Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej Wszystkim :D

 

Funia namiar na Wasz kominek już zapisałam. Cena faktycznie b. dobra.

Funia takie drzwi jakich szukasz widzialam na allegro. Oglasza sie tam jakaś firma z Zielonej Góry. Drzwi kosztują 399, a oscieżnica chyba 119.

Nie wiem, czy to dużo, czy mało, ale drzwi bardzo ładne i chyba były w trzech kolorach.

 

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Wielkie dzieki za porady te plamy są dlatego że

- podobno drzewo było mało sezonowane

- wysoki komin

- niska temperatura spalin daje mój piec

a jak jest wysoki komin i niskia temperatura spalin to sie spaliny skraplaja i powstaje substancja taka że przez wyszystko przejdzie nawet i cegłe

Ciekawe co powie mój kierownik budowy na ten komin może on cos doradzi ale narazie nie moge sie jego doczekać albo on niema czasu lub ja i w tym sposobem narazie sobie wyluzowałem z kominem biore sie za wykańczanie piwnicy gipsowanie, malowanie i płytki

 

Pozdrawiam ze śliskiego Świebodzina

Acca5 pamietam o bloczkach ale zawsze jak jestem w zasiegu zeszytu tam gdzie może jest adres wpisany to zapominam

 

Majgeniusz dzieki za porady czasami pewnie stare sprawdzone sposoby pewnie sie lepiej sprawdzają niż sposoby te co teraz nasi fachowcy stosuja

Pozdrawiam to byłem ja ARi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz troche tego roku mineło, a ja dopiero z życzeniami :oops:

 

Wszystkim Lubuszanom Szczęścia, Radości, Kaski , DUŻO SIŁY I WYTRWAŁOŚCI W POKONYWANIU TRUDU BUDOWANIA no i szybkiego zamieszkania w wymarzonych domkach!!!!

 

U nas prace powoli ale do przodu. Zabralismy się za malowanie (gruntowanie) pietra. Robimy to sami (w wolnym czasie) wiec tempo nie jest imponujące.

 

Poza tym tez pojawiły sie pierwsze problemy z kominami. Najpierw ciekła woda z jednego ,potem również z drugiego :evil: Majster robił jakieś poprawki ale od tamtej pory trzyma mróz więc nie wiemy czy wszystko jest ok. Mam nadzieję.

 

Mamy również jakieś dziwne przecieki z płyt :o przed tynkowaniem teściu przewiercił każdy kanał, polało sie sporo wody i ...... pod koniec listopada pojawiły się plamy. Mąż je nawiercił i schną, to znowu wychodzą. Nie mamy pojęcia co sie dzieje. Może coś doradzicie. Ktoś może miał to u siebie?

 

Pozdrawiam, Gwiazdka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wielkie dzieki za porady te plamy są dlatego że

- podobno drzewo było mało sezonowane

- wysoki komin

- niska temperatura spalin daje mój piec

a jak jest wysoki komin i niskia temperatura spalin to sie spaliny skraplaja i powstaje substancja taka że przez wyszystko przejdzie nawet i cegłe

Ciekawe co powie mój kierownik budowy na ten komin może on cos doradzi ale narazie nie moge sie jego doczekać albo on niema czasu lub ja i w tym sposobem narazie sobie wyluzowałem z kominem biore sie za wykańczanie piwnicy gipsowanie, malowanie i płytki

Drzewo drzewem ale komin musi być szczelny na całym przekroju.

Czym wyższy komin tym lepiej! ale czym niższa temperatura spalin tym ciąg jest słabszy aż do zupełnego zaniku w specyficznych warunkach pogodowych. Przy zbyt niskich temperaturach spalin wskazane jest zamontować za piecem w rurze specjalny wentylator do spalin. Są takie. Jakaś firma sprzedaje, widziałem na interku, tylko nie wiem gdzie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Widze ze swiekszosc z Was jest z okolic Gorzowa ale mam nadzieje ze ten wątek czytają również mieszkańcy okolic Zielonej Góry. Jestem na etapie przygotowania budowy, którą zamierzam zacząć na wiosnę. No i sen z powiek spędza mi szukanie ekipy, która zrobi mi stan surowy. Macie kogoś kogo możecie mi z czystym sumieniem polecić? Będę wielce zobowiązany za rekomendacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, a szczególnie "nowopiszących" :D :D :D

 

Funia, cieszę się, że odnalazłaś wymarzone drzwi :D a moze znalazłaś w międzyczasie tańsze?

Anecia, bardzo sie cieszę, ze mieszkasz już w swoim domku. Choinka bajeczna :D

Kuchnia b. ładna :D

Gwiazdko, to przykre, ze masz takie problemy :(

 

Pozdrawiam Wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...