Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Z dobrodziejstwem inwentarza", czyli domek Ani i Piotra :)


Recommended Posts

Faktycznie piękna i faktycznie nie do mnie :) Jeśli wezmę jednak jasną podłogę :D to, ze względu na te ciemne dodatki wokół, podłoga nie będzie mogła "grać pierwszego planu". Tak zróżnicowana kolorystycznie i z tak mocnym usłojeniem odpada wg mnie.

 

Postawiłabym raczej na jednolamelową, w klasie premium (bez sęków) i chyba z fazami. Coś takiego:

http://www.dompodlog.pl/product_picture/full_size/640097f3ee7044316e3d97ba9af58ee8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ten dąb który wkleiłaś jest zupełnie jasny - przynajmniej na moim monitorze :D Ja jak myślałam o podłodze jaśniejszej do Ciebie, to mi się dopuszczalna - w domyśle przez Ciebie :D - jasność gdzieś na jasnym orzechu/karmelowym bambusie zatrzymała :D:D

 

JA osobiscie nie mam natomiast zbyt duzej wyobazni kolorystycznej, zeby sie rwac do komponowania u Ciebie ciemnej stolarki okiennej z jakąkolwiek jasna podloga. Zreszta inspiracji obrazkowych tez w tym temacie nie za duzo.... Moze pestka wesprze mizerną wyobraźnię swoimi kompozycjami. :) A ja będę kibicować i głosować :D

Na razie to mi się absolutnie kompozycje kolorystyczne w Twojej łazience podobają i podłoga na górze, więc jeśli do podobnego zgdania dojdziesz na dole, to nie będzie źle.

 

Jakbys jeszcze nie widziala, to wrzucam ciemne okna podloga jasniejsza zdjecie

http://cdn15.urzadzamy.smcloud.net/t/experts/thumbnails/questions/roz_i_stylowe_wnetrze_600x0_rozmiar-niestandardowy_600x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :). Tylko mam wątpliwości co do Barlinka. Jeśli o nich myślisz, to poczytaj opinie. Ja po nich zrezygnowałam :(.

Ewcia to zdjęcie poglądowe tylko :) Jeśli jasna to raczej od tego producenta, o którym pisałam.

Dzisiaj znów mam mętlik, bo małżonek przemówił http://emotikona.pl/emotikony/pic/07icon_smile4.gif i zasiał wątpliwość odnośnie tych ciemnych drzwi, okien itepe do jasnej podłogi... I znów nie wiem co dalej, bo docelowo ja chciałam meble na tej ciemnej podłodze wymienić na białe, kuchnię zrobić w ciemnym brązie (szafki na dole) + biel i dać białe listwy przypodłogowe. Miało to wg mnie sens.

 

Dzięki kochanej Pesteczce mogę Wam zaprezentować jak mniej więcej planowałam:

 

Tak (na ścianie z okapem widziałąbym grafit zamiast czerwieni, reszta ścian albo biel albo leciutki beż w chłodnym odcieniu), lacobel szary, w kolorze blatu - nie biały.

kuchnia%2520p.%2520Sarnik%2520IVb-color2.jpg

albo tak:

kuchnia%2520p.%2520Sarnik%2520IVb-color2a.jpg

 

Blat na półwyspie będzie również na boku szafki (takie "L" - noga) i prawdopodobnie tylko na półwyspie będzie wyższy/grubszy niż na pozostałej części mebli (o ok 6 cm). Nie mam niestety tej wizualki, ale wyglądało to bardzo dobrze. Nie będzie żadnych szklanych półek, bo na tej ciemnej płycie po prawej będzie docelowo tv, a tymczasowo mój ulubiony kuchenny cytat zawiśnie :D

 

Ten blat z boku szafki ma wyglądać mniej więcej tak (tylko grubszy - chyba 10 cm)

szary%2520biel2.jpg

Wybaczcie to "dzieło", ale robiłam sama, więc szarość na ścianie ma kompletnie inny odciń niż ta na meblach :D

 

I poglądowo: na lewo kuchnia (półwysep równo z tymi dwoma słupami i na ich szerokość. Między belkami nad blatem jest oświetlenie (a raczej będzie :D), po prawej jadalnia. Za dużo miejsca do manewru nie ma :/

IMG_5297.JPG

 

I na wprost. Chciałam wcześniej szare fronty w połysku, pod kolor gresu (kilka tonów jaśniejsze). Teraz jednak myślę, że biel będzie lepsza... Prawdopodobnie :D

IMG_5302.JPG

 

Nie mogę odżałować wycofania poprzedniego i cudnego projektu... ;( No, ale trudno. Funkcjonalność ma tu pierwszeństwo.

 

Po przedstawieniu mojej wizji kuchni...

Czy zwolenniczki jasnej, ciepłej podłogi wciąż uważają, że będzie pasowała? To bardzo ważne pytanie.

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu przyszłąm z wątku Julianny Ewy, pisałąś u niej o szybie do prysznica robiłas wycenę ? gdzie będziesz zamawiać?

Basiu robiłam wycenę. Facet policzył 1400 zł, ale ja zamawiam oryginał. Ze względu na gwarancję i na to, że nie ufam temu szklarzowi :)

Witam serdecznie u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zamieszanie z tą podłogą:D ja niestety nie wiem co doradzić. Też mam ciemne okna, chce ciemne drzwi i ciekawa jestem na jakiej podłodze w końcu stanie.

 

Kuchnia zapowiada się slicznie. I chyba ciut bardziej podoba mi się jak szafka wisząca jest jednolita, czyli ta druga wersja. Ale tylko ciut bardziej od wersji pierwszej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zamieszanie z tą podłogą:D ja niestety nie wiem co doradzić.

No i bądź człowieku mądry :D Do tej pory byłam pewna, że przy takim zestawieniu tylko ciemna... I po tym jak zasugerowano podłogę jasną, postanowiłam pokazać te kuchenne plany i dowiedzieć się od Koleżanek z wnętrzarskim zacięciem czy wciąż stoją twardo przy wersji z jasną podłogą :D

 

I chyba ciut bardziej podoba mi się jak szafka wisząca jest jednolita, czyli ta druga wersja. Ale tylko ciut bardziej od wersji pierwszej ;)

 

No to kolejne zdjęcie, bo ważny jest widok z każdej strony. Widok kuchni od schodów (kolorem się sugerować nie należy - to z wersji pierwotnej, gdy kuchnia miała być w beżach :D):

kuchnia%2520p.%2520Sarnik%2520IVd.jpg

Lepiej z tym ciemnym na tle jasnej ściany czy całość biała/czy tam szara ;) ?

 

PS. Jakby kto widział gdzieś takie reflektorki niewielkie, kierunkowe (ze "zginanym kolanem"), jak na wizualce, to proszę dać znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię jasne, chłodne podłogi ;)

Pomogłam?

 

I dlatego się cieszę, że mój rzadko przemawia :lol2:

Ale jak już coś powie, to ręce opadają :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze uratować mnie może tylko IlonaAgata, która chyba u siebie ma ciemny dąb wędzony... Chyba :)

 

Witam Aniu, odpisałam na priv, ale widzę, że to już raczej musztarda po obiedzie ;) U mnie jest dąb tuscany - podłoga szczotkowana właśnie i jeśli chodzi o podłogę ciemną, tylko szczotkowana nadaje się na dużą powierzchnię - na gładkiej strasznie zbiera się kurz, na szczotkowanej jakoś mniej (mam porównanie ze schodami i mieszkaniem, które wynajmowałam w czasie studiów :yes:). Dlatego - jeśli nie chcesz szczotkowanej - z czysto praktycznego powodu wybierz jasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się w sprawie kuchni ,dla mnie wersja z szafkami wiszącymi po prawej w wersji całej białej.

Jesli chodzi o podłogi to ja też jestem zwolenniczką tego samego drewna w pomieszczeniach, a jak nie wiesz jaki kolor, to idź do TTW tam gdzie sprzedają deski Kahrsa weź sobie ich katalog-gruby i przejrzyj go .Może tak dojdziesz do ładu co chcesz.

Aniu ja jestem z takich niezdecydowanych jak Ty ,też nie wiem co chcę,a to dlatego ,że mi się podoba i to i to.Ja nie mogę patrzeć na moje okna ,ale je przemaluję.Za drzwiami ciemnymi nie przepadam , podłoga i drzwi ciemne byłoby ciężkawo,ponuro,to że okna masz ciemne nie oznacza,że musisz pozostałą stolarkę robić taką samą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu,

Gapię się i gapię i nie wiem co napisać, bo rozumiem Twój zamiar spójności kolorystycznej i sam w sobie jest jak najbardziej ok. Nasze wątpliwości dotyczą raczej praktyczności takiej ciemnej podłogi i indywidualnych preferencji kolorystycznych. Jeśli Tobie taka właśnie podłoga bardzo się podoba to żadnej z naszych opinii nie powinnaś brać pod uwagę :).

 

Wiem, że to zwariowany pomysł, ale można pójść śladem zamiarów Basi74 i... przemalować okna od środka na biało. Basia ma co prawda okna drewniane, ale podobno PCV też można malować - zajrzyj TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu,

Gapię się i gapię i nie wiem co napisać, bo rozumiem Twój zamiar spójności kolorystycznej i sam w sobie jest jak najbardziej ok. Nasze wątpliwości dotyczą raczej praktyczności takiej ciemnej podłogi i indywidualnych preferencji kolorystycznych. Jeśli Tobie taka właśnie podłoga bardzo się podoba to żadnej z naszych opinii nie powinnaś brać pod uwagę :).

 

Wiem, że to zwariowany pomysł, ale można pójść śladem zamiarów Basi74 i... przemalować okna od środka na biało. Basia ma co prawda okna drewniane, ale podobno PCV też można malować - zajrzyj TUTAJ

plastikowe to bałabym się malować,aczkolwiek gdyby ktoś miał z tym doświadcenie to dobrze byłoby dowiedzieć się o efekt.

 

tak na szybko wklejam zdjęcie ciemne okna i jasna reszta

http://cdn27.muratordom.smcloud.net/t/photos/thumbnails/ca/19/98/ca1998c1e9ca51c9_620x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyszukiwarce znajdziesz nieco realizacji łączących ciemne okna i jaśniejsze podłogi.

Ja pisząc swój komentarz odnośnie kolorystyki wspomniałam, że szukałabym czegoś nawiązującego do gresu. Wiem Aniu, że wspominałaś o tym, że szara podłoga niekoniecznie jest w obszarze Twoich zainteresowań, ale skoro już kombinujemy, to można spokojnie przemyśleć różne opcje :).

 

Tutaj niewiele widać podłogi, ale jest mniej więcej to o co mi chodziło. Postawiłabym też na jasne meble, a całość ociepliła dodatkami.

http://media.opendoor.pl/images/articles/2011-09-01/960x720/crop_zd_1.jpg

Źródło

Edytowane przez julianna16
źródło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...