Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Z dobrodziejstwem inwentarza", czyli domek Ani i Piotra :)


Recommended Posts

Ogólnie wśród brukarzy jestem uważana za dziwoląga :) I mam na to liczne przykłady spośród tekstów, które usłyszałam:

"Kostkę dobiera się do dachu"

"Jak to pani nie chce łuków?! Łuki są najładniejsze!"

"Jeden kolor!? To brzydkie będzie"

 

A na moją wczorajszą zmianę na najzwyklejszą ze zwykłych szarość pan spojrzał i bez przekonania odparł "no jak tam pani sobie chce..." ;)

 

Aneczko, bardzo dobre wybory kostkowe :yes:

A na pocieszenie powiem, że ja jestem uważana za dziwoląga w większości sklepów :lol2:

Nawet kiedy próbowaliśmy wynegocjować inny niż 'śliczny' zielono-zielony kolor elewacji na naszej szeregówce, kierownik budowy stwierdził: "Ale tylko Państwu się ta zieleń nie podoba" :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ewcia podłoga jest piękna. Ale to na pewno dąb bielony? Dla mnie wygląda na dąb naturalny.

 

Aneczko, o kolorze przeczytałam w artykule. Ja nie mam zdolności odczytywania koloru z obrazka :D. Mnie też trochę nie pasował na dąb bielony, ale jak słusznie napisała Aantenka, nazwa to rzecz względna :).

 

Tu dokładny cytat:

Właścicielka i projektantka zaczęły więc wspólnie projekt realizować i wybierać materiały: podłoga, bielony dąb, w kolorze piasku pod stopami, łupek na ścianie trochę jak kamienie opłukiwane przez fale, no i turkusowe krzesła, żeby nie zabrakło „wody”.

 

Ale numer nam zrobiłaś z tą kostką - wystawiłaś do głosowania dwie po czym wybrałaś trzecią :rotfl:

Mnie się bardzo podoba Twój wybór :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wśród brukarzy jestem uważana za dziwoląga :) I mam na to liczne przykłady spośród tekstów, które usłyszałam:

"Kostkę dobiera się do dachu"

"Jak to pani nie chce łuków?! Łuki są najładniejsze!"

"Jeden kolor!? To brzydkie będzie"

 

A na moją wczorajszą zmianę na najzwyklejszą ze zwykłych szarość pan spojrzał i bez przekonania odparł "no jak tam pani sobie chce..." ;)

 

:rotfl:

Na szczęście, jest nas więcej takich dziwolągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosteczka bardzo ładna. Na mój widok niektórzy pracownicy dewelopera kierunek zmieniali :-) Kiedy coś chciałam był zawsze tekst "nie da się" ale jak się upierałam - to okazywało się, że da się! Rodzina i znajomi stukają się w czoło, że płytki na podłodze szare będą, a meble w kuchni - białe. "Kto to widział! - w kuchni to się drewnopodobne meble daje, a w łazience - beżowe płytki nie czarne!"

 

Ważne, że nam się podoba!! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, co u Was?

 

Całkowicie popieram wybór kostki :) Jednolita szara, w kształcie tej kolorowej. Super!

 

Ewa zmusiła mnie do kupienia Czasu na Wnętrze ;) No rzeczywiście piękne te mieszkanie :)

 

Też mogę się dopisać do klubu dziwolągów :)

- "na pewno chce pani srebne klamki do tych drzwi? wszyscy biorą stare złoto"

- "jak to nie będzie miała pani kominka? przecież wszyscy chcą"

itd:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- "na pewno chce pani srebne klamki do tych drzwi? wszyscy biorą stare złoto"

Ha! Miałam to samo z oknami :) Chciałam srebrne klamki (i mam), ale usłyszałam, że "no to może być problem, bo standardowo te ciemne okna mają złote klamki". Problem jednak udało się rozwiązać :)

 

U nas: straszne zamieszanie. Wracam do domu i padam na pysk... W pracy mam teraz 2 razy więcej obowiązków, sprawy domowe też nie czekają. Do poniedziałku muszę się zdecydować na fornir do łazienkowych mebli i tylko Wy możecie mi w tym pomóc :)

Panów od wykończenia nie było u mnie 2 tyg., po czym oznajmili, że wpadają w poniedziałek dużą ekipą i chcą skończyć... do końca czerwca wszystko (!!!) Z jednej strony fajnie, ale z drugiej... to oznacza mega szybkie decyzje dla mnie i masę nieprzespanych nocy, stres... zresztą... co ja Wam mówię - dobrze to wszystko znacie :)

 

Lecę zajrzeć do Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa zmusiła mnie do kupienia Czasu na Wnętrze ;) No rzeczywiście piękne te mieszkanie :)

 

Ojej, a ja zapomniałam dodać, że na stronie www jest dużo więcej zdjęć i nie warto wydawać pieniędzy :(. Mam nadzieję Madziu, że znalazłaś jeszcze coś dla siebie :).

 

Aneczko trzymaj się! Teraz więcej stresu, ale już niebawem będą tego piękne efekty :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu narobiło mi się zaległości :oops:

 

Idę po kolei :)

- balustrada - ładna :yes: - i najważniejsze że Pani się podoba :yes:

- Aniu widzę że męczysz się z tą podłogą - ale czytając wszystkie posty i Twoje odpowiedzi widzę że CHCESZ PODŁOGĘ CIEMNĄ - i niestety ale musisz odnowić poszukiwania i dalej w ciemnym kolorze :yes:. W jakich przedziałach cenowych szukałaś ? i no kurcze na 100% czeka na Ciebie idealna decha :yes:

- co do kuchni nie bardzo rozkminiłam o co pytałaś - czy dylemat powstał w związku z chwilowym myśleniem o jasnych dechach?, czy pytałaś o górne szafki jaki mają mieć kolor? - ja bym je dała białe :yes:

- kostka już wybrana :) i będzie pięknie :yes: - bo prosto i bez kombinacji kolorystycznych - ja też tak planuję :rolleyes:, ułożone bez zawijasów kostka przy kostce :lol: , mnie wiele osób z kolei wciskało kręte wijące się po całej działce dróżki :lol2:

 

 

Aniu trzymam za Ciebie kciuki dasz radę :hug:

Obrotna i zorganizowana z Ciebie babeczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aniu,

nadrobiłam zaległości, uff :)

Miałam chwilową przerwę spowodowaną problemami zdrowotnymi - rozłożyło najpierw mnie, a teraz Młody ma ospę :)

 

Co do wyborów - mogę napisać tylko tyle że są najlepsze, bo TWOJE :)

Kostka bardzo mi się podoba - prosta i ładna, jak przyjdzie czas na nas to też pewnie pójdziemy w jakieś jednorodne szarości, bez żadnych łuków i zakoli. Ale to jeszcze odległy temat u nas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam Dziewczyny za wizytę tym goręcej, że ja sama mam tyle zaległości u Was... Zdążyłam niedawno nadrobić "aż" dwa wątki, resztę przejrzałam tylko, bo czasu nie mam kompletnie :( Ciągle coś i wracam tak zmęczona do domu, że padam w łóżko natychmiast po "oporządzeniu" córy...

 

Jest mi w powyższych okolicznościach strasznie głupio, że znowu proszę Was o pomoc, ale no... jesteście nieocenione po prostu :)

 

Do poniedziałku muszę wybrać fornir na meble w łazience.

Do niedawna chciałam to:

0_078733e82a14a4a18c81f95eda5251a9.jpg

 

ale okazało się, że pan od mebli nie ma takiego forniru, ma za to taki:

IMG_5513.JPG

 

Odcień ok, ale jest trochę za ciemny. Za to spokojniejszy niż ten wyżej. Nie wiem w sumie co lepsze do tak "barwnej" podłogi. Ten pierwszy ma idealny kolor, za to jest bogato usłojony i może robić konkurencję podłodze... (?) Sama nie wiem...

 

Tak się prezentuje ten drugi w różnych ujęciach z podłogą:

IMG_5532.JPG

Wybaczcie, ale nie pytałam męża o zgodę na publikację jego zdjęć, więc jest trochę "niewyraźny" ;)

 

DSC00115.JPG

IMG_5514.JPG

DSC00112.JPG

Ślyczny różowiutki papier moich wykonawców :)

IMG_5520.JPG

I najciemniejsze zdjęcie:

IMG_5531.JPG

 

I jak? Pasuje czy mam szukać dalej czegoś podobnego do tej pierwszej propozycji?

 

Co myślicie Kobiety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilona Agata podłoga jest ciepła. Najlepiej będzie wiedziała Julianna16, bo Ona widziała płytkę "żywcem". Wierz mi na słowo, że jest w zdecydowanie ciepłym odcieniu i nic chłodnego w niej nie ma. Najwierniej kolor podłogi oddaje chyba przedostatnie i ostatnie zdjęcie (choć też nie do końca). Na trzecim od tyłu i w górę, kolor jest prześwietlony. Ocień tej fornirowej płyty jest idealnie taki sam jak odcień płytek. Różnica polega na tym, że fornir jest trochę za ciemny i mniej "wzorzysty" niż płytka (ale to akurat może być zaleta w tym wypadku). I w tym rzecz :/

 

Cholera nie jest łatwo dobrać naturalną okleinę do "nienaturalnych", choć wiernie oddanych płytek :( W poniedziałek pojadę w jeszcze jedno miejsce. Może tam pozwolą cyknąć fotkę.

Widziałam u nich właśnie coś jak na pierwszym zdjęciu.

 

Eh... Ostatnia rzecz jaką bym chciała to teraz zepsuć tę łazienkę meblami... Żebym tak umiała bawić się jakimś programem typu Photo Shop albo podobnym...

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fornir w rzeczywistości ma ciepły, ale nie czerwony odcień (mieni się ładnie w zależności od światła). Podłoga natomiast jest mocno różnorodna i na zdjęciach faktycznie wydaje się odrobinę chłodniejsza (i miejscami jest, ale określając całą mówię, że ciepła) niż fornir (zwłaszcza na zdjęciach przy wannie - tam światło pada z boku). Ale ona ma bardzo dużo różnych odcieni - od piaskowego po... no nawet czerwonawy (to jedyna płytka, która mi się nie podobała w opakowaniu). Uderzyło mnie po ułożeniu jak bardzo jest podobna do orzecha amerykańskiego i faktycznie właśnie orzech jeszcze najlepiej pasował (ta pierwsza szafka na zdjęciu to też orzech właśnie). Nie mam zielonego pojęcia co z tym teraz zrobić. Nie mam pewności, że fornir wyjdzie jaśniejszy (a wydaje mi się, że pasowałby lepiej właśnie jaśniejszy).

 

Fornir surowy przed lakierowaniem jest identyczny jak podłoga. Położyliśmy na niej "plaster" i na pierwszy rzut oka nie mogliśmy go znaleźć :) Ale po lakierowaniu jest ciemniejszy :(

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu ja też bym poszukała jeszcze czegoś innego :yes:.

Mimo różnic w kolorystykach na monitorach - to najważniejsze widać - różnicę między tymi dwoma "drewnami" - nie pasują za bardzo :(

Zobaczysz znajdzie :yes:

A wątkami się nie przejmuj, załatwiaj sprawy wykończeniowe a już niedługo jak wszystko powybierasz będziesz mieć kupę czasu dla nas :lol: - wykańczających się jak np ja dłuuuuuuuuugie miesiące :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu ja też bym poszukała jeszcze czegoś innego :yes:.

Mimo różnic w kolorystykach na monitorach - to najważniejsze widać - różnicę między tymi dwoma "drewnami" - nie pasują za bardzo :(

Zobaczysz znajdzie :yes:

A wątkami się nie przejmuj, załatwiaj sprawy wykończeniowe a już niedługo jak wszystko powybierasz będziesz mieć kupę czasu dla nas :lol: - wykańczających się jak np ja dłuuuuuuuuugie miesiące :lol2:

 

Nic dodać nic ująć :D. Zgadzam się z każdym słowem :).

Trzymam Aniu kciuki byś znalazła coś w stylu tej szafki z inspiracji - będzie ładnie komponować się z podłogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, nie martw się, ja też nadrabiam zaległości :rolleyes:

 

Szczerze mówiąc, to mi ani pierwszy, ani drugi fornir nie pasują. Pierwszy za bardzo usłojony, drugi za ciemny. Ale gdybym miała wybierać, to wolałabym ten drugi. Naciskaj stolarza! Nie wierzę, że nie znajdzie czegoś jeszcze!

 

Pięknie się komponuje szarość płytek z różem papieru. Może, kochana, w tą stronę idź :p

Żadne tam forniry, rodzime czy egzotyczne.

 

A co z Twoim bidetem? Dobrze pamiętam, że coś tam chciałaś z odpływem kombinować?

Oglądałam je dzisiaj w sklepie. I musiałam się prawie na ziemi położyć, żeby te rurki widzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, jeśli mam być szczera, wybrałabym jakiś inny fornir. Ten jest moim zdaniem za ciemny, kolor też średnio mi się podoba (u mnie jest strasznie... rudy) :rolleyes:

 

Mam nadzieję, że znajdziesz coś, co spełni Twoje oczekiwania pod każdym względem. I że sama będziesz po prostu czuła, że to jest to. Trzymam mocno kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...