Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Z dobrodziejstwem inwentarza", czyli domek Ani i Piotra :)


Recommended Posts

Aniu, łazienka - naprawdę świetna!

 

Światełko mi osobiście się podoba. Bardzo fajnie oświetla słupy, blat, pomieszczenie nabiera takiego fajnego klimatu. Myślę, że za jakiś czas "polubisz" swoją lampkę ;-)

Lampki na elewacji wyglądają świetnie.

Schody - cieszę się że "fachofcy" je poprawili - na pierwszych zdjęciach wyglądało to nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję, dziękuję i wszystkim kochanym forumowym ANIOM ode mnie STO LAT! :)

 

A w domu wczoraj pojawiły się już wszędzie, gdzie miały być, te właściwe panele. Jeśli ktoś ze Śląska - mogę polecić. Firma z Czeladzi. Ceny mają dobre, są słowni i kładą to błyskawicznie! W 2 godziny skończyli trzy spore pokoje.

I mam też zamontowaną ściankę w górnej łazience. Teraz trzeba tylko wypróbować czy będę latała ze ścierą po każdej kąpieli czy też nie ;)

Oczywiście łazienka teraz jakby mniejsza http://emotikona.pl/emotikony/pic/07icon_smile4.gif Liczę na to, że lustro zrobi swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie i za życzenia i za miłe słowa odnośnie wnętrz. Jesteśmy wciąż tak daleeeko do końca i tego jak wyobrażam sobie efekt finalny, że naprawdę wydaje mi się, że wstawianie zdjęć obecnego stanu jest bez sensu, bo niewiele się zmieniło :)

 

No, ale ścianka jest, a nie było, więc pokażę. Przyszła o 3 cm węższa niż powinna, ale to pewnie i tak nie będzie miało znaczenia. Teraz nie mogę się doczekać, żeby sprawdzić jak bardzo mokro będzie w łazience po skorzystaniu z prysznica http://emotikona.pl/emotikony/pic/07icon_smile4.gif

IMG_5768.JPG

IMG_5782.JPG

 

 

Panele nowe w garderobie wyglądają tak:

IMG_5765.JPG

 

Na dole tak:

IMG_5758.JPG

IMG_5759.JPG

 

A u Madzi tak (nawet ta zieleń przy nich nie przeszkadza mi już tak bardzo ;)):

IMG_5796.JPG

IMG_5778.JPG

 

A przy okazji wyszło na jaw, że panele pasują idealnie do okien dachowych :) I to mi się podoba :D

IMG_5795.JPG

 

 

 

Szare ściany w zestawieniu z szarymi płytkami wyglądają tak:

IMG_5760.JPG

 

Sprzęt ma przyjechać w poniedziałek, a tymczasem ja myślę i myślę o tym jakie dać listwy przypodłogowe... I podłogę w salonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty chyba żartujesz :cool:to co ja mam powiedziec.Wstawiaj zdjecia Aniu jak najczesciej,bardzo podoba mi sie Twoj domek i twoje wnetrza:DPanele śliczne,pokoik corci również,szare sciany-dla mnie bomba.

Ja tez mam dylemat jakie dawac listwy przypodłogowe czy drewniane czy plastiowe.W tym temacie nie pomoge niestety.

Prysznic wyszedł ci cudowny.Kiedy pierwsza kapiel?

To i ja życzę Wszystkiego najlepszego na te wczorajsze imieninki :)

A jaki kupujesz sprzet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jeszcze raz :)

 

A przeprowadzka stała się faktem i... ZACZYNAMY się przenosić. W domu wciąż brak drzwi, kuchni, balustrady, listew i paru innych rzeczy, ale jakoś to ogarniemy. Będąc tam wczoraj wieczorem zapragnęłam w końcu zamieszkać :D Od ostatniej wizyty domek dostał lampy w hallu na dole, oświetlenie linkowe nad schodami i dwie lampki ścienne w dużej garderobie. Poza tym prawie wszystkie włączniki, gniazdka i ramki. Zaczyna być coraz przyjemniej :)

 

Sprzęt do kuchni wybrany. Poza płytą indukcyjną - nie mam zielonego pojęcia na którą się zdecydować (?) Brak też zlewozmywaka. Szukam prawdopodobnie podwieszanego, bo drogą eliminacji kosztów w innych miejscach, zdecydowaliśmy się jednak na blat kompozytowy.

 

Wczoraj też zaświtał nam w głowach pewien pomysł na podłogę w salonie... Miała być tam deska, co do koloru której mieliśmy masę dylematów. W efekcie wciąż nawet nie jest wybrana, a podłoga straszy ubabranym betonem :/

No i pomysł objawił się następujący: a co gdyby położyć tam te same panele, co wszędzie (?) Rozwiązanie to ma kilka zalet:

1. podłoga mogłaby być "na już"

2. znamy kolor ostateczny położonej podłogi, więc nas nic negatywnie nie zaskoczy

3. jeśli panele się nie sprawdzą - bez żalu można je wymienić na podłogę docelową po tym, jak już znajdę ideał i doznam olśnienia, że TO TO I ŻADNE INNE! ;)

4. nie będzie trzeba chuchać, dmuchać i przestrzegać gości przed chodzeniem po podłodze w szpilkach np.. a dzieci przed zniszczeniem posadzki zabawkami

5. koszt podłogi panelowej... no chyba nie muszę pisać o ile niższy niż drewnianej klejonej ;) (chociaż to ostatni argument na liście, bo od początku zakładaliśmy drewnianą)

 

I co Wy na to drogie Panie? Bo się waham...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, j bym położyła panele. Jak sama zauważyłaś, szybko się kładzie, szybko demontuje.

 

Znam z autopsji przeprowadzkę na betony. Zaznaczam, że przeprowadzały się cztery osoby dorosłe. Nie wspominamy tego miło :no: tym bardziej, że moi rodzice nie zgodzili się na żadne rozwiązanie tymczasowe i tak sobie mieszkaliśmy ładnych kilka miesięcy. Horror.

 

Gratuluję decyzji o przeprowadzce!

Ja też chcę ;)

 

Z jakiego zakresu cenowego szukasz płyty? To może i ja skorzystam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Dziewczyny za doping :) Łatwo nie będzie. W sobotę wzięłam się za szafę w przedpokoju. Wywaliłam bezlitośnie kilkanaście par butów (a nie ubyło jakoś drastycznie http://emotikona.pl/emotikony/pic/07icon_smile4.gif). Trwało to parę godzin... Ja nie wiem po co człowiek to wszystko przez lata gromadzi http://emotikona.pl/emotikony/pic/2glowawmur.gif... Już się boję co będzie, gdy dziś dopadnę szafisko z ciuchami...

 

Aniu płytę... no tak myślałam około 2 - 2,5 tys. może... Niestety ta, którą mam na oku kosztuje sporo więcej. Nie wiem czy warto płacić więcej, bo nie mam kompletnie rozeznania w tym temacie. Nigdy nie miałam do czynienia z indukcją http://emoty.blox.pl/resource/583.gif

 

Stawiałabym na Siemensa, Boscha, Samsunga albo Hotpoint Ariston. Musi mieć chociaż jedno pole do brytfanny (czyli nie cztery kółka, a przynajmniej na połówce jeden duży plac). Zależy mi też na sporym zakresie regulacji, żeby łatwo było dopasować poziom mocy od ledwo bulgotania aż do wrzenia.

 

I dotychczas myślałam o tej ( i nie wiem czy się na niej nie skończy, ale cena...):

http://www.redcoon.pl/res/shop/cataloge/product_450/B288909.jpg

 

albo przynajmniej o tej:

http://sklep.xkuchnie.pl/124-331-large/plyta-indukcyjna-siemens-eh675mn11e.jpg

 

Jakie polecacie zlewy podwieszane? (najchętniej z nakładką-ociekaczem)

 

Edit:

Mam okap Franke, więc pomyślałam, że fajnie wyglądałby zlew do kompletu i znalazłam to:

http://www.s-studio.com.pl/storage/1318935935_CEX_210.JPG

 

W cenie... 3 TYSIĄCE 700 PLN... !!!!!! Jezu zwariowali?! Chyba jednak poszukam dalej ;)

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu i ja jestem za panelami :yes:

U mnie ostatecznie wszędzie będzie ta sama podłoga (panel właśnie) i mimo, że początkowo też marzyło mi się drewno, ostatecznie nawet się z tego cieszę - przynajmniej odpadnie mi problem koszmarnych listew na łączeniach ;)

 

Płytowe rozważania podczytuję z wielką uwagą i ciekawością, bo sama mam ten wybór przed sobą (już się boję) ;)

 

Miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już powoli się przeprowadzasz??! Ale super!

 

Ja zgadzam się z dziewczynami- dałabym panele :yes:

Pięknie prezentują się w pozostałych pomieszczeniach, więc i w salonie będą. A jak Ci przyjdzie ochota na zmianę, tor az dwa je wymienisz :)

Co do płyty się ie wypowiadam bo to nie mój pułap cenowy ;) A i wymagania mam inne.

 

Łazienki nie komentuje z wiadomych względów:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...