Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dym z kominka jotul 570


anna1235

Recommended Posts

Witam, od kilku dni jestesmy posaidaczami kominka jotul 570, 2 razy jak rozpalaliśmy nie udało nam się tego zrobic i strasznie dużo dymu nazbierało się w komorze pieca . Dym ten zaczął wydostawać się przez zamknięte drzwiczki kominka od góry i od dołu w dość sporej ilości, czy to taka uroda tego egzemplarza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpałka do grilla i drobne, suche patyczki (grubości ołówka).

Okno otwarte. Można spalić bezpośrednio przed rozpaleniem

we wkładzie, dwa - trzy zmięte arkusze podłej gazety bezpośrednio

w wyczystce (którą trzeba potem szczelnie zamknąć). Jeśli nie

ma wyczystki , to w rurze dymowej nad wkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt anny 1235 nie zapytał o rodzaj wentylacji jaką posiada. Przy WG i przy WM może być skucha. Jak WM ustawiona na podciśnieniu a dom szczelny to i dym będzie miał kłopot z wejściem w komin. Jak WG i cug w drugą stronę to podobnie.

 

 

Pewnie racja. Można pytać o wszystko, nawet o to czy ma komin...

Ale to tak jakby Cię w sklepie z lodówkami spytali czy masz w domu

prąd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani anna ma 3 posty na koncie, kominek już zamontowany, ale chyba nie rozpalany. Nie zastanowiło to nikogo? A jedną ze śmiesznych historii z pralką bąbelkową Daewoo znam ze słyszenia. Klientka jedyne co usłyszała od handlowca to to, że pralka praktycznie sama pierze bez detergentów. I była wizyta serwisu i jedna i druga ze względu na niedoprane ubrania. W końcu poprosili kobietę o pokazanie jak pierze. Wszystko było ok, oprócz braku proszku w pralce.

 

Poza tym kominek to pomimo wszystko urządzenie bardziej wymagające choćby najmniejszej wiedzy niż lodówka.

Edytowane przez compi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że powinnam się ustosunkować do pewnych wypowiedzi, coż więc..

dom mam z wentylacją grawitacyjną, ale właściwie zauważyłam, że takie zjawisko zachodzi gdy pootwieram okna balkonowe na ościez, mąż pali w kominku a ja w tym czasie wietrzę dom, widzę że nikogo nie martwi to ze opary dymu wydostają się na moje pokoje, dobrze, ze jestem przed gładziami,uznaję więc ze to norma, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że powinnam się ustosunkować do pewnych wypowiedzi, coż więc..

dom mam z wentylacją grawitacyjną, ale właściwie zauważyłam, że takie zjawisko zachodzi gdy pootwieram okna balkonowe na ościez, mąż pali w kominku a ja w tym czasie wietrzę dom, widzę że nikogo nie martwi to ze opary dymu wydostają się na moje pokoje, dobrze, ze jestem przed gładziami,uznaję więc ze to norma, pozdrawiam.

 

Czegoś tu nie kumam. Forum Muratora ma się martwić tym ,ze ktoś kupił

a ktoś inny sprzedał urządzenie do palenia ognia w domu, bez instruktażu,

bez przeszkolenia ...jak kilogram jabłek na targu ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, chodzi o prostą radę moze ktos mial doswiadczenie, a wiadomo jak to sprzedawcy-marketingowcy, jeszcze sie chyba taki nie narodizł co by prawde powiedzial, aby napchac kabze i tyle i nie sciemniajcie mi prosze ze w budownictwie mozna spotkac tzw. judymow nie ta bajka i nie ten kraj, ilu juz sie przewinelo cwaniaczkow przez moj dom to jeszcze zaden prawdy nie powiedzial. moje pytania wynikaja z braku ufnosci do tej dziwnej klasy ludzi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że nikogo nie martwi to ze opary dymu wydostają się na moje pokoje, dobrze, ze jestem przed gładziami,uznaję więc ze to norma, pozdrawiam.

 

Ja się strasznie tym przejąłem ( tym bardziej , że też użytkuję Jotula co prawda inny model ) .Łączę się z Tobą w bólu . Trzymajcie się jakoś z tym dymem na pokojach . Nie dajcie się ! Wesołych Świąt , smacznego jajeczka , mokrego Śmigusa ........ i aby gładzie wyszły jak na Wawelu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, chodzi o prostą radę moze ktos mial doswiadczenie, a wiadomo jak to sprzedawcy-marketingowcy, jeszcze sie chyba taki nie narodizł co by prawde powiedzial, aby napchac kabze i tyle i nie sciemniajcie mi prosze ze w budownictwie mozna spotkac tzw. judymow nie ta bajka i nie ten kraj, ilu juz sie przewinelo cwaniaczkow przez moj dom to jeszcze zaden prawdy nie powiedzial. moje pytania wynikaja z braku ufnosci do tej dziwnej klasy ludzi..

 

Zmień podejście do życia, to i połowa nieszczęść Ci odpadnie, bo sobie

sam(a) je wymyślasz. Tak jak to, że każdy wykonawca, który chce

zarobić to cwaniaczek. Pewnie marże handlowe też powinno się

nakazem prokuratorskim zlikwidować, bo to już jest rozbój w biały dzień!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...