Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Z dobrodziejstwem inwentarza", czyli domek Ani i Piotra :)


Recommended Posts

Bardzo podoba mi się ten Flugger - wydaje się pasować idealnie! Faktycznie jest trochę ciemniej niż na wizkach, ale mimo wszystko poszłabym w tę szarość. A sufity i skosy w bieli :)

 

Co do liczby drzwi, jestem za trzema.

 

A drażniąca inwestorkę różnica? Hmmm... ciemny skos? A może ciemna mozaika przy brodziku zamiast ciemnej i jasnej? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ania - łazienka ekstra. Czekam na finał.

 

A stwierdzenie "daleko jej do rankingu" to chyba jakaś kokieteria, więc pomijam milczeniem :p:P:P:P

Nie, nie Kochana. To autentyczna niepewność czy jest ok. Chciałam szarą z drewnem, ale troszeczkę inaczej było w zamiarze i teraz mam wątpliwości - jak to ja ;)

Ale jeśli się komuś, poza mną, podoba, to fajnie. Jedyne, z czego jestem w naprawdę zadowolona to fakt, że położenie płytek jest w 100% dopracowane. Fugi zgadzają się idealnie. Nawet tam, gdzie nie sądziłam, że to możliwe (mozaika i pełna przy prysznicu). Wyszło symetrycznie i równiutko.

Reszta to oczywiście rzecz gustu i możliwości. Nie wszystko udało się zgodnie z planem i trudno. Tego już nie zmienię, a resztę, której nie jestem pewna; będą konsultować z Wami :)

 

Bardzo podoba mi się ten Flugger - wydaje się pasować idealnie! Faktycznie jest trochę ciemniej niż na wizkach, ale mimo wszystko poszłabym w tę szarość. A sufity i skosy w bieli :)

 

Co do liczby drzwi, jestem za trzema.

 

A drażniąca inwestorkę różnica? Hmmm... ciemny skos? A może ciemna mozaika przy brodziku zamiast ciemnej i jasnej? :rolleyes:

Flugger zostaje na pewno. Pytanie w jakim odcieniu. Ten czy jaśniejszy? Jutro będę miała kolejne 2 próbki. Jaśniejszą o ton i jaśniejszą o 2 tony. I zobaczymy co wyjdzie. Odcień jest faktycznie idealnie dobrany.

 

Skos to nie to, co mnie drażni :) Wydaje się ciemny, bo jeszcze nie jest malowany. Na razie to gładź, a spod spodu przeziera tynk.

Ciemna mozaika celowo. To na wizualizacji to miał być taki wystający ze ściany panel chowający po bokach szampony etc. Zrezygnowałam z tego w myśl zasady "im prościej, tym lepiej". Mozaika do połowy ciemna wyglądałaby co najmniej dziwnie ;)

 

Flugger.

Drzwi trzy.

Nie wiem o cho chodzi z wkurzającą białą kostką.

 

A jaki ładny kibelek!

Prawda, że ładny? :D

Nie z wkurzającą białą kostką tylko z wkurzającą antracytową kostką na białym tle ;) Chodziło o zabudowę geberita. Teraz się to bardzo rzuca w oczy. Z szafką będzie mniej "nachalnie". Ale kolor szary też dodatkowo złagodziłby ten kontrast.

 

Narendil Ty już masz GAP? Bo ja się zastanawiam nad bidetem... W tej serii nieładnie wystaje syfon. Zastanawiam się czy jest tu ktoś, kto znalazł prostokątny syfon bidetowy, albo zastosował jakiś bardziej płaski, żeby to nie rzucało się w oczy... (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, nie mam GAPa (jeszcze) i nie będę mieć bidetu. Niestety Ci nie pomogę :(

 

A z kostką to już rozumiem :) Masz rację po dodaniu szafki będzie o wiele lepiej. I szarość na ścianie też nie zaszkodzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ewciu ja mam nadzieję, że realny widok łazienki Cię nie rozczaruje...

Na pewno :no:

 

Tu próbki kolorów. Ten wyżej to Flugger, niżej Beckers.

 

Flugger super - ale masz oko :)

 

Dać tam dwoje czy troje drzwi?

 

Niech policzę... raz, dwa, trzy :D

 

Tu zestawienie kolorów gresu. Widać, że jaśniejsza z płytek jest dużo ciemniejsza niż na wizualizacji... więc jak dam ten kolor na ściany, to się zrobi... ciemnawo :/

 

Zaczynam się łamać ku bieli :). Na zdjęciach realnych ładnie się odcina, rozjaśnia wnętrze i do mnie przemawia. Będzie spójnie ze skosem i sufitem - krzywdy białym kolorem łazience nie zrobisz, a poza tym to tylko farba, którą możesz w każdej chwili ciachnąć na szaro :D

 

Pisałam już, że mozaika była cięta z całej płytki? :) Wiem - jestem szalona... Ale pocięto ją tak, żeby nie było docinek po bokach.

 

Kapelusze z głów - wyszło idealnie. Kto Ci robił te wycinanki? :)

 

Mówiłam, że nie jest to tzw. "łazienkowy szał", ale po dołożeniu mebli, lustra, umywalek i oświetlenia powinno wyglądać lepiej.

 

Podziwiam optymizm, bo nie wiem... czy tak nieprzemyślanej, na szybko zrobionej łazience jest w stanie cokolwiek pomóc. No naprawdę będziesz się musiała bardzo napracować. Te mebelki, lustra i światełka musisz koniecznie z nami konsultować. Tylko w nas nadzieja by coś sensownego wyszło z tego co fachowcy nabroili :D :p :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneczko odpoczywajcie pięknie, a jak wrócisz to napisz mi proszę jak rozwiązujesz kwestię wylewki pod płytki i deski? Uświadomiłam sobie, że Ty przecież też będziesz miała takie łączenie, a te materiały zazwyczaj różnią się grubością :(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy, bo pogoda coś nie rozpieszcza.

 

Ewa u mnie jest jeden poziom wylewki. Panowie dostali wytyczne odnośnie grubości podłogi. Różnica między płytką gresową z klejem a deską warstwową jest tak naprawdę bardzo nieznaczna (deska 14 mm). U mnie mają deskę, do której sobie dorównują poziom płytek.

 

Płytki na balkonie z jednej strony już w połowie ułożone. Całą noc się zastanawiałam co zrobię, jeśli zaczną z boku od pełnej i wyjdzie niesymetrycznie http://emotikona.pl/emotikony/pic/07icon_smile4.gif Okazało się, że niepotrzebnie :) Pięknie od środka zaczęte, będzie idealnie symetrycznie, Jednak nie doceniłam moich fliziarzy :D

 

Dostałam wycenę ścianki prysznicowej. Wychodzi niemal połowę taniej, ale szklarz jakiś bojaźliwy i się obawia, że mi się rant brodzika pod ciężarem ścianki zapadnie... I teraz nie wiem czy brać droższą firmówkę, która jest przeznaczona do oparcia na brodziku (w razie czego reklamacja) czy ryzykować z tą od szklarza, który się wszystkiego boi...

 

Czy ktoś ma lub zna kogoś, kto ma :) lampy zamontowane na lustrze? Znalazłam mój model montowany na drzwiach szafki lustrzanej, ale mniejszy = lżejszy.

Bojaźliwy szklarz się broni i mam zagwózdkę.

 

Uwaga: MAM umywalki! Ewa widzisz to? :rotfl:

 

Zapomniałam dodać, że w porozumieniu z architektem zostawiamy jednak ściany w łazience wstępnie białe. Sufit oczywiście też. Chciałam malować na jaśniutki szary, ale jednak mąż się wypowiedział. W sumie teraz mi nie przeszkadza ta biel, a z szafkami powinny być nawet lepiej. W razie czego zawsze będzie można przemalować.

Zastanawiam się tylko czy brać farbę w macie czy satynową.

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: MAM umywalki!

Pokaż :lol2:

 

Zapomniałam dodać, że w porozumieniu z architektem zostawiamy jednak ściany w łazience wstępnie białe. Sufit oczywiście też. Chciałam malować na jaśniutki szary, ale jednak mąż się wypowiedział. W sumie teraz mi nie przeszkadza ta biel, a z szafkami powinny być nawet lepiej. W razie czego zawsze będzie można przemalować.

Pewnie, domalować zawsze można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa u mnie jest jeden poziom wylewki. Panowie dostali wytyczne odnośnie grubości podłogi. Różnica między płytką gresową z klejem a deską warstwową jest tak naprawdę bardzo nieznaczna (deska 14 mm). U mnie mają deskę, do której sobie dorównują poziom płytek.

 

Te moje deski też mają 14 mm + 2 mm klej (podobno), a płytka ma 10mm, czyli na ponad 50 metrach powierzchni gdzie ma być gres (bo tak mam połączoną podłogę) musiałabym dać 6 mm kleju pod płytki. To dużo? Kurcze czuję się idiotycznie zadając takie pytania :D.

 

Płytki na balkonie z jednej strony już w połowie ułożone. Całą noc się zastanawiałam co zrobię, jeśli zaczną z boku od pełnej i wyjdzie niesymetrycznie http://emotikona.pl/emotikony/pic/07icon_smile4.gif Okazało się, że niepotrzebnie :) Pięknie od środka zaczęte, będzie idealnie symetrycznie, Jednak nie doceniłam moich fliziarzy :D

 

Ależ wyćwiczyła chłopaków :D

 

Dostałam wycenę ścianki prysznicowej. Wychodzi niemal połowę taniej, ale szklarz jakiś bojaźliwy i się obawia, że mi się rant brodzika pod ciężarem ścianki zapadnie... I teraz nie wiem czy brać droższą firmówkę, która jest przeznaczona do oparcia na brodziku (w razie czego reklamacja) czy ryzykować z tą od szklarza, który się wszystkiego boi...

 

Trudno tu Aniu radzić - a Ty sama jak oceniasz kondycję brodzika? Da radę? Ile mniej więcej waży taka tafla szkła?

 

 

Uwaga: MAM umywalki! Ewa widzisz to? :rotfl:

 

:no: NIC nie widzę. Proszę pokazać bo nie uwierzymy :p

 

Zapomniałam dodać, że w porozumieniu z architektem zostawiamy jednak ściany w łazience wstępnie białe. Sufit oczywiście też. Chciałam malować na jaśniutki szary, ale jednak mąż się wypowiedział. W sumie teraz mi nie przeszkadza ta biel, a z szafkami powinny być nawet lepiej. W razie czego zawsze będzie można przemalować.

Zastanawiam się tylko czy brać farbę w macie czy satynową.

 

Tak czułam :). Będzie ładnie. Biały wszędzie pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drogie Panie :)

Lea dziękuję bardzo :)

 

Oczywiście pstryknę na dowód, że są... jak je odbiorę ze sklepu :D

Mam już płytki na balkonach i muszę powiedzieć, żem bardzo zadowolona z koloru. Nie będzie na nich widać brudu z całą pewnością :D Ni to szary ni beż - coś jak moja elewacja, tylko ciemniejsze ;)

 

W łazience mam już zamontowaną deszczownicę i przyznam, że nie sądziłam, iż jest taka duża :D

 

Zadania budowlane na dziś:

- policzyć wszystkie pstryczki i niezbędne ramki

-. kupić farbę do łazienki

- zastanowić się nad kolorami (i tu największy problem... wiem jakie, ale nie wiem jeszcze gdzie która farba, by całość "grała")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odkryłam jak się montuje te lampy na lustro, więc kolejny problem z głowy :) One mają specjalne adaptery do tego - dla zainteresowanych.

 

Aniu a możesz coś więcej na ten temat napisać :rolleyes:

To zależy od kinkietu? Czy mogę wybrać każdy czy trzeba na coś zwracać uwagę - i kto jest odpowiedzialny za zamontowanie takiego kinkietu na szkle? szklarz?

Bo dziś rozmawiałam z moim Marcinem i on nigdy czegoś takiego nie robił - a ja bym chciała w łązience na dole tak zamontować kinkieciki :)

 

 

Aniu przyszłam jeszcze do Ciebie w sprawie lustra za umywalkami - i jak je w końcu dajesz ?od blatu?

Jakich mam użyć argumentów rozmawiając z moją mamą żeby ją przekonać że tak wcale nie jest tak nie praktycznie? :lol2:

 

 

 

I co tam słychać na froncie?

Jakieś foteczki ???::popcorn::popcorn::popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...