Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

oj pracy mamy duzo, strasznie, ale co tam, idzie lato, rozbijemy namiot i bedziemy biwakowac jak za młodych lat:) a na poważnie to przyjdzie nam przynajmniej z miesiac spedzic u tesciowej :x , nie wiem jak to zniesiemy obie hehe, ale czego sie nie robi dla dobra rodziny :wink: mam nadzieje, ze nie postawimy tesciowej w takiej sytuacji i bedziemy mogli chociaz częsciowo sie wprowadzic do naszego domu:)

 

oby...

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

OK niech bedzie WIOSNA z kobitkami z Forum nie wygra sie

Zakochać sie to Malinko nie zakochałem co do odwiedzania w nastepnym tygodniu może zawitam do Gorzowa jak bede w nastroju Hmmm zobacze co słychać w tym mieście jest taka opcja ale czy skożystam zniej sie okaże

To jeszcze wkleje obrazki jak dzielni nasi drogowcy sprzatają nasze podziurawione drogi musze powiedzioeć że droga na budowe jest fatalna ale w tej miejsowaości co jest to jest OK sołtys pocina traktorem i zgarnia chociaz na niego nie głosowałem ale ma umnie PLUSA jak by co

 

 

 

PS na tym ostatnim obrazku chyba pocina nasz AGENT 8) swoim super szybkim pojazdem aby dotrzeć do celu ZAGADZA SIE AGENCIE 8)

Pozdrawiam ARi ten ARi

 

Kochani myslcie pozytywnie tak jak robi to ARi. Takie piekne widoki zimy w lubuskim spotyka sie nieczesto. Widzialem faceta na biegowkach az mu zazdroscilem.

ARi jak bys slyszal o drewnie do kominka gdzie mozna kupic to daj cynka. Alle nie lubie posrednikow najlepiej z lasu. Kiedys snulem czarne wizje na tym forum, ze o drewno bedzie coraz trudniej i zaczyna sie to zgadzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj. Mycha, prawie zazdroszczę.

Prawie - bo tym co sie dobrze zyczy nie powinno si zazdrościć. A z resztą u mnie wrkótce też tak bedzie. :D

 

Malinko.

 

My kredyt mamy zaczać spłacać w grudniu, a do grudnia tez tylko odsetki. Ale możemy sobie coś wpłacać na poczet kapitału, więc jak będą jakieś zaskórniaki - to wiadomo na co pójdą. Tylko jak w czasie budowania można mieć jakieś zaskórniaki????? :evil:

 

Hipoteka wpisana od razu (tzn. wniosek zaniosłam do sądu zaraz po podpisaniu umowy - i liczę na to że koledzy w tym tygodniu mi wpiszą - bo szkoda kasy na ubezpieczenie kredytu). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ari jak będziesz w Gorzowie to zapraszam.

 

Tadek zapisuję się na listę bioałokaloszowców. :wink: Ari zamawiaj kalosze to będzie nasz znak rozpoznawczy :D

 

MYCHA okna cudne - identyczny kolorek jak u mnie :D

FUNIA ale hipoteke masz tylko na działkę a dom bedziesz musiała wpisać do hipoteki jak go wybudujesz. Bynajmniej u mnie tak jest. A nie można go wcześniej wpisać dopóki nie będzie oficjalnego odbioru. No i u mnie w banku jest tak że dopiero wtedy mogę zacząć spłacać kapitał :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W sprawie kaloszy to ci Panowie widze że są na TOPIE z modą 2005 :lol: http://foto.onet.pl/upload/44/93/_431231_n.jpg

MychA GRATULUJE domek nabiera kształtów a ja chiałem Tobie wcisnąć stare okna żeby na zime je wstawić a tu okienka jak marzenie sam takich nie mam na budowie tylko w bloku takie mam tylko że białe co drzewo to drzewo A tak na marginesie drzwio sie otwierają :lol: wsumie czasami można samemu zamontować pewną rzecz lepiej niż fachowcy

Pozdrawiam ARi

Ps

8) jak troche odrzyje i mi po układa mi sie dobrze czy żle tak jak bym chciał to popytam sie informatorów czy jakieś drzewo sie znajdzie tylko niewiem czy do kominka zobaczymy pożyjemy Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratunku!!!!!

 

Fachowiec, który miał nam stawiać sciany i wylewać stropy - wypiął się na nas bez żadnych wyjaśnień (kurcze - a tak go zachwalałam). :evil: :evil: :evil:

 

Więc potrzebujemy kogoś sprawdzonego, kto zaczął by pracę jak tylko stopnieje śnieg.

Nie musi to być firma budowlana.

Byle tylko fachowcy (fachowiec) był solidny i sprawdzony.

 

Dajcie znać, jak kogoś znacie!!!!!!!

 

Bo już się boje, ze nie zdążymy do września :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Teraz wiem czemu gość na Żaków w domku nie zakłąda rynien skubaniec sprytny jest :lol: " żartuje" a tak serio tyle śniegu mam na dachy że rynny umnie nie wytrzymuja a mam plastikowe pocieszcie mnie że przy ocynkowanych jest tak samo :-? w jednym miejscu sie rynna wygieła przerabane przecież nie bede biegał po dachu i ściągał za każdym razem śnieg a opozatym jest zmarzniety wtamtym roku tak nie było takiej opcji jak ŚNIEG nie brałem pod uwage przy wybieraniu rynien no ładnie.

 

Dobra Pozdrawiam wszystkich udanego dnia Pa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUNIA bardzo mi przykro ale swoich fachowców nie moge polecić bo mam do nich wielkie ale :evil: :evil: :evil:

 

Teska dzięki za zainteresowanie - jestem na etapie wykańczania domu i siebie :wink: Juz nie mogę się doczekać kiedy bedzie koniec.

 

Ari moje rynny wytrzymały - tytancynk :D

 

Moja łazienka zaczyna nabierać kształtów, panowie uwijają się aż miło :D :D :D

 

Wanna którą kupiłam ma skazę - niewielką ale przyjechał facet z RAVAKA i dał mi 400zł upustu :D

 

POZDRAWIAM MALINKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIOSNY!WIOSNY!

 

Witam uśpione forum

 

Z lektury forum wnioskuję, że nie tylko ja marzę o wiośnie. Przez tę paskudę nie możemy zacząć budowy. Jeszcze niedawno marzyliśmy o Bożym Narodzeniu w nowym domku. Niestety chyba czas zacząć marzyć o Wielkanocy 2006!

 

Mycha gratuluję pieknych okien. Funia nie denerwuj się, zdążycie.

 

Witam wszystkich nowicjuszy.

 

A co u nas? Mozemy już zapraszać na działkę gości na kawę - już "płynie" prąd!!!!

 

Pozdrawiam, Gwiazdka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuu, zimy ciąg dalszy - a wg. TVN Meteo to u nas przynajmniej jeszcze nastepny tydzień mroźny i śnieżny :cry: :cry: :cry:

 

 

Kochani Lubuszanie

 

 

czy 12 tys. za wymurowanie ścian i wylanie stropu:

- dom 9x11 m

- garaż 8x 6 m

 

Bez faktury - to dużo czy mało (inne prace płatne ekstra)

 

Podzielcie się doświadczeniami

 

Patrzyłam na listę płac - ale tam informacji z naszego regionu raczej nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy inne prace?? Musisz to dokładnie określić najlepiej w umowie. czasami może sie okazać że mieszanie betonu w betoniarce jest pracą płatna dodatkowo. :wink: Określ to dokładnie, czy np. wylewanie posadzki jest płacą ekstra, czy są w to wliczone ścianki działowe, tarasy itp. Cena jest dobra ale czasami może się okazać że dodatkowe prace podwoją tę cenę. Najlepiej umawiać się na cenę za wwzystko. Czyli prosisz o cenę za wybudowanie ścian, ścianek działowych tarasów i otworami okiennymi, wylaniem stropu. Należy określić wszystko bardzo dokładnie i dopiero wtedy ceny są porównywalne. No i bardzo ważna sprawa określ dokładnie terminy rozpoczęcia i zakończenia budowy, i kary za np. opóźnienia.

 

Wiosna przyjdzie 21 marca :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 Marca BEDZIE WIOSNA !!!!

a poważnie żeby byla. Rozmowy z moim szpecem musze w tym tygodniu powtórzyć i spisać umowe po przykrym doświadczeniu Funi.

 

 

Jutro do banku podpisac umowe - oplacalo sie negocjowac ( zima) a male ustepstwa ze strony banku zaistnialy.

Dzienki jeszcze raz FUNIa za podpowiedz%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...