte.Piwnica będzie piwnicą a to co nad to dopiero 1 kondygnacja-w przypadku parterówki, a jeżeli poddasze użytkowe to 1,5 kondygnacji. Z tym, że wejście do budynku musi być na od " płaskiej strony"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Grupę Lubuską czytaliśmy czytaliśmy aż dołączyliśmy :) my lada dzien zaczynamy budowę w rozankach czekamy na pogodę i caly czas zastanawiamy sie nad ogrzewaniem (podlogowe a grzejniki ) i zasilanie ( gaz czy prąd i pompa ciepła) czy ktoś przerabial juz ogrzewanie z zastosowaniem pompy ciepła ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o znów nas wiecej :D jak fajnie

 

my na etapie kosztorysu do PKO :-?

 

w zwiazku z tym pytanka:

- czy ktoś to przerabiał i wie jaki dokładnie to ma być kosztorys? (wiem, ze może byc podpisany przez inwestora lub kierownika budowy) - tylko na ile szczegółowy?

 

- czy do wkładu własnego wlicza się tez wartość gruntu, czy tylko to co wykonane z inwestycji (czyli u nas tylko fundamenty :-? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Grupę Lubuską czytaliśmy czytaliśmy aż dołączyliśmy :) my lada dzien zaczynamy budowę w rozankach czekamy na pogodę i caly czas zastanawiamy sie nad ogrzewaniem (podlogowe a grzejniki ) i zasilanie ( gaz czy prąd i pompa ciepła) czy ktoś przerabial juz ogrzewanie z zastosowaniem pompy ciepła ????

Pompa ciepla chyba zwraca sie po tylu latach, ze oplacalnosc przedsiewziecia stoi pod znakiem zapytania. Ogladalem natomiast niedawno inny bajer. Caly system z kolektorami slonecznymi. Tzn pojemnik 350litr lub wiekszy do magazynowania ciepla. Ten pojemnik spelnia jednoczesnie kotla bo ma wbudowany palnik na olej, gaz , pelets. Do tego pojemnika doprowadzony jest tez obwod z kolektorow slonecznych i oczywiscie jest tez pobierana poprzez wymiennik ciepla ciepla woda uzytkowa. Sytem jest opatentowany, ma jeszcze ta zalete, ze np mozna go rozbudowywac w zaleznosci od potrzeb i kasy. Np kolektory mozna podlaczyc pozniej. Albo mamy stary kociol ktory planujemy wymienic. Kupujemy wtedy tylko pojemnik narazie bez palnika i jak nasz stary kociol calkowicie wysiadzie dokupujemy tylko sam palnik nie mowiac o tym ze mozna palnik z gazowego wymienic w kazdej chwili na olejowy.

Ah ale sie rozmazylem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Kasię i Krzysztofa

Widzę że jesteśmy na tym samym etapie. Pochwalcie sie co budujecie.

Zgadzam sie z Karolem - pompa ciepła to spory wydatek i zwracać sie będzie dość długo. My planujemy połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami, ale jeszcze nie podjelismy decyzji (pewnie zadecyduje wycena).

 

Anianie wiem czy u nas budują transformator, chyba nie. Skąd wiem? Dzwoniła do mnie enea z informacją. Poza tym dzwonią, bo musza wiedzieć czy już mamy skrzynkę. Jak zaczęli u nas to pewnie i u was niedługo zaczną działać.

 

:p pozdrawiam wszystkich leniuchów (błooooogie ferie) i nieszczęśników chodzących do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My budujemy D20.

Myślelismy o kolektorach slonecznych ale wtedy kiedy jest potrzebne najwiecej ciepla to dzien szybko sie konczy i czesto dni sa pochmurne, natomiast w lecie jest ok ale wtedy zostaje tylko grzanie wody, moj znajomy uzywa bateri slonecznych ale ma system sledzenia slonca tylko jezeli by zasotosowac ten system w ogrzewaniu wody to straty na odleglosci zbiornika na wode od ogniw wykluczaly by oplacalnosc calej inwestycji.

W sumie to moze dobrze że przyszla zima mamy wiecej czasu za zmiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolku

zdradź proszę gdzie widziałes takie cudo?

jest w sprzedaży?

jeśli masz jakieś namiary to podziel się :D z nami.

 

 

 

ps. NIkt nic nie wie o kosztorysach do PKO?

PLIZZZZ - strasznie ważna sprawa :wink:

Mam dwie wiadomosci, dobra i zla.

Dobra: Mozna to zobaczyc nie wychodzac z domu na http://www.solvis.de

Zla: Jest to po niemiecku.

Do dobrej dolozylbym jeszcze, ze firma ta chce wejsc na rynek polski.

 

O ile dobrze pamietam to Kociol-zbiornik + kolektory 350 litr. 6 tys EUR W Polsce to powinno byc tansze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...