Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Z dobrodziejstwem inwentarza", czyli domek Ani i Piotra :)


Recommended Posts

Ewcia i Kamilcia chodzi o to, że szafka górna biała i dolna pod nią, ciemna są różnych wymiarów. One się ze sobą nijak nie zgadzają, jedno z drugim się nie pokrywa i nie pomoże tam żadna blenda, bo różnica jest jeszcze podkreślona bielą górnej szafki (wydaje się szersza) i mocno rzucającymi się w oczy uchwytami w ciemnych szafkach. Mnie to STRASZNIE dołuje :( Dla mnie różnica między szafką na wizualizacji a tym, co w rzeczywistości jest spora :(

 

I trochę mnie nawet martwi, że nie zauważyłyście od razu, bo to oznacza, że będą się zaciekle bronić przed przeróbką :(

 

Lucka ano nigdy nie dostałam wymiarów...

 

Asa w rękawie nie mam, bo nie zamontowali mi szafek łazienkowych. Nie ma też blatu, którego cena wielokrotnie przewyższa to, czego jeszcze nie zapłaciliśmy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aaa... już rozumiem. Brak widocznej blendy mnie zmylił.

A może chodzi o to by szuflady otwierały się "bezpieczniej" i nie rysowały narożnika?

Jak będzie wyglądała blenda? Może da się zrobić taką by też miała uchwyty i wtedy nie będzie tak mocno widać różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa tam nie ma co ocierać. Uchwyty są wpuszczone na równo (jeśli nie głębiej) z płytą. Szafka nawet jeśli będzie równej szerokości z górną, to i tak nie sięgnie do narożnika (różnica wynika z krzywizny ścian i krzywizny belki i słupa - parę cm). I tak będzie tam blenda. Ale różnicy już nie powinno być widać, jeśli dolna szafka z górną będą się zgadzać.

 

O ile jakimś cudem uda mi się wyegzekwować szafkę o właściwym rozmiarze... A ja w cuda nie wierzę :(

 

Tu inny screen z wizualizacji - wyraźnie widać, że tam nie ma blendy, a przynajmniej TAK SZEROKIEJ blendy...

kuchnia%2520p.%2520Sarnik%2520-%2520wersja%2520do%2520umowy%2520Ic.jpg

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest napisane w umowie? Ze mają Ci zrobić zgodnie z wizualizacją? No bo do czegoś się rozumiem zobowiązali jeśli nie dali wymiarów?

 

Zgodne z wizualizacją faktycznie nie jest, na wizualizacji ta dolna szafka wydaje się wręcz szersza, ale może to taka perspektywa

 

Nie poddawaj się, może po prostu się pomylili i nie będzie problemu? Powiedz im że opiszesz ich na forum Muratora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu,

I jak rozmowa w sprawie kuchni? Zgadzam się, że na wizualizacji bez wątpliwości blenda jest mini, a szafka współgra z górą.

 

Doczytałam też o lodówce. Nie przejmuj się. Teraz daje takie wrażenie, bo w domu jest cicho i masz puste ściany. W codziennym zgiełku to umknie, a nawet jeśli będzie bardziej słyszalna, to do tego można przywyknąć - wiem, bo teraz mam lodówkę niemal w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcia wierz mi... to nie jest wrażenie. Byłam dziś rano. Była w miarę cicho, ale jak się włączy agregator... tragedia :( Mam porównanie ze swoją z mieszkania - nie było jej wcale słychać! Właśnie dlatego wzięłam Siemensa i teraz... myśląc, że sprawdzony sprzęt.

 

Dzwoniłam, wysłałam zdjęcia z opisem: "Przesyłam screeny wizualizacji, które dostaliśmy w dniu podpisania umowy. Widać na nich wyraźnie, że szafka dolna i górna prawa są równej szerokości... Oraz zdjęcie z realizacji. Nie mam pojęcia dlaczego dolna szafka jest o 5,2 cm węższa niż górna i wygląda to bardzo źle. O te 5 brakujących cm nie zgadzało się ustawienie wyspy względem słupów... Blendy są wykonane prawidłowo. Błędna jest szerokość dolnej szafki.

 

Bardzo proszę o kontakt i pozdrawiam,

 

I otrzymałam odpowiedź (już asekuracja):

"Witam Pani Aniu,

 

oprócz kolorowych wizualek Marcin dowiózł Państwu dokładną dokumentację techniczną

z wymiarami szafek, jeśli ją Pani przeglądnie to zobaczy Pani że dolne szafki z blendą 5cm i górne szafki

licują się w jednej linii, a projekt jest dopasowany do pomiaru pomieszczenia.

 

Ze zdjęcia nic nie wyczytam bo część przestrzeni którą teraz widać w narożniku

chowa sie pod blatem z lewej strony a część pod blatem wyspy,

a nie całość pod blatem z lewej strony.

W tej chwili wszyscy nasi montażyści są na montażach i nie sprawdzą mi jakie są wymiary blatów

bo po tym mogłabym sprawdzić szerokość blendy która jest planowana do założenia.

 

Ponieważ projekt opiera się na pomiarach Marcina proponuję zaczekać do jutra

bo jutro wraca Marcin i będzie mógł do Państwa podjechać i ocenić sytuację

i zdecydować co z tym fantem.

 

Na co odpisałam: "Blendę mam u siebie. Ma równo 5x5 cm - dokładnie o 5,2 cm za mało... Dokładnie o tyle, ile brakuje dolnej szafce na szerokość.

Oczywiście, że poczekam do jutra, bo i tak nie mam innego wyjścia."

 

Nadmienię tylko, że umowę podpisywaliśmy akceptując wizualizację, a wymiary (o ile tam są obie szafki) podesłali znacznie później. Do głowy by mi nie przyszło, patrząc na te cholerne wizki, że szafki mogą mieć różną szerokość...

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję, że czeka mnie batalia...

 

A tymczasem zaległa podłoga w salonie. Wyszło tak:

DSC00237.JPG

 

I nietypowe jednak drzwi:

DSC00220.JPG

 

I lampa w wiatrołapie, z którą nie wiem co zrobić (zostawić czy oddać), a która zmienia nocą ściany ;):

DSC00241.JPG

DSC00252.JPG

DSC00251.JPG

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Aniu, może wejdź do wątku o sprzętach, wrzuć swój model i popytaj o wrażenia (albo gdziekolwiek w necie). Jeśli są ciche, to będziesz miała sygnał, że może coś z Twoim egzemplarzem nie tak.

 

Podłoga w salonie śliczna - wiesz, że ja lubię jasne :D. Jak połączyliście panel z płytką? Będzie listwa czy jest korek?

Drzwi piękne :yes:. Jakoś mi umknęło jakie w końcu wybrałaś, a te widać ładnie doświetlają. Jesteś z nich zadowolona?

A efekt lampy wieczorową porą mnie powalił :D. Podoba mi się :). Zostawiłabym dla tego efektu :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie listwy, ale jeszcze nie wiem czy wypełnię szczelinkę korkiem, uszczelniaczem czy silikonem... Czekam na podpowiedzi w wątku dot. łączenia paneli z gresem.

 

Jestem zadowolona z modelu drzwi, bo dzięki tej dużej szybie u góry jest jasno. A z samej jakości... no cóż... Na tyle, na ile można być zadowolonym z drzwi w sztucznej okleinie ;) No, ale coś za coś. 9 tysięcy to spora różnica, a fornir też nie jest niezniszczalny. Woleliśmy różnicę w cenie przeznaczyć na lepszy blat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu Witam się grzecznie i informuje, że nadrabiam od początku tygodnia ale jeszcze trochę m i zostało ;) Jak już ogarnę całość to powiem coś mądrego :) na razie jeszcze nie ogarniam :p

 

Edit: ale nie oparłam się (chociaż lubię oglądać po kolei jak się wnętrze tworzy) i zerknęłam na zdjęcia powyżej... fajna ta lampa :) dała bym dużą, ozdobną, białą żarówę żeby mi oka nie raziła i zostawiła dla wieczornego efektu na ścianach :)

Edytowane przez TwoOfUs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu Witam się grzecznie i informuje, że nadrabiam od początku tygodnia ale jeszcze trochę m i zostało ;) Jak już ogarnę całość to powiem coś mądrego :) na razie jeszcze nie ogarniam :p

Przeleć przez zdjęcia i posty z wykrzyknikami ;) Będzie łatwiej, a pozostaniesz na bieżąco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aniu:D. Śledzę z ukrycia jak u Jullianny i podziwiam Twoją determinację, konsekwencję i styl:D:yes:. Domek masz śliczny:cool:.

A teraz ad rem czyli kuchni... absolutnie muszą wymienić Ci szafkę! Na wizualizacji, która była dla Ciebie dokumentem do zawarcia umowy szafki są równe (górne i dolne) i to jest podstawą do reklamacji. Machnęli się ewidentnie w wymiarach i mam nadzieję, że sam pan Marcin przyzna się do błędu od razu i nie będziesz musiała wytaczać większych dział;):). Trzymam kciuki i pozdrawiam:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu ale sie u Ciebie dzieje.Jesli chodzi o białe mebelki to jestem za druga wersją-te najbardziej mi sie podobaja :yes:

Kuchnia śliczna.Powiem na pierwszy rzut oka nie mogłam zajarzyc o co ci biega, dopiero jak przeczytałam twój opis wyjasniajacy dla dziewczyn zrozumiałam w czym problem.Chyba sie faktycznie machneli, nic sie nie martw wymienia.

A możesz mi napisac jaki model ma ta twoja lodówka bo ja tez byłam zdecydowana na Siemensa :confused:

Panele super,a lampa ok-no może troszke te cienie by mnie raziły w nocy ,ale do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, nie wiem czy Cię to pocieszy, ale wg mnie ta różnica w szerokościach już teraz nie rzuca się w oczy, a jak dojdzie blenda, to już zupełnie zniknie.:yes:

Przy tradycyjnych frontach bardziej by się to rzucało w oczy. Nie namawiam Cię oczywiście, żebyś im odpuściła fuszerkę, ale jeśli się nie uda, to nie ma tragedii:no:

 

A podłoga bardzo mi się podoba - znakomicie pasuje do płytek :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu przebrnęłam przez całość :)

Strasznie to przykre, że masz tyle przejść z fachowcami i droga do przeprowadzki musi Cię kosztować tyle stresu :( :hug:

Mimo to Twój domek z każdym dniem jest coraz piękniejszy :yes: Baaardzo podoba mi się efekt końcowy schodów i Twoje drzwi z przeszkleniami też są śliczne i bardzo do wnętrza pasują. Macie też pięknie skomponowaną elewacje z idealnie dobraną kolorystyką :yes:

Kuchnią się bardzo nie zamartwiaj :hug: Oczywiście walcz o swoje marzenie i dotrzymanie umowy ale jeżeli się nie uda to naprawdę nie będzie dramatu. Różnica jest niewielka i zupełnie nie będzie rzucała się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, przeczytałam na szybko najnowsze perypetie. Kurcze, szkoda, że takiego masz pecha do wykonawców :hug: Nie wiem jak to jest, że przy takiej konkurencji, w dobie kryzysu ludzie ciągle odstawiają fuszerkę. Zadowolony klient to przecież kolejni potencjalni klienci... nie rozumiem :nie:

 

Podłoga świetna. Bardzo dobrze, że wybraliście jednak jasną :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, :hug:

Wierzę, że wywalczysz coś z tą kuchnią!

Jest tak, jak dziewczyny piszą, różnica nie będzie się rzucać w oczy.

Ale, wiem też, jak to może wkurzać, kiedy się wie, że miało być inaczej!

 

Lampa w wiatrołapie jest super! Widziałam ją w LM i zastanawiałam się, jak pięknie może wyglądać po zapaleniu.

Kup po prostu ładniejszą żarówkę, taką klasyczną w kształcie.

 

Nie będzie listwy, ale jeszcze nie wiem czy wypełnię szczelinkę korkiem, uszczelniaczem czy silikonem... Czekam na podpowiedzi w wątku dot. łączenia paneli z gresem.

O, to jak się czegoś dowiesz, to daj mi znać, dobrze?

Ja jestem na etapie, że jeśli listwy, to nie mam zamiaru udawać, że ich tam nie ma i dam po prostu srebrne.

Ale gdyby się jednak dało bez, to bym się nie gniewała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...