Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Z dobrodziejstwem inwentarza", czyli domek Ani i Piotra :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie :)

Moja kuchnia praaaaawie skończona. Prawie. Z mebli jestem bardzo zadowolona. Zarówno z kuchennych, jak i łazienkowych. Nie mam najmniejszych zastrzeżeń odnośnie jakości. Blat tani nie był, ale również nie żałuję, natomiast... jeśli chodzi o montaż.... Wrrrr... Nawet nie chce mi się pisać, bo od nowa krew się burzy. Napiszę tylko, że nie jest, jak miało być właśnie przez montaż. Przy okazji gość uszkodził mi blatem belkę i ściany w paru miejscach.

Z dobrych wieści: jestem zdecydowanie zadowolona z układu kuchni (ze zlewem na półwyspie włącznie), z blatów o dwóch różnych grubościach, z ilości szafek i blatu roboczego - są optymalne. I nade wszystko jestem zachwycona baterią! To był bardzo dobry zakup. Mimo płaskiego dna w zlewie nic nie chlapie!, bardzo też przydaje się wyciągana wylewka. Polecam szczerze.

 

Mam też meble łazienkowe i z nich też jestem zadowolona, chociaż potrzebowałam całego dnia, żeby się przyzwyczaić do "tłoku" w łazience ;) Zmieści mi się tam wszystko, co niezbędne z brudownikiem i apteczką włącznie :)

 

Odcień forniru ładnie pasuje, chociaż nie widać tego na zdjęciach niestety.

Pierwsze zdjęcie najlepiej oddaje kolor. Reszta przekłamuje - zwłaszcza trzecia i piąta fotka. Meble mają identyczny odcień, co podłoga, ale są ciemniejsze. To fornir, więc nie udało się uzyskać nic jaśniejszego. Dobre i to, uważam, że jest ok :)

 

DSC00275.JPG

DSC00283.JPG

DSC00287.JPG

DSC00279.JPG

DSC00270.JPG

DSC00273.JPG

 

W łazience wciąż brak tego wielkiego lustra, lamp na nim i baterii w umywalkach. Brak też haczyków na ręczniki, relingów, uchwytów na papier etc. Ale coś do przodu... Byle do przodu ;)

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu ta łazienka na tych zdjęciach jest taka idealna...wygląda jak piękną katalogowa wizualizacja...jak by nie było ostatniej fotki bez lustra oraz na pierwszej nie zwrócić uwagi na drzwi to jest jak z Katalogu idelanie i pieknie...czyli jak dojdą te elementy to już bajka będzie :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

P.S juz nie mogę doczekać sie jej "na żywo":cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no super łazienka,teraz żałuję,że nie zrobiłam szafek nad kibelkiem i bidetem, Aniu ślicznie musisz być dumna z doboru wszystkiego .No i akurat potrzebuję od kogoś inspiracji na szafkę pod umywalkę, mogłabyć zrobić zdjęcie szafki podumywalkowej z bliska (szuflady z blatem to połączenie i poproszę o wymiary.Czy stolarz narzekał coś ,że szafka musi mieć nogi?,bo ja mam do zamocowania dodatkowo jeszcze jedną ścianę boczną i obawia się,że może być za ciężkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłam? A nie pisałam? A nie trąbiłam? Aniu :D

Wiedziałam, że tak będzie od pierwszej chwili gdy rok temu "zaocznie" zobaczyłam Twoje wizualizacje :).

Łazienka wygląda fantastycznie :yes: Wklejaj lustereczko i koniecznie pochwal się w "Łazienkach naszych", bo tam posucha jakaś nastała, a Ty masz pod dachem taki rarytasik :D.

 

Co do kuchni to cieszę się, że układ się sprawdził i jesteś zadowolona. A montaż... mam nadzieję, że uszkodzenia da się naprawić?

:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany Dziewczyny ja się nie spodziewałam, że moja łazienka zbierze tyle pozytywnych opinii... Naprawdę... Ja ją bardzo lubię, ale ciągle nie wierzę, że komuś może się podobać podobnie, jak mnie :) Jestem naprawdę bardzo szczęśliwa, bo Wasze opinie to dla mnie znak, że te wszystkie wybory, wielokrotna jazda po 60 km celem docięcia płytek, rozrysowywanie ich układu, poszukiwanie odpowiedniego koloru mebli i firmy, która zrobi je dobrze.. a przede wszystkim upór przy nietypowym jednak projekcie (łazienka ma ustawienie "krzyżowe": wc i prysznic symetrycznie naprzeciw siebie, umywalki i wanna symetrycznie naprzeciw siebie, sporo wolnego miejsca pośrodku), gdy panują zupełnie inne trendy -> pokoje kąpielowe ze ściankami w centralnej części pomieszczenia... Że to wszystko miało sens :) A bywały chwile, gdy wątpiłam ;)

 

W słoneczne dni mam w łazience taką niespodziankę :)

DSC00289.JPG

Ta "teńcza" (Madzi określenie) bardzo poprawia mi nastrój.

 

Venus masz rację z płytkami. One faktycznie wyglądają nieco rustykalnie. Zamawiałam je trzymając w ręce tylko jedną płytkę, w której się zakochałam na zabój (Julianna16 rozumie o czym piszę, bo też ją widziała :)). Gdy przyszły wszystkie okazało się, że każda ma inny odcień, fakturę, etc. i powiem szczerze, że nie byłam pewna czy mi się to podoba... Za późno było na zmiany i płytki zostały, a ja po prostu pokochałam całość na nowo :)

 

Szafki przy wannach:

Prawa kryje w sobie przenośny brudownik - celowy wybór, bo niestety raz w tygodniu będę znosić pranie na dół, do kotłowni, gdzie mam kącik z pralką i sortownikami.

Półka nad brudownikiem jest przeznaczona na szampon, płyn pod prysznic i inne kąpielowe utensylia, których nie chcę mieć na widoku, a które będą łatwo dostępne spod prysznica.

DSC00290.JPG

 

Lewa szafka ma masę półek i tu będzie część chemii, zapas ręczników, apteczka (z racji braku innego miejsca) itp.

DSC00293.JPG

 

Nad geberitami mam zapas papieru toaletowego, środków higienicznych, środki czystości do wc, płyn do higieny intymnej i wszystko to, co tam w pobliżu niezbędne, a co niechętnie widzę na wierzchu :)

 

I dla Basi zbliżenie szafki pod umywalkami:

DSC00295.JPG

DSC00297.JPG

 

Na ręczniki planuję albo domontować relingi po obu stronach szafki albo zamontować wieszaki/coś innego na ścianie po obu stronach lustra. Ale wygodniej chyba byłoby mieć relingi na frontach szuflad, z tym, że u mnie wygrała forma. Chciałam, żeby całość miała "ręce i nogi", więc nie pakowałam uchwytów do szuflad.

 

Co do kuchni... Chodzi o to, że ten gruby blat miał być idealnie równo ze słupami. Nie mam pojęcia jak się to stało, ale nie jest :( Byłam przy tym i zauważyłam za późno. Jak już blaty były poskręcane i sklejone :( Nie byłoby w tym tragedii (bo nie rzuca się to w oczy), gdyby nie fakt, że teraz będzie problem z montażem szyby między blatem a górną białą szafką. Szyba miała być równo z krawędzią białej szafki i początkiem grubszego blatu.. Ale nie będzie, bo grubszy blat (przez ten cholerny montaż i przesunięcie) zaczyna się o trzy cm za daleko. W związku z tym jeśli szyba będzie zamontowana, jak w planie, to do grubszego blatu zostanie mi te nieszczęsne 3 cm :(

I jedyny pomysł, na jaki dotąd wpadłam, by z tego jakoś wybrnąć to dorobienie kompozytowego cokołu z tego samego materiału co blat, na wysokość 6 cm (do wysokości grubszego blatu) i dopiero odtąd szyba w górę. Dalej zostanie mi te nieszczęsne 3 cm, ale przynajmniej nie będzie się tam brudzić ściana od szmatki. Czymś to miejsce zastawię, żeby nie drażniło i tyle. Innego pomysłu nie mam :(

Oto jak głupi błąd potrafi zniszczyć całą koncepcję :(

 

Ilustracja do tego, o czym piszę:

DSC00262.JPG

To gniazdko w dziwacznym miejscu jest przewidziane na tv "kiedyśtam", a tymczasem oczywiście zniknie, zaślepione i przykryte cytatem, z którym czaję się na złośliwą moją rodzinkę, która bez przerwy zauważa moją "miłość" do gotowania ;)

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna kuchnia, a łazienka całościowo na wypasie :)

 

Kochana jeszcze może Ci powiem coś na temat chowania szamponów. Daruj sobie :lol2: Ja przez 1,5 roku skrzętnie przelewałam je w dozowniki. Znajdź sobie po prostu płyn i szampon w kolorze pasującym (ja w szafie mam w zapasie z 15 szamponów w złotej butelce i takich samych żeli do mycia). Jedynie na odżywkę mam szkatułkę. Do bidetu i do rąk mam dozownik :yes: Uwierz mi dla mnie to była osobista tragedia której nikt nie rozumiał, ale ja nie mogłam przeboleć widoku butelki szamponu nie w dozowniku. Chyba zrobię zdjęcie i Ci pokażę, że nie szpeci :)

 

A gdyby tak szybę zrobić po całości? również na górze nad górnymi szafkami i wyrównać się? :cool:

 

:lol2: chyba zaczaiłam o co kaman. Rób równo szkło z podciągiem, na te 3 cm nikt nie zwróci uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...