Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

Pozdrowienia od ARiego dawno mnie tu nie było a pozatym hasła zapomniałem i czasu na klikanie niemam ostatnio wiec jak bede miał czas to napewno sie troche rozklikam

Jeszcze raz pozdrawiam i powodzenia na budowie życze, widze ze jakieś spodkanie mnie omineło :)

 

Malinko na jaka zaprawe kładli Twój klimkier musze conieco klimkieru dać na taras a pozatym szykuje sie wymurowanie trzech słupków ogrodzeniowych

 

AHA CZY KTOŚ WIE ILE KOSZTUJE NAPĘD HERMANA DO BRAMY WIAZDOWEJ

 

To byłem ja ARi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARi :o :o :o

 

Wpadaj tutaj jak najcześciej i klikaj jak najwiecej :D :D :D

Spotkanko było, a jakże, myślę, ze nie ostatnie :D :D :D

 

Pozdrowienia od Ani dla ARiego :D :D :D

Ps nie zapomnij hasła!!!

 

Aha, mam już strop :D Mąż przedłużył urlop o tydzień, myślę, że w tym tygodniu skończymy.Zostało jeszcze: wieniec, izolacje,obsypanie...

 

Pozdrawiam Wszystkich :D

Pozdrowionka dla sasiadów z J. :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ari gdzieś ty był jak cie nie było - tęsknilismy za Tobą :D :D :D Co do zaprawy to nie pamiętam - wieczorkim pogadam z mężem to napiszę. A spotkanie na pewno jeszcze jakieś zrobimy tylko musimy odczekac aż Haneczka trochę podrośnie :D :D :D

 

Ja mam napęd z NOVOFERM - kosztował coś około 1500zł z pilotami i montażem - podaję cenę bo to podobna półka cenowa a nawet bym powiedziała że novoferm jest droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie

czekam nadal na jaką zaprawe najlepiej kłaść klimkier bo musze czymś zkończyc taraz zrobic takie coś w kształcie ramki aby polbruk jakos wykończyc od czoła patrząc na taras i myslałem nad klimkierem ale to droga sprawa ale chyba jednak trzeba bedzie zrobić :( w klimkierze uuuu ciekawe co to bedzie jak ogrodzenie bedzie sie robiło. Podziwiam tych co maja całe domy w klimkierze

No dobra to narazie tyle Pozdrawiam Was aha a czy tu nasz tajny kolega AGENT bywa tu czasmi :) co ???

 

To byłem ja ARi ten ARi ;)

PS pozdrawiam rodaków ze Świebodzina podobno nas tu przybyło co ??? na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie

czekam nadal na jaką zaprawe najlepiej kłaść klimkier bo musze czymś zkończyc taraz zrobic takie coś w kształcie ramki aby polbruk jakos wykończyc od czoła patrząc na taras i myslałem nad klimkierem ale to droga sprawa ale chyba jednak trzeba bedzie zrobić :( w klimkierze uuuu ciekawe co to bedzie jak ogrodzenie bedzie sie robiło. Podziwiam tych co maja całe domy w klimkierze

No dobra to narazie tyle Pozdrawiam Was aha a czy tu nasz tajny kolega AGENT bywa tu czasmi :) co ???

 

To byłem ja ARi ten ARi ;)

PS pozdrawiam rodaków ze Świebodzina podobno nas tu przybyło co ??? na forum

A niech mnie tam ARi sie znalazl :lol: Witam. Teraz sie zrobi ruch na forum grupy lubuskiej

 

A propos napedow. widzialem kiedys w Gaji za 600 zl wiec nie wiem skad macie takie ceny.

Widzialem tez w Bauhausie (w Berlinie - ARi tez bywam na Zachodzie, a jak) za 50 EUR uciag 60kg z pilatem 5 lat gwarancji. Czyzby te orginalne od Hörmana albo Novoferm byly tyle wart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj teść kupował napęd Smile do bramy ogrodzeniowej przesuwnej.

Zapłacił 1330 zł (w tym 2 piloty).

 

 

Karolku kochany napisz cosik więcej o tym napędzie, no i co to za "Gaja".

Gaja to jest duza hurtownia w Zielonej Gorze i na parterze jest dzial z drzwiami i w tym dziale kiedys widzialem naped ale to bylo dawno.

 

Ten drugi naped o ktorym wspiomnialembyl z swiatlem do bram o wymiarach o ile dobrze pamietam 2x3,5m i tak jak pisalem o uciagu 60kg

 

Jezeli nie byl ten co ponizej link to napewno bardzo podobny:

Garagentoröffner BGT 63

http://www.einhell.de/start.aspx?file=auto

 

Gdybym wiedzial ze bedzie zainteresowanie to bym sie bardziej przypatrzyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Co do napedu hmm w Gaji do bramy wjazdowej do ogrodzenia tam nie dostaniecie bo dzwoniłem donich jak mnie jeden Pan w sklepie zadziwił pytaniem ile żyłowy kabel Pan chce do napedu zawsze byłem przekonany że 3 żyły ale on tak bardzo dał mi do myślenia że dopiero po 1,5 godzinie kupiłem kabel do napedu bo musiałem w tym samym dniu kupic gdyż kładlijuz polbruk i jak bym nie kupił to juz było by po ptakach :) wiec dzwoniłem jeździłem do kogo tylko mogłem i sie dowiadywalem wiec w Gaji nie prowadza tych napedów Hormana tylko do bram garażowych, znajoma jeszcze nie ma napedu ale miała kabel z 3 żyłami ale to jej zostawił elektryk jeszcze z paroma osoban\mi rozmawiałem i mieli 3 zyły.

 

Po poru dniach zobaczyłem że pewna firma instaluje brame rolowana na hale i zagadałem szefa ich proponował mi abym nie matował napedu Hormana żebym inny naped matował gdyż cena jest bardzo spora polecał mi te napedy co oni mątuja dał nawet broszurke i podpowiedział mi jeszcze abym od słupka do słupka pociagnoł kabel SKRETKE czy jak to sie zwie taki jak do sieci komputerowej ze może dostane Naped z fotokomurkami i wówczas ten kabel bedzie niezbedny. Co jeszcze sie dowiedziałem że mogłem pociagnąć 5 żył i wówczas mugłbym w domu za pomoca przycisku otwierać brame ale juz tak nie bedzie ;( , co jeszcze aha że mozna przerobić nadajnik Hormana tzn ten co jest przy bramie garażowej na ich nadajnik aby zgrać koszt gdzieś 40 zł i to wszystko co sie dowiedziałem trzeba znać cięzar bramy też aby określić jaki typ napedu.

Wiec narazie mam tylko kable pociągnete a czy bedzie naped życie pokaże kable są w peszlach WIEM ŻE ZADANIA SĄ PODZIELONE ale co tam dałem a udało mi sie zakupić peszle z drucikiem co ułatwia przeciagniecie kabla :)

 

Cholipcia wiecie że bardzo ciężko znaleść człowieka który by położył cegłe klimkierowa na tarasie umnie cholipcia juz powinienem mieć położony ale niemam nie siedze czesto na internecie wiec pewnie kogoś byscie mi polecili ale ja już potrzebuje dziś wiec znów co dzwoniłem do znajomych to ich fachowcy mają roboty sporo i na 17 mb niechce sie nikomu przychodzić wiec dzis po pracy bede zmuszony wziąść sie do murowania nigdy nie murowałem w klimkierze kupiłem klimkier zaprawe Izolbet chyba tak sie nazywa noi dziś sie zabieram jak mi wyjda wykwity po tej zaprawie to sie pociacham gdyz najwiekszym problemem w klimkieże jest podobno wykwity. Cegłe na sztorc chyba mi sie uda wmiare położyc jak co moze wkleje jakieś foty jak bede miał cze na pstrykanie czyli nocka murowana tak jak murowałem taras z bloczków do godziny najpuźniej 23 chyba :) w sobote Pan mi otynkował od czoła i dzis bedzie murowanie juz myslałem ze łyknie ten Pan co mi tynkował temat ze weźnie i podejmnie sie murowania w klimkieze ale jest zajety bardzo ;( wiec musze sie wkużyć i sam sobie wymurować cegła Rabena tak jak dachówka wie nie tylko dach bedzie ale klimkier tez musze wymurować koło 300 szt do środy bo polbruk beda kładni pewnie niedam rady CZASU BRAK

 

Dobra POzdrawiam tych co klikaja i tych co nie klikaja

Karol dawno nie byłem w Bauhaus z 2 miesiące temu ;( ale nic tam nie kupiłem szukałem piły do drzewa tarczowej ale była droga czuje że zaszybko tam juz nie pojade a najlepsze że zapomniałem drogi do tego sklepu i jak jechalismy rowerami to troche pobładziliśmy dobrze ze był kołomnie tłumacz mój ;)

Jeszcze raz pozdrawiam Aha niedługo bede potrzebował siatke tzn niewiem czy to mozna nazwać siatką gdyz to ma być z pretów gdyż mój pies rozgina normalną siatke i wychodzi skubanie wiec miejcie na uwadze gdzie taniej

To byłem ja ARi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...