Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Z dobrodziejstwem inwentarza", czyli domek Ani i Piotra :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aniu nie wiem co napisać, bo jestem zaskoczona jak fachowiec może sobie na coś podobnego pozwolić :(. Wierzę, że schody będą poprawione i pochwalisz się nimi z radością.

 

Co do próbki, to podstawowe pytanie jest takie, czy ona sama podoba się Tobie (jako taka)? Jeśli tak, to zakończyłabym poszukiwania ideału i zleciła zrobienie mebelków. Będą ładnie współgrały, bo jeśli dobrze pamiętam będą po dwóch stronach łazienki, a podłoga, nawet jeśli odrobinkę inna będzie je podkreślać :).

 

Daj znać czy usunąć te inspiracje zielonych pokoików :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

jesli ci sie przyda moja informacja, to dorzucę wlasne doświadczenia z malowaniem frontow meblowych z MDF-u oklejanego. Malowałam jakies 5 lat temu duze szafy - same fronty w sypialni. kolor jasniutki turkus. Najpierw matowiłam, ale nie jakoś bardzo mocno, potem oczywiście pył odkurzyłam i umyłam. malowałam farba akrylową do drewna i metalu duluxa - kolor z mieszalnika, ale to nie ma większego znaczenia czy dorabiany czy gotowy kolor. Malowałam wałeczkiem gabkowym. nie pamiętam tylko czy 2 czy 3 warstwy - na pewno nie więcej, ale to widać po jakosci krycia - w trakcie. potem jeszcze lakierowałam raz lakierem matowym akrylowym. Po tych 5 latach własciwie nigdzie nie ma odprysków czy innych uszkodzeń powłoki. Jedynie przy rancie szuflady - który był plastikowy delikatnie się farba pościerała - miejscowo - jest to łatwe do poprawienia. Teraz będe znowu robiła lifting tych szaf - doklejajac listewki, malujac boki. Uważam, ze to świetna alternatywa kiedy nie ma kasy na nowe porządne meble.

 

pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus, Lea, Ivy17, Szociku, Drop_Inn, Ewciu i Kamilciu dziękuję Wam za wizytę :)

 

Ivy17 płytki w dolnej łazience to:

* podłoga -> gres, a dokładnie Grespania Bella Casa Atacama; kolor Gris, wymiar 60x60 (a w rzeczywistości 59,7 x 59,7)

* ściana -> nie pamiętam niestety nazwy (mogę spróbować znaleźć opakowanie), ale to jakaś "hiszpańska" ceramika produkowana w Chinach. Biała matowa (to nie jest śnieżna biel), kupowana w krakowskim Max-Flizie. Wymiar równo 30x60

* mozaika to Dune Gamma

 

Kamilciu dzięki Ci serdeczne za informacje w sprawie malowania mebli http://emotikona.pl/emotikony/pic/50przytula.gif

 

No same widzicie, że było za co zabić panów od schodów http://emotikona.pl/emotikony/pic/07icon_smile4.gif

Dzisiaj byłam, zeszlifowane jak należy. Teraz malują od nowa warstwami. Nie będą idealne, ale niedoróbek zostało niewiele. Tym razem już tylko te, które sami widzimy i o których wiemy. Utargowaliśmy 2,5 tysiąca.

 

Rozmawiałam o tej lampce między słupami i sprawa jest o tyle trudna, że tam nie bardzo jest jak przeciągnąć przewód. Jest za krótki, żeby wystarczyło, a nie ma miejsca, do chowania kostki. Piotrek się upiera, żeby to światło tam zostało... I może nawet ma rację. Oświetlenie blatu, to ważna sprawa jednak...

Przypomnieliśmy sobie, że to światła kierunkowe i jak zmieniliśmy kierunek "na blat", to przestało dawać po oczach... No i chyba kurczę zostawimy jednak...

Może się przyzwyczaję. Teraz wieczorem to daje przyjemne światło zarówno od strony salonu jak i od strony jadalni, a przy okazji dobrze oświetli końcówkę i bok blatu.

Trudniej mi na to będzie patrzeć za dnia, ale pewnie po roku nie będę już o tym pamiętać... Chyba... ;)

 

Tak wygląda światło o zmierzchu:

 

Oświetlenie przyszłego blatu spomiędzy belek:

IMG_5731.JPG

 

Oświetlenie wraz z tym między słupami:

IMG_5733.JPG

 

I same słupy (trochę prześwietlone, w rzeczywistości świeci znacznie dyskretniej):

IMG_5741.JPG

 

I bonus :) Mamy oświetlenie elewacji! :D

IMG_5730.JPG

 

I tu przy okazji widać trochę kostki przed wejściem:

IMG_5727.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aniu , mam nadzieję że doczytałam o wszystkim :)

 

Lampka podoba mi się taka jaka jest (ale wiesz że ja lubię kolorowo :lol:)

Moim zdaniem może być żółto różowo i zielono i będzie ładnie, dobierzesz tylko odpowiednią ilość dodatków tak żeby nie przesadzić i właścicielka będzie zadowolona :yes:

 

Fornir wydaje mi się w porządku :yes:, na jednym zdjęciu jest idealnie dopasowany, a na innym jest ciemniejszy ale w tej samej kolorystyce więc jak najbardziej pasuje :)

 

Schody :sick: :mad: :sick: :mad:, dobrze że panowie wzieli się do roboty, co oni sobie w ogóle myśleli :o

 

Zr światłem między nogami słupów :lol2: wierzę że jakoś dasz sobie radę, bo mnie nic póki co nie przychodzi do głowy.

Ale jedno spostrzeżenie - jak świeci nie ma efektu o którym pisałaś że Ci się nie podoba :lol2:, są po prostu tylko dwa słupy :rolleyes:

 

Aniu wyczytałam u Venuski że narzekasz że nikt Śląska nie odwiedza :rolleyes: - ja jadę z familią w piątek :lol:

Jadę na małe spotkanko (tylko my dwie) do forumowejMirelki ale jakbyś blisko mieszkała, to kto wie może uda nam się spotkać????:rolleyes:

 

 

 

 

aaaaaaaaaaaaaaa i jeszcze wózeczek - dla mnie BOMBA, ja muszę poczekać na wnuczki, wtedy się wyżyję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu,

Domek na zewnątrz z kolczykami (światełkami) wygląda cudnie :). Jeśli Piotrowi zależy na tym świetle między... słupami ;), to już się nie męcz i nie kombinuj :D. W czasie mieszkania ocenisz czy będziesz z niego korzystać czy nie. Usunąć lampę można zawsze. Gorzej gdy chce się dodać nową. I jeszcze raz podkreślę - pomysł na dostawienie słupa SUPER!

 

Kurcze wyjeżdżać mi się nawet nie chce w tym roku :(. Gdyby nie Julianna, to na pewno zostalibyśmy w domu. Jeszcze jak czytam, że szykują się miłe spotkania, to tym bardziej mi żal :(.

Ściskam tymczasem :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Witam drogie Panie :)

 

Admete a ja bardzo chętnie powiem Ci, ale to druga Zainteresowana musiałaby potwierdzić, bo mi tak głupio się wciskać :)

 

Ewcia ja za to z kolei bardzo chciałabym gdzieś jechać, ale niestety w tym roku musimy sobie darować. Coś za coś.

 

Madziu z tym "cudnie" to przesadziłaś chyba, ale faktycznie jakoś może zyskał odrobinę :)

 

I dolna łazienka z kabiną już. Wydaje mi się, że wysokość płytek pod prysznicem nie razi, a tego się obawiałam :)

IMG_5754.JPG

IMG_5748.JPG

 

Pozostało kupić reling na ręczniki, może jakiś haczyk i dozownik mydła. Dozownik płynu pod prysznic już stoi. Wprawne oko go dojrzy :D Pięknie się zlewa z płytkami i o to właśnie chodzi :)

Potem rama do obrazka (ale chyba kupię dopiero po zamontowaniu drzwi) i folia na okno. Folię właściwie powinnam zamawiać już.

 

A no i baterię też koniecznie! Będzie chyba ta:

http://image.ceneo.pl/data/products/15316588/f-omnires-y-y1210.jpg

 

do tej baterii prysznicowej:

IMG_5614.JPG

IMG_5617.JPG

 

I jeszcze klik-klak do umywalki. Ten na zdjęciu - kwadratowy - oczywiście do górnej łazienki przeznaczony. Chłopakom się ciut pomyliło, bo kto by tam zauważył, że górna łazienka kanciasta (wraz ze wszystkim odpływami: w brodziku, wannie, umywalkach i bidecie), a dolna owalna :D

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Witam drogie Panie :)

 

Admete a ja bardzo chętnie powiem Ci, ale to druga Zainteresowana musiałaby potwierdzić, bo mi tak głupio się wciskać :)

 

Ewcia ja za to z kolei bardzo chciałabym gdzieś jechać, ale niestety w tym roku musimy sobie darować. Coś za coś.

 

Madziu z tym "cudnie" to przesadziłaś chyba, ale faktycznie jakoś może zyskał odrobinę :)

 

I dolna łazienka z kabiną już. Wydaje mi się, że wysokość płytek pod prysznicem nie razi, a tego się obawiałam :)

IMG_5754.JPG

IMG_5748.JPG

 

Pozostało kupić reling na ręczniki, może jakiś haczyk i dozownik mydła. Dozownik płynu pod prysznic już stoi. Wprawne oko go dojrzy :D Pięknie się zlewa z płytkami i o to właśnie chodzi :)

Potem rama do obrazka (ale chyba kupię dopiero po zamontowaniu drzwi) i folia na okno. Folię właściwie powinnam zamawiać już.

 

A no i baterię też koniecznie! Będzie chyba ta:

http://image.ceneo.pl/data/products/15316588/f-omnires-y-y1210.jpg

 

I jeszcze klik-klak do umywalki. Ten na zdjęciu - kwadratowy - oczywiście do górnej łazienki przeznaczony. Chłopakom się ciut pomyliło, bo kto by tam zauważył, że górna łazienka kanciasta (wraz ze wszystkim odpływami: w brodziku, wannie, umywalkach i bidecie), a dolna owalna :D

 

Twoja malutka łazienka po raz kolejny mnie zachwyca - prostota i elegancja, dużo światła...A płytki w kabinie - według mnie doskonale dobrałaś ich "zasięg" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admete będę czekać :)

 

Lea farba elewacyjna jest z palety Stomix (nr 372-1 mury i 374-1 bonia), kolor to wg mnie beż, wg Piotrka szarość. Właściwie to kolor "zaprawy murarskiej" ;) Jeśli czystej szarości nie ma w pobliżu, to można powiedzieć, że to szary. Ale w porównaniu do np. płytek łazienkowych to zdecydowanie beż.

Jak kto chce, tak kolor określa po prostu :) Dla jednych ciepły szary dla innych beżowy - tak czy inaczej to jeden z naszych najlepszych wyborów. Nic, ale to NIC na nim nie widać. U sąsiadów już zacieki spod parapetów a u nas jak malowane wczoraj.

 

Lampy to Eglo RIGA (te z "blendą") i Eglo ASCOLI (na balkonach) o ile dobrze kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze klik-klak do umywalki. Ten na zdjęciu - kwadratowy - oczywiście do górnej łazienki przeznaczony. Chłopakom się ciut pomyliło, bo kto by tam zauważył, że górna łazienka kanciasta (wraz ze wszystkim odpływami: w brodziku, wannie, umywalkach i bidecie), a dolna owalna :D

 

Iiii tam, taki szczególik :rotfl:

A łazienka mnie nieodmiennie zachwyca!

I nawet mój błędnik lepiej reaguje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A witam wieczorową porą :) I gęba mi się uśmiecha :)

 

Dziś mam dobry humor po wizycie w domu. Schody wreszcie są piękne :D Szkoda tylko, że trzeba było wywołać taki huragan, żeby to osiągnąć... Dopóki grzecznie i miło prosiłam o poprawki, słyszałam tylko, że "nie da się"... Teraz wszystko nagle się dało. Mimo, że schody były już lakierowane. Eh...

 

Szociku nie wiem o którą baterię pytasz, więc napiszę o obu: na dole mam Omnires Sys21, na górze Tres Cuadro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...