Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bo to nie tak miało być ...


aisa222

Recommended Posts

Oczywiście, że tak..... to przecież nie pierwszy mebel jaki wykonaliśmy. Pierwszym była szafa w sypialni.... przesuwna.... i łóżko :D:D:D Pamiętam to jak dziś .... szafę wycenili nam na jakieś 5 tys. (hmmmm ta było jakieś 10 lat temu) a nas cała sypialnia łącznie z łóżkiem i jedną szafeczką nocną + szafa z 3 drzwiami przesuwnymi, firanki, zasłonki i wykładzina dywanowa wyszła ok 2,5 tys

Potem była jeszcze szafeczka pod tv i druga pod akwarium :D i jeszcze parę innych :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 813
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a to chyba czegos nie doczytałam albo zapomniałaś pochwalić się wcześniej robionymi meblami:)

 

ale tak to już jest najpierw coś poprawione (przerobione) potem jeden nowy, drugi, trzeci ... i w pewnym momencie jak się człowiek rozejrzy to stwierdzi, że stolarzowi nie da już zarobić;) bo przeciez swojej pracy się nie liczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aisa222

Serce rośnie , jak się na to patrzy, Sam wiele rzeczy w domu zrobiłem i wiem, jaka to satysfakcja.

Zupełnie nowe wnętrza przy zrównoważonych kosztach.

 

Ale do swoich 2,5 tysiąca dopisz "plus nasza robocizna, prąd i paliwo" , wtedy będzie bardziej czytelne.

 

Oczywiście, że tego się przecież nie liczy :D:D:D ale po płyty w sumie nie mieliśmy daleko :p

 

 

A teraz prośba do Was wszystkich.... pamiętacie na szybko zrobiony salon.... ech jak to brzmi.... raczej miejsce do tymczasowego siedzenia hihih :D:D:

 

fotki dla przypomnienia :D:D

 

salon%2520%2528185%2529.JPG

 

salon%2520%2528186%2529.JPG

 

salon%2520%2528187%2529.JPG

 

salon%2520%2528188%2529.JPG

 

Już wiecie, że koncepcja salonu padła :p i zrodziła się nowa... raczej nowoczesna :D:D:D.... nie wiem jak to się w ogóle stało :p mąż mi powiedział, że chyba trzeba będzie zablokować stronkę muratora.... wyobrażacie to sobie ???? bo ja nie :)

 

I tutaj prośba do Was.... jak Wy to widzicie.... napisze tylko, że kanapy będą takie :D:D:D robione na zamówienie.... jedna dłuższa, druga krótsza :D i raczej w beżu

 

http://kanapa.net.pl/allegro/miko/MIKO.jpg

 

Planuję też takie mebelki

 

http://www.meblowy24.pl/images/large/hest17/rev_LRG.jpg

 

w kolorze dąb sonoma.... wykonane oczywiście własnoręcznie :) no i teraz co z oświetleniem.... mam zielone światło :D:D:D tzn mogę zmienić :D:D:D tylko na jakie??

Nie chcę zbytnio wieszać nic na drewnianym suficie.... raczej zostanę przy oświetleniu ściennym.... ale jakim ?? Poradźcie coś..... Na ścianie, gdzie będzie kominek (tam teraz wisi zegar - ostatnia fota) nie będzie nic... tzn te kinkiety, które tam teraz są wywalam.... resztę mogę dowolnie modyfikować.... macie jakieś pomysły ??

 

Zosik, gopax, alladyn71, elizakop, amalfi, kardamina, Olszynka, nazwa12, sterowic40, niemodna, CamillQ, Etteb, samaola, ja nie wiem co o tym myslicie ale licze na WAS baaaaardzo :D:D:D:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze chętnie Ci doradzę ale nie w kwestii wystroju i oświetlenia, bo mam z tym sama problem i pytam innych o radę:( moge jedynie wypowiedzieć sie w kwestii mebli:) szafka RTV jak dla mnie jest uniwersalna i chociaż nie do końca wiem jak wygląda kolor "dąb sonoma" to moim zdaniem do nowych kanap jak najbardziej będzie pasowała:)... kanapa też wyglada mi trochę znajomo, bo ja mam tego typu narożnik w salonie tylko zamiast dużych poduch mam proste oparcie i jestem z tego wyboru bardzo zadowolona:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze względu na dzieci mam całość w średnim brązie a materiał nazywa się alcantara przypomina zamsz, jest miły w dotyku i rewelacyjny w użytkowaniu, wystarczy wilgotna szmatka (gąbka) na drobne niespodzianki;) w święta minęły 2 lata jak go mamy... a tak wygląda

 

http://img820.imageshack.us/img820/5240/mjnaronik001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym, tak jak piszesz, zostawić sprawę lamp na koniec ale nie mogę :D A jak się okaże, że większość z nich pójdzie do likwidacji a zdecyduję się jednak coś powiesić na suficie to co wtedy ?? (mężu kochany udaj, że tego nie czytałeś :p ).... Dziury po kinkietach trzeba będzie zagipsować i znów malować ściany. Chciałaby tego uniknąć w miarę możliwości dlatego szukam już teraz jakiejś alternatywy.

 

Tak sobie siedzę teraz i przeglądam all i urodził się pewien pomysł.

 

Na tej ścianie....

 

salon%2520%2528183%2529.JPG

 

likwiduję kinkiety a w zamian wieszam u sufitu 3 lub 4 takie lampy

 

http://www.lampyesklep.pl/derwschematy/446941_456012d.jpg

 

a tam gdzie kinkiety mogły by zostać takie

 

http://www.lampyesklep.pl/derwschematy/446641_456012.jpg

 

Co Wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zlikwidowałabym część kinkietów. Trochę ich dużo. Wybrałabym jakieś 'kanciaste' w kształcie. Ale wybór jest taki, że można dostać zawrotu głowy. Sofy będą takie nowoczesne i mebelki też. Fajnie też można połączyć żyrandol w stylu nowoczesnym z pięknym drewnianym sufitem. Bardzo mi się podoba właśnie nowoczesność i klasyka umiarkowanie połączone ze sobą. Ale ja to raczej nie nadaję się na projektanta wnętrz. Swoje oświetlenie będę wybierać w lokalnym sklepie, bo już mam dość jeżdżenia, sprawdzania i dopasowywania :( O alcantrze też słyszałam wiele pozytywnych opinii. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trafiłem tutaj przez przypadek .Po pierwsze muszę powiedzieć ,że ja jako facet zazdroszczę ,że Twój mąż tak wiele potrafi zrobić sam naprawdę. Aż mnie głupio bo z tych wszystkich rzeczy odważyłbym się tylko pomalować pokój.

Druga sprawa jest taka ,że gratuluje zaparcia jak dobrze przeczytałem to niektóre pokoje malujecie kolejny raz po 4 latach u mnie w domu czeka do pomalowania 3/4 domu bo nie była malowana od ponad 15 lat , jeden od 10 lat trzeci podobnie oraz kuchnia od równo 4.

Trzecia sprawa jestem w szoku jednej rzeczy maiłem pisać ,ze po tka silnych kolorach będziesz maiła problem aby mieć potem jasne pastelowe kolory. Mówię to o pokoju córki.Ale widzę ,ze nie ma z tym problemu.

A co do materaca testowałem w swoim życiu setki rożnych materacy do spania .I niestety muszę napisać ,ze większość moich znajomych ma rację na lepiej śpi się na materacu z łózka na podłodze. Bije je tylko jedna rzecz wojskowy materac na którym maiłem okazję spać u znajomych. Na dmuchanych się nie wysypiam.

Co do stylu i mebli jestem za nowoczesnym stylem. Ja wyznaję dosyć przewrotna zasadę nowy dom -styl klasyczny( bardzo staroświecki) , dom stary -styl ultranowoczesny .Meble bardzo mnie się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś kupiłam te drugie :D..... jeszcze dokładnie nie wiem jak rozmieszczę ale mam nadzieje, że będzie dobrze :D:D

 

Do tego kupiłam jeszcze gres pod kominek.... odwiedziliśmy z mężem kilka sklepów kominkowych..... ale trzeba najpierw ustawić wkład żeby cokolwiek móc zmierzyć :D

 

Dziś już nie zdążyliśmy.....bo właśnie wróciliśmy z imprezki z okazji Dnia Kobiet..... znaczy jako twór zabawiający a nie bawiący się :D:D Jutro i pojutrze podobne imprezki nas czekają :D:D:D ale ja lubię hihi :D:D:D

 

No to chyba na tyle :D:D Jak coś ruszy w sprawie salonu to oczywiście napiszę :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No i Zosik nie po raz pierwszy dała piiiiiiiiiiiii ;P Ale wybaczysz mam nadzieję :wiggle:

No to skoro kinkiety kupione to czekam teraz na pomysł jak to widzisz? Ja z lampami też miałam największy problem, poza pokojem młodego i jadalnią (która, swoją drogą lamp nadal nie ma - choć kupione rok temu czekają na litość) I przez zamotanie i niezdecydowanie zostałam z dwoma pięknymi kinkietami i za cholerę nie wiem gdzie je wcisnąć! Chyba poczekają na naszą sypialnię... :/ Więc nie wiem czy powinnam się wypowiadać w tym temacie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się w tej sprawie nie odzywałam... i wcale nie dlatego, że mnie tu nie było ale dlatego, że w tym temacie kiepski ze mnie doradca... ja mam u siebie oświetlenie punktowe tam gdzie sie dało a w pokojach na górze najtańsze plafony jakie były w sklepie tylko po to aby nie wisiały żarówki na kablach i póki co na zmianę się nie zanosi... brak pomysłu i .... na nowe oświetlenie;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...