Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Z dobrodziejstwem inwentarza", czyli domek Ani i Piotra :)


Recommended Posts

Myślę że panele to dobry wybór ;-) Wyglądają pięknie w pokojach to i ładnie będą wyglądać w salonie! Co do indukcji - ja mam De Dietrich - są to dwa pola które można podzielić na 4 - zakres mocy od 1 do 15 + booster - uważam że jest świetna (cena zdecydowanie mniej :-( ) Przy indukcji ważna jest średnica pola i garnka - niewielkie różnice nie wpływają na jakość gotowania. Wydaje mi się że Siemens za mniejsze pieniądze ma lepsze funkcje ( a to wszak jedna firma). Gdybym nie kupiła duuużo taniej mojej płyty to ten Siemens łaził mi po głowie!

 

AAAAA i gratuluję przeprowadzki!!!! Znam z autopsji mieszkanie w niewykończonym domku - nie jest tak źle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie:bye: Podgłądam od jakiegoś czasu :)

 

Wnętrza coraz ładniejsze:yes: . Bardzo mi się podoba łazienka ta jasna, ale ta na górze jeszcze bardziej:jawdrop: . Odkąd zaczęłam czytać forum i przeglądać wnętrza forumowiczów to zaczęły mi się strasznie podobać wnętrza w szarościach( chociaż kiedyś podobały mi się beże,ale już mi przeszło:rolleyes:) Bardzo, bardzo, bardzo proszę o informacje ( jeśli to możliwe) - jakie to płytki ? jakie rozmiary? jaki kolor? jakie to płytki te drewnopodobne i jaki kolor( chyba że to drewno) . Podobają mi się również kolory szare na ścianach w salonie i kuchni czy można prosić również o numery kolorów i firmę?

 

Z góry serdecznie dziękuję , czekam z niecierpliwością na dalsze fotorelacje:popcorn:

Serdecznie pozdrawiam

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Mam okap Franke, więc pomyślałam, że fajnie wyglądałby zlew do kompletu i znalazłam to:

http://www.s-studio.com.pl/storage/1318935935_CEX_210.JPG

 

W cenie... 3 TYSIĄCE 700 PLN... !!!!!! Jezu zwariowali?! Chyba jednak poszukam dalej ;)

 

Aniu, a taki:

 

http://www.ikea.com/PIAimages/0095172_PE233589_S2.JPG

Kliknij na zdjęcie.

 

Ciutkę tańszy ;)

 

Aaa, i popatrz jeszcze na zlewy Blanco.

Wydaje mi się, że ich podwieszane są w rozsądnych cenach.

Edytowane przez narendil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna decyzja z panelami w salonie.Aniu ciekawa jestem wyboru zlewu i płyty.Pan w Media Markt powiedział,ze płyty robi jedna firma,ale chyba mu chodziło o szkło.Ja jeszcze myślę o płytach trochę szerszych 70-80 cm.

Co do zlewu to ten z Ikei wygląda super ma go Spirea,jak nie znajdę podwieszanego w podobnej cenie i rozmiarze to być może zdecyduję się własnie na niego.Baterię też zgapię od Spirei bo nie chce mi się szukać,a jej wygląda fajnie.

A gdzie zamawiałas szybę i ile płaciłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny bardzo, bardzo Wam dziękuję za podpowiedzi i wszystkie miłe słowa :) Chętnie się przyjrzę i Tece i temu z Ikea i jeszcze Alveusa mam na oku.

 

A teraz będzie długo i dużo i ze złością...

 

Dzisiaj mam humor całkowicie do niczego akurat, bo... Na tapecie obecnie sprawa balustrady. Miała być szklana na dole i na górze. Kosztuje oczywiście majątek, ale manewrowaliśmy budżetem tak, by uszczknąć, gdzie można, a dołożyć - gdzie nam bardziej zależy.

Problem w tym, że szklana balustrada podoba mi się wyłącznie gdy jest montowana tak (niestety ten sposób montażu jest możliwy tylko przy schodach samonośnych):

http://www.designandtrade.pl/schody/balustrada-szklana-1.jpg

albo tak (to uniemożliwia konstrukcja moich schodów...):

http://www.stobba-reflex.pl/images/Balustrady%20szklane.jpg

 

a tak mi się już nie podoba...:

http://vizjo.warszawa.pl/galeria/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=1330&g2_serialNumber=4

 

No chyba, że miałyby takie śruby....:

http://balustrady-szklane.pl/wp-content/uploads/2012/07/balustrady_szklane_charakterystyka.jpg

 

Umówiłam się na pomiar w jednej z firm, która ma siedzibę w Katowicach. Facet przyjechał, miły, że aż mdło... Mowa była najpierw o balustradach stalowo-drewnianych (ale te montowane od boku mi się nie podobają, a od góry na moich schodach się tego zrobić nie da, bo balustrada mocno zawęziłaby bieg), potem o szklanych. Wtedy jeszcze myślałam, że można je montować jak w samonośnych - czyli do listwy bocznej. Na moje pytanie "jak się to będzie trzymać" facet mi odpowiedział, że przez listwę się dowiercą do betonu... No ok. Pomierzył, wycenił i wstępnie się zdecydowaliśmy, ale...

Całą noc mi nie dawały spać te schody i zaczęłam się zastanawiać jakim niby cudem miałaby się trzymać ta balustrada przy listwach, skoro ona ma 8 cm szerokości, z czego 4 cm pod spodem to jest stopień, a tylko pozostałe 4 to beton (?!) W dodatku, gdyby to śruba miała wyjść wizualnie na środku tej listwy, to wlazłaby dokładnie pomiędzy stopień a beton = podważyłaby stopnie i zepsuła całe schody...

 

Dla pełnej jasności: myślałam, że balustrada będzie zamontowana tak jak wskazują czerwone kropy i facet twierdził, że żaden problem... Dodam, że schody w rzeczywistości oczywiście nie są tak grube. Stopień ma ok 4 cm, listwa 8 cm..

IMG_5618.JPG

 

Pojechałam następnego dnia zweryfikować fakty. Najpierw trafiłam na puste stoisko, bo pani jakąś niezmiernie ważną rzecz musiała sobie załatwić (musiałam czekać pół godziny!), a potem okazało się, że nie ma zielonego pojęcia o co mi chodzi, a na dodatek jest średnio przyjemna i patrzy na mnie jak na debila... Machnęłam ręką, poprosiłam o kontakt z facetem od pomiaru.

 

W międzyczasie uznaliśmy z Piotrkiem, że może ze względu na koszt balustrady, ale przede wszystkim ze względu na problemy z montażem, zamontujemy balustradę tylko na górze, gdzie jest naprawdę niebezpiecznie. Na dolnym biegu zrobimy tylko pochwyt po prawej stronie i schody zostawimy tak, jak są - przy okazji wg nas wyglądają najlepiej bez jakiejkolwiek balustrady.

Nasza córa radzi sobie doskonale bez żadnej balustrady, a ewentualne kolejne dziecko i tak trzeba pilnować i nie wpuszczać na schody nawet, jeśli te mają boczną ochronę.

Gdyby były problemy z bezpieczeństwem - zawsze można domontować dół.

 

Facet od pomiaru zadzwonił dzisiaj, wyjaśniłam z czego wynikają moje obawy, zaczął się zastanawiać... Przyznał rację i dodał, że "coś wymyślimy". Ta... bo moje schody, to wersja testowa! http://emotikona.pl/emotikony/pic/wampir.gif

Powiedziałam, że jednak wstępnie zamówimy balustradę szklaną na górę tylko i pochwyt, na co on do mnie: "ale chciałbym, żeby pani wiedziała, że termin się przedłuży, bo traktujemy priorytetowo zamówienia na wyższą kwotę. Te małe są traktowane "przy okazji", bo nam się nie kalkuluje" (!!!) Osłupiałam... Autentycznie nie miałam pojęcia, że w dzisiejszych czasach są jeszcze takie firmy... To mniej więcej tak, jakbym ja powiedziała swoim klientom: "przykro mi, ale poczeka pan na towar miesiąc dłużej, bo zamówił pan za mało i nam się nie opłaca"...

Dodam tylko, że sama górna balustrada ze szkła, to kwota równa 87% ceny za całą balustradę stalowo-drewnianą... Strach pomyśleć co jeśli ktoś ma tylko jeden bieg schodów, albo część z murkiem ;) Wtedy zapewne się już wcale nie kalkuluje http://emotikona.pl/emotikony/pic/07icon_smile4.gif

 

Jestem tak zbulwersowana, że rezygnuję z usług owej firmy, trafia u mnie na czarną listę i będę wszystkich przestrzegać przed wizytą u nich.

 

Póki co, szukam dalej: gdyby ktoś miał namiar na solidną i szanującą klienta firmę od balustrad, bardzo proszę o namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania-moja byla BARDZO solidna!!!!!

Firma nazywa sie THERMOSZKLO z Bystrej,ale wiem ze maja bardzo duzy oddzial na Slasku i generalnie obsluguja cala Europe.Zajmuja sie wszystkim co ze szklem zwiazane.Bardzo terminowi ,punktualni i rabacik tez mozna wyrwac:rolleyes:

Szklili nam balustrady,kabiny i lustra.

 

Pozdrawiam i good luck:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Aniu, ale macie przeboje z tymi schodami :sick:

Ale wydaje mi się, że dobrze to wymyśliliście - skoro podobają Wam się schody takie jakie są teraz to po co na siłę dawać tam jakąś balustradę. Myślę, że ze szkłem tylko na gorze też będzie to ładnie się prezentować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos co sie kalkuluje....

 

Bylismy owego czasu zainteresowani krzeslami firmy Iker.Poszlismy do salonu w naszym miescie.Wybralismy wstepnie tapicerke-krzesel mialo byc 6 sztuk,ale mialy byc 3 kolory -po dwa krzesla w innym.

 

Pani na to (po wybraniu przez nas z wzornika kolorow)-ale musi byc co najmniej 4sztuki z kazdego....

No to ja wymieklam!!!

Przepraszam bardzo ale ja zamawiam 6 sztuk:mad:a nie 1 !!!Dodam ze cena byla dosc zaporowa za sztuke!!!!Ale bardzo mi sie podobaly wiec tez kombinowalismy

ZREZYGNOWALAM i zostalam przy obecnej opcji-jak dostane weny to zmienie na cos innego...

 

Taki swiat teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania-moja byla BARDZO solidna!!!!!

Firma nazywa sie THERMOSZKLO z Bystrej,ale wiem ze maja bardzo duzy oddzial na Slasku i generalnie obsluguja cala Europe.Zajmuja sie wszystkim co ze szklem zwiazane.Bardzo terminowi ,punktualni i rabacik tez mozna wyrwac:rolleyes:

Szklili nam balustrady,kabiny i lustra.

 

Pozdrawiam i good luck:bye:

Ja dzwoniłam do nich i trochę im za daleko tutaj na Śląsk, Aniu spróbuj w Zwaka glass w Gliwicach, Amber szkło -Chorzów i jeszcze Stan szkło z Piekar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny życie mi ratujecie tymi namiarami. DZIĘKUJĘ WAM bardzo! Dziś się rozdzwonię w sprawie balustrady. Mam nadzieję, że gdzieś w końcu znajdę firmę, której się opłaca...

 

Z dobrych wieści: udało mi się dobrać idealnie wręcz baterię do tej mikro umywaleczki :) To wbrew pozorom nie taka prosta sprawa, bo "normalnych" rozmiarów baterie wyglądały komicznie przy tak małej umywalce. Znalazłam niższą o 2 cm niż większość na rynku, a przy tym smukłą i jak od kompletu z podtynkową prysznicową :) Pokazywałam ją już, ale teraz jest zamontowana i muszę przyznać, że dobrze to wygląda :) Przynajmniej to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu droga ano tak właśnie jest i na to poradzić można tyle, by unikać podobnych firm. Kusi mnie od wczoraj, coby wystosować jakiś liścik do centrali, opisać z grubsza sytuację i zapytać grzecznie jaki jest pułap kwotowy powyżej którego traktują klienta poważnie... http://emotikona.pl/emotikony/pic/07icon_smile4.gif Ciekawa jestem niezmiernie czy tego typu "załatwianie spraw" to dla nich norma czy też może szefostwo nie ma zielonego pojęcia o uczynkach pracowników (bo może być też tak, że gościu ma płacony procent od zawartej umowy)...

 

I postanowiłam zmienić avatar: zawsze przyjemniej prowadzić rozmowę z osobą niż z budynkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...