Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Z dobrodziejstwem inwentarza", czyli domek Ani i Piotra :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wczorajsze zadania budowlane wykonane? :)

 

na jaki rodzaj farby do łazienki się decydujesz?

Zadania budowlane wykonane w części. Farba jest. Wzięliśmy białą Fluggera.

 

Aniu a możesz coś więcej na ten temat napisać :rolleyes:

To zależy od kinkietu? Czy mogę wybrać każdy czy trzeba na coś zwracać uwagę - i kto jest odpowiedzialny za zamontowanie takiego kinkietu na szkle? szklarz?

Bo dziś rozmawiałam z moim Marcinem i on nigdy czegoś takiego nie robił - a ja bym chciała w łązience na dole tak zamontować kinkieciki :)

 

 

Aniu przyszłam jeszcze do Ciebie w sprawie lustra za umywalkami - i jak je w końcu dajesz ?od blatu?

Jakich mam użyć argumentów rozmawiając z moją mamą żeby ją przekonać że tak wcale nie jest tak nie praktycznie? :lol2:

 

 

 

I co tam słychać na froncie?

Jakieś foteczki ???::popcorn::popcorn::popcorn:

 

Za montowanie chyba odpowiedzialni są ludzie od białego montażu (mąż lub ekipa :)), ale myślę, że to też kwestia umowy.

Jeśli chodzi o kinkiet. Ten Tallin (i parę innych z Astro Lighting) ma swój adapter, ale dowiedziałam się w jednym z salonów z oświetleniem, że tak można zamontować podobno każdą. Trzeba tylko dać dłuższą śrubę i podkładkę silikonową.

 

Lustro u siebie daję od blatu. Moja mama też tak ma. Trochę się chlapie, ale wielkiej tragedii nie ma :) Na pytanie czy Jej to nie przeszkadza za bardzo, odparła "oj tam jak się nachlapie przetrzesz ściereczką i już". W drugiej łazience mama ma wyżej niż poziom blatu i czyści oba lustra z jednakową częstotliwością.

To mnie przekonuje :)

U siebie w mieszkaniu mam obecnie jakieś 5-8 cm nad umywalką i widzę, że nie byłoby żadnej różnicy niż gdyby było zaraz przy umywalce, bo i tak schlapane jest zawsze znacznie wyżej --> robota małżonka http://emotikona.pl/emotikony/pic/07icon_smile4.gif

Ja umiem nie chlapać :)

Prawdę mówiąc, gdybym chciała mieć niezachlapane lustro, musiałabym je dać naprawdę wysoko nad umywalką, a po 1 tak mi się nie podoba, po 2 ja mam wzrost krasnoludka i widziałabym wtedy niewiele ;)

 

Na froncie: płytki na dole gotowe (teraz wzięłabym inne...), na balkonach też (teraz wzięłabym te same ;)). Dzisiaj chyba pomalują górną łazienkę i zaczną się bawić z dolną.

Zdjęć brak, bo zapominam aparatu stale i wciąż :)

 

A... zapomniałabym: szykuje mi się wybieranie koloru mebli do kuchni. Pomożecie? Już mi Pesteczka pozmieniała troszkę, a ja nadal nie wiem...

PS. Pisałam już jak bardzo żałuję, że nie mogę mieć mojego wymarzonego projektu?... Eh...

Trzeba znaleźć jakieś pozytywy... I to szybko.

Dobrze, że chociaż górna łazienka podoba mi się niezmiennie i chyba z każdym kolejnym wejściem doń bardziej :)

 

Pozdrowienia ze Śląska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś: od dłuższego czasu łazi mi po głowie jeden pomysł na rozwiązanie problemu ciemnej stolarki okiennej i zamiłowania do białych listew :)

Pomysłem się nie dzieliłam dotąd, bo nigdy czegoś takiego nie widziałam wcześniej aż do ubiegłego tygodnia... :)

Chodzi mianowicie o.... ciemne drzwi na białych ościeżnicach. Pełne.

Jeśli ktoś ogląda "Przepis na życie" (fajny serial swoją drogą :)), to może takie zestawienie zobaczyć w nowym mieszkaniu Beatki i Andrzeja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania-Wpadlam z rewizyta:wiggle:

Bardzo przyjemnie czyta sie Twoje poczynania a lazienke to bedziesz miala:jawdrop::jawdrop::jawdrop:-prysznic jest odjazdowy.wogole cala lazienka a te gabaryty-ZAZDROSZCZE!!!

Co do ciemnych drzwi i bialych futryn i listew przypodlogowych znam temat bardzo dobrze!!!!I potwierdzam ze wygladaj slicznie!!!!!

 

Pozdrawiam i podgladam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aniu :)

 

dowiedziałam się w jednym z salonów z oświetleniem, że tak można zamontować podobno każdą. Trzeba tylko dać dłuższą śrubę i podkładkę silikonową.

 

no widzisz a u mnie w salonie nie wiedzą na ten temat zbyt wiele ;)

oglądałam katalog Astro - i tego Talina chyba wezmę do górnej :yes: - ale jego przymocuję nad lustro :yes:

Ale na dole chciałam klasyczne kinkiety przymocować na lustro - i widzę że będę miała z tym problem ;)

 

Co do lustra i jego montowania - mnie przekonałaś :yes: (zamówiłam w takim razie ciut za dużo płytek ;)

 

A co dokładnie masz na myśli z projektem? chodzi o kuchnię?

 

Nie zapomnij aparaciku - pokaż nam koniecznie jak postępuję prace - to najciekawsza część wykończeniówki :lol:.

 

Pomysł z ciemnymi futrynami i ciemnymi drzwiami - ciekawy - sama jestem bardzo ciekawa takiego zestawienia :yes:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Was Dziewczyny za dłuższą nieobecność -przede wszystkim w Waszych wątkach. Miałam gorący okres ostatnio i na budowie i w pracy i w domu. Wszystko naraz. Nie wiem jak ogarnę nowe wieści u Was, ale bardzo się postaram :)

 

A u mnie w zasadzie niewiele się posunęło do przodu, bo w ubiegłym tygodniu byłam w delegacji, a moi panowie na budowie mieli wtedy wolne.

 

Na pewno zmieniło się o obecność płytek na dole:

I to zdjęcie najwierniej oddaje kolor tego gresu.

IMG_5306.JPG

IMG_5295.JPG

I wyszło jak chciałam. Płytki się kończą równo z oknem, pełna przy drewnie i fuga idealnie równo w świetle drzwi od wiatrołapu :)

IMG_5307.JPG

IMG_5292.JPG

 

Balkonów nie obfotografowałam, ale z tym już poczekam do montażu balustrad - w czwartek.

 

A tymczasem wybieramy podłogę na górę. Drogą eliminacji zostały wyłonione dwie: jasna chłodna i ciemniejsza ciepła.

 

Zalety jasnej:

- świetnie współgra z ciemną stolarką okien, drzwi i schodów

- ładnie komponuje się z szarościami

- podoba się głównie mnie :)

- jasna = jaśniej w pomieszczeniach i mniej sprzątania

 

Wady:

- w słońcu niemal biała

- poza bielonym dębem, brzozą i wenge pasuje do niej niewiele kolorów drewna

- raczej zimna; wnętrze robi się trochę za chłodne, co przeszkadza głównie mężowi (ja też od tego chciałam troszkę uciec, ale nie za daleko ;))

 

 

Zalety ciemniejszej:

- pięknie nawiązuje kolorem i odcieniem do podłogi w łazience, co ładnie "zepnie" te pomieszczenia

- fajnie gra z szarościami

- podoba się mężowi

- ma ciepły odcień - idealnie przełamuje szarość

 

Wady:

- gorzej (wg mnie) komponuje się z ciemną stolarką okien, drzwi i schodów

- dość ciemna = ciemniej w pomieszczeniach

- mam wrażenie, że dość klasyczna jednak

 

I fotki w rożnych konfiguracjach:

Jasna ze "schodami":

IMG_5256.JPG

IMG_5251.JPG

 

Ciemna ze "schodami"

IMG_5259.JPG

IMG_5250.JPG

 

Jasna w zestawieniu z szarościami:

IMG_5268.JPG

 

Ciemna w zestawieniu z szarościami i przy okazji z kolorem podłogi w górnej łazience:

IMG_5269.JPG

IMG_5283.JPG

 

Jasna vs ciemna:

IMG_5244.JPG

IMG_5240.JPG

 

I w pełnym słońcu (pierwsza i druga od lewej):

IMG_5291.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu,

Płytki wyszły doskonale! Są podobne do moich, więc już się cieszę jeśli osiągnę podobny efekt :).

Co do koloru podłogi, to mnie się podoba ta ciemniejsza, choć obie są piękne. Na zdjęciach ciemniejsza ładniej komponuje się we wszystkich konfiguracjach. Nie sprawia wrażenie "za ciemnej". A co to w ogóle za deseczka? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewciu to jest Classen Discovery. Ten ciemniejszy to dąb miodowy, a jaśniejszy dąb śnieżny.

 

Tu jeszcze zdjęcia jak się panele prezentują poskładane do kupy:) Ja się skłaniam raz ku jednym raz ku drugim :)

miodowa:

0_0_productGfx_6baa7e333d5e7aa31f791d2666d166b4.jpg

śnieżna:

0_0_productGfx_75121c4abcfe2dfb0bb7d62977ef5fbb.jpg

Jak widać śnieżny piękny, ale zimny - jak śnieg :)

Wypożyczyliśmy wczoraj jednolamelową deskę Baltic Wood. Kolor jesion mocca. Przyznam, że wygląda pięknie, ale jak z użytkowaniem? Pojęcia nie mam. Czy ma ktoś doświadczenia z tą firmą, a jeszcze lepiej: z tą podłogą? Naczytałam się różnych komentarzy i nie jestem teraz pewna czy brać czy nie.

Zrobię zdjęcia w domu - przy płytkach.

http://s1.myfloor.pl/static/galleries/1170/4ce1488b89f8d.jpg

 

Właśnie sobie uświadomiłam, że 20 m2 podłogi na dole będzie nas kosztowało ponad dwukrotnie więcej niż 80 m2 podłogi na górze http://emotikona.pl/emotikony/pic/036.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialam,ze te jasne sa mi znane:D Bardzo długo chciałam je do siebie. Ale one mają 10 mm, a mąż sie upiera ze na podłogówkę da 8 mm i ani mm więcej:rolleyes: Potem w oko wpadł mi jesion kanadyjski i o tym zapomniałam;) Niestety jesion też ma 10mm ;)

Ciekawa jestem zdjeć z tym jesionem mocca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych zdjęciach złożonych po kilka paneli te jaśniejsze wyglądają pięknie :). Może to kwestia padania światła, albo przekłamania monitora, ale ta ciemniejsza wpada u mnie w róż (?)

Tak to jest z cenami drewnianej podłogi :(, ale za to będzie niesamowity efekt :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, ona na pewno nie jest różowa :) Te pierwsze - moje zdjęcia pokazują trafniej jej kolor.

 

Witam serdecznie Karolku. Miło mi, że zajrzałaś. Ciągle nie wiem którą z podłóg wybrać. Jaśniejsza sama w sobie podoba mi się chyba bardziej, ale z całością komponować się powinna lepiej ta ciemniejsza. O kurz się na niej nie boję, bo ona nie jest jakoś mocno ciemna. Z kurzem to ja będę miała "jazdę" na podłodze w salonie http://emotikona.pl/emotikony/pic/07icon_smile4.gif

 

Rutinowa rozumiem, że Ty głosujesz za jaśniejszą (?) :D Mimo mojej łazienki?

 

Ewcia, a Ty uważasz, że ciemniejsza czy zmieniasz zdanie? :)

 

Zapomniałam napisać, że przyszły moje Talliny do łazienki górnej i są piękne :) Przy okazji mogę polecić internetowy sklep z oświetleniem (i wyposażeniem łazienek). Talliny kupiłam tam sporo taniej niż oferowała konkurencja, a właścicielka przemiła. Gdyby ktoś chciał - służę namiarami na priv.

 

Kupiłam też świadectwo energetyczne za 99 zł. Niech żyje Grupon! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...