Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Za mały przekrój kanału w kominie.


Pioterek

Recommended Posts

Witam

Mam wybudowany murowany komin z cegły o przekroju kanału dymowego 11x11cm. Komin jest zbudowany w domku letniskowym i nigdy nie był używany. Ktoś kiedyś próbował podłączyć piec typu koza, ale nie było dobrego ciągu i nie dało się palić w piecu. Teraz chciałbym zabudować w domku wkład kominkowy ale przedtem chyba muszę też zbudować tam nowy komin. Pytanie moje jest takie:

Czy jest jakiś sposób aby poszerzyć (rozwiercić) ten komin? Albo może da się zabudować w kominie jakiś wentylator wyciągowy? Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam wybudowany murowany komin z cegły o przekroju kanału dymowego 11x11cm. Komin jest zbudowany w domku letniskowym i nigdy nie był używany. Ktoś kiedyś próbował podłączyć piec typu koza, ale nie było dobrego ciągu i nie dało się palić w piecu. Teraz chciałbym zabudować w domku wkład kominkowy ale przedtem chyba muszę też zbudować tam nowy komin. Pytanie moje jest takie:

Czy jest jakiś sposób aby poszerzyć (rozwiercić) ten komin? Albo może da się zabudować w kominie jakiś wentylator wyciągowy? Co radzicie?

 

Kol. Da się rozwiercić komin na średnice fi-160;180;200;225. Na priv.przesłałem Ci numer tel.do gościa który takie rzeczy

wykonuje,właśnie na takie średnice jak podałem wyżej.

Pozdr.RiKmen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem że jednak rozbiorę stary komin i zbuduję nowy, systemowy z rurą ceramiczną. Wiercenie wychodzi bardzo drogo. Pytanie mam takie: czy wystarczy średnica przewodu fi180 dla wkładu kominkowego Antek 10 kW, wysokość komina ok 6,5 m.

Chyba, że jest jeszcze taka możliwość. W tym starym kominie mam jeden kanał dymowy i jeden wentylacyjny (każdy o przekroju 11x11cm). Czy można podłączyć kominek do dwóch takich kanałów? I jak to zrobić? Wentylację wtedy mogę zbudować z rury, będzie łatwiej i taniej niż cały komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...