Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Z dobrodziejstwem inwentarza", czyli domek Ani i Piotra :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aneczko,

Przyszłam po poradę, bo wiem, że u Ciebie będzie deska trójwarstwowa na podłogówce.

Czy miałaś w tym miejscu, gdzie będzie deska trójwarstwowa pętle ogrzewania położone gęściej niż tam gdzie gres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO MAMUSIU...dlaczego ja dopiero trafiłam na Twój wątek?!? :) cudny dom!

 

Witam serdecznie i o zgodę pytam...zadomowiłabym się :)

Zaglądam do Madzi..budujemy tę samą Adelę i postanowiłam pooglądąć domki osob, które jej się wpisują...i to był strzał w 10!!

 

N a razie tylko "przeleciałam" przez wątek..ale obiecuję,że nadrobię i przeczytam od deski do deski:)

bo podoba mi się, podoba mi się bardzo... Twoje wnętrza super!

to, co lubię najbardziej..i na innych forach negują drewnopodobne płytki..ale ja nie rozumiem dlaczego:P i Twoja łazienka jest boska!!

może zaprojektujesz mi też??! hihi :) ja też chcę taką śliczną.... no i kuchnia rewelacja! zmiany super, już nie mogędoczekać się realizacji...bo przyjemnie patrzeć na takie ładne wnętrza...ps. sami robicie wizualki? matko, skąd wy to wiecie..gdzie co pasuje, ajie wymiary..jak dać dekor a jak nie?! wow..ja to mam putkę w głowie, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz..ale wywęszę zawsze takie śliczności, jak wasze:) GRATULACJE!!!

będę stałym gościem wątku ;] o ile mogę oczywiście : ;]

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny. Bardzo mi miło, że zaglądacie.

Witaj Aniewa, takie ciepłe powitanie, że aż się milej na sercu robi :) Oczywiście zaglądaj jak najczęściej, każda Wasza pomoc się teraz, na tej końcówce przyda.

 

Mam ostatnio bardzo trudny okres. Pożegnałam dwa dni temu bliską mi osobę związaną również z firmą, w której pracuję. Przyznam, że nie mogę się pozbierać po tej śmierci przede wszystkim psychicznie, ale również i zawodowo :( Pracy teraz podwójnie i potrwa masę czasu zanim się zorientuję w przepisach i ogarnę nowe obowiązki...

 

Wykańczanie nas też nie oszczędza i nie wiem już czy śmiać się czy płakać, bo nieustannie coś się dzieje. Nie ma takiego dnia, żeby coś nie poszło inaczej niż planowaliśmy :(

Z rzeczy najbardziej bieżących: mamy zniszczony cały ten nowiutki taras... Nawet nie zdążyłam Wam zdjęć zrobić. Przyczyna? Prosta: stolarze cięli na nim dębowe drewno na nasze schody, trociny i pył drzewny lądowały na białych płytach... przyszedł deszcz i.... uwolnił naturalny barwnik znajdujący się w pozostałościach po cięciu. Na środku tarasu powstała ogromna brunatna plama... 72 płyty do wymiany :(

 

W ubiegłym tygodniu reklamowałam kabinę do dolnej łazienki, więc jest niezamontowana. Dzisiaj dostałam telefon, że wszystko z nią ok, tylko moi "spece" sobie nie przeczytali instrukcji. Faktycznie - jest wzmianka nt. montażu tego elementu.... Ręce opadają.

 

Dolna łazienka wyglądała tak i byłam pewna, że nic z niej dobrego nie wyjdzie. Że będzie ciasna, ciemna i przytłaczająca... Zwłaszcza, że jeszcze ją pomniejszyliśmy przeciągając zabudowę Geberita na ścianę prysznicową (Geberit w stosunku do tego, co jest na zdjęciu przerobiliśmy, wkuwając częściowo pod okno. Częściowo - bo to ściana zewnętrzna i niespecjalnie gruba...)

CIMG2320.JPG

IMG_4929.JPG

 

Nie wiem jak się to stało, ale mam wrażenie, że pomieszczenie się cudownie "rozciągnęło" ;) I to nie tylko wizualnie.

 

Łazienka obecnie:

IMG_5607.JPG

IMG_5575.JPG

 

Deszczownię przerzuciliśmy na prostopadłą ścianę. Rozeta wyszła idealnie równo z płytką (zostawiłam, o ile pamiętacie, wysokość na pełną bez cięcia - jest wyżej niż sięgnie kabina, ale w sam raz starcza na "ogarnięcie" deszczowni).

IMG_5576.JPG

 

I coś, do czego będę musiała się przyzwyczaić... Wielokrotne odbicie i złudzenie większej ilości luster. Nie jestem przekonana, że mi się to podoba... Na pewno dają złudzenie większego pomieszczenia, ale też trochę się robi chaos - nie uważacie? Nie wiem czy się czepiam czy nie... Gdybym mogła pomyśleć raz jeszcze, to chyba nie dawałabym już lustra na ten mały kawałek... Chyba ;) (mężowi się podoba i już oczywiście znalazł korzyści dla tych odbić z wielu stron ;))

IMG_5604.JPG

IMG_5570.JPG

 

I widok z wc (łazienka tak mała, że musiałam robić zdjęcie zza okna ;)

IMG_5586.JPG

 

Na tym zdjęciu widać najlepiej jak tam jest teraz jasno. Przy okazji mam dylemat ze ścianą, o którą się opieram:

IMG_5600.JPG

IMG_5589.JPG

 

Drogie Panie ta ściana ma mieć akcent dekoracyjny i planuję zawiesić na niej fotografie (tematyka spa lub akt) w ciemnych drewnianych ramach pod kolor okien, lub w białych ramach i....nie wiem czy dać tam:

1. jedną większą ramkę i pod spodem reling na ręczniki?

2. jedną prostokątną podłużną, obok dwie mniejsze jedna nad drugą (całość na planie kwadratu) i pod spodem reling na ręczniki?

3. nie dawać relingu, w zamian dać trzy kwadratowe średniej wielkości ramki (pierwsza z nich zaczynałaby się na równo z białą płytką spod prysznica)?

 

Jakieś inne pomysły?

 

Wywaliłam jednak dwa kinkiety, zostawiłam jeden. Myślę, że to była dobra decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, zacznę od słów współczucia ... Trzymaj się

 

Jak załatwiłaś sprawę z tarasem? Starałaś się coś wyegzekwować? Czy dałaś spokój? Tacy fachowcy powinni mieć wykupione polisy na podobne wypadki. Trudno było przewidzieć taki efekt, ale to dla Was kolejne, niepotrzebne wydatki :(.

 

Co do łazienki, to wyszła pięknie. Jest fantastycznie jasna i elegancka.

Nawet nie próbuję odpowiedzieć na pytania o ramki..., bo... ważniejsze od ramek jest to co się w nich znajdzie. Wtedy łatwiej doradzić. Masz jakiś konkretny obraz / foto już na myśli? Myślisz o tryptyku czy też odrębnych obrazkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ewcia... Takie życie, ale zawsze trudno się pogodzić ze stratą :(

 

Chyba zaczynam się przekonywać do tych luster, ale łatwo nie jest ;) Dziwnie tak widzieć siebie z trzech stron, chociaż... to się przyda przed imprezą np. :)

 

Lea dziękuję. Mozaika to Dune Gamma. Jest bardzo ładna, postaram się zrobić dla Ciebie zdjęcie z bliska. Ona ma białe kosteczki matowe, a szare w połysku - bardzo fajny efekt.

Znalazłam takie jej zdjęcie w necie:

http://www.frigogroup.nazwa.pl/max/lazienki/lazienki_produkty/dune_gamma2.jpg

 

Szociku te białe kafle to "hiszpańskie" made in China ;) Opakowanie profesjonalne hiszpańskie w każdym bądź razie. Jedyne białe matowe w tm formacie (musiały być matowe ze względu na mozaikę, która ma białe kosteczki właśnie matowe). Mają równiuteńko 30x60 cm i ani mniej ani więcej (kalibracja idealna). Niestety niedostępne już. Producent zmienił wymiary i odcień. Wiem, bo tak się składa, że płytek brakło (jak zwykle u nas COŚ) i jechałam po nie do Krakowa modląc się, by było parę sztuk. Miałam szczęście i znalazło się 16 sztuk ze starej dostawy - tej naszej. Płytki z nowej, niby te same, to zupełnie inna bajka.

 

Ewcia taras mają naprawić panowie, którzy go popsuli. Umówiliśmy się, że albo to jakoś doczyszczą albo pokryją wymianę zafarbowanych płytek.

Myślę o zdjęciach raczej, nie o obrazkach. Ogólnie jestem fanką fotografii.

Miałyby być powiązane tematycznie - to pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu na wstępie :hug:

 

Dzieje się u Was że hej http://mp3car.pl/forum/images/smilies/szok.gif

 

Co do łazienki tak na szybko i na pierwszą myśl wybrałabym 2, ale tak jak pisze szocik upewnij się w paincie, czy rysując na kartce co Ci się bardziej podoba :yes:.

Mnie się podoba pomysł z relingiem na ręczniki, fajnie nawiąże do kinkietu

 

 

Kurde z tymi panelami, okropna sprawa :sick:, aż się boję moje zamawiać - u mnie to prawie wszystko od A do Z przychodzi w innym kolorze :sick:

Pokaż ich zdjęcia, i tych 'miodowych " i tych nowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ściema!! Wybiła ścianę i zrobiła sobie wielką łazienkę i nam ściemnia, że to niby to samo pomieszczenie co na wcześniejszych zdjęciach ;)

Aniu super jest! Na wizualce widziałam że będzie super ale nie spodziewałam się że aż tak! W sumie jedno małe okno ale dzięki płtykom i lustrom (NIE RUSZAĆ!) zrobiło się super jasne, eleganckie, przestronne wnętrze.

A ściana jest w jakim kolorze? Tzn to nad płytkami? Szara? Pytam bop mam tak badziewnie ustawione kolory monitora że przekłamuje.

I tak jak radzą dziewczyny zrób zdjęcie a potem się pobaw nawet w paincie i zobaczysz co najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ramek to zrób zdjęcie tej sciany lepsze i pokombinuj w paintcie - albo dawaj to my pokombinujemy :p

Kochana jakby się dało, to oczywiście zrobiłabym lepsze zdjęcie :) Niestety wymiary łazienki na to nie pozwalają. Jedyne zdjęcie, jakie mogę zrobić, gdzie ściana będzie wolna, to takie od strony prysznica. Ale i tak będzie mnie widać :/

 

Czyli niedługo zobaczymy schody :)

No nie tak niedługo, bo ze schodami... "są schody" (już norma u nas). Uparłam się na te dywanowe, a z nimi masa roboty. Muszą być precyzyjnie dopasowane tak, żeby nie było nawet minimalnej nierówności (bo nie byłoby jej przy tym modelu schodów jak zamaskować). Były zatem cięte na miejscu i na miejscy bejcowane, ale... wychodzą jakieś dziwne zacieki, więc poprawiają i poprawiają i poprawiają... Wszyscy już mamy dość.

 

Kurde z tymi panelami, okropna sprawa :sick:, aż się boję moje zamawiać - u mnie to prawie wszystko od A do Z przychodzi w innym kolorze :sick:

Pokaż ich zdjęcia, i tych 'miodowych " i tych nowych :)

 

Tu proszę bardzo "miodowe"... A i tak wyglądają świetnie, bo była ponura pogoda. One najgorzej wyglądają w słońcu, bo v-fuga ma kolor pomarańczy...

IMG_5634.JPG

Są strasznie zakurzone, ale i tak widać "wielobarwność" i jakieś szare "przecierki", chociaż najważniejszej pomarańczowej fugi nie widać...

To pokój Madzi. Uparła się na zieleń, tatuś ją poparł i tyle miałam do gadania w sprawie szarości w pokoju dziecka... a taki miałam piękny plan... Miała mieć gołąbkowe ściany, białe mebelki i dodatki w czerwono-białą krateczkę... Zasłonki, dekoracje w tym

http://planetadziecka.pl/environment/cache/images/300_0_productGfx_a8dea04a54b2ff6c1f93215705dd9356.jpg stylu... Zamiast owieczek serduszka np. jedno w biało-czerwoną krateczkę, drugie całe szare, trzecie w szaro białą krateczkę, albo w białe kropeczki np... Eh...

I takie różności:

http://www.prototyp.pl/uploads/item_photos/item_470xN.68f53c4f9d.png

Na Westwingu były ostatnio właśnie różne tego typu miękkie dekoracje w dokładnie tych kolorach, o których piszę... Szkoda.

 

Teraz niestety musi być, jak jest. Jak dojdą białe mebelki i dodatki w kolorach biały+żółty+różowy, to jakoś to zniosę... chyba ;) Zaleta jest taka, że przynajmniej będzie miała ten pokoik "od zaraz", bo wszystkie dodatki do tej zieleni mam już teraz. Z szarością, bielą i czerwienią pewnie potrwałoby to znacznie dłużej.

 

Tu "miodowe" w garderobie:

IMG_5626.JPG

Wymiana już ustalona na 25 lipca.

 

A tu te właściwe "śnieżne" w naszej sypialni:

IMG_5630.JPG

 

Aniu dzięki serdeczne za fotke z bliska:).A czy nie pogniewasz sie jak bym sobie sprawiła taką mozaike w łazience :cool:

Oczywiście, że się nie pogniewam. Bierz tę mozaikę, bo jest naprawdę ładna. Tak delikatna, że prawie jej nie ma, a jednak robi miły dla oka efekt.

 

Aniu urządzanie i budowanie to pot,krew i łzy że tak podniośle Churchilem zabrzmię, ale za to jakie efekty!!! :yes::lol2:

Łazienka super, subtelna, mozaika - kapitalna. Faktycznie, w tym małym pomieszczeniu można teraz swobodnie odetchnąć :D

Trzymaj się i nie poddawaj :D

Dziękuję Ci bardzo :*

 

Ale ściema!! Wybiła ścianę i zrobiła sobie wielką łazienkę i nam ściemnia, że to niby to samo pomieszczenie co na wcześniejszych zdjęciach ;)

Aniu super jest! Na wizualce widziałam że będzie super ale nie spodziewałam się że aż tak! W sumie jedno małe okno ale dzięki płtykom i lustrom (NIE RUSZAĆ!) zrobiło się super jasne, eleganckie, przestronne wnętrze.

A ściana jest w jakim kolorze? Tzn to nad płytkami? Szara? Pytam bop mam tak badziewnie ustawione kolory monitora że przekłamuje.

I tak jak radzą dziewczyny zrób zdjęcie a potem się pobaw nawet w paincie i zobaczysz co najlepsze.

Nie chciałam się przyznać, że wywaliłam tę ścianę ;) Ale poważnie mówiąc - tam się naprawdę dziwnie dużo miejsca zrobiło. Myślę, że to dzięki lustrom, ale również pozioma półka pod prysznicem (ta przeciągnięta poziomem z obudowy wc) robi swoje. To widać już na drugim od góry zdjęciu - tuż po zamontowaniu płyt g-k.

Ściana jest oczywiście w kolorze szarym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...