Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

MATI myslałam ze nigdy nie zapytasz :wink: ha, ha, ha

 

ano sie buduja:) dzisiaj powinni konczyc sciany 8) i powoli bedziemy myslec o podposadzkówdzce no i scianach działowych. Potem dach.....ale najpierw w czerwcu urlop w EGIPCIE:) :D :D ostatnio tyle miałam doczynienina z piaskiem ze nie wiem czy bede sie cieszyc na widok plaz egipskich :wink:

 

i to tyle

 

_MYCHA_nadajaca_z_pracy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati :D spokojnie, na strazy zostaje moj teściu i nasz duzy pies Zuza :D tak wiec na plazy bede myslec tylko o tym aby sie równo opalic :wink:

 

_MYCHA__

 

ps. Mati bede miała kawiarenke internetową w hotelu to bede mogła sie łaczyc ze swiatem co mnie ogromnie raduje, jak znam moja mame, bedzie mi zdawac codziennie relacje z budowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się poprawiam - pozdrawiam wszystkich mało - i dużo - gabarytowców. Przepraszam za wczesniejszą dyskryminację ARiego i innych. :oops:

 

Cieszę się, ze Mycha już wyzdrowiała. - Czy jak się mocno skurczę, to zabierzesz mnie ze soba do tego Egiptu???? :wink: Mi nawet piasek nie będzie przeszkadzał (a może jeszcze sobie w kieszeniach troche na budowę przywiozę).

 

Teraz pytanko:

- poszukujemy słupków na ogrodzenie takich ok. 1,70 - 1,80 m (nie muszą być malowane, może to nawet być długa rura, sami sobie potniemy) - byle się nadawało i było :D jak najtaniej :D . Jak macie jakieś namiary - to będziemy wdzięczni.

 

Pozdawiam

 

Funia - AGM 0201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funia nie kurcz sie tylko pakuj i jazda z nami do Egiptu :D pobudujemy razem zamki z piasków, to nic nie kosztuje i jest tego w brud :D

 

Ja sie zaliczam do ponadgabarytowych i czy mam sie cieszyc? własnie moj mąż lezy obok i wzdycha na mysl ile jeszcze pieniedzy pojdzie na wykonczenie :roll: a ja nie wzdycham tylko sie ciesze juz z tego co mamy a to co bedzie? co ma byc to bedzie prawda? no i tym miłym akcentem kończę swoje wywody :D

 

pozdrawiam serdecznie

 

_MYCHA_pakująca_się_powoli 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

MYCHA mam pytanko byłem w okolicach i stwierdziłem że spojże gdzie to sie budujesz bo byłem na jeziorowej u meczy gumy wsumie wszystkich zjechałem i sam już niewiem jakie oponki kupić bo chyba juz pora zmienić opony zimowe na letnie co nie ? :wink: bo te co miałem wcześniej już przejechały prawie 80 tyś km . Powracając do pytania do Mychy gdzie ty sie budujesz czy ten plac daleko od drogi niedaleko boiska to tam koło namiotu jak tak to nic nie widziałem bo było daleko ale działeczka spora jeśli to Twoja bo już niewiem czy bliżej jesteś Świebodzina czy podrugiej stronie wioski jak bliżej to niezłe działeczki są ale na pagurku chodz teraz sobie przypominam że coś klikałaś że niedaleko tej góry budujesz wiec chyba to jednak nie Twoja działeczke widziałem :D

Fiu Fiu MYCHA do Egiptu to nie jedna osoba by chciała a jednak jak ktoś sie buduje to stać na przyjemności A MYŚLAŁEM ŻE NIE STAĆ :wink: ale są wyjątki KOŻYSTAJ PUKI MOŻESZ I MASZ CZAS a może jakąś rocznice masz i sie nam nie chwalisz co :wink: albo w konkursie wygrałaś :D jak by co to czy z Funią jeszcze sie zmieścimy jestem bardzo malutki tylko 184cm co to jest kurdupel zemnie

 

POZDRAWIAM UDANEGO DNI ŻYCZE PA :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanko:

- poszukujemy słupków na ogrodzenie takich ok. 1,70 - 1,80 m (nie muszą być malowane, może to nawet być długa rura, sami sobie potniemy) - byle się nadawało i było :D jak najtaniej :D . Jak macie jakieś namiary - to będziemy wdzięczni.

 

Pozdawiam

 

Funia - AGM 0201

Z tym jest problem , towar deficytowy i nie zawsze dobrej jakosci. Ja kupilem z demobilu i te rury na wierzchu byly jako takie a im bardziej pod spodem to wiecej rdzy anizeli zelaza. Polecam hurtownie tam nawet potna. Drozej ale pewniej.

Karol N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanko:

- poszukujemy słupków na ogrodzenie takich ok. 1,70 - 1,80 m (nie muszą być malowane, może to nawet być długa rura, sami sobie potniemy) - byle się nadawało i było :D jak najtaniej :D . Jak macie jakieś namiary - to będziemy wdzięczni.

 

Pozdawiam

 

Funia - AGM 0201

Z tym jest problem , towar deficytowy i nie zawsze dobrej jakosci. Ja kupilem z demobilu i te rury na wierzchu byly jako takie a im bardziej pod spodem to wiecej rdzy anizeli zelaza. Polecam hurtownie tam nawet potna. Drozej ale pewniej.

Karol N

 

Hej Karol ja swoje tez z demobilu ale są konkretne mam dwa rodzje jedne to mi załatwił gościu ze Świebodzina a drugie to wyczaiłem w Zielonej Górze i są super tylko troche grube ale po roku szukania kaptórków znalazłem i kapturki na nie ale te z Ziebonej Góry rurki to o mały włos by mnie bardzo drogo kosztowały :( bo postanowiłem sam je przywieść na przyczepce a mająchyba koło 2 metrów juz niepamietam dokładnie ale TAKI APEL UWAGA NA PRZEWOŻENIE DŁUGICH PRZEDMIOTÓW PRZYCZEPKAMI chodzi o sroek ciężkości ja po wydziele mechanicznym powinienem otym pamietać A JAK KTOŚ NIE PAMIETA I POCINA SZYBKO to może źle skączyć tak jak ja bym źle skączył utratą panowania nad autem bo zachciało mi sie wyprzedzać

WIEC CZASAMI TRZEBA SIE ZASTANOWIC CZY SIE ZAOSZCZEDZI DUŻO CZY NIE JAK NA WŁASNĄ REKE SIE MATERIAŁ PRZYWOZI w moim przypadku sie skączyło że na drodze ekspresowej zioelona Swieb. rurki wysypały mi na pobocze i gości co go wyprzedziłem widział jak mnie zaczeło żucać i zwolnił a to predkość nie była szybka może 80 km/h jak by nie wysypały sie to bym nie zapanował nad autem jak chcecie sprawcie to sami jak po osiągnieciu pewnej predkości i macie na przyczepce wystający przedmiot jak przyczepka sie zachowuje TO PISZE JAKO PRZESTROGE !!!!!!!! ale to było dawno temu i już zapomniałem otym :lol: ale jak coś przewoże długiego np . deski to zwalniam troche ale tamtej chwili to raczej nie zapomne jednak, drugi raz sie narodziłem :lol: :p

A CO DO Rurek to można takie rurki podpasować że są orginalne kapturki nie polecam rur fi 61 mm cieżko do nich znaleść kapturki ja znalazłęm na specjalne zamówienie firmy BECKER zapłaciłem prawie tyle co za rurki :evil:

POZDRAWIAM :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DoARIEGo o urlopie w Egipcie zdecydowaliśmy za nim pomyslelismy o budowie. Jest to nasz pierwszy wyjazd z cała rodzinka. Mam mamuske w biurze podrózy która mi znalazła okazje niezła i dlatego tez sie skusiliśmy. Troche to zwariowane moze sie okazać dla kogos z boku, bo jak to? buduja sie i jeszcze stac ich na wczasy. Nie chce aby to wyszło na tłumaczenie sie, ale skoro zostałam przywołana do tablicy :wink: to odpowiadam. MOze teraz troche załuje bo moglibyśmy te pieniadze wydac np na dach ale z drugiej strony nie mozna wszystkiego przeliczać na pieniadze. Chyba mnie rozumiecie? NIkt mi nie zabierze chwil spedzonych z rodzinka, usmiechów na buzkach synków, opalenizny meża, zadowolenia etc, etc :D

 

Ari juz Ci tłumaczyłam gdzie sie buduje, ale ok, zrobie to poraz drugi. Jest to na drugim koncu wioski, w strone wspomnianej "górki". Tam znajdziesz nasz domek :D

 

no chyba wszystko co? mogę juz iśc spac? :wink:

 

_MYCHA__

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MYCHA spoko :wink: korzystaj puki można domek nie zjąc nie ucieknie a okazja na wyjazd może sie już nie powtużyć tak szybko a po powrocie wypoczeta bedziesz miała wiecej sił noi wspomnienia a to jest tez bardzo ważne, a ja już myślałem że jakąś rocznice masz i sie nie chwaliłsz. Na budowie też można sie opalić JAK BY KTOŚ NIE WIEDZIAŁ :) ale to rada bardziej na Lato mi skura schodziła 2 razy w pewne wakacje jak mi budowali pietro a lato było okropnie gorące bleeeee :wink:

POZDRAWIAM

MYCHA ŚPIJ SPOKOJNIE I KOLOROWYCH SNÓW ŻYCZE pa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ari skoro tak sie dopominasz :wink: to sie pochwale, w styczniu mielismy 10-ta rocznice slubu, tydzien wczesniej stukneła mi magiczna 30stka :D no! wyrzuciłam to z siebie :wink: ha, ha, ha

 

a tak na koniec:) czy ktos ma jakieś zyczenia w zwiazku z Egiptem:) zbieram do 31 maja zamówienia :D

 

zycze również udanej nocy Ari i całej reszcie która jak mniemam spi :D

 

_MYCHA__

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ari skoro tak sie dopominasz :wink: to sie pochwale, w styczniu mielismy 10-ta rocznice slubu, tydzien wczesniej stukneła mi magiczna 30stka :D no! wyrzuciłam to z siebie :wink: ha, ha, ha

 

a tak na koniec:) czy ktos ma jakieś zyczenia w zwiazku z Egiptem:) zbieram do 31 maja zamówienia :D

 

zycze również udanej nocy Ari i całej reszcie która jak mniemam spi :D

 

_MYCHA__

 

Pare bloczkow z ktorejs z piramid (chyba jest to piaskowiec) mozna by pociac na plastry i bylyby swietne chodniki na dzialce. Ale gdyby byly jakies problemy i nie zmiescily sie w samolocie to jakos sobie poradze i kupie tu cos na miejscu.

 

ARi. Dziwie sie ze tak latales za kapturkami tym bardziej ze nietypowe. Ja cialem katownik dl. ok 5cm i spawalem jako daszek na slupkach. Moglem z kolei kupic kapturki plastikowe 70gr. sztuka ale nie pomyslalem o tym.

Prawo Merphi`ego (jak to sie pisze?) jest nie do obalenia. "Jak cos moze isc dobrze albo zle to na pewno pojdzie zle". Prawo II "jak cos moglo pojsc zle albo dobrze i poszlo dobrze to po jakims czasie okaze sie, ze byloby lepiej gdyby poszlo zle". To tak do przypomnienia, szczegolnie przydatne na budowach.

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare bloczkow z ktorejs z piramid

a nie pojde za to siedziec? :wink:

 

_MYCHA__

 

 

JAK Ciebie MYCHA zamkną to sobie przedłużysz pobyt w Egipcie co nie ?? :wink:

 

Karol mi sie nie podobają słupki z kontownikami na górze wole mieć zakączenie takie jak są zakączone orginalne z ogrodzenia słupki a pozatym te kapturki co ja założyłem do rur o wiekszej średnicy podniosły mi marke ogrodzenia bo Becker to jest światowa firma w produkcji ogrodzenia a te kapturki z miejszą średnicą to faktycznie gdzieś w tej cenie były polecam firme w Rudgorzewicach jak sie nie myle tam produkują siatke i pamietajcie lepiej kupic ocynkowaną i w otulinie z tworzywa sztucznego bo np w Świebodzinie można kupić siatke tylko wiekszość ma z drutem stalowym a to jest kicha i w tej samej cenie co pojedziecie do Rudgorzewi a tam już jest ocynk

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycha mam namiary przydało by sie Tobie ogrodzenie bo dziś byłem znów u meczy gumy wymieniłem oponki na nowe te stare juz sa nie zdatne do jazdy po dzisiejszym PALENIU GUM :lol: z kumplem troche spalilem je ale smród był 6 lat wytrzymały chyba dużo co prawie 80 tyś km, ale powracajac do ogrodzenia wrescie dotarłem do twojej budowy noi te paski materiału na drucie można zamienić na siatke masz racje :p noi bezpieczniej bedzie i trzeba pamietać że Ty odpowidasz za bezpieczeństwo na budowie trzeba zabezpieczyć tak żeby nikt niemugł wejś ale nie martw sie ja też miałem sznurek jakiś czas zamiast siatki. Widziałem że zbrojenie robia czy to na wieniec ?? a pozatym nad oknami zrezygnowałaś z nadproży bo tylko masz nad drzwiami czy nadproże bedzie z wieńca wykożystane, umnie jest właśnie tak tylko ja mam rolety króre są jako nadproże a jeśli Ty niebedziesz miała to musisz jakoś wykonać nadproże tak mi sie tylko wydaje bo okno do samego sufitu niej jest wskazane bedą problemy np z karniszami a pozatym dziwnie to wygląda. Wsumie zabardzo sie nie przygladalem mury stoją :p :p FAJNIE :p

 

Co do namiarów na siatke jest to firma OBIS tel 3828274 przynajmniej wtedy taki mieli a jak co to niedaleko jest od Świebodzina w strone Zielonej Góry od świebodzina może 10 km po prawej stronie Rudgorzewice tam wszystko mają do ogrodzenia ale do porównania sprawdz ceny w Świebodzinie tylko musisz wiedzieć jaką wysokość chcesz i jakie bedziesz miała słupki mniej wiecej i bież ocynkowaną powlekaną . Mała podpowiedz żeby siatka była dobrze naciągnieta to trzeba kupić napinacze i pret który wkłada sie pomiedzy oczka siatki poco go kupować :wink: jak można zrobić z preta żebrowanego tego co masz na budowie i go pomalować tylko żeby to wygladało estetycznie nie fi 12 :p zawsze sie zaoszczedzi troche, farba zielona i Jazda a jak masz rurki jak to Karol napisał z demobilu to też na zielono i może podpasujesz tam kapturki i kłopot z głowy ja mam nakretki wspawane 3 sztuki na słupek do potrzymywania drutu nie którzy pewnie plączą drutem wokół słupka ja mam nakretki i jest OK

 

dobra znów sie rozklikałem

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

PS MALINKA pamietasz o mnie :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...