Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

My właśnie robimy inwentaryzację wydatków.

 

Na fakturach z HMB mam, ze za stal walcówkę płaciliśmy 3,22,

a za dryt wiązałkowy 5,20 brutto.

Faktura z 12 maja.

 

A na fakturze z 6 maja stal walcówkę mamy za 2,69 :(

 

 

A teraz pytanko:

SKĄD TANIE I ŁADNE SCHODY DREWNIANE?

 

Jakie schody bedziesz robić. Azurowe czy zabudowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oni tak pisza ale czy faktycznie tak musi byc? Przeciez to nie baraki wojskowe i nie musza byc wszystkie jednakowe.

 

Karolku - nie jestem tego taka pewna.

Jeśli w planie jest zastrzeżony kolor, a zrobi się inny, to można mieć problem z odbiorem budynku. :-?

Ale pochodzic kolo tego warto bo jak mowi moja zona " dachowka na dachu to tak jak wlosy u kobiety". Chcialbym widziec co by sie dzialo gdyby kobiety nosily tylko dwa kolory wlosow. To bylaby katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanko:

SKĄD TANIE I ŁADNE SCHODY DREWNIANE?

 

My schodów nie mamy ale znam dobrego stolarza. Robił schody u moich teściów i wyszły bardzo efektownie. Nam robił drzwi wewnętrzne i jesteśmy bardzo zadowoleni. Facet zrobi praktycznie wszystko co mu pokażesz na zdjęciu. Warto poprosić o wycenę by mieć porównanie z innymi. Jak będziesz zainteresowana podam namiary na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanko:

SKĄD TANIE I ŁADNE SCHODY DREWNIANE?

 

My schodów nie mamy ale znam dobrego stolarza. Robił schody u moich teściów i wyszły bardzo efektownie. Nam robił drzwi wewnętrzne i jesteśmy bardzo zadowoleni. Facet zrobi praktycznie wszystko co mu pokażesz na zdjęciu. Warto poprosić o wycenę by mieć porównanie z innymi. Jak będziesz zainteresowana podam namiary na priv.

Moja kolezanka ma w domu bardzo ładnie zrobione schody ażurowe. Zrobione sa dokładnie i niedrogo. Poprosze o namiary do fachowca.

Malinko - ja równiez skorzystam

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie obecnie kończą więźbę, dachówkę wybraliśmy cementową grafitową z Jordanowa. Lamark- jak tam polecona ekipa?

Malinko dzięki, za chęci przekazania namiarów na ekipę wykończeniową, ale dogadałam się z moimi i będą kończyć ci sami, myślę, że to dobry pomysł, bo odpowiadają za całość.

W międzyczasie zmieniłam kierownika budowy, coś niesamowitego jak kierownik może utrudnić życie!!!

Funia ja też szukam zbiornika na tymczasowe szambo, bo kanaliza się opóźni.

Ja buduję parterówkę, więc schodów wam nie polecę.

Z Deszczna blisko do Skwierzyny, więc zapraszam w skromne progi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funia ja też szukam zbiornika na tymczasowe szambo, bo kanaliza się opóźni.

 

 

My chyba jednak weźmiemy szambo z Prefadomu, z tego co wiem 5,8 kubika kosztuje u nich 1,900 zł (ale jesli ktoś potrzebuje większe to można je łączyć)

 

Po prostu weźmiemy jedno - licząc na to, że za rok naprawdę będzie u nas kanaliza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funia ja też szukam zbiornika na tymczasowe szambo, bo kanaliza się opóźni.

 

 

My chyba jednak weźmiemy szambo z Prefadomu, z tego co wiem 5,8 kubika kosztuje u nich 1,900 zł (ale jesli ktoś potrzebuje większe to można je łączyć)

 

Po prostu weźmiemy jedno - licząc na to, że za rok naprawdę będzie u nas kanaliza.

My tez mamy szambo tymczasowe i wyczekujemy na kanalizacje. Ja robilem z kregow 4,5 m3 i tak kombinowalem aby to szambo spelnialo role pozniej studzienki rewizyjnej. Czyli od tej studzienki bede sie musial podlaczyc ko kanalizacji miejskiej. Takie male szambo ma ta niedogodnosc, ze trzeba je czesto oprozniac i oprocz tego jest trudno znalezc taki maly beczkowoz. Najczesciej beczkowozy maja cos kolo 10 m3 i firmy wywozace licza sabie najchetniej za kurs i niewazne czy jest on pelny czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuzszej przerwie, pozdrawiam nowicjuszy :D :D :D

 

U mnie na poziomie stropów - mam nadzieje że w przyszłym tygodniu bedą juz gotowe. Pod koniec czerwca ma wejść cieśla. Tak wiec w lipcu wiecha!!!!!!!!

 

Aniu czytałam twój post odnośnie koloru dachówki jaką narzucają nam warunki zabudowy. Mamy chyba takie same? W moich warunkach jest czarwień i grafit! Twój grafit!!!! Poza tym ważniejsze jest to co jest w pozwoleniu na budowę. U nas architekt nie napisał żadnego koloru, więc mozemy zrobić sobie nawet zieloną ( :x ). Temat dokładnie przerobiony bo chcieliśmy kasztanową i mamy kasztanową! :D

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Gwiazdko!

Nareszcie sie odezwałaś :D

Dwa tygodnie nie byłam w J. a tu takie wieści- macie poziom stropu :D

W sobotę pojade , to obadam wszystkie zmiany 8) ( Zobaczę jak tam moje roślinki, kwiatki i warzywka :-?

 

Czy macie warunki zabudowy, bo my mamy plan zagosp. przestrz.

W naszym planie na bank jest określony kolor dachu- czerwony lub brązowy, a to ci numer :o

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania faktycznie ta uchwała gminy tak sie nazywa, ale to co nam gmina dała to są ponoć warunki zabudowy (plan zagospodarowania ponoć jest nieaktualny). Ale nie w tym rzecz. To jest jakiś totalny absurd - ten sam teren a inne ustalenia. Ale jedno jest pewne - najważniejsze jest to co jest napisane w pozwoleniu na budowę. Może zrobić małe "przoczenie"- moze przejdzie w starostwie. Nasze przeszło bez określonego koloru.

 

Zapraszam do siebie, zapewne w sobotę będziemy. Samochód niebieski lub srebrny to znak że jesteśmy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja sie pytałam o warunki zabudowy w gminie, to mi powiedzieli, że nie ma WZ tylko jest plan zagos. przest.

Ja też jestem zdziwiona, ale...no zobaczymy

 

Za zaproszenie dzięki bardzo :D :D :D

Myślę, że już pora poznać sąsiadów :D

My też zapraszamy- mamy już stolik i ławeczkę i krzeseka- mam nadzieję 8)

Samochod czerwony- nissan to MY

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...