Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak zrobić wentylację w kuchni i toaletce?


Recommended Posts

Witam wszystkich, problem poruszany wielokrotnie jednak w żadnym znalezionym przezemnie temacie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

 

Do rzeczy:

 

Na parterze mam kuchnię z salonem w którym jest wentylacja. W kuchni nie ma natomiast żadnego komina wentylacyjnego. W projekcie na rzucie parteru widze tylko dwie rurki w ścianie zewnętrznej fi 15 jednak nie mam pojęcia o co z tym chodzi i jak ta wentylacja ma być w tej kuchni zrobiona. Czy ma być to rura wychodząca pionowo do góry na dach czy przebita przez ścianę na zewnątrz i tak wyprowadzony taki kominek do góry po ścianie. Z czego wogóle ta wentylacja ma być ? stalowe rury ? spiro ? pcv ?

 

Drugim problemem jest toaletka mieszcząca się pod schodami w środku budynku i tam już wogóle nie wiem jak zrobić wentylację. Czy wogóle opłaca się tam robić wentylację ( kibelek + umywalka). Pomiędzy toaletką a kuchnią jest spiżarnia.

 

Proszę o jakieś pomysły na wentylację jednego i drugiego pomieszczenia.

 

Nie wystarczy tylko ta wentylacja w salonie ?

 

pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę być nie miły ale chyba od tego jest forum żeby zadawać pytania. Pytanie jest jasne i jeżeli ktoś zna odpowiedz to proszę o pomoc. Dlatego poruszam po raz kolejny ten temat bo w poprzednich tematach udzielano właśnie takich odpowiedzi.

 

Kolego sobieradku, skoro należysz do "elity forum" to wykaż się wiedzą i doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Kolego sobieradku, skoro należysz do "elity forum" to wykaż się wiedzą i doświadczeniem.

Kolego pablomoc ! Sam korzystałem z tutejszej wiedzy a i coś niecoś innym pomogłem :)

Zawsze jednak traktowałem to Forum jako możliwość uzyskania (i udzielenia) prostych porad a nie kompleksowego streszczania pięcioletnich studiów poitechnicznych i zastępowania uprawnionych projektantów, którzy za swoją wiedzę nie tylko pobierają wynagrodzenie, ale także BIORĄ ZA TO ODPOWIEDZIALNOŚĆ !!

Dlatego poradziłem, abyś zapytał NAJPIERW swojego projektanta.

Dopiero wtedy, gdyby okazał swoją niewiedzę, moglibyśmy spróbować coś pomóc (choć "na odległość" nie jest to łatwe :rolleyes:). Musiałbyś wtedy jednak podać nieco więcej szczegółów.

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nowy, masz pod ksywką napisane "zanim zapytasz, poszukaj odpowiedzi".

 

Więc zanim zapytasz tu na forum, najpierw poszukaj odpowiedzi na własną rękę. Masz projekt, dowiedz się, co jego autor miał na myśli i dlaczego zaprojektował Ci dom niezgodnie z wymogami norm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, jeżeli projekt wentylacji wygląda tak jak opisujesz to jest to koszmarna katastrofa.

Aż nie chce się wierzyć, że ktokolwiek zajmujący się profesjonalnie projektowaniem zapomniał o wentylacji w toalecie.

Równie dobrze mógł zapomnieć o odpływie ścieków :yes:

 

Rozsądek i przepisy wymagają wentylacji w kuchni i w toaletce.

Nie pozostaje nic innego jest tylko spytać autora co miał na myśli.

 

Te przejścia przez ścianę w kuchni to może do okapu kuchennego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...